Strana 7 od 11 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 110

Tema: Štapovi?

  1. #61
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Wlad, ajde pogledaj kad stigneš na sajtu Iglu Šport-a, ima ih tamo samo za treking ali prilično sam siguran da su neki od tih baš skijaški, bolje ćeš znati od mene. Npr. Leki Haute Route 2 koji nudi Iglu na sajtu Lekija se vodi kao skiing/products/backcountry poles...

  2. #62
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    U pravu si, jesu skijaški, pogledaj detalje štapa... Ali neće ti to trebati za alpsko skijanje, za turno skijanje je jako zgodno da budu teleskopski (kada se penje sa skinovima mnogo je bolje da štapovi budu duži).

  3. #63
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    kada se penje sa skinovima mnogo je bolje da štapovi budu duži
    Hvala, to mi je trebalo, pojašnjenje čemu služe.
    Očigledno za alpsko skijanje nisu potrebni tako da idemo u potragu za alu sa pantljikom

  4. #64
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ako ih ima dosta u našim prodavnicama onda verovatno nisu u pitanju skijaški štapovi. Možda grešim, ali verovatno se radi o treking (šetačkim) štapovima?
    Po "default" su "šetački", bar sudeći po "slikama" iz svijeta .
    Sudeći po iskustvima iskusnijih, koji su lomili ski štapove, teleskopski bi se vjerovatno dosta "lakše" lomili.
    Iz dijela naziva modela štapa se vidi veza sa turnim skijanjem, "Haute Route" - famozna turna ruta Šamoni-Cermat.

    P.S. Da ne dužim, ako nekad budete imali priliku pogledati (ako već niste) emisiju o toj ruti, nemojte razmišljati.

  5. #65
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Pripadam školi mišljenja koja ne upotrebljava traku na štapovima. Eliminisana je mogućnost da se upetljaš, a u slučaju pada je daleko bezbednije da štapovi ostanu iza nego da se tumbaš sa njima. To naročito važi za aluminijumske štapove koji se tom prilikom mogu i iskriviti.

    Tako da pantljike ne znam čemu služe. Čak mislim da ne bi bilo besmisleno da se isključe iz upotrebe kao što su isključene nekadašnje "lovilice" za skije.

    Ako neko misli da će se dešavati da će mu štap koji nije privezan za ruku ostajati zaglavljen u snegu prilikom vožnje, to se jednostavno dešava izuzetno retko. Treba samo malo navike.

    A štapovi, pa podržavam pristup da treba kupovati elastične i lagane. Ako su i skplji, kad razmislite, štap je deo opreme koji se verovatno najređe menja. Pa onda, daj tih 20 E više.

  6. #66
    Junior Member
    Datum registracije
    26.09.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Ako neko misli da će se dešavati da će mu štap koji nije privezan za ruku ostajati zaglavljen u snegu prilikom vožnje, to se jednostavno dešava izuzetno retko. Treba samo malo navike.
    Meni se recimo ovo desava, ne bas cesto, ali dovoljno puta da ne bih tako lako odustao od pantljika. Cak se secam da sam jedne stare stapove, kojima inace nista nije falilo osim sto je pukla pantljika, prestao da koristim samo zbog toga.
    Ima i dosta drugih situacija u kojima su mi pantljike jednostavno jako korisne, npr. prilikom brzog popravljanja/namestanja opreme sa dve ruke, naocare, kaciga, ...
    Opet i to sto kazes, mozda treba samo malo navike...

  7. #67
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Pripadam školi mišljenja koja ne upotrebljava traku na štapovima. Eliminisana je mogućnost da se upetljaš, a u slučaju pada je daleko bezbednije da štapovi ostanu iza nego da se tumbaš sa njima...
    Ovo je kao i pitanje "da li vezati pojas u autu?" na koje postoje razni odgovori. U ovom slučaju potpuno različito razmišljamo. Šansa da se nabodem na štap koji je privezan za ruku ne postoji, jer prilikom pada ruke idu dalje od tijela. Ako nisam "vezao" pantljiku, osjećam se kao da nisam zakopčao pancerice, dok mog sina ni Onaj gore ne može natjerati da provuče ruku kroz pantljiku, ali zato kad god padne, redovno se vraća uz brdo da pokupi štap.

    Ovo za zaglavljivanje štapa u snijegu za vrijeme skijanja mi nije jasno.

  8. #68
    brdjanin alexa avatar
    Datum registracije
    25.01.2008
    Lokacija
    19°53'N - 44°16'E
    Poruke
    173

    Podrazumevano pitanje za Stekana

    S' neba pa u rebra: kad radis skije ostris li prvo kantne pa cistis povrsinu (strugac, cetka, aceton..) ili prvo cistis pa ostris

  9. #69
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Pripadam školi mišljenja koja ne upotrebljava traku na štapovima.
    Takođe ne koristim. Već je bila diskusija na ovu temu (možda i u istoj ovoj temi), mislim da je više stvar navike. Stekanov komentar o "vezivanju pojasa" mislim da je preteran , jednostavno ne postoji "studija" koja je pokazala da je bezbednije koristiti pantljike, dok za vezivanje pojasa postoji mnogo ozbiljnih studija i samim tim je i po većini zakona to obaveza.
    Sa druge strane, ako pogledate "pravila" za korišćenje "pantljike", postoji mnogo izuzetaka, pa tako po pravilu morate da ih "skidate": ako sedate na žicu, ako skijate offpiste, ako skijate kroz šumu itd. Mislim da je to prosto stvar navike, da većina ljudi to radi zato što im je rečeno "da tako treba" ili "da je tako ispravno", kao što je nekada jedino bilo ispravno "skijati spojenim skijama" itd . Jedina realna "mana" je da pri padu mogu da zaostanu štapovi, što se (barem meni) desi jednom u 10 dana skijanja (kao i mojoj deci), sa druge strane ne moram stalno da ih stavljam/skidam i da razmišljam o tim pravilima .

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Tako da pantljike ne znam čemu služe.
    Meni služe da okačim štapove "o klin" u ostavi, brat kada kupi štapove odmah odšrafi onaj šraf koji drži pantljike i iste baci u đubre

  10. #70
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Da bi pomirili sva razmisljanja - najbolje je uzeti leki stapove sa trigger sistemom i zavrsiti pricu

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •