Strana 5 od 12 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 113

Tema: ski pantalone i jakna

  1. #41
    Ski legenda alpinista avatar
    Datum registracije
    24.03.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SL Racing
    Godina
    39
    Poruke
    286

    Podrazumevano

    Auuuuuuuu al se rasprava otvorila . . . zestoko.
    Iskreno ja se ne razumijem u ta odijela i materijale, pa zato nemam sta da pricam i pametujem. Samo bih mozda mogao reci za Millet jer ga gore spomenuste u smislu kao tanka lagana jaknica, gorotex,dali je to funkcionalno? E pa reci cu vam da su ove godine momci iz planinarskog drustva sa Pala isli na Ande na Akonkagvu i upravo su imali Milletove jakne. Ja nisam mogao da vjerujem da idu sa tim "papirima" na sebi,ali su se,kako oni kazu pokazali veoma funkcionalnim,a cijena im je bila oko 300 eura,i kupovali su u Hrvatskoj,IgluSport ja mislim,tako nesto ebem li ga.
    E toliko od mene,nemojte zamjeriti ako sam fulio u nekoj konstataciji al to je ono sto sam ja cuo, pa sad . . .
    Aj samo polako

  2. #42
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    (pogledaj samo koliko ljudi ponosno napraviše spisak opreme/marki/brendova ispod svojih avatara na ovome forumu, i to do detalja).
    Pa nek se vidi raskoš... Skiman

  3. #43
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Napokon malo dinamike na forumu. Već sam se prepao da na ovom forumu obitavaju samo rijetki oblici života (amebe, Sape...)

    @Wlad,
    Mislio sam da se zezaš, jer se iz posta koji je prethodio mome vidi o kom brendu je riječ. Slažem se i da svi pri kupovini gledamo na marku, ali mnogi od nas gledaju i na model. Svaki proizvođač ima širok diaFazon proizvoda i nije sve uvijek visoke kvalitete, čak ni kod poznatih brendova.

  4. #44
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da, naravno, i model je bitan, tj. materijali/sastav i sl.

    K'o što pomenuh, ako u sastavu ima ključnih reči sa (r) i sl. , kao Gore-Tex (r), WindStopper (r) itd, i sl. onda

    GT je samo jedan od najpoznatijih materijala (i među prvim "pametnim") ima ih još dosta sada, ali svaki koji iole nešto vredi je zaštićen (r), i samim tim i "skup".

    E sad, može da se nađe i povoljno van sezone, ili na akciji itd. Tih pomenutih 300 eurića je dosta para i za skupe modele .

  5. #45
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Tih pomenutih 300 eurića je dosta para i za skupe modele .
    Apsolutno. Kad kupujem skije, iz vjerskih razloga neću da dajem više od 300€ za skije sa vezovima, a iz istih razloga nema smisla da nosim jaknu skuplju od skija.

  6. #46
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Sapo nisam skijao u ski odelu Alpine Pro...samo smo ga nas desetorica obukli pocetkom avgusta na malih 34-35 stepeni i koliko se secam niko se nije oznojio a prolaznici su se cudom cudili kada su nas videli,ali nisu znali da smo SKI MANIJACI.
    Nismo imali vremena dakle da skijamo u odelima posto je model za 2007/2008 godinu...
    Vidim da si i psihologijom poceo da se bavis,bas lepo,nastavi ti ali bez mene u daljim pisanijima.
    Sve najbolje

  7. #47
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=hehehe;22883]
    Na prvo citanje sam dobio poriv da repliciram na nekoliko postova al odustajem.
    Kako mislis odustajes ooo A'senije???, pa evo napiso si citav referant, iznjeo svoje misljenje ?

    Posto mi ne pada na um da brojim kolko puta sam napiso hehehheheheheh, cu te odsad fabim sa Arsa.
    Evo ja ovdje vidim citavu repliku, a pogotovo na moje pisanje
    Pitam se, pitam: Koliko ljudi je spremno da se odrekne skijanja citave sezone (ne bas citave al par nedelja sigurno) u nekom "jakom" alpskom skijalistu zbog kupovine jednog "pametnog" ski-odela (majice, schlaffijanke, jakne, windstopera, untercigera, pantalona) od 1000 i kusur eura?
    Ne razumijem sto se ti ovo pitas???. Repliciras, na nesto sto nije bio issue. Ko je spominjo kupovinu jakne od 1000 evra??? Jijang je pitao za kvalitet jakni cija cijena je skoro 1000, evra. Spominjali smo poznate i manje poznate firme. Slusaj bre Arsenije! Meni je puno dati i € 300,- evra za gornji i donji dio krpe, a pogotovo ako je to neko ne ponzato/sumnjivo ime. Sad neko treba da me pravi loodim pricajuci o nekoj X marki kao o Extra kvalitetu, a da istu nije u praxi ni probao. Da je recen da se neka X marka poslje jedne sezone koristenja pokazala kao dobra ja bi tu konstataciju uzeo u ozbiljno razmatranje (za te pare). Da je covjek rekao da je probao npr Mammut, i rekao da je jakna EXTRA ja se nebih ni osvrnuo na tu konstataciju. Jer bi to bila samo jos jedna potvrda onoga sto je opste poznato. Pa dobro ljudi ja neznam sta je s vama. ali za dvjesto evra moze da se kupi jakna renomiranog imena i EXTRA kvaliteta i jos 100, za pantalone i eto te.
    Nauka cini cuda, NASA planira da salje ljude na Mars a skijasi sa Yugo-prostora brbljaju o jaknicama za kojima se na skijalistu okrene po koji "poznavalac" ("...da l' zbog mene ili zbog zaketa, prevari se, pogleda me Cveta...")...
    .ebla te nauka......................i tehnika. A i jaknice. Mogo bi citav zivot da skijam u ALpine Pro odjeci i da me ne zabole ni uvo ni neka stvar. Nebi imo sekunde komplexa, evo i sad imam pantolone vrijedne tri pakla cigareta (kupljenih po EU-cjenama) i naj veci sam car kad u njim skijam. Dakle mogu da skijam i hodam i u naj jeftinijem, alo ako imam pare cu onda da platim pravi kvalitet. Imam brile marke be-square, iz supermarketa, kostale kao 2 pakla cigara i mogu ti reci doobre su, ne magle, ja mislio da su EXTRA, dok na oke nisam stavijo bolje Uvex ochaline predamnom se otvorili novi horizonti. mali je problem sto Uvex brile. Uvex kosta kao 25 pakli cigareta (€ 4,80/pakla marlbora) i meni to previse para, tako da su mi ove be-square sasvim dobre jer su 10X jeftinije.
    ode sad da privredjujem, hocu da kupim gomilu skupocjene, ali neophodne opreme.
    Izmenio/la Sapa; 03.10.2007 u 11:29.

  8. #48
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    ... NASA planira da salje ljude na Mars a skijasi sa Yugo-prostora...
    Jel' to neko organizuje skijanje na Marsu?

  9. #49
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Aj', dobro... povlacim sve sto sam napisao...

    El sad ok?

  10. #50
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    Aj', dobro... povlacim sve sto sam napisao...

    El sad ok?
    To znači da ti ne organizuješ?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •