Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 69

Tema: Krčmar?

  1. #11
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    takodje ,ova vest mi ulepsala vece
    ski rules


  2. #12
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    Aleluja...
    Jesu li radili metodom koja je opisana u jednom od gornjih postova "metodom stare kamionske gume " :-)

  3. #13
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Svaka čast za čišćenje. Konačno će proraditi i krčmar.

    I pored čišćenja treba biti obazriv. Veruj te mi. Naime 4 godine posle čišćenja na aerodromu u Lađevcima. Na mestu pokraj kog prolazi veliki broj lica svaki dan i na terenu koji je prečešljan detaljno. Vojnik na straži je našao kasetnu bombu. I ne sluteći i neznajući šta je to uzeo je u ruku i odneo u jedinicu. A zatim je usledela opšta uzbuna. Lik je imao takvu sreću da je to neverovatno. Niko nije mogao da veruje da mu kasetica nije esplodirala u ruci pošto se čovek poigrao malo sa njom u dosadi.

    p.s. Kontejner kasetne bombe sadrži između 300 i 400 kaseta od kojih se 8% tempira da detonira tek kasnije.

  4. #14
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Nezvanična informacija je da će Krčmar raditi u sezoni 2006/2007! Koliko sam dobio informaciju trenutno je čišćenje u toku ili je već i završeno...Živi bili pa videli

    PS: Odavno se ovako nisam obradovao
    Stevs to je lepa informacija i iskren da budem i ja sam se obradovao sto sam ovo procitao!Da li mozemo biti potpuno sigurni da su ociscene sve kasetne bombe,mislim da li se zna ko je to uradio i da li daje garancije za bezbednost?

  5. #15
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    O ljudi kako me je obradovala ova vest. O sad jedva cekam da pocne nova seznao. Jel ce biti garancije od strane firme koja cisti mine ili ce to biti vise na rec.

  6. #16
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Podrazumevano

    postoji preko 50 razlicitih kasetnih bombi. neke od njih se rasprsuju na samo tri manje (CBU-72/B), dok postoje i one koje se rasprsuju na cak 2025 manjih (CBU-63/B). punjenja su od protiv pesadijskih mina do trenutno fugasnih, a naravno neke od njih ne aktiviraju se odmah, sve zavisi sta je meta. postoji i procenat tog punjenja koji je fabricki neispravan i koji se ne moze detonirati, a momak je imao neverovatno ludu srecu da je nasao bas tu.
    ne branim genex sto se nije ranije angazovao oko ciscenja, za ozbiljan ski centar je neoprostivo sto to nije ucinio ranije. hteo sam samo da kazem da to nije bas tako jednostavan posao, ali mogao je biti zavrsen mnogo ranije.
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  7. #17
    Member stojke avatar
    Datum registracije
    03.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    SUPER

    Nego, kad smo vec ranije pljuvali genex zbog neciscenja Krcmara, zanimljivo je da je ciscenje bombi pocelo nekoliko meseci posto je genex prestao da upravlja skijalistem(sad je to ono preduzece Skijalista Srbije, jel).

  8. #18
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano Krcmar

    Sto se mene tice to je bolja vest od novih zicara, ali nista ne verujem dok ne cujem zvanicno. Btw., dole je link za jednu analizu neke nevladine organizacije u kojoj se govori i o uklanjanju kasetnih bombi sa Kopaonika, pa koga zanima moze da pogleda. Ne verujem mnogo u tu analizu, ali neka se i to zna.

    http://www.fbd.org.yu/analize/sep%20-oct.%202005.html
    Izmenio/la plageton; 23.08.2006 u 19:46.

  9. #19
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stojke
    SUPER

    Nego, kad smo vec ranije pljuvali genex zbog neciscenja Krcmara, zanimljivo je da je ciscenje bombi pocelo nekoliko meseci posto je genex prestao da upravlja skijalistem(sad je to ono preduzece Skijalista Srbije, jel).
    Stojke druze,duuuuuuuuuuugo,duuuuuuuuuuugo ce GENEX biti u prici oko svega sto se na KOPU desava,nazalost uvukli su se i u nove strukture(Javna skijalista a i dosta ih ima i medju zutima a poznato je da oni drze sve)tako da jos necemo moci da odahnemo sto se ski pass-a tice.Ja sam vrlo kritican po pitanju Kopaonika ali to ne znaci da ne volim da skijam na toj planini samo racionalno procenjujem isplativost svega sto dobijas na toj planini.Ali me raduje i ohrabruje ovaj poduvat oko ciscenja kasetnih bombi,jer ce Kop biti bogatiji za jednu dobru stazu kojih ima jako malo(za dobre skijase i boardere).Samo treba da se raspitam koja firma izvodi to ciscenje i raspitam se kakve su rezultate postizali na drugim mestima obzirom da nameravam dobro da peglam sa Stevsom i SKI MANIJACIMA po Krcmaru!
    Lep pozdrav!

  10. #20
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    Pa bežaćemo s Kopa na Brezovicu i Igrišta jel tako POP-e :-)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •