Strana 3 od 11 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 106

Tema: Skijanje u Madonni di Campiglio :)

  1. #21
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Evo da vizuelno rešimo slučaj Pankugolo. Na slici su moji drugari.
    Priložene slike Priložene slike

  2. #22
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Evo nekih fotAka. Panorama Madone, sa raznih strana. Treća slika su staze sa najvišeg vrha Groste. Ništa naročito, kao što vidite. Poslednje dve su ambijentalnog karaktera.
    Priložene slike Priložene slike

  3. #23
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    I evo još dve i neću više.
    Priložene slike Priložene slike

  4. #24
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Meni je i Groste lep, pogotovu po toplijim danima....mada vise volim staze kroz sumu.
    Nego cudno mi bilo da se ne secam te tvoje Pancugolo staze, pa sam pogledao malo mapu...to je nova staza uz novu zicu koja je napravljena proslih par godina.
    A vidim da je na vezi prema Marillevi I Folgaridi jos uvek spora zica...a to je jedino mesto gde se bas cekalo.

    Spinale direttissima je vec klasika

  5. #25
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano


    Najsmešnije je što Pancugolo i nije nešto naročito po mom ukusu, nego sam pomenuo jer mi se učinila strmija nego što jeste, mada i jeste dosta strma.

    Za mene je doživljaj bila staza Tulot, u Pincolu.

    Da, ta žica prema Marilevi je dosta spora i dugačka, ali ako se uzme u obzir da se sa njom voziš jednom dnevno, u povratku, i to obično bude zadnja vožnja, onda nije strašno. Inače je i staza jako dobra, crvena, dugačka, ali brate gužva je velika na tom mestu.

  6. #26
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong Pogledati poruku
    Spinale direttissima je vec klasika
    Jel ja ovo dobro vidim, maksimalni nagib je 70% ??? Na netu je fotka iste table 65% ...

    http://www.skiforum.it/forum/attachm...ma-spinale.jpg

  7. #27
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Jel ja ovo dobro vidim, maksimalni nagib je 70% ??? Na netu je fotka iste table 65% ...

    http://www.skiforum.it/forum/attachm...ma-spinale.jpg
    Ne znam šta bih ti rekao. Da nije fotošop?

    Vidim ima na forumu koji umeju da izračunaju koliki je to nagib u procentima od 585 metara na 2400 metara dužine staze, pa eto prilike.

  8. #28
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano


    Ne znam, pre ce biti da je neko zalepio novu cifru preko stare - da nije nova poslovna politika, vise crnih staza, pa samim tim vise crvenih, itd, pa vise love za ski centar...?

    Za racunanje nisam siguran, ali bi trebalo da nagib staze bude onaj procenat pravog ugla koji staza, odnosno hipotenuza idealnog trougla koji spaja vrh, dno i podnozje normale iz vrha na horizontalu stvaraju.
    Nagib staze bi trebalo da je onaj ugao izmedju horizontalne katete i hipotenuze - ako je taj ugao blizak nuli, nema nagiba, pa je 0%, a ako je taj ugao blizak 90 stepeni, onda imamo nagib kao na Beogradjanci - 100%.
    Sve izmedju je dozvoljeno za nagib staze...

    U tom slucaju se nagib racuna (to je moje misljenje, da se ogradim na vreme) kao odnos visine i hipotenuze, odnosno sinus tog ugla, ugla nagiba, pa bi procenat nagiba bio:

    sr.nagib [%] = pendenza media [%]= [arcsin(dislivello/lunghezza) / 90 ] * 100%


    Takva je situacija kod staze koja pravi idealni pravougli trougao, odnosno nagib se tokom trase staze ne menja. Kod realne staze imamo "izlomljenu hipotenuzu", pa samim tim je duza hipotenuza, pa imamo vise "trouglova"
    naredjanih jedan na drugi - nisam siguran, ali mislim da se srednji nagib u tom slucaju racuna kao neka srednja vrednost svih nagiba, ali nisam siguran. Maksimalni nagib se odredjuje na delu staze, snimanjem i "merenjem",
    mislim da postoje posebni uredjaji koji to rade...

    Drugim recima, ne znam kako bih izracunao srednji i maksimalni nagib ove staze ako nemam celu njenu topologiju, a ona nema konstantan nagib, a to je jasno iz cinjenice da postoji razlika izmedju srednjeg i maksimalnog nagiba i
    pritom nije mala - u suprotnom bi te dve vrednosti bile iste...???

  9. #29
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Pošto me geometrija slabije služi ovih dana, da li bi mogao neko da uporedi tih 65 ili 70% (ili srednjih 25-35%) tih dveju staza u M. di C. sa nekom meni poznatom stazom, npr. Gvozdac ili Ledenice. Da steknem neku predstavu.

  10. #30
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Pošto me geometrija slabije služi ovih dana, da li bi mogao neko da uporedi tih 65 ili 70% (ili srednjih 25-35%) tih dveju staza u M. di C. sa nekom meni poznatom stazom, npr. Gvozdac ili Ledenice. Da steknem neku predstavu.
    Pa eto, recimo da je Pancugolo uporediv ako se uzme u obzir onaj nastrmiji deo Gvozdaca/Ledenica. Gvozdac/Ledenice imaju i blaže delove pa to utiče na prosečan nagib. Dužina je vrlo slična kao Gvozdac, ali Pancugolo ima 60-ak metara više visinske razlike.

    A Spinale nije uporediv jer je mnogo duža staza i ima svakojakih delova. Nije preteška, osim poslednje parče, jedno 100-150 metara, naročito ako nema novog snega nego se klizaš po veštaku.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •