Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 27 od 27

Tema: Fischer RC 4 Race razlike ????

  1. #21
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Pope, razumijem da ne zelis vise da pises na ovu temu povrata poreza, al si poc'o pa sad moras nesto da mi razjasnis

    Opet ne kontam, u cemu je problem Prije svega mislim da to upravo radi na principu kako ga je Stekan u gornjem postu opisao; dakle pravo je zayebano da pri online kupovini povratis taj PDV. I stvarno, ako nekome sva ta zayebancija i uspije i taj ti donese skije, na koje si ti licitiro, (dakle taj neko ko ti je donjeo skije mora da utrosi i energiju i vrijeme da bi to sve reguliso), a ako si ti licitiranjem svakako 'kucno' skiju, koja je puno jeftinija nego da je kupis u Beogradu, pa ja licno ne bih mogao biti toliki dzjon-obraz, pa da ocekujem jos i da mi taj neko cijenu kupljene skije umanji za 19%??? Ja bi mu jos i zavrno pice u kafani i halalio sve te pare koje mu je drzava Njemacka poklonila. ili problem uopste ne lezi u ovom gore navedenom???
    Pozdravljam.
    ps
    ja kod kupovine iz amerike strepim da se EU carinik ne probudi, i opali mi dobar porez na jeftinu uvoznu, americku robu. A zamisli da Flexon bude tako fin pa da mi skije licno donese, i sad da mu ja kazem, znash; ja znam da su ti vratili 19% na ove vezove koji su kostali 65 dolara, a u EU su isti takvi u naj jeftinijoj varianti ipak citavih € 130,-
    Izmenio/la Sapa; 20.09.2007 u 17:44.

  2. #22
    Member PhilJack avatar
    Datum registracije
    08.06.2007
    Skije / Bord
    Atomic SL 11
    Godina
    42
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Moja varijanta za kupovinu preko ebay-a jednostavna meni, jer imam jako dobrog prijatelja koji zivi u Slo. Preko njega sam otvorio paypal acc. i sve radim preko njegovog imena.
    Ja robu porucim ili kako vi kazete licitiram (u ovo slucaju skije) i porucim na adresu u SLO. Taj shipping me kosta oko 30-35 eur. (u glavnom pise na ebay-u kao dodatak za shipping).
    A naravno svakom prodavcu naglasim da mi je potreban racun za povracaj MtSw ili obrazac za TAX refund. ( od slucaja do slucaja) ALi moram da napomenem da povracaj ne moze da sve izvrsi u koliko je roba kupljena ok fizickog lica. (bar ja nisam pokusavao, a mislim da "ljubazni" SLO carinici to ne bi prihvatili)
    Ovo je meni vrlo jednostavno jer moj prijatelj dolazi bar 2 puta mesecno u SRB, a i ima dvojno drzavljanstvo . Jer da nema tj da ima samo SLO pasos ne bi mogao da izvrsi povracaj.(ipak je on stanovnik EU)
    Procedura na granici je manje vise jednostavna za onoga ko je to radio vise od jedanput
    Iskreno ne vidim ni jedan naci na koji je moguc porvarcaj MtSw u koliko je roba kupljena preko interneta.

    Mada iskreno sto se tice finansijskog momenta i nije neka preterana usteda.
    Primer: SKIJE kostaju oko 360eur
    plus shipping do SLO 30 (odprilike).
    SUMA 390
    Minus 19% ("PDV" u Bundesrepublik Deutschland)
    pa to odprilke izadje od 300 - 330 (jer u zavisnosti od racuna da li je transport odvojena stavka na racunu ili nije). Mada nikada do sada mi se nije desilo da dobijem onoliko para koliko ja izracunam da trebam jel uvek ima neka "provizija" prilikom vracanja (mislim da malo kradu).
    Ono sto je najbolje u ovom nacinu kupovine je izbor !!! UF oduzi ga ja...

  3. #23
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Nisi ga oduzio, ovo je kristalno jasno, da jasnije ne moze biti

    PS
    izbor je 100% naj primamljiviji u cjeloj prici, al pretpostavljam da su i skije i ostalo puno jeftiniji nego npr. u srbiji???

  4. #24
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Dobro neko rece svi osim aktivnih takmicara su rekreativci.Ali ta skupina je toliko sarolika da ne vredi trositi reci.
    Sto se tice RC4 WC SL ja cu samo reci da ja te daske ne vozim privih deset dana u sezoni tj. dok ne procenim da sam bar 90% spreman a to ume nekad da bude i duze od pomenutog perioda.Ova skija vam nikada nece biti drug,nikada vam nece oprostiti ni najmanju gresku i samo vreba prilku da vas kazni.Odmah da se razumemo moguce ju je voziti lagano bez extremnih napadnih uglova ali onda je osecaj kao da vozite neku zverinu od kola zaglavljenu u prvoj i sa podigutom rucnom.E sad ako imate dobru tehniku,zdrava kolena i deciju neustrasivost onda je ovo pravi izbor,odnosno onda vasoj sreci nece biti kraja.Xm...da probam malo bolje da vam docaram taj uzitak.Recimo da privih dva-tri sata (u zavisnosti od kondicije) necete skidati osmeh sa lica i da jedino sto ce vam prolaziti kroz glavu je : If you do the speed limit get a fuck out of my way
    Idemo dalje pristalica sam Mel Gibsonove teorije zavere i verujem da je vecina testova koje citam(te) narucena te stoga testiram bar 3-4 "race" modela razlicitih proizvodjaca po sezoni.Jedini proizvodjac koga do sada nisam probao a stvrno ne znam razlog je Atomic ali on je difinitivno na redu ove sezone.Dok ne probam "rakete iz atomica" drzim se stava koji je sadrzan u potpisu.
    Ovo je misljenje fanatika (25god,22god na skijama,4god takmicenja doduse kao klinac) koji je sve u zivotu batalio zbog skijanja i kao sta kaze pesma: I da se opet rodim ja isti put bih izabra,a ako hocete misljenje experta onda posetiti master ski servis i trazite Djoleta Stojanovica od njega boljeg nema, bio je jedan bolji al je umro

  5. #25
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    56
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zloglasni Pogledati poruku
    Dobro neko rece svi osim aktivnih takmicara su rekreativci.Ali ta skupina je toliko sarolika da ne vredi trositi reci.
    Sto se tice RC4 WC SL ja cu samo reci da ja te daske ne vozim privih deset dana u sezoni tj. dok ne procenim da sam bar 90% spreman a to ume nekad da bude i duze od pomenutog perioda.Ova skija vam nikada nece biti drug,nikada vam nece oprostiti ni najmanju gresku i samo vreba prilku da vas kazni.Odmah da se razumemo moguce ju je voziti lagano bez extremnih napadnih uglova ali onda je osecaj kao da vozite neku zverinu od kola zaglavljenu u prvoj i sa podigutom rucnom.E sad ako imate dobru tehniku,zdrava kolena i deciju neustrasivost onda je ovo pravi izbor,odnosno onda vasoj sreci nece biti kraja.Xm...da probam malo bolje da vam docaram taj uzitak.Recimo da privih dva-tri sata (u zavisnosti od kondicije) necete skidati osmeh sa lica i da jedino sto ce vam prolaziti kroz glavu je : If you do the speed limit get a fuck out of my way
    Idemo dalje pristalica sam Mel Gibsonove teorije zavere i verujem da je vecina testova koje citam(te) narucena te stoga testiram bar 3-4 "race" modela razlicitih proizvodjaca po sezoni.Jedini proizvodjac koga do sada nisam probao a stvrno ne znam razlog je Atomic ali on je difinitivno na redu ove sezone.Dok ne probam "rakete iz atomica" drzim se stava koji je sadrzan u potpisu.
    Ovo je misljenje fanatika (25god,22god na skijama,4god takmicenja doduse kao klinac) koji je sve u zivotu batalio zbog skijanja i kao sta kaze pesma: I da se opet rodim ja isti put bih izabra,a ako hocete misljenje experta onda posetiti master ski servis i trazite Djoleta Stojanovica od njega boljeg nema, bio je jedan bolji al je umro

    Zloglasni kratko i svima razumljivo...
    Dodao bih samo da izmedju rekreativaca i ljudi koji su na snegu zbog same atmosfere postoji razlika i tu mozda i u izboru skija treba traziti razliku,kao sto si rekao sendvic skiju nemoze svako voziti zbog nabrojanih razloga ostalo je stvar izbora po mogucem ili stvarnom ski znanju(o teoriji necu)
    Pozdrav

  6. #26
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    PDV, porez ili MwSt, kako ga ko zove, može se vratiti ako se kupuje na e-bay-u, vratio više puta.
    Ali....
    Ima više varijanti i u svakoj je neka kvaka. U svim varijantama važi da zavisiš od prodavca, tj. da li ima razumjevanja za tvoj zahtjev, tj, da li se hoće sa tim petljati. U slučaju da pristane da se petlja može se uraditi sljedeće.

    Varijanta 1: Kupiš i u kontaktu sa prodavcem tražiš da u računu (ovo nema veze sa adresom isporuke) stoji ime i adresa neke dobre duše koja će robu koju si ti kupio preuzeti, prevesti preko granice, ovjeriti račun i obrazac na carini kod Slovenaca. Teoretski, ta osoba ne smije imati boravište u EU, inače rizikuje da bude uhvaćena u carinskom prekršaju. Ako neko uspije naći dobru dušu sa EU pasošem - svaka čast, moj nosač je bio sa HR pasošem.
    Otkako je SLO u EU, na izlazu još nisam vidio da je Slovenac provjeravao pasoš ali uvijek ima prvi put. Nakon toga pošalješ ovjereni račun prodavcu sa propratnim pismom u kome ga moliš da MwSt uplati na račun koji navedeš, ja dajem račun u D jer ne vjerujem da bi bilo ko pristao da plati ino transfer, skup je.

    Varijanta 2: Iskoristiš eventualni put u inostranstvo, sam preneseš robu i ovjeriš račun, ostalo kao u varijanti 1.

    Varijanta 3: Od prodavca tražiš da u računu stoji tvoje ime i adresa, roba se isporuči i onda dobra duša za koju nije bitno kakav pasoš ima donese tvoju robu preko najmanje dvije granice i da ti je. Nakon toga uzmeš skije, laptop ili šta god, kreneš do Bregane, pređeš, popiješ sok, okreneš se i na povratku pružiš račun Slovencu na ovjeru. Ostalo kao u prethodnim varijantama. Roba prelazi granicu najmanje 3 puta x 2 carinika na svakoj, rizik koji ide u ovoj varijanti procjenite sami.

    Varijanta 4: Ovu još nisam probao, koristiću je u krajnjoj nuždi i ishod je, kao i uvijek, neizvjestan. Sastoji se od varijante 3 sve do preuzimanja robe. Ostalo nije pametno otkrivati na forumu, otkrivam samo u kafani uz pivo.

    Adresa isporuke je uvijek u EU, mislim da bi u suprotnom bilo potrebno čudo pa da te naši carinici ne kontaktiraju.

    Ako ima onih kojima je ovo izvor zarade, kupovina za druge i uzimanje MwSt za sebe, smatram da rade prilično zajeban posao i zaslužuju svaki od npr. 19,49 EUR, kolika bi bila zarada od skija koje su kupljene za 107,09+15 EUR.

  7. #27
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kao što je i pomenuto u celoj diskusiji, to sve zahteva "fizičke" zahvate, ili tebe ili dobre duše - ne može da se izvede od "kuće". I na kraju, što neko reče, da li se isplati? U prvom slučaju da ideš u EU, u drugom slučaju kao uštediš taj porez i uzimaš pare od onoga koga "akaš".

    Men' se čini, da se sve to ne isplati. Prilično veliki broj artikala sam kupovao preko neta, i nikada nisam ni pokušavao to - previše drndanja i sebe i drugih ljudi za sitne pare. Uvek poručujem na "kućnu" adresu, i zato ni ne koristim eBay .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •