Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 53

Tema: preporuka za skijanje u Italiji-Austriji-Francuskoj

  1. #41
    Junior Member
    Datum registracije
    10.11.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Pozdrav svima. Čujem da se svi spremaju za neko ski uživanje, pa evo ja da pitam stručnjake iz prve ruke. Da li je ko bio na Schnalstaler Gletscher? slučajno ga pronađoh u nekim istraživanjima i potpuno sam oduševljena izgledom. A posebno mi se dopao Hotel Grawand koji se nalazi na samom vrhu glečera. Elem pitanje je sledeće: Kakvo je skijanje na glečerima, nisam nikad bila? Drugo da li su staze normalne (mislim za rekreativce) ili su ...? E da i ako je neko bio neka kaže svoje impresije.

  2. #42
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Nikad nisam bio, al evo sazetih informacija; mozda pomogne.
    Glecercic je u Juznom Tirolu, dolinu zovu i valsenales. U mom pregledu ‘10 naj boljih glecera’ u Alpima ovaj zauzima solindo 7 mjesto.
    Kako tamo procitah, schnalstaler glecer je za razliku od vecine glecera izuzetno strm. Od ukupnih 35 km glecerskih pista, cak 15-km su crne piste!!! Ne zvuci bas obecavajuce ako idete porodicno, sem ako klinci nisu ski-bum’s. Mozda je i manji problem kategorija pista, kolko je problem da su te piste jako popularne medju profesionalcima. U impresiji pise da italijanske ali i strane reprezentacije tamo rado i redovno treniraju. Inace je samo selo u podnozju, kolko sam shvatio na 2000 mnv. I do prije 30-tak godina, bilo bukvalno odsjeceno od svjeta onda je neko ’75 napravio gondolu....Za samo selo pise da je ljupko, pitoreskno….Mislim da je ta regija vrijedna posjete, e sad samo skijaliste

    Evo ga linak za talijanofile: http://www.valsenales.com/

    i jedan za germanofile: www.schnalstal.com


    ipak mu ga dodje na isto.



    Jedan od razloga zasto bih na primjer ja, jedne prilike u Juzni Tirol ‘na skijanje’, nije direktno vezan za samo skijanje , kod mene se radi o niskim strastima; ja bih naime tamo jedno 7 dana 'na skijanje", ali da se prijesvega nauzivam lokalnih specijaliteta… krkanje je moj motiv.
    Negdje jednom procitah sljedeci naslov: ‘Zud-Tyrol; Where Noodle meets Schnitzel and Strudel’. Zud Tirol je pokrajina ponosnih i separatisticki naklonjeni austrijanaca i isto toliko ponosnih talijana. Osim sto se gloze oko jezicke dominacije, bore se i na jednom puno ljepsem i inspirativnijem terenu: gastronomskom.. Sto bi popularnim jezikom rekli imaju ‘fusion kuhinju’ kakva se rijetko srece (osim mozda na Balkanu ). Talijani su naravno nedostizni u svim kuhinjskim disciplinama osim u disciplini pravljenja torti i kolaca. E tu na scenu stupaju ovi habzburgovci sa sahertortama, rolatima, strudlama…..elem tu talijane shiju za jedno dvije klase. Ihhhh, evo, sve mi voda na usta.....
    Izmenio/la Sapa; 20.09.2007 u 17:42.

  3. #43

  4. #44
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Hehe, i tata bi sine (ali sa vodicem ). Osvjezenje, ova tvoja "reklama" za Jackson Hole.

    Nego, u tom drugom filimicu se na pocetku (dalje nisam ni gledo ) vidi legendarna gondola: 'the Tram". Prije par dana slucajno naletim na neki sajt i na njemu fotografije kako skidaju bash tu gondolu, elem od neki dan je vise nema. Prevozno stredstvo, the Aerial Tram je skinut. Pokusa cu da nadjem fotografije. Citam; to je u toj "Rupi" bio lokalni dan zalosti za sve ljubitelje te sprave. Radi se o jednoj od dvije gondole, koje rajdere iz doline odvozi direktno u bespuca (neko bi reko walhala a neko bi to nazvo vukoj...a ili dype od svyeta)
    Zamjenice je za nova, brza, veca (i pametnija), ali valjda tek dogodine.Dakle ko je planiro u Jackson Hole, nek se strpi dok montiraju novu gondolu
    Izmenio/la Sapa; 22.09.2007 u 14:16.

  5. #45
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    prosle godine je bio dan zalosti povodom zatvaranja
    ali koliko se meni cini normalan insan se gore i popne i sidje gondolom
    poenta je da je zaista ogroman broj skijasa koi skijaju te terene

  6. #46
    Junior Member elle23 avatar
    Datum registracije
    10.09.2007
    Godina
    40
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Možete li mi preporučiti neko skijalište?
    Poželjno da je u Italiji, smještaj u apartmanima, znanje skijanja nije baš neko (završena 2 stupnja škole skijanja), išla bi u 1. mjesec (ali nije nužno), za 2 osobe.
    Nije mi važan noćni život, ali mi je važno da je misto lipo tj. da se imam gdje prošetat nakon skijanja. Što niža cijena je prioritet.

    Hvala

  7. #47
    Ski_Trip Krecha_86 avatar
    Datum registracije
    06.03.2006
    Lokacija
    Pancevo
    Skije / Bord
    Atomic SL10
    Godina
    38
    Poruke
    255

    Podrazumevano

    Hmmmm...Livigno mozda
    procesljaj malo http://www.skijanje.hr/goto.php?id=26 , tu imas odlican opis italijanskih ski centara!

  8. #48
    Junior Member elle23 avatar
    Datum registracije
    10.09.2007
    Godina
    40
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Hoću, hvala!

  9. #49
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od elle23 Pogledati poruku
    Hoću, hvala!
    ...samo pozuri jer je jako malo mesta ostalo za Alpes D' Huez i Les 2 Alp...

  10. #50
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od elle23 Pogledati poruku
    Možete li mi preporučiti neko skijalište?
    Poželjno da je u Italiji, smještaj u apartmanima, znanje skijanja nije baš neko (završena 2 stupnja škole skijanja), išla bi u 1. mjesec (ali nije nužno), za 2 osobe.
    Nije mi važan noćni život, ali mi je važno da je misto lipo tj. da se imam gdje prošetat nakon skijanja. Što niža cijena je prioritet.

    Hvala
    Kronplatz ti je popularan u Hrvatskoj, Više na: www.superskidolomiti.org...............(gledaj Plan de Corones)
    i tu možeš nači pametne recenzije italijanskih skijališta http://www.smucisca.net/
    Izmenio/la skiman; 02.10.2007 u 18:06.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •