Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: "obicne skije" za obicne skijase

  1. #1
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano "obicne skije" za obicne skijase

    Dodje mi juce pod ruku neki ski casopis, a u njemu ski test 07/08 pod radnim naslovom:

    ‘Obicne skije za obicne skijase’

    Proizvodjaci su test timu poslali izmedju ostalog sljedece modele: atomic sx 10 b5, blizzard iqon 7200, dynamic perform 2.2.; dynastar contact 10, fischer RX8 FTI RF, Fisfcher RX cool heat, Elans sw 10 i sw14; rossi zenith z5 i z9, volkl tiger twenty i ac 20………
    Osim propratnih komentara i impresija o svakoj skiji, rezultati su izbaceni i na nekoliko skala (‘termometara’)
    Skala je podjeljena na podioke koji indiciraju za koji nivo je skija namjenjena, podjela skale je:
    pocetnik, napredni rekreativac, veoma napredni rekreativac i expert. Svaki nivo na termometru je opet za sebe podjeljen na tri podioka (npr. Kod pocetnika: apsolutni pocetnik, pocetnik sa minimalnim iskustvom i pocetnik sa malo vecim iskustvom)

    Ostali termometri indiciraju za koju tezinu skijasa je model pogodan, na kojoj brzini se skije naj bolje snalaze i kakva im je vodljivost (zavoji, carve, otklizna tehnika itd)

    Za oko mi je zapelo par detalja: velika vecina testiranih skija nije namjenjena za apsolutne pocetnike (iznimka je npr. AC 20 koji je podesan za sve od apsolutnog pocetnika pa do veoma naprednog skijasa), ali i to da niti jedna od ovih skija nije podesna za one koji sebe mogu da nazivaju expertima.(tu je jedna iznimka: nordica spitfire XBI, za koju testeri kazu da je skoro race-skija; odlican rebound, stabilnost, ali ipak to nije rebound jedne takmicarske skije, btw. na njoj mogu uzivati i blago napredni rekreativci)

    Vrednovanje skija po nekakvim skalama/termometrima je po meni veoma nezgodan nacin da odresis kvalitet iste. Jer ako je skija po pokazatelju na skali namjenjena za (po kilogramima) tezeg skijasa, a a na drugoj skali stoji da skija ne spada u jako vodljive modele, znaci li to da su na testu ucestvovali samo laksi skijasi, koji istu nemogu dovoljno pritisnut??? Dobro mozda mi je primjer bez veze, ali kad npr. Kod modela iqon 7200 na ‘termometru’ stoji da je iskljucivo, ali iskljucivo namjenjen za napredne skijase rekreativce (cak ni djelomicno nije za veoma napredne rekreativce), a na termometru koji indicira vodljivost stoji da su ove skije jako ogranicene sto se vodljivosti tice………Znace li ovo pokazatelji da su skije totalno ne kvalitetne???
    Spas nude propratni komentari i impresije samih testera, tako je gore pomenuti iqon 7200 okarakterisan kao ‘too carvy’, dakle hoce samo karv, a s druge strane ne sposoban da se kulturno ponasa na nekim vecim brzinama. Testeri dalje kazu da je skija nesposobna da izvodi duge zavoje , a pogotovo ne pri vecim brzinama (hehehe, jel do skije il je do skijasa), ali je zato izuzetno dobra, cak energicna u polu-dugim zavojima. Ispade da je tacno onako kako je termometrima indicirano. Elem. Jedan napredan rekreativni skijas (dakle ne pocetnik nego neko sa par godina ski iskustva), ljubitelj kratkih zavoja (kvazi-veleslalomanja) bez pretenzija da se dalje razvija moze ovu skiju mirne duse da uzme u razmatranje za nabavku.

    E sad ako neko zeli da zna koja skija je naj vise sarmirala testere onda i to da prijavim:
    RX 8 ….ukratko, RX8 moze sve i moze jako dobro (sporo, brzo, carve, ‘otklizna tehnika”….) nasli su joj samo jednu “falinku” ne moze van piste. Osim te skije, visoko je kotirala i Z9 za koju je konstatovano da je ‘cura za sve’ od pocetnika do veoma naprednog rekreativca, (kratki, dugi zavoji... you name it, sve ide i to leprshavo) rossi z9 u ovom testu odskace od ostalih po vodljivosti tj. Zavoje izvodi sa lakocom i trpi visok tempo, ali klone kad se previse da gas i kad je spopadne neki tezi, jako agresivan skijas (bi ce da su pri ovome mislili na izrazite experte, jer za njih skija nije namjenjena).
    Izmenio/la Sapa; 02.10.2007 u 11:21.

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Lepo. Gledao sam u kiosku preko puta i nemaju takvih časopisa. Šteta.

    E, koliko sam čitao o tom RX8, moraću ga isprobati. Da mi ga je imati pri ruci na stazi zajedno sa ovim SpeedWave 14 koji skuplja prašinu da ih direktno ukrstim. Danas sam prodao RC4 Race SC i kažu da je to u stvari ista skija kao RX8 (http://forums.epicski.com/showthread.php?t=58370). Čak je i geometrija potpuno ista. Ništa dok sam ne isprobaš.

  3. #3
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=stekan;22753]Lepo.
    Gledao sam u kiosku preko puta i nemaju takvih časopisa. Šteta.
    Cu ti ga posaljem ooo Stevo, nemo ochajavash, ovdje nema alan ford, blek stena i Mr.No, znas kako je meni onda

    E, koliko sam čitao o tom RX8, moraću ga isprobati. Da mi ga je imati pri ruci na stazi zajedno sa ovim SpeedWave 14
    Pa moresh da ih uporedish..komForno. Za SW14 pise da trpi 'super G' brzine. Vele lijeeen da udje u zavoj u p.m, al kad jednom udje...ushao je
    Pise stvarno da je SW14 superstabilan (ovim rijecima hehehe) na super visokim brzinama, ALI.......rebound mu je, ko da su je Crnoj Gori pravili, nece sam od sebe da se djipne pa to ti je. za manje napredne rekreativce preporucuju sw10, kaze lakse ulazi u zavoj...samo je manje stabilna. ovo sounds logicno ha??? Tako. Vidi, uporedi....pa mozda ti se impresije poklope sa ovim iz novina. Mada meni su uvjek savjetovali da ne vjerujem onome sto novine pisu.

    Danas sam prodao RC4 Race SC i kažu da je to u stvari ista skija kao RX8
    hm to je instersantno, pa dobro ta SC? jel to ono bi izvedeno iz vele-slalom skija? cross skije bi trebale da dobro prestiraju u dugim zavojima.. Moje iskustvo sa dva modela cross skija su bila razlicita, jedan je vise volio carv a drugi manje, al su radijus mjenjali ko iz pi...e...bez problema. (btw. njemci poznaju termin rutsch...sto bi bilo skijanje tehnikom otklizavanja, suprotnom od carve, kako se to na nashem zove?) dakle cross skija bi trebala da je puuuno prilagodljivija razlicitim tehnikama voznje.......mada odosmo u teretisanje u p.m...

    Ništa dok sam ne isprobaš
    Jes moj ti dok sam ne probas ovo sve spada u sferu "Ivice i Marice", mada....ipak su ovakvi testovi super stvar za orjentisanje, trazenje zeljene kategorije itd.
    Izmenio/la Sapa; 27.09.2007 u 13:31.

  4. #4
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    SteFo!!!
    Ja pitah u vezi onih vasih (.ebenih) Fischer chackalica RC SC.....but no reply.
    Pitah jesu skije sa oznakom SC izvedene iz nekih takmicarskih Vele-slalom modela......pa skontah da mi je pitanje..(necu rec glupo ) posto su to skijice za "kratke krivine". Mene malo mrzilo da citam onaj tvoj linak sa realskiers....posto em licno ni jedan ni drugi model ne tangiraju
    ali me tangira na koji fazon je, jedna tzv. crossskija kao taj RX8 istih karakteristika kao taj RC SC?????? Posto ako sam dobro skonto, zli jezici kazu da RX8 i RC SC su isto ".ranje drugo pakovanje'. Posto bi prva trebalo po nekoj logici da bude prvenstveno ljubitelj brzine i dugih zavoja, a drug ljubitelj kratkih, jel??? Znaam da je odgovor jednostavan; ta skija more i jedno i drugo...ali ipak.
    Vjervatno bi, da otvorim tvoj realskiers linak mi se sve samo kazlo, ali....mrzi me pa ako tebe ne mrzi, dela prepricaj (ali molim te svojim rijecima, a ne da mi bukvalno prevodis sta tamo pise )
    Ono u sustini mi ni ovo nije toliko intersantno, al me opet tangira dal sam pomalo skonto neke principe tehnologije i markentinga.
    Izmenio/la Sapa; 28.09.2007 u 09:10.

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    SteFo!!!
    Ja pitah u vezi onih vasih (.ebenih) Fischer chackalica RC SC.....but no reply.
    S obzirom da me na ovom forumu slabo plaćaju, dao sam sebi slobodu da mogu da nekoliko sati ne pratim šta se ovdje događa. Drugo, RC SC ne postoji. RC je nekada bila serija firme Elan, a kod Fischer-a nikada nije postojala. Oznaka RC4 je već decenijama simbol za skiju iz “najjače” Fischer serije. Čita se kao “race for”, od onog “for race”, što bi naš narod rekao “za trke”.

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Pitah jesu skije sa oznakom SC izvedene iz nekih takmicarskih Vele-slalom modela......pa skontah da mi je pitanje..(necu rec glupo ) posto su to skijice za "kratke krivine".
    Oznaku SC koristi nekoliko proizvođača skija. Obično je skija sa oznakom SC odmah ispod modela sa oznakom SL, gdje SL (nećeš vjerovati) potiče od riječi “slalom”. A samo SC je od “Sport Carve” (neki tvrde da je od “Slalom Carve”, ali nemoj svakome vjerovati).

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Mene malo mrzilo da citam onaj tvoj linak sa realskiers....
    I da nisi bio lijen, bilo bi ti džaba, jer nema džabnog pristupa tom sajtu. Plaća se godišnja pretplata.

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    ...posto em licno ni jedan ni drugi model ne tangiraju
    ali me tangira na koji fazon je, jedna tzv. crossskija kao taj RX8 istih karakteristika kao taj RC SC?????? Posto ako sam dobro skonto, zli jezici kazu da RX8 i RC SC su isto ".ranje drugo pakovanje'. Posto bi prva trebalo po nekoj logici da bude prvenstveno ljubitelj brzine i dugih zavoja, a drug ljubitelj kratkih, jel??? Znaam da je odgovor jednostavan; ta skija more i jedno i drugo...ali ipak.
    Vjervatno bi, da otvorim tvoj realskiers linak mi se sve samo kazlo, ali....mrzi me pa ako tebe ne mrzi, dela prepricaj (ali molim te svojim rijecima, a ne da mi bukvalno prevodis sta tamo pise )
    Marketing ti je jedna šeitanska rabota. Imaš jedan proizvod, ali neko hoće cross skiju, a neko “rekreativno slalomsku”. Ti fino dio uradiš u jednoj farbi, a dio u drugoj. Ko hoće cross skiju, a ti bujrum RX8, a ko zaišće (od riječi "iskati" nastale od eng. riječi "ask") sitnokrivinašku ti njemu bujrum RC4 Race SC. Mali preduslov za ovo je da je ta skija toliko dobra da se može prodavati na razne načine.
    Ovo šta ti pišem nije pamet sa realskiers.com, već moje neskromno mišljenje za koje znam da je činjenica (što bi narod rekao: fakat). Skromnost je vrlina, ali treba biti realan.

    Iako znam da te interesuju samo skije u struku šire od 80mm, evo sad tebi jedno pitanje: Šta je to u stvari cross skija?

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Ono u sustini mi ni ovo nije toliko intersantno, al me opet tangira dal sam pomalo skonto neke principe tehnologije i markentinga.
    Ma kontam da ti nije interesantno, već onako ovlaš da me malo s boka…
    Nadam se da sam ti bar malo proširio horizonte i zjenice.

  6. #6
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Vidis u vezi tog “realskier” sajta, tolko sam povrsan da mi nije ni na um da se taj luxuz placa. Ali malo sam i staromodan, nekako mi laske otic na trafiku, a i poznajem gospodju trafikanticu.

    Nego kolega……….Lijepo sroceno, koncizno, drzali ste se teme, niste zaobisli ni jedno pitanje; Cestitam, Svaka cast imate od mene 8-cu. (……….a, drug bog kazu zna za 10).

    Fala ti za ovo kratku ali dobro sazetu istoriju skracenice RC-a, sFatam da si cojek pRefekcionista pa ti za oko zapadayu stvari koje nama povrshnima ama bas nimalo ne smetaju. Dakle pod RC SC sam stijo da kayem Fischko RC 4 WC SC (podsjeti me na CK SK JU), a izgleda da im te silne skracenice nisu bile dovoljne, negos u dodali jos i ono FLOWLEX.

    Moram ti priznati da se sto se desifrovanja skarcenica tice, nisam pomjerio dalje od SL, GS i ovog novijek X, koje je kod vecine fabrikanata sinonim za crossss.

    E, da pitanje je glasilo: sta je za mene crossksija. Paaa, ajd reci sam: kakve bi morale bit performanse jedne skije koja je namjenjena da se vozi po terenu kao "za moto-cross", da je tjeras preko velikih i malih djombi, skijajuci, asocijalno laktas kolege, koje pokusavaju da budu brze od tebe, iste preskaces kad ti se polome pred nosom i povrh svega uspijes da ostanesh na nogama kad te neko bez imalo grize savjesti chushne sa utabane staze i posalje u snjeg do koljena????
    Takva (takmicarska) skija mora valjda da je stabilna kad je vozis na kant, a s druge strane da bez problema promjeni radijus….pa iz dugih predje u sitne krivine (sitan vez linorez). Ali da je lako i vozis citavom povrsinom skije (za taj sport je to moze bit bitnije nego carve voznja), dakle jednom rijecju da bide ko i zmijce…......jel ovo dosta za pozitivnu ocjenu ili moram jos nesto da dadam. eh da, flex. Taj mora da bude nesto veci nego kod npr neke (vele)slalomske skije, zbog radi lakse promjene radijusa i gorespomenutog sletanja na ne uredjen teren???

    Ti dakle hoces da kazes da jedan prerusheni RC 4 wC SC, more sve ovo??? E pa onda svaka cast toj skiji.

    Br1. Mislim da znam dje si kreno s ovim pitanjem sta je corss skija. Ako si mislio na ono sto ja mislim onda si u pravu hehehehe,
    Prije svega skije poput rx8, cmax8, sx10….nisu ni blizu skija koje se koriste za discipline zvanu crosski. Vecina pobrojanih modela su visoko-kvalitetne (ali nisu iz Visokog), vise-namjenske skijice za shiroku potrosnju. Lijepo krasno sto imaju to X u svom predzanku, al bi im puno vise odgovaralo da ih iskreno i posteno smjeste u kategoriju top allround skije (sto se iskreno govoreci i desava zadnjih godina).

    Br2. Drugovi Marx I Engels su vec sve rekli, a ti si (svojim rijecima I vrlo originalno) samo jos jednom potvrdio istinu o surovom kapitalizmu i mrskom imperijalizmu; jedini im je cilj da uz sto manje ulaganja stvore sto veci profit. Slazem se u potpunosti. (sa’ ce opet Arsa da se javi): napravis dobru allround skiju koja po performansama moze da pasuje u vise (rekreativnih)kategorija, mjenjash joj grafiku, ime I simoboliku, angazujes ekipu ne samo da ih pravi I testira nego im prikljucis jedan dobar marketinshki tim da prati I forsira trendove, kreira imidze i……eto te. Dakle nije nikako cudo da jedna daska predugackog imena RC4 wc SC Flowflex moze da bude istovremeno jedna kvazi-slalom skija, a da u drugoj grafici bude I odlican “cross” model, zvani kratko I janso RX8.
    I ako si, a jesi, htjeo da poduvuces da Cross kao kategorija ne postoji, onda se I tuj slazem. Izgleda da je trendsetteri ne forsiraju jos od prosle godine. Ostalo je jos samo ono famozno X u imenu modela.

    E sad, jedino mi ostade ta nedoumica sto je u proslogodisnjem testu shvabskog skimagazina: RX8 dimenzija 115 66 98, a ovaj RC WC SC 118 66 99.???? Da nema veze sa duzinama testrianih modela? Pitam mrzi me da trazim, a znam da na realskiers nemam pristup jer , nisam clan te organizacije, kojoj clanarinu placaju ljoodi sumnjivog morala I dubijoznih namjera.

    Bez da imalo sumnjam u tvoju teoriju o “kreativnom” shirenju palete proizvoda (metodom prefarbavanja iste osnove u razlicite boje I dezene) , ipak pitam se nesto, da u ovom konkretnom slucaju ipak nisu sta chackali I barkali sa materijalima same skije??????

    AKo jesu, tj ako nisi u pravu po pitanju lakiranja I farbanja Fischerovog modela dugackog imena…..onda ce tebi licno, blago da se sroza kredibilitet, (no vjeruj mi na rijec u mojim ocima je tolko velkacki da ce opsta ocjena za umjetnicki dojam ostati jako visoka), ALI ce zato Fischerov kredibilitet nenormalno porasti u mojim i onako prosirenim zjenicama.
    A ako si pak u pravu……..onda nista, svi gubimo, potvrdjuje se teroija o zavjeri mrskih tajkuna ski-industrije i schlus'; sto bi rekle kolege sa zud deutsche zeitung.

    PS
    Br. 4 Samo da se razumijemo u jednom, ako si mislio da je i 80+ twintip daske samo prolazni trend, hype koji ce brzo da prodje i jos brze bude zaboravljen, eee to zaboravi……..necu o tome ni da diskutujem.
    2003 sam nabavijo cmax10 ziveci u zabludi da je to skija koja bez problema moze i po dubokom snjegu, Dok nisam stao na elegantn popunjenu damu, suptilnog flexa……

  7. #7
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Sapa, imaš li blagi osjećaj da ovlaš pretjerasmo? Ja ne, pa u skladu s tim da nastavimo... Vidim da si ti vrlo kulturan i uviđavan (ipak živiš u zapadnoj civilizaciji) pa me nisi „sjeckao“ sa citatima, ali ja sam još uvijek na brdovitom Balkanu, pa ću da te lagano „sjeckam“ (koristim priliku da pozdravim drugaricu Bojanu koja se jednom bila naljutila kad sam joj „isjeckao“ tekst).

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Vidis u vezi tog “realskier” sajta, tolko sam povrsan da mi nije ni na um da se taj luxuz placa. Ali malo sam i staromodan, nekako mi laske otic na trafiku, a i poznajem gospodju trafikanticu.
    Jel’ ti to često navratiš do nje na malo „prelistavanja“?

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Nego kolega……….Lijepo sroceno, koncizno, drzali ste se teme, niste zaobisli ni jedno pitanje; Cestitam, Svaka cast imate od mene 8-cu. (……….a, drug bog kazu zna za 10).
    Zahvaljujem na ocjeni. Nikad nisam ganjao prosijek. Svi su mi ispiti u životu bili u binarnom sistemu: ili sam položio ili nisam.

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Dakle pod RC SC sam stijo da kayem Fischko RC 4 WC SC (podsjeti me na CK SK JU), a izgleda da im te silne skracenice nisu bile dovoljne, negos u dodali jos i ono FLOWLEX.
    Sapa, ocjena za praćenje gradiva na času: 1
    Stvarno se od tebe nisam nadao. Stvarno, mislim... Da je to neko drugi uradio, bilo bi normalno i očekivano, ali ti druže Sapa... Znam da te ove uske skije koje zoveš čačkalicama puno ne tangiraju, ali opet ovo je veliki propust.
    Pogledaj gornje tekstove. Priča je o dva modela skija: Fischer RX8 i Fischer RC4 Race SC. Ne o Fischer RC4 Worldcup SC sa Flowflexom.
    Ovo ću morati unijeti u tvoj CV (doduše u sitnom fontu).

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    E, da pitanje je glasilo: sta je za mene crossksija........Prije svega skije poput rx8, cmax8, sx10….nisu ni blizu skija koje se koriste za discipline zvanu crosski. Vecina pobrojanih modela su visoko-kvalitetne (ali nisu iz Visokog), vise-namjenske skijice za shiroku potrosnju. Lijepo krasno sto imaju to X u svom predzanku, al bi im puno vise odgovaralo da ih iskreno i posteno smjeste u kategoriju top allround skije (sto se iskreno govoreci i desava zadnjih godina)...... I ako si, a jesi, htjeo da poduvuces da Cross kao kategorija ne postoji, onda se I tuj slazem. Izgleda da je trendsetteri ne forsiraju jos od prosle godine. Ostalo je jos samo ono famozno X u imenu modela.
    Vidim ja da si ti dobro savladao moje pisanije iz prošlosti. Oduvjek sam mislio da Cross kategorija skija u stvari ne postoji. Cross kao disciplina je kombinacija svega i svačega i skija za taj sport jednostavno treba biti univerzalka, da ne kažem allround skija visoke klase. I ništa više i ništa manje. Druga je stvar prevara zvana marketing kojoj je trebalo što više kategorija da bi skijašima zagorčali život kod izbora. To je moje mišljenje, a mišljenje je kao i doope: svako ga ima.

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Slazem se u potpunosti. (sa’ ce opet Arsa da se javi): napravis dobru allround skiju koja po performansama moze da pasuje u vise (rekreativnih)kategorija, mjenjash joj grafiku, ime I simoboliku, angazujes ekipu ne samo da ih pravi I testira nego im prikljucis jedan dobar marketinshki tim da prati I forsira trendove, kreira imidze i……eto te.
    O tome ti pričam. Nego, da li stvarno očekuješ da se Arsa (hehehe) javi? Stvarno misliš da još neko osim nas dvojice čita ovo?

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Bez da imalo sumnjam u tvoju teoriju o “kreativnom” shirenju palete proizvoda (metodom prefarbavanja iste osnove u razlicite boje I dezene) , ipak pitam se nesto, da u ovom konkretnom slucaju ipak nisu sta chackali I barkali sa materijalima same skije??????
    More bit bidne, a more bit i ono drugo. To sam Bog i drugovi iz fabrike znaju.

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    AKo jesu, tj ako nisi u pravu po pitanju lakiranja I farbanja Fischerovog modela dugackog imena…..onda ce tebi licno, blago da se sroza kredibilitet, (no vjeruj mi na rijec u mojim ocima je tolko velkacki da ce opsta ocjena za umjetnicki dojam ostati jako visoka), ALI ce zato Fischerov kredibilitet nenormalno porasti u mojim i onako prosirenim zjenicama.
    A ako si pak u pravu……..onda nista, svi gubimo, potvrdjuje se teroija o zavjeri mrskih tajkuna ski-industrije i schlus'; sto bi rekle kolege sa zud deutsche zeitung.
    Moj kredibilitet? Neeee, samo to ne!!! Šta ću sad?
    Ma bolan Sapa, zabole me za kredibilitet. Uvijek će se naći hrpa onih kojima ću moći „prodati“ svoju spiku o ski opremi. Sve je stvar nastupa. Kad ova magarad ( http://www.skimagare.info/) skontaju da ja u stvari znam vrlo malo, pronaći ću „ski zečeve“ i opet u krug. Hej, al’ nemoj da im kažeš ovo.

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Samo da se razumijemo u jednom, ako si mislio da je i 80+ twintip daske samo prolazni trend, hype koji ce brzo da prodje i jos brze bude zaboravljen, eee to zaboravi……..necu o tome ni da diskutujem.
    2003 sam nabavijo cmax10 ziveci u zabludi da je to skija koja bez problema moze i po dubokom snjegu, Dok nisam stao na elegantn popunjenu damu, suptilnog flexa…
    Da li si se ikada zapitao zašto nikada nisam ulazio u priču o širokim freeride skijama? Ili npr. o snowboardu?
    E, zato što me je mama davno naučila da kad o nečemu pojma nemam, da se u to ne petljam.

  8. #8
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Dal se neko trudi da cita ovo vase pisanije ???

  9. #9
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong Pogledati poruku
    Dal se neko trudi da cita ovo vase pisanije ???
    Kao što vidiš, i Sapa je digao ruke.

  10. #10
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ma ne, on to samo radi u radno vreme, a vikendom odmara

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •