Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: Borovec-pomoc!!

  1. #1
    pedjica
    Guest

    Podrazumevano Borovec-pomoc!!

    Cao!Nikad do sada nisam bio na Borovecu pa zbog toga cu i postaviti ovoliko pitanja:
    1.video sam ponude preko neke agencije i provalio da je mnogo jeftinije da se uzme vila za 4 osobe koja je oko 2km udaljena od skijalista! Zanima me vase misljenje o tome da li je problem da se svaki dan cima do ski staza, kako se ide do tamo(autobusom,taksijem),na koliko idu ti autobusi, ....?
    2.koliko kosta ski pas za 7 dana?,koliko je iznajmlivanje skija sa cipelama ikoliko je iznajmljivanje borda sa cipelama?
    3.posto znam da skijam ali ne znam da vozim bord sto mi je velika zelja,a cuo sam da je veoma lako nauciti da se vozi(barem ono osnovno,da mogu da se spustam na vecini staza)zanima me vasa preporuka sta da radim,da li je moguce tamo u Bugarskoj da uzmem nekog instruktora cisto dva tri casa da naucim to osnovno,ali ipak ne znam koliko je to pametno posto ne govorim bugarski,a i ne znam cena da li bi mi odgovarala?
    4.za krajnje pitanje bih zamolio da mi kazete cisto neke fore u vezi zimovanja na Borovecu,nesto sto bi mi znacilo,tipa negde sam procitao da je ski pas jeftiniji za bugare i da moze da se iskombinuje da mi neki bugar kupi isti.
    UNAPRED HVALA!!

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    02.12.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    1. Te vile su valjda OK, ali Borovec je dosta "nacickan" i bolje naci nesto blize stazama, jer tih 2km koje pominjes mi izgledaju dosta komplikovano.
    Ja mini buseve nisam primetila, a taxi ne preporucujem (nije da sam se mnogo vozila, ali ipak) Bolje nadji nesto blize stazama.

    2. A da iznajmis opremu u Beogradu?

    3. verujem da mozes uzeti instruktora za bilo sta, a kako su im gosti uglavnom Englezi, sumnjam da ces imati problema sa jezikom kad se oni snalaze

    4. Jeftiniji jeste za Bugare, ali ako te ukebaju da nisi Bugarin onda ti ga oduzmu (desilo se nasoj drugarici prosle godine)

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    16.03.2005
    Poruke
    57

    Podrazumevano

    1. verovatno si video ponudu za vile jagoda i malina?! ako ne idete kolima mislim da je bolje uzeti nesto blize...
    2.ski pas se uzima za 6 dana i kosta 91 eur ako se uzima ovde. opremu uzmi ovde, sigurno je povoljnije
    3. cinjenica je da se bord lakse uci od skija. jako je bitno da te na bord "postavi" profesionalac jer ako sam naucis pogresno posle je jako tesko da se vratis na pravo drzanje. lako ces se sporazumeti sa bugarima i bice ti jako smesno i zabavno ~ samo ponavljaj sto vise "batko" :lol:
    4. za bugare je ski pass dosta jevtiniji ali ako te nagaze ~ ode karta

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    03.02.2005
    Lokacija
    kragujevac
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    po meni ti je vila alpin najjacha te fore 2 km od staze to nikako znam likove koji su to uradili i nikada vishe cimanje je sa busom kazu ne daj boze shto se opreme tiche to iznajmi tamo ortak je proshle god iznajmio board za 30evre sve a shto se tiche uchenja boarda da ga vozish ja sam sam nauchio i nishta mi ne fali samo sam konsultovao jednog insturktora
    da pogleda jel sve to ok i nije bilo nikakavih problema e za skakanje je vetj malo frka to znam iz lichnog iskistva ne ide bash tako lako kao shto ide voznja za to bi ti bilo bolje da platish da ti neko pokaze nego da se cimash kao jer je mnogo teze sam

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    05.01.2006
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Pedjice.. Na Borovecu sam bio pre dve godine. Ako ides uzmi samo hotele i to Rilu (Samokov nikako), jer je na samoj stazi a i prilicno je sredjen, za Bugarske standarde.... naravno, najoblji izbor je pansion/hotel na samoj stazi (ispred Rile) Alpin; inace u svakom slucaju ti ne gine 100-150m of Rile/Alpina do gondole (naime od skijaliste ispred hotela je daleko nize i tu su najvece guzve) -- pravo skijannje je na vrhu gondole od 2000 do 2500 m (Markudzik) gde se mora otici.... toliko od mene, za ostale stvari nisam ekspert...

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    27.12.2005
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    A sta fali samokovu?

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    05.01.2006
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    jednom sam samo usao u samokov (i to je bilo pre dve godine, tako da uzmite ovo sa rezervom) na mene ostavio utisak strasno zapustenog soc realisticnog type hotela, bar u poredjenju sa rilom.... ne znam, mozda su ga u medjuvremenu sredili...

  8. #8
    bla-bla-bla
    Datum registracije
    01.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    Samokov ima potpuno prihvatljiv odnos cene & kvaliteta. On nije za razliku od Rile renoviran tako da je autenticano soc-realano opremljen .

    Ali zato nema nikavih problema sa prostorom (sobe su jako velike), lokacijom (odmah pored gondole), grejanjem (za razliku od hotela sa nesto manje zvezdica); ima veliki & cist bazen i za bugarske uslove vise nego OK hranu.

    No ne zaboravite da Rila je znacajno skuplja od Samokova, a on sa druge strane isto toliko znacajno skuplji od vila tipa Jagoda Malina i sl. sa pocetka ovog topica.

    Neposredno pored garaze Samokova nalazi se odredjeni broj tipskih kuca za izdavanje, smestaj je tamo prilicno konforan no ne znam koliko je povoljan.

    pozdrav!

  9. #9
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    Potpisujem prethodni post.
    Bio sam 7.dana u tom hotelu i nemam zamerki ako se uzme u obzir pravilo "koliko para-toliko muzike".ž
    Čist, topao, topla voda, hrana Ok, blizina gondoli...sve je oK

  10. #10
    Member `<~$nOwBoArDeR~>` avatar
    Datum registracije
    03.12.2006
    Lokacija
    Obrenovac
    Skije / Bord
    Atomic-Hatchat
    Godina
    34
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Ima li neko informacije od ove godine.....cena smestaja,gde je najbolje a najblize,cena ski pass-a,koliko je potrebno kesa za sedmodevno zimovanje tamo itd......Hvala unapred .... Poz

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •