Strana 19 od 20 PrvaPrva ... 917181920 PoslednjaPoslednja
Rezultati 181 do 190 od 192

Tema: LAVINA - borba za život

  1. #181
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Idi bre Sapa, ima da batalim skijanje zbog ovakvih klipova
    A tek sam skupio svu opremu :P
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  2. #182
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Hvala bogu pa sam odmah otvorio description i pročitao epilog. Ovo je baš igranje sa prirodom.

  3. #183
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Uf bre gadno.. nego, cuo sam ga jasno, lepo rece covek "no helicopter", mora da nije uplatio ski osiguranje!

  4. #184
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Slažem se da i najbezazleniji izlazak iz kuće može da bude tragičan... al nikako ne razumem čačkanje "mečke ispod prečke"...

  5. #185
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    http://www.youtube.com/watch?v=B0RWLxOFGLY
    http://www.youtube.com/watch?v=5BwsLhfH3TE

    "We fall in love with Mother Nature's delicate charms, only to be enraptured by here dark side. She is a goddess, nothing but pure power and we are spellbound. In the high mountains of the Rockies, this love affair can be fatal. Few people have ever witnessed the terrifying beauty of a powder avalanche and lived to tell the tale."

    Nemoj da bi mi neko prebacio da vam nisam rek'o na vreme.

  6. #186
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Odgledao sam vrlo pazlivo par puta, i onako, sto bi rekli ameri 'shit happens', nadam se da je pravilan izraz.
    Naime svaki izlazak u planine u startu je 'extreme', pa sve je moguce, ali mi smo ljudi pa se ucima na svojim ili tudzim graeskama i isto tako pozitivnim iskustvima. Tako i ja gledam na ovo.
    Pozitivno je da su nosli adekvatnu opremu, nisu bili daleko od 'rute' i bilo je dosta ljudi za pripomoc, to sto je napravio vazdusni dzep ispred lica pa da ima vazduha za tih pet minuta, nije panicio, bar u startu jer kad je poceo da vice ne mozemo mi cuti dali je on nesto cuo pa vicuci je davao signale gde se nalazi, bar to sam ja zabelezio.
    Negativno je nacin na koi je on/skijas izazvao lavinu, nije se ona sama odvalila, i zato je bila manjeg intenziteta. Naime isao je uz sam rub nameta koi je sam po sebi nestabilan i on je samo nateznuo i isti je pao (pao je namet snega). Siguran sam da je isao 30sm u desno da se isto ne bi slucilo. Naravno ovo su spekulacije sa moje strane, i nemojte da se na ovakvim primerima odlucite da 'obesite skije na klin', ma zivot ide dalje i sto je vise pun neisvesnosti tim je lepsi. Uzdravlje i ziveli

  7. #187
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Nisam zelio ispast patetican sinoc, ali bas me nekako pogodilo ono. I sve se slazem, ama ovisnost je velika. Od pojave ovih go pro kamerica svake sezone se pojavi par ovakvih i slicnih filmica koji me uznemire, natjeraju da malo zastanem i dobro razmislim, ipak 'trill', uzbudjenje i naeki cudni nagon pobjede svaki put kad vidim neuredjene svjezim bijelim prahom zasute padine, udubljenja i ispupcenja (konkavnog ili konveksnog oblika ne pravim pitanje ) ). Ja bi sutra opet bez previse razmisljanja (od sutra btw strasni powder alert za sjeverne Alpe.).
    Da je Rizik je ogroman, to je jasno. Rekoh nekad slicno ko ronjenje na dubinu. Mene licno vise uznemirila cinjenica da ja ovakve stvari radim svjestan rizika, solo bez ski partnera i precesto na ho ruk, bez istinskog upoznavanja terena. Samo nabacim onaj blentavi kez, ko hipnotisan. Dzaba mi upaljen predajnik, kad nema zive duse da me trasira, dzaba mi sonda i lopata kad se sam ne mogu iskopati, dzaba mi ona disaljka bez sanse za pomoc bolje umrijeti odmah nego cekat par sati da filter otkaze.. A nemora biti samo lavina moze se covjek povrijediti upasti u neku rupu...znaci sanse za prezivljavanje 0%. Rizik je strasan, ali se posljedice mogu ublaziti ako se covjek pridrzava pravila i u svakom trenu misli na bezbjednst. Ovaj momak je uz neophodnu opremu, uz sebe imao ljude koji su znali njom rukovati i kopati, nije sala iskopati nekog ispod 2 metra snega u roku od 5 minuta, z naci kad nemas adekvatne rekvizite sanse za prezivljavanje sevdrasticno smanjuju, ali kad nemas nikoga da priskoci u pomoc sanse da se ziv iskobeljas ne postoje.

  8. #188
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku

    Negativno je nacin na koi je on/skijas izazvao lavinu, nije se ona sama odvalila, i zato je bila manjeg intenziteta. Naime isao je uz sam rub nameta koi je sam po sebi nestabilan i on je samo nateznuo i isti je pao (pao je namet snega). Siguran sam da je isao 30sm u desno da se isto ne bi slucilo. Naravno ovo su spekulacije sa moje strane, i nemojte da se na ovakvim primerima odlucite da 'obesite skije na klin', ma zivot ide dalje i sto je vise pun neisvesnosti tim je lepsi. Uzdravlje i ziveli
    Znas u cemu je problem? Skijanje preko onih grba, tzv 'spines' na engleskom, je nevidjeni uzitak, mene jos vise dojmila situacija jer sam ih ove godine odskijao barem 7,8. Mislim da je daleko rizicnije skiajati u udubljenjima (kuloarima) izmedju tih snjeznih grba, i to sam prilicno izbjegavao jer oni vaze za one pomenute terrain traps'. Mislim da se lavina otkinula upravo na kraju te grbe. Ja inace upadoh u takav jedan procjep, sjekuci padinu da stignem do otvorenog polja, rubovi tog kuloara su bili nageti prema unutrasnjosti tako da me procjep potpuno iznenadio, i bilo je bez pretjerivanja gutavo, u jednom trenutku kad sam konacno pronasa obje skije (inace kretanje bilo nemoguce kao u zivom blatu,) i kad sam na ludackom nagibu uspio da se ukacim u vezove i krenuo da se otklizavam (sirina procjepa nije bila veca od 4 metra), krenuo je i snjeg preko mene da se obrusava, onako bas ozbiljno do preko koljena me zasipao, da tih dana nisu bili dobri uslovi sto se stabilnosti snjega tice najvjerovatnije bi na sebe povukao tonu snjega. Zato me valjda ovaj film tako potresao.

  9. #189
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Uf bre gadno.. nego, cuo sam ga jasno, lepo rece covek "no helicopter", mora da nije uplatio ski osiguranje!
    Joj i ja sam to cuo. znaci cemu dalja diskusija o cijeni transporta helikopterom? Brat samo ziv, vile ga nosale, al ipak toliko svjestan da cim je ugledao svjetlo dana i osjetio svjez vaduh u nozdrvama, prvo sto mu je bilo na pameti da iz petnih zila zavapi Nooo helicopterrr!

  10. #190
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ahahaha jes vala, kralj - nema greske, im'o-nem'o ski osiguranje, "niht helikopter" resava svaku nedoumicu - hebes zivot posle skijanja kad te lekari sa fakturom "skinu do gachica", sto bi rek'o @skiman!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •