Strana 2 od 11 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 106

Tema: Skijanje u Madonni di Campiglio :)

  1. #11
    move any mountain daki avatar
    Datum registracije
    05.10.2005
    Lokacija
    dOOrmitor
    Skije / Bord
    Cheno pelepi
    Godina
    23
    Poruke
    658

    Podrazumevano

    Idem i ja u Madonnu da se skijam

  2. #12
    Ski_Trip Krecha_86 avatar
    Datum registracije
    06.03.2006
    Lokacija
    Pancevo
    Skije / Bord
    Atomic SL10
    Godina
    38
    Poruke
    255

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od daki Pogledati poruku
    Idem i ja u Madonnu da se skijam
    Biće ludnica!!!

  3. #13
    Ski Maniac Veliki brat avatar
    Datum registracije
    19.11.2006
    Lokacija
    BGD
    Skije / Bord
    Elan GSX race 2007/08 , Rossignol 9S Oversize
    Godina
    49
    Poruke
    68

    Podrazumevano

    Bila je ludnica ..... icicemo ponovoooooo

  4. #14
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Svima koji idu u Madonu skrenuo bih pažnju na deo skijališta koji se zove Pincolo (Italijani izgovaraju pinCOlo ). Od pre koju godinu (2-3) povezan je gondolom sa ostatkom skijališta i vožnja traje 20-ak minuta. Vredno je gubitka tog vremena jer je to možda i ponajbolji deo skijališta u Madoni. Crna staza Tulot mislim da nema premca ne samo Madoni nego ni u FR ne mogu da se setim boljih, imajući naravno u vidu da je ova staza, kao i sve u Italiji, odlično pripremljena. Pincolo je na suprotnoj strani od Marileve, gde gosti iz Srbije obično borave, pa je to nepovoljna okolnost, ali ipak bez problema može da se stigne i da se iskija.

    Iznenađujuće je u Madoni da skijalište koje nema naročitu visinu, (realno, 100 m više od Kopaonika) ima tako dugačke staze. Istina, najviši vrh Groste je 2500, ali to je mesto na koje se ide zbog opuštenog skijanja (najlakše staze), snou-parka i sedenja u kafani. Iznad vrha Spinale (2104 m), objektivno, nema dobrog skijanja.

    Pošto je na nižim visinama, to Madoni omogućava da ima dosta šume, pa otud verovatno njena reputacija kao mondenskog mesta, pošto je zaista lep ambijent.

    Ljubiteljima skijaških trofeja mogu da preporučim tamošnje crne staze, koje nisu naročito strašne jer su besprekorno sređene a zapravo su vrlo strme. Od staze Pankugolo (nije mnogo dugačka, malo duža nego npr. Gobelja) ne znam da li sam strmiju vozio (prosečan nagib 67 stepeni, pa vi vidite ). Pomenuta staza Tulot je takođe strahovito strma, ali je i dugačka, pa je prosečan nagib manji.

    Nedostatak je, po mome mišljenju, to što skijalište nije kompaktno kao francuska skijališta, pa se dosta vremena provede u transportu i u prebacivanju plavim stazama.

    Nezgoda je i to što, kako sam rekao, skijalište nije na velikoj visini, pa u nižim delovima kada je toplije bude mekši sneg, a ima i dosta veštačkog snega. Ima onih koji to ne vole.

  5. #15
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Svima koji idu u Madonu skrenuo bih pažnju na deo skijališta koji se zove Pincolo (Italijani izgovaraju pinCOlo ). Od pre koju godinu (2-3) povezan je gondolom sa ostatkom skijališta i vožnja traje 20-ak minuta. Vredno je gubitka tog vremena jer je to možda i ponajbolji deo skijališta u Madoni. Crna staza Tulot mislim da nema premca ne samo Madoni nego ni u FR ne mogu da se setim boljih, imajući naravno u vidu da je ova staza, kao i sve u Italiji, odlično pripremljena. Pincolo je na suprotnoj strani od Marileve, gde gosti iz Srbije obično borave, pa je to nepovoljna okolnost, ali ipak bez problema može da se stigne i da se iskija.

    Iznenađujuće je u Madoni da skijalište koje nema naročitu visinu, (realno, 100 m više od Kopaonika) ima tako dugačke staze. Istina, najviši vrh Groste je 2500, ali to je mesto na koje se ide zbog opuštenog skijanja (najlakše staze), snou-parka i sedenja u kafani. Iznad vrha Spinale (2104 m), objektivno, nema dobrog skijanja.

    Pošto je na nižim visinama, to Madoni omogućava da ima dosta šume, pa otud verovatno njena reputacija kao mondenskog mesta, pošto je zaista lep ambijent.

    Ljubiteljima skijaških trofeja mogu da preporučim tamošnje crne staze, koje nisu naročito strašne jer su besprekorno sređene a zapravo su vrlo strme. Od staze Pankugolo (nije mnogo dugačka, malo duža nego npr. Gobelja) ne znam da li sam strmiju vozio (prosečan nagib 67 stepeni, pa vi vidite ). Pomenuta staza Tulot je takođe strahovito strma, ali je i dugačka, pa je prosečan nagib manji.

    Nedostatak je, po mome mišljenju, to što skijalište nije kompaktno kao francuska skijališta, pa se dosta vremena provede u transportu i u prebacivanju plavim stazama.

    Nezgoda je i to što, kako sam rekao, skijalište nije na velikoj visini, pa u nižim delovima kada je toplije bude mekši sneg, a ima i dosta veštačkog snega. Ima onih koji to ne vole.
    Mislim da si žestoko omašio sa stepenima. 67 stepeni ne postoji nigde (možda počeci nekih suludih kuloara), može biti samo 67% i to maksimalni nagib, nikako prosečan.

    "Punta di diamante delle novità di Madonna di Campiglio è la nuova pista “Pancugolo” caratterizzata da un primo tratto più difficoltoso (pendenza massima 69% e media 35%)"


  6. #16
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    60
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    "... ah da... voda zaista vri na 100 stepeni, a 90 stepeni je prav ugao..."

  7. #17
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Voda vri na trojku (oni stari sporeti sa tri polozaja dugmeta) . Odlican deo za skijanje je i Passo Groste koji je preko Monte Vigo brda od Marilleva-e i stize se za jedno sat do sat i po na skijama. Na velikoj nadmorskoj visini je i kada je u podnozju kaskast sneg gore je super za skijanje. Jedino sto to zna da umori ako je takva situacija na stazama. Inace deo izad ski stadiona je bio totalno ne sredjen, staze razrovane i pod maglom kad sam ja bio tako da mi se uopste nije dopao. Mi smo dosli kolima u Madonna-u da bi tu skijali i obisli samo mestasce koje je fenomenalno.

  8. #18
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nemanjus Pogledati poruku
    Mislim da si žestoko omašio sa stepenima. 67 stepeni ne postoji nigde (možda počeci nekih suludih kuloara), može biti samo 67% i to maksimalni nagib, nikako prosečan.

    "Punta di diamante delle novità di Madonna di Campiglio è la nuova pista “Pancugolo” caratterizzata da un primo tratto più difficoltoso (pendenza massima 69% e media 35%)"

    Da, pogrešio sam. Nije stepeni nego toliko metara visinske razlike na sto metara dužine staze. A to nisu stepeni.

  9. #19
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Da, pogrešio sam. Nije stepeni nego toliko metara visinske razlike na sto metara dužine staze. A to nisu stepeni.
    to je oko 42%...

  10. #20
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Znači ništa posebno....crna, ko crna...ali ipak pribeleženo...ako me pu vodi u Madonu...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •