Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 53

Tema: preporuka za skijanje u Italiji-Austriji-Francuskoj

  1. #21
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=Flexon;22464]
    zasto ne La Grave
    ako se bude konzervativan prilikom izbora staza
    to moze da bude nezaboravno iskustvo
    Sta ti to znaci biti konzervativan prilikom izbora staza??? Mislis ono, ode ja na svoju ruku pa cu polako na nize la Garve ima takvu konfiguraciju terena da se iduci tom tvojom "konzervativnom logikom" lako nadjes u nekoj rupi bez dna ili na nekom djelu gdje lavine vrebaju ko guje iz potaje.
    A da moze da bude nezaboravno iskustvo to sigurno, pa nije to za djaba da svako malo neko ostavi kosti na tim padinama
    ako se ne varam nije toliko ni skupo mislim da sam negdje procitao
    Pa nije skupo, jer je La Garve skoro pa sastavni dio skicentra LeDeuxAlpes, a le2alps ima prilicno jeftinu apartmansku ponudu. Zice iz La garve izlaze u u podnozje istog vrha kao i zice iz le2alpes. Smjestaj definitivno nije skup.

    (to sto su neki pocetnici poginuli prosle godine mislim da to nije zabrinjavajuce )
    Heheheh, kako je ovo lakonski izgovoreno/napisano. Ko kaze da su bili pocetnici? Mozda su bili pocetnici, ali ne u skijaskoj tehnici, nego u poznavanju terena, lavina, glecera.....
    Le2alp je svakako atraktivno skijaliste sa preko 200 km prepariranih pista i ja bih ga npr. preporucijo zbog tog obilja staza i jeftinih apartmana.
    La garve nije destinacija da se u njoj provede 7 dana opustenog ski-godisnjego odmora, to je vec extremni sport u pitanju i ako se malo zadubis vidjeces da se svima preporucuje skijanje pod vodstvom iskusnih ski-vodica, a ne na svoju ruku.
    Ljude koji zele da skijaju offpiste nije zgoreg upozoriti na sljedece:
    1. za skijanje van piste, obavenzon je EXTRA-osigurnje, dakle ne samo obicno osiguranje za skijanje nego i za offpiste skijanje (onda je eventulani óffpiste 'rescue' uracunat u osiguranje inace ne).
    2. obavezna kaciga, aktivni recco primopredajnik (moze da se iznajmi, inace je skup), lopata i sonda. Bez toga ne vazi gorespomenuto osiguranje i treba ti jos sijasest sitnica koje su radije sastavni dio alpinisticke opreme.
    3. a za centre kao la garve vazi: jeste skupo, ali ipak jedan vodic je zlata vrijedan.
    4. a ako hoces stvarno da uzivas u skijanju na takvom jednom mjestu, onda ti trebaju skije ne 80+ nego 100+ mm, nesto kao ona Gotama (smrc, smrc, smrc).

    ne bez zajebancije mislim da je to dobar izbor
    pa...uz iznjajmljivanje jednog pouzdanog vodica (oko 200 eura 1 dan) to moze da bude ne zaboravna, ali i prijatna ski-avantura, na jedan dan.
    Izmenio/la Sapa; 12.09.2007 u 09:33.

  2. #22
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    sapa vala ti ga sada pretjera
    nije sve to strasno kako izgleda
    tamo ima dosta terena gdje covjek ne mora da bude ekspert da bi skijao
    unajmiti vodica 200 eura ok jeste skupo ali kad se podjeli na snjezanu i sedam patuljaka i nije tako strasno
    sto se tice sve te dodatne opreme ko transreciver i lopata to se sve moze tamo iznajmiti
    a neko ko ide da skija off piste treba da posjeduje barem odgovarajuce
    skije, cizme i vezove
    a ostaje iskustvo kojega ce se covjek sjecati cijelog zivota
    i jos na sve to napredovati u skijaskoj tehnici...(neprocijenjivo)

  3. #23
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Moj "konservativni" prijatelju:

    Ostayem pri onom, da se na takvim mjestima nije saliti. Ima u la garve, sigurno terena za svakoga po nesto, ama moras ih otkrit, za iste pare ode ti u neku rupu od glecera....
    ali vodic je rijesenje i ja sam zagovrnik toga, na ovakvim mjestima:
    180 evra (toliko je otprilke kod ESF) podjeljeno na 5,6 ili 7 patuljaka, ko sto kazes nije skupo, a definitvno nezaboravno iskustvo.
    pa ja, sve se moze iznjamit, pogotovo je prakticno iznjamiti transciver i skije posto su to najskuplje stvarke, ali lijepo je imat svoj vlastiti mat'rijal

  4. #24
    God country family powder Bajastrasni avatar
    Datum registracije
    31.12.2006
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    65

    Podrazumevano

    A znaci to je ono "Recco - Avelange Rescue" sto mi pise na jakni ! A mene svi zajebavaju na "surovom" kopu.

  5. #25
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bajastrasni Pogledati poruku
    A znaci to je ono "Recco - Avelange Rescue" sto mi pise na jakni
    To na tvojoj jakni je tzv. pasivni element. To je samo predajnik, inace slabog dometa, nekih par metara (nisam probavo al kazu ne vise od 10 m ). Dakle ako te dobro zatrpa, sa takvim "avelange rescue" aparaticem, nemogu da te nadju prije proljeca.
    (eventulana skipatrola/gorska sluzba, ne priznaje taj recco, kao ozbiljnu opremu)

    Za iole ozbiljnije offpiste skijanje, obavezno je imati pravi transciver Domet je puno veci, i sluzi i kao prijemnik dakle mozes i sam da lokalizujes unserecenog (a ako imas lopatu mozes i da ga otkopas ). kutija od skoro pola kile koja se kaci ispod jakne (cjena oko 200 evra). U zadnje vrijeme su se pojavili manji aparti malo veci od mobilnog telefona, jedini je problem sto te nove sprave kostaju € 300.
    No ako ozbiljnije skijas van staze onda su takve stvari neophodan dio opreme.
    Izmenio/la Sapa; 13.09.2007 u 10:23.

  6. #26
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Mislim da je taj pasivni Racco samo komad čelika obložen u spužvu. Imam dva izvađena iz ženinog kombinezona. Služi da te traže detektorom metala (ko pivski čep).

  7. #27
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Imam dva izvađena iz ženinog kombinezona. Služi da te traže detektorom metala (ko pivski čep).
    Hahahhahaha, e pa Stevo sad si me nasmijo do suza; ti to izvadijo za svaki slucuaj, ko velish, da smanjis svaku mogucnost da zena ikad bude nadjena, ako je zatrpa.
    Pa sa tom izmotacjom zvanom recco je nebi svakako nasli, ko sto kazes, prije bi nasli pivski chep bacen sa zhice...

  8. #28
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kad smo kod te sve opreme, popularna je i ABS airbag (ili kako ga već zovu) za off-piste skijanje. Problem kada te "zavati" lavina je ako potoneš dole (najčesće), ako "plivaš" na površini - ništa ti neće biti (ima negde link onog tipa što je stekan okačio na forum, koga je uhvatila lavina a on ostao na površini - doduše "mala" je lavina bila).

    E sad, taj ABS airbag funkcioniše kao i onaj iz kola, samo što je ogroman, naduva se bag koji te drži na površini lavine - poveća ti zapreminu da budeš ko slon, a lagan ko ti sam .

    Eto, sonda, tragač, lopata, radio i ABS airbag - u prevodu treba ti i dobar ranac da sve to nosiš .

    ---

    I naravno, kao što kaže onaj tekst koji sam sinoć/jutros okačio, obavezno odvezati ruke od štapova (ja ni ne vezujem nikada ) - da ti ne budu vezane dok "plivaš" .

  9. #29
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Meni La Grave zvuči dobro, ono jedna gondola i udri, čuo sam da se hvale kako nemaju ni jedan ratrak. Mada moram priznati da i u Valminier i Valoar off pista i terena ima na pretek. Ako je mneko bio u La Grave naaka napiše neki utisak.

  10. #30
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075
    Izmenio/la wlad; 13.09.2007 u 15:25.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •