Strana 3 od 12 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 113

Tema: ski pantalone i jakna

  1. #21
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Aj nabroj

    Jesi cuo zaaaa npr.:

    http://www.schoeffel.de/web/de/categ...&categoryId=21 ???

    a za

    www.kjus.com ????

    btw. evo tek sad vidim da kjus polako izlazi iz opste anonimnosti, eno cak i Bodo Mileram sheta u njihovim odjelcima.....fino mu 'stoji'

    super linije, pogotovo ove shvabe iz schoffel-a

    a posto si vidim mladji (skijash) mozda se ne sjecas firmi tipa: Toper, Yassa......????
    Za Shöffel-a sam čuo (šta čuo, probavao) prije 4 - 5 godina kad je kolega u Austriji kupio jaknu te marke. Dobra jakna.

    Za Kjus-a (marku) sam čuo ljetos i vidio sam jutros lijepu jaknu na onom sajtu gdje se MwSt teško (vrlo teško) vraća po cijeni od 850€. Isto dobra jakna. Za skijaša Kjusa sam čuo prije nekoliko godina. Nisam ga upoznao, ali nije ni on mene.

    Po pitanju Toper-a i Yassa-e, tad sam bio mali (nešto ispod 2 metra).

  2. #22
    Senior Member
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    38
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    E tu sam vas cekao...
    Od prosle godine me kopka jedna stvar. U radnji Lafume u BGu mi je prodavacica predlozila kupovinu Goretex jakne koja je tanka kao flis papir i laka ko pero, ispod moze obicna Ski rolka ili ako se ide na neke ludje temperature(ispod -20) jos jedan dodatak za ispod koji je takodje lagan tako da sve zajedno izgleda mnogo opustenije od moje klasicne ski jakne koja je u sustini ogromna budza (da se razumemo, vrhunska je,ali je budza).
    To zadovoljstvo je trebalo da kosta nekih 700-800e, a zanima me da li neko od vas fura taj fazon i koliko to stvarno drzi toplotu tokom skijanja.
    btw, U Minhenu pre par dana sam takodje razgovarao sa prodavcem na istu temu i predlozio mi je istu stvar,ali je cena bila loodacka.

  3. #23
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    ako vec nisi nabavila ovo iz Popove ponude

    Postovani Sapo,
    ovo nije moja ponuda nego ponuda proizvodjaca koji je prijatelj SKI MANIJAKA i ma sta ljudi pricali,odela su EXTRA,ja ga imam,probao ga pa mogu iz iskustava da preporucim,nisam citao o proizvodu nego ga probao i uverio se!
    Ja skijam jako dugo i nisam cuo za mnoge proizvodjace odela i nije me sramota,a koliko ih ima bilo bi malo i smesno da znam sve i da o njima pisem a da ih probao nisam....
    Pozdrav!

  4. #24
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Aj nabroj

    Jesi cuo zaaaa npr.:

    http://www.schoeffel.de/web/de/categ...&categoryId=21 ???

    a za

    www.kjus.com ????

    btw. evo tek sad vidim da kjus polako izlazi iz opste anonimnosti, eno cak i Bodo Mileram sheta u njihovim odjelcima.....fino mu 'stoji'

    super linije, pogotovo ove shvabe iz schoffel-a

    a posto si vidim mladji (skijash) mozda se ne sjecas firmi tipa: Toper, Yassa......????
    Kjus ti je vrh ponude, isto tako Descente, Halti......Dali se neko seča Mclub firme iz Mozirja? Skiman

  5. #25
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jijang Pogledati poruku
    E tu sam vas cekao...
    Od prosle godine me kopka jedna stvar. U radnji Lafume u BGu mi je prodavacica predlozila kupovinu Goretex jakne koja je tanka kao flis papir i laka ko pero, ispod moze obicna Ski rolka ili ako se ide na neke ludje temperature(ispod -20) jos jedan dodatak za ispod koji je takodje lagan tako da sve zajedno izgleda mnogo opustenije od moje klasicne ski jakne koja je u sustini ogromna budza (da se razumemo, vrhunska je,ali je budza).
    To zadovoljstvo je trebalo da kosta nekih 700-800e, a zanima me da li neko od vas fura taj fazon i koliko to stvarno drzi toplotu tokom skijanja.
    btw, U Minhenu pre par dana sam takodje razgovarao sa prodavcem na istu temu i predlozio mi je istu stvar,ali je cena bila loodacka.

    @ Jijang, to sto je tebi ljubazna prodavacica/prodavac nudijo su vjerovatno bili:

    gore-tex paclite i gore-tex Soft shell

    Paclite je veoma laka jaknica, koja extremno "dishe" i vodonepropusna je. Prakticno za ljoodove koji prte mnogo stvari kad krenu u planinu, (jer je malo teza od kutije cigareta, npr. Nishka Drina standardno pakovanje 19+1) pa im je svaki extra gram tezak ko olovo kad kreneu uzbrdo-nizbrdo. ono jest materijal odbija kishu i snjeg, al se smrzens kad duva vjetar e zato je chika Gore napravijo
    Softshell....od izuzetno meHkih 'laminata' takodje vodonepropusno, ali i grije kada duva bura, koshava, sjeverac....pipo ove stvari prije par ljeta, samo pipo nisam htjeo ni da probavam, prepo se od cjene, sjecam se da je skupo ki apoteka
    Al kad bi 'moro' da biram ja bi odma kupijo onaj softshell, malo je tezi od paclite jaknice, al je mekan, topao...i vodonerpopusan sta bi dalje htijo???

    al princip ove tehnologije je chika Gore puno ljepse svojim rijecima objsnio na licno njegovom sajtu:

    http://www.gore-tex.com/remote/Satel...SessionWrapper



    @pop67, posto si ti zeni preporucijo konkretnu marku, ja to nazvah 'tvoja ponuda'. Zabole me dalje uvo dal je ti prodajesh ili Pero, Lazo iz predstavnistva firme Alpine Pro i dal si se ti zbog ovoga nashao prozvanim.

    Ja vec rekoh curi, ako ne ganja firme i marke, (i ako nije outdoor profesionalac) nek trazi jeftinije od Mammuta i slicnih. Nosim 'no name' ski-pantolone, koje odlicno sluze, a kostale € 15,-
    Ne znam jel ovaj tvoj kompentar o besmislenosti pisanja o 'opremi' koju nisi probao bilo na moju adresu??? Hehehe, Ja bas danas pomenuh kako je pozitivno sto se pise na forumu o svemu i svacemu, veliki broj posjetilaca foruma nije sposoban (ili je nezainteresovan) da sam nesto iskopa sa interneta, pa kad neko ostavi interesantan text, mislim da vecina ljudi to sa uzitkom cita.

    Sto, zar je smjesno ako ja napisem tudje impresije o nekoj skiji ili ako znam background informaciju o nekom produktu, ap moram li sve ja licno da probam, puno bi bilo, maykoo moo, al sam zato entuzijst da to podjelim sa drugima. Ja podvucem da su impresije od Pere, Marka, Janka. hehehehe Pope, ma yebo marke...ako je taj alpine pro 3 ili 4 puta jeftiniji od gore pomenutih modela vrijedan je razmatranja..... Jeli ovdje neko reko da je Alpine Pro pogresna marka??? Ja mislim da nije. Samo je receno da je marka anonimna i to je fakat. Mozda su ta odjela made in CS fantasticna, ali ako finansiski mogu da biram, izvinuces, nece mi na um pasti da experimentisem i kupim anonimnu marku. Ne vidim da ti vozis skije marke "Sloboda" ili kako se ono zvase sad 'Orion", a mozda daskama nista ne fali. Ako mozemo ili moramo onda svi biramo sigurnost brenda . Osim toga ja uvjek podvucem kad sa necim imam licno iskustvo: A te Mammute, the north face, descente....ne samo probavo nego i u zdravlju poderao, ali sa uzitkom nosim no name marke kad nalete za jako male pare. A skijam masala godina, i mnogo toga jos nisam probao (cu probam samo polako), al cu i dalje da pisem sta drugi kazu o tome i sto je naj bitnije sta JA mislim o tome......ko se iritira nek ne cita
    ps
    kad vecina na forumu konstatuje da k.njam klanfe ja cu prestat da ih zamaram.
    Izmenio/la Sapa; 02.10.2007 u 23:27.

  6. #26
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    @ Jijang, to sto je tebi ljubazna prodavacica/prodavac nudijo su vjerovatno bili:

    gore-tex paclite i gore-tex Soft shell

    Paclite je veoma laka jaknica, koja extremno "dishe" i vodonepropusna je. Prakticno za ljoodove koji prte mnogo stvari kad krenu u planinu, (jer je malo teza od kutije cigareta, npr. Nishka Drina standardno pakovanje 19+1) pa je svaki extra gram tezak ko olovo kad krenes uzbrdo-nizbrdo. odbija kishu i snjeg, al se smrzens kad duva vjetar e zato je chika Gore napravijo
    Softshell....od izuzetno meHkih 'laminata' takodje vodonepropusno, ali i grije kada duva bura, koshava, sjeverac....pipo ove stvari prije par ljeta, samo pipo nisam htjeo ni da probavam, prepo se od cjene, sjecam se da je skupo ki apoteka
    Al kad bi 'moro' da biram ja bi odma kupijo onaj softshell, malo je tezi, al je mekan, topao...i vodonerpopusan sta bi dalje htijo???

    al princip ove tehnologije je chika Gore puno ljepse svojim rijecima objsnio na licno njegovom sajtu:

    http://www.gore-tex.com/remote/Satel...SessionWrapper



    @pop67, posto si ti zeni preporucijo konkretnu marku, ja to nazvah 'tvoja ponuda'. Zabole me dalje uvo dal je ti prodajesh ili Pero, Lazo iz predstavnistva firme Alpine Pro i dal si se ti zbog ovoga nashao prozvanim.

    Ja vec rekoh curi, ako ne ganja firme i marke, (i ako nije outdoor profesionalac) nek trazi jeftinije od Mammuta i slicnih. Nosim 'no name' ski-pantolone, koje odlicno sluze, a kostale € 15,-
    Ne znam jel ovaj tvoj kompentar o besmislenosti pisanja o 'opremi' koju nisi probao bilo na moju adresu??? Hehehe, Ja bas danas pomenuh kako je pozitivno sto se pise na forumu o svemu i svacemu, veliki broj posjetilaca foruma nije sposoban (ili je nezainteresovan) da sam nesto iskopa sa interneta, pa kad neko ostavi interesantan text, mislim da vecina ljudi to sa uzitkom cita.

    Sto, zar je smjesno ako ja napisem tudje impresije o nekoj skiji ili ako znam background informaciju o nekom produktu, ap moram li sve ja licno da probam, puno bi bilo, maykoo moo, al sam zato entuzijst da to podjelim sa drugima. Ja podvucem da su impresije od Pere, Marka, Janka. hehehehe Pope, ma yebo marke...ako je taj alpine pro 3 ili 4 puta jeftiniji od gore pomenutih modela vrijedan je razmatranja..... Jeli ovdje neko reko da je Alpine Pro pogresna marka??? Ja mislim da nije. Samo je receno da je marka anonimna i to je fakat. Mozda su ta odjela made in CS fantasticna, ali ako finansiski mogu da biram, izvinuces, nece mi na um pasti da experimentisem i kupim anonimnu marku. Ne vidim da ti vozis skije marke "Sloboda" ili kako se ono zvase sad 'Orion", a mozda daskama nista ne fali. Ako mozemo ili moramo onda svi biramo sigurnost brenda . Osim toga ja uvjek podvucem kad sa necim imam licno iskustvo: A te Mammute, the north face, descente....ne samo probavo nego i u zdravlju poderao, ali sa uzitkom nosim no name marke kad nalete za jako male pare. A skijam masala godina, i mnogo toga jos nisam probao (cu probam samo polako), al cu i dalje da pisem sta drugi kazu o tome i sto je naj bitnije sta JA mislim o tome......ko se iritira nek ne cita
    ps
    kad vecina na forumu konstatuje da k.njam klanfe ja cu prestat da ih zamaram.
    Mislim da treba ponovo moj post da procitas...
    Nikoga ne kritikujem,prosto ja te kapiram kako pises ali neko ko to ne zna moze i drugacije da protumaci,nemam ja nista protiv informisanja ljudi dapace podrzavam iz sve snage,niti je ovde bilo reci o jeftinijim ili skupljim modelima ski odela,niti o tome ko je sta poderao vec o preporuci devojci koja se izjasnila koliko novca bi dala za KVALITETNO odelo,a to moras priznati nema veze sa tvojim pisanjem u prethodnom postu...I nista nije upuceno na tvoj ili bilo ciji racun,ja se ovde necu prepucavati nisakim...A to ko je anonimus od proizvodjaca ako boss nije na meni niti tebi da sudimo...
    Shvati kako hoces ovo sto pisem,i ne zelim da te ikada zaboli uvo jer je jako bolno!Ziveo ti meni

  7. #27
    Šta Magare, Magarčina bre munZe avatar
    Datum registracije
    05.09.2006
    Godina
    60
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jijang Pogledati poruku
    To zadovoljstvo je trebalo da kosta nekih 700-800e, a zanima me da li neko od vas fura taj fazon i koliko to stvarno drzi toplotu tokom skijanja.
    ...te stvari funkcionišu, samo je pitanje da li tebi to vredi toliko novca, u ovom trenutku. Gotovo sigurno je da za 10-ak godina nećemo moći ni da se setimo kakav je osećaj nositi ove "krave" od jakni, kakve danas nosimo. Pre 20-ak godina i malo više, si za perjanu jaknu morao da digneš kredit...stvar ekonomije velikih brojki.
    Što se iskustva tiče, evo ti jedno iz prve ruke. Zimus sam iz zezanja poneo na Brezovicu, rukavice tanke kao flis papir, a koje su inače namenjene biciklizmu u zimskim uslovima. Sve što mogu da ti kažem je da su moje Rossignol-ke, prosto bile smešne u odnosu na to "čudo", od materijala. Od istog materijala, se pravi i jakna kao i pantalone. Deklarisane su kao materijal za -5, uz obavezan Wind Stop, tako da nemaš "Chill" efekat. U vreme kada sam ih kupovao, nudjene su mi veoma slične, koje rade i do -20, ali po vrlo "nesličnoj" ceni.
    Kad oni u NASI nemaju, pametnija posla

  8. #28
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    E, MunZe, jesi ti neki. Ja taman mislio da napišem o Völkl rukavicama koje je moj kolega (onaj isti sa jaknom) kupio pred prošlu zimu, koje su tanke skroz, a tople skroz, ali eto, zbog tebe neću to da pišem.

  9. #29
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Kjus ti je vrh ponude, isto tako Descente, Halti......Dali se neko seča Mclub firme iz Mozirja?: Skiman
    Hehe, Odlicno se sjecam te firme, vjeruj!!! danas, spominjuci Toper i Yasu sam htjeo da se sjetim kako se zvala ta marka. Imali su logo u 'pisanim slovima'
    Imadoh kombinezon od iste, o joooooj sto sam ko klinac bio ponosan na taj komad krpe, bila mi to strava od odjece. (sad me sramota da pomislim da sam nosijo te homoseksualne kombinezone ). Salim se. Sjecam je rado i tog vremena i tog kombinezona; Bio je tamnoplavi sa 2 rajfeshlusa na obje strane nogavica duz citavog kombinezona, uu sto je to bilo , a i prakticno za pishanje. sa lijeve strane taj logo mclub (trebalo mi dugo vremena da desifrujem sta tu pise, tim pisanim slovima) meni izgledalo kao IN-club.
    e da su bili bash bash iz tog "svjetski" poznatog Mozirja toga se bas nisam sjetio. Sta sad rade? Shiju li neshto?

    PS
    I Descente je homo-marka ali nema veze.
    Izmenio/la Sapa; 02.10.2007 u 20:57.

  10. #30
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67 Pogledati poruku
    Mislim da treba ponovo moj post da procitas...
    Nikoga ne kritikujem,prosto ja te kapiram kako pises ali neko ko to ne zna moze i drugacije da protumaci,nemam ja nista protiv informisanja ljudi dapace podrzavam iz sve snage,niti je ovde bilo reci o jeftinijim ili skupljim modelima ski odela,niti o tome ko je sta poderao vec o preporuci devojci koja se izjasnila koliko novca bi dala za KVALITETNO odelo,a to moras priznati nema veze sa tvojim pisanjem u prethodnom postu...I nista nije upuceno na tvoj ili bilo ciji racun,ja se ovde necu prepucavati nisakim...A to ko je anonimus od proizvodjaca ako boss nije na meni niti tebi da sudimo...
    Shvati kako hoces ovo sto pisem,i ne zelim da te ikada zaboli uvo jer je jako bolno!Ziveo ti meni
    Ajde ljudi, dosta više.....Pa vidi se, da još nije zima pa se zamarate materialima jakni i pantalona ......Uz to samo toliko da znate DESCENTE JE NAJBOLJI..... Zašto? E pa zato, jer ga imam ja..... SKIMAN

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •