Strana 4 od 12 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 113

Tema: ski pantalone i jakna

  1. #31
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Aj nabroj

    a posto si vidim mladji (skijash) mozda se ne sjecas firmi tipa: Toper, Yassa......????
    Xe xe,Yasa jel to beše sa olimijade 84? Yugoslovenski asortiman sportskih artikala?

  2. #32
    Junior Member joe avatar
    Datum registracije
    21.08.2007
    Lokacija
    bgd
    Godina
    41
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    @pop67, posto si ti zeni preporucijo konkretnu marku, ja to nazvah 'tvoja ponuda'.
    e pa Sapo, ovu podvucenu rec bih mogla pogresno da shvatim, i da ti se na nekom ski druzenju suptilno osvetim za ovo perfidno dodavanje godina

    Nego, cudi me da se nijedna devojka nije javila sa nekim predlogom. Nemoguce je da barem neka od njih nije imala i estetsku dilemu pri kupovini ski odela..

  3. #33
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Posto si rekao da bih trebao da procitam jos jednom, evo da podjelim text na manje cjeline, pa da vidim jesam nesto pogresno protumacijo

    [QUOTE=pop67;22860]ako vec nisi nabavila ovo iz Popove ponude

    Postovani Sapo,
    ovo nije moja ponuda nego ponuda proizvodjaca koji je prijatelj SKI MANIJAKA
    Postovani Pope, ajd da da konstatujemo da promovises firmu koja je prijatelj ili drugim rijecima nazvano sponzor ski manijaka. Pazi!!! U ovom konkretnom slucaju nisi sumnjivo lice. Ja ne sumnjam da ti imas ikakve licne koristi od promovisanje marke Alpina Pro. Samo konstatujem da si ti pretjerano entuzijstican jer zelis da skrenes paznju na tu firmu. Ne mislim da te vode neke lose namjere. Nothing wrong with it.

    i ma sta ljudi pricali,odela su EXTRA,ja ga imam,probao ga pa mogu iz iskustava da preporucim,nisam citao o proizvodu nego ga probao i uverio se!
    Ovo zvuci kao onaj vic o Muji...kad ga pitaju jel cito Na Drini Cupriju......sta cito? Hodo!!!

    Kazes ma sta ljudi pricali, ja neznam sta ljoodi pricaju o Alpine Pro, samo znam da je firma nepoznata. ja mislim da je to ono sto ljudi pricaju. A kako ti pocinjes ovu recenicu meni zvuci kao: ljudi pricaju, psi laju, karavani prolaze......ali Pop zna da su odela EXTRA. Izvini tako meni zvuci, ispravi me ako grijesim.
    Citiram "nisam citao o proizvodu nego ga probao i uverio se".
    Da opet ponovim. Ne mislim (unapred) da je neka firma npr. Alpine Pro pogresna, losha, ali kako ti znas da su odela Alpine Pro EXTRA ???
    Jesi li ti odjela samo probao ili si u njima i skijao ???
    Ako si ih samo probao, onda izvinuces vise vjerujem opste prihvacenim standardima i sistemima vrijednosti, informacijama pokupljenim iz 'otvorenih izovra', znaci onome sto sam procitao, nego tvojoj konstataciji da su ta odjela extra. Ako moram da biram izmedju lafume koju mi preporucuju reklame iz 1001 casopisa ili alpine pro koju mi reklamira Pop, jer stvar smatra za extra... necu dugo da razmisljam, dacu pare za francuze a ne za chehe.
    E sad , ako si skijao u njoj onda je brate to je druga prica i odmah da tis e izvinem jer volko k.njam, ti stvar korisitijo i uvjerio se i to vec postaje ozbiljna impresija, ali onda nam daj neke naj vaznije podatke tipa, nisam se u tom cudu znojio, a picio sam ko malouman, nisam se smrzo na zhici, a duvalo je 100/h.........a ne da mi prijavljujes da jakna ima recco-element. Jaka stvar nema sta. Pope napisah u nekom postu nedavno, da je recco-element, obicna komercijala, shminkeracija, koju ni jedan ozbiljan spasilac, ne uzmima za ozbiljno, mogucnost da te ikada pronadju prateci "signal" iz tog limenog stapica, ako te nedaj Boze zatrpa je ravna 0. Pogledaj danas bilo koju profi jaknu.....pa mi reci koja jos ima recco, rijetko, ako ima onda je u pitanju q....nje, ovo je vec naucno dokazano i ako moze nebih dokazivao na svojoj kozi

    Ja skijam jako dugo i nisam cuo za mnoge proizvodjace odela i nije me sramota,a koliko ih ima bilo bi malo i smesno da znam sve i da o njima pisem a da ih probao nisam....
    I ja skijam jako dugo i nisam ni ja cuo za mnoge proizvodjace odela, skija, cipela, brila, stapova........ i bas me boli...ajd da spomenem nesto drugo osim uva (kazes to boli -mnogo), sto ih nisam probo, ali mi uopste nebi bilo smjesno da o tim prozivodima pisem (naglas razmisljam) a da ih probo nisam. reko bi eeee, ovi anonimusi Alpine Pro, prave iste stvar kao renomirani: lafuma, mammut, toper........nikad cuo za njih, kolko to kosta odjelo???......€300??? puuuu previse za takav jedan experiment, sta misle ko su oni......
    € 150 ? e to je vec vrijedno razmatranja,ali neznam dal sam toliko bogat da expermientisem sa tim anonimusima........... € 50? - komplet odjelo?? kupujem odmah, ne pitam ni ko su ni sta su.....jer estetski ne izgledaju lose (ovo ozbiljno mislim), a za te pare........

    eto pope to je moja logika shopovanja ski-odjece, a i drugog materijala.
    I meni moja logika nije uopste smjesna.
    A kad u 101 magazinu stoji da mammut, Toper, Kluz....prave kvalitene stvari, koje koriste ljoodovi koji se bave extremnim sportovima u extremnim okolnostima, onda ja nemam potrebu da previse sumnjam. Probo ih ja ili ne probo.
    Ne moram da odem na Mjesec da bi znao da tamo nema uslova za zivot, vjerujem americkim naucnicima, predavacima koji nikad nisu bili u kosmosu,ali dolaze sa toliko argumenata da je nemam kud nego da u to povjerujem, ono jest bilo bi lijepo da su i Rusi bili na licu mjesta, informacija bi bila objektivnija, potpunija, ali sta je tu je.
    Sve naj bolje Pope.
    Izmenio/la Sapa; 02.10.2007 u 22:17.

  4. #34
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Vidis Sapo kako za kratko vreme anonimni Alpina Pro postade poznat samo na osnovu tvoga pisanja,animozitet je cudo!
    I tebi sve najbolje!

  5. #35
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=joe;22873]
    e pa Sapo, ovu podvucenu rec bih mogla pogresno da shvatim, i da ti se na nekom ski druzenju suptilno osvetim za ovo perfidno dodavanje godina
    "I deeply regret my dear". Izvinjavam se mladom, sharmantnom stvorenju, za koje sam u prvom trenutku pomislio da je musko, a u drugom trenutku procjenio da ima barem 29,30 godina Jedna mlada dama sa Nickom JOE, koja je kao svoj avatar izabrala jedno ovakvo prefinjeno umjetnicko djelo, jedne senzualne, snene dame nacrtane rukom gospodina Klimta (il je ovo Kokoshka??? koji bijase majkoo moo?, ipak je Klimt,ha?), jeda takva dama vec sad uziva moju simpatiju. Gospodjice nije mi bila ni naj manje namjera uvrieditit vas. Pa Joe dobrodosla u ovu loodu kucu, ovaj pichvajz, ovo leglo mushkog ego-triperaja......ti si pravo osvjeznje ovog foruma

    Nego, cudi me da se nijedna devojka nije javila sa nekim predlogom. Nemoguce je da barem neka od njih nije imala i estetsku dilemu pri kupovini ski odela
    ..

    Ehm, znas......nebih da te plasim, ali mnoge su vec pokusale, ali je vecina odustala......izgleda da je ovaj forum jedini ispusni ventila za jedan broj "mladica" koji su pregurali 40-tu i jedan broj takodje "mladica" koji se iz petnih zila odupiru cinjenici da ce uskoro postati 40-to godisnjaci. E da ima tu i mladjeg drustva, nekih pravih tinejdzera, kontam da si taj nivo vec davno presisala????
    U svakom slucaju zelim ti puno srece i uspjeha u borbi za emancipaciju i popularizaciju ovog foruma medj devojcicama, devojkama i zenama.
    Izmenio/la Sapa; 02.10.2007 u 23:40.

  6. #36
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67 Pogledati poruku
    Vidis Sapo kako za kratko vreme anonimni Alpina Pro postade poznat samo na osnovu tvoga pisanja,animozitet je cudo!
    I tebi sve najbolje!
    Vidis Pope, primjecujem jednu pravilnost. Ne odgovaras mi na postavljena pitanja. Pitao sam te konkretno da li si ova odjela samo probavao ili ih i konkretno koristijo? Ne znam cemu ovoliko pridavanje paznje pisaniju nekog tamo anonimusa zvanog Sapa??? to vec pocinje da intrigira. Ma snaci ce se Alpina Pro i bez mene, nasli su ljudi vec svoje trziste. Evo i Pop67 garantuje da su odjela EXTRA, tako da sumnje vise nema. A sad ozbiljno, sto se mene tice nek osvoje svjet, bilo bi mi drago za firmu iz istocne evrope, pogotovo Ceshke republike.

    Btw. Ne znam sta rijec animozitet treba da izrazi u ovom konkretnom slucaju???

    Hehehe, sta ovo sve skupa treba da znaci ko ce znati? posto ti pope neces da das konkretne odgovore. U svakom slucaju se vrijedjas, jer na javnom forumu dolazi sa konstacijama, koje ne djele svi ucesnici istog javnog foruma. Izgleda da volesh da je tvoja posljednja pa sad bio u pravu ne bio.
    Znas bilo bi postenije da kazes da u tom odjelu nisi ni skijao. I ko da to ma ikakve veze sa zivotom, halo ovo je hobi, zezanje a ne stvari od presudnog zivotnog znacaja, pa ne zivimo ni ja ni ti od Alpine Pro i Mammuta, .ebe mi se i za jedne i za druge.
    Izmenio/la Sapa; 02.10.2007 u 23:20.

  7. #37
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Ja glasam za visnju ovaj za Bogner

  8. #38
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Znam da me zezaš, ali da ipak odgovorim: za Lafumu sam čuo prije otprilike godinu dana, a za Alpine Pro prije par dana.
    Ne, ne, nisam te zezao, nego nije bilo 100% jasno u onom kontekstu na koju marku misliš - pa rek'o da razjasnimo (da neko nedaj bože ne pomisli da je Lafuma nepoznata marka ).

    ---

    Evo ja sam za tu Alpine Pro slučajno čuo, gledao sam neke rančeve u prodavnici lovačke opreme pre par meseci i video da "rade" i rančeve. Ima tih Čeha sada masa, sad se setih i Hi-Tec i sl. Mada nešto nisam siguran da (mogu) da koriste napredne materijale zbog copyrighta..

    Sastav jakni ja jako bitan (da "diše", a da te u isto vreme vetar ne razvali), većina tih "pametnih" materijala je patentirano - pa samim tim i skupo - pa je teško sa niskom cenom jakni napraviti da "dišu" - zato u "Kinezima" plivaš - a ne skijaš posle par sati skijanja . Iz tog razloga bi za "aktivan sport" preporučio poznate marke, za šetnju po gradu je svaka OK...

  9. #39
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Eeeee.... jeste se istrtljali za kratko vreme dok me nije bilo na globalnoj mrezi... (otisao sam odavde juce oko 16:00, dosao jutros oko 7:00 a pisanije... onolikoooo)

    Na prvo citanje sam dobio poriv da repliciram na nekoliko postova al odustajem.

    Pitam se, pitam: Koliko ljudi je spremno da se odrekne skijanja citave sezone (ne bas citave al par nedelja sigurno) u nekom "jakom" alpskom skijalistu zbog kupovine jednog "pametnog" ski-odela (majice, schlaffijanke, jakne, windstopera, untercigera, pantalona) od 1000 i kusur eura?

    Nauka cini cuda, NASA planira da salje ljude na Mars a skijasi sa Yugo-prostora brbljaju o jaknicama za kojima se na skijalistu okrene po koji "poznavalac" ("...da l' zbog mene ili zbog zaketa, prevari se, pogleda me Cveta...")...

    'Ajde ljudi, uozbiljite se...

    @sapa: Ti, sto se blizis 40-toj, nauci da se na forumima smeskas drugacije. Tumacenje tvog "hehehe" u postovima mi oduzima previse vremena...

  10. #40
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    E i ti ga sada pretera, k'o da je neko rekao da moraš da kupiš "zadnje čudo tehnike" za 1000EUR - čak suprotno, to se savetovalo da se ne kupuje .

    Sapa je nasao prilicno dobru analogiju: Orion, da vidimo koliko ljudi na forumu koristi Orion opremu?

    Ne kažem da treba trčati za markama i brendovima, ali ako neko troši 300EUR ili sl. jasno je da može da kupi "sigurnu varijantu", i da je to preporučeno ovde. I ajde da se ne pravimo "skromni", svako ko kupuje SKI opremu gleda "marku", prosto zato što je to "sigurniji" način kupovine, a te marke se veoma često pojavljuju na opremi ljudi koji idu npr. na Everest (pogledaj samo koliko ljudi ponosno napraviše spisak opreme/marki/brendova ispod svojih avatara na ovome forumu, i to do detalja).

    A ako nemaš para da kupiš nešto za 300EUR, onda svakako imaš sužen izbor i nemaš šta da razmišljaš. Potpuno ista stvar je i sa kupovinom auta ili bilo koje druge stvari, kol'ko para, tol'ko muzike.

    A forum i jeste mesto gde ćemo da "mlatimo" do kraja, tj. iznosimo razna mišljenja a ne "istine".
    Izmenio/la wlad; 03.10.2007 u 07:50.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •