Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 30 od 30

Tema: ocena sezone (06/07)

  1. #21
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    to pivo je apsolutno moranje
    da se proba
    nista ne dolazi blizu istog
    to ce potvrditi svako ko je probao

  2. #22
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Dajdera jedno Niksicko, Jagodinsko....i bog da te vidi.

  3. #23
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ionako je kraj sezone, pa ova tema i ide u dobrom pravcu .

    Nikšićko više nije dobro pivo, jedino je OK ako ti ga "natoče", inače ona u flašama / konzervama su sada loša, od kako su ih preuzeli Belgijanci (paradoksalno), tj. onaj Interbru ili kako se već zove....

    Postoji poznata priča, kako su u Nikšiću jednom nedeljno mogli svi da osete lep miris izjutra, kvasca, celo mesto je mirisalo na hleb (kvasac). Od kako su ih uzeli stranci tog mirisa više nema - čitaj: sada rokaju hemiju (samo ekstrakt). Takođe, vodu ne uzimaju više izvorsku (iz Vidrovana) nego koriste vodovodnu, navodno im to smanjuje troškove. I na kraju zbućkaš hemiju i hlor i dobiješ shajt .

  4. #24
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano dosta o pivu, englezima......

    Nadam se da nisam izgubio sav kredit i da jos ima smisla da ostavim svoje utiske o protekloj zimi:
    3 su razloga zbog kojih ce mi ova sezona ostati u dobrom sjecanju:

    Razlog br1
    U jesen prosle godine sam se navukao na ski-sajt (nash domaci ), presto da vjerujem da sam izopacenog uma jer u san ulazim citajuci ski-magazine, a dan pocinjem citajuci ski-atlase, radno vrijeme provodim uz konstantno otvorena dva ekrana jedan "radni" a drugi "tajni"......dakle shvatio sam da nisam jedini sa ovom vrstom bolesti. Vrijeme koje provodim razmjenjujuci prakticne ski savjete ( a jos vise nebuloze) sa nekim tamo kolegama skijasima: flexonima, tataratirima, wlad-ima, stekanima.....je postalo neuporedivno duze nego vrijeme koje provodim sa prijateljima iz 'stvarnog' svijeta, ne sto sam 100% zastranio nego sto se zivi tako da se nema vremena za vidjanja, imam srecu da mi je radni kolega istovremeno i "ski-buddy", ali covjek je umjeren u svom ski-entuzijazmu, a ja sam.........na svu srechu tastatura trpi sto ni jedan ziv covjek nebi mogo ...... Sve u svemu u ovoj sezoni sam otkrijo forum skijanje.co.yu i to je bash oke.
    Razlog Br2
    I pored zastrasujucih i deprimirajucih perioda bez snijega ove sezone mi je uspjelo da odskijam 3-4 dana offpiste (najdublji 'svijezi cijelac' sam skijao 7 i 8 januara radilo se o oko 20,30-tak centimetra). Neznam zasto ali ove godine sam u tome uzivao vise nego obicno. Imao sam srece da su u sva ta 3/4 dana bili izvrsni vremenski uslovi, sto mi je valjda dalo sansu da u potrazi za cjelcem odem i dalje nego sto ja to obicno cinim, mozda razlog za ovaj 'good feelin' lezi u cinjenici da sam ove godine koristijo materijal pogodan za tu disciplinu
    Br3
    dakle razlog br3 je uzrocno-posljedicno vezan sa br2: Ove sezone sam postao strasni zaljubljenik u twintip skije (kolko li sam puta ovo ponovio na ovom forumu), vjerovo sam u twintip jos dok sam samo citao recenzije, ali od kad sam jedne konacn probao, osjecam za skijanje jos vise nego sto sam do tada osjecao; U ovoj sezoni sam dakle otkrijo " skiju svog zivota'" : 1080 Foil, i skonto da to moje interesovanje (za freestyle-stvari) definitivno znaci da me je vec sad zdrmala middlife-criza.
    A ako dogodine kupim motor onda ce to znaci da je middlife-crisiks poprimio neslucene razmjere....
    Sve skupa skijo 13 dana, al tjesim se da je kvalitet i snijega i skijanja puno vazniji od kvantiteta. zelja mi je da dogodine saberem 21.ski-dan od cega makar 10 dana offpiste
    Izmenio/la Sapa; 28.04.2007 u 00:13.

  5. #25

    Podrazumevano

    idite na http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=1356 i glasajte gde bi trebala da se stavi nova web cam.!!!svako misljenje mi je bitno.pozdrav

  6. #26
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Nikšićko više nije dobro pivo, jedino je OK ako ti ga "natoče", inače ona u flašama / konzervama su sada loša, od kako su ih preuzeli Belgijanci (paradoksalno), tj. onaj Interbru ili kako se već zove....
    Postoji poznata priča, kako su u Nikšiću jednom nedeljno mogli svi da osete lep miris izjutra, kvasca, celo mesto je mirisalo na hleb (kvasac). Od kako su ih uzeli stranci tog mirisa više nema - čitaj: sada rokaju hemiju (samo ekstrakt). Takođe, vodu ne uzimaju više izvorsku (iz Vidrovana) nego koriste vodovodnu, navodno im to smanjuje troškove. I na kraju zbućkaš hemiju i hlor i dobiješ shajt
    Da, bash paradoxalno da su najbolji proizvodjaci piva direktno odgovorni za sadasnji (ne) kvalitet Niksickog. Hmmm ja sam mislio da se situacija promjenila od prije par godina i da se kvalitet popravio...dakle nije.
    Nego sta se sad dole pije na i van piste? btw kakva je razlika izmedju tochenog i flasiranog, pa to je sve pravljeno sa istom vodom iz istog vodovada, zar ne?
    ps
    Eto, wlad, rokaju hemiju u pivo, pa sta onda obicnom covjeku preostaje nego da se baci na 'domachicu' - to je barem cista ekologija

  7. #27
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Mislim da je ključna razlika između točenog i flaširanog (ili konzerva) to što u točenom pivu / buretu stavljaju mnogo manje konzervansa (rok trajanja tog piva je daleko kraće od npr. flaše / konzerve) što naravno utiče i na kvalitet piva .

    A na stazi, čaj, kuvano vino/rakija (ovo ja baš i ne konzumiram), loza , pivo , energetska pića, ...

  8. #28
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Letos samo 36 dni na Pohorju (MB Pohorje, Areh, Kope, Ribniška koča), kar je v bistvu polovica normalne zime na Pohorju. (ponavadi sezono končam z okoli 60 dnevi na smučišču). Letos prvič po dolgih letih brez Alta Badie ali tedenskega smučanja nekje v Avstriji. Slaba sezona pač (ni bilo snega). Drugače pa, če vas kaj zanima glede smučanja na MB Pohorju, vprašajte-bom skušal odogovoriti..... Skiman

  9. #29
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano Zivio

    Dobro dosao 'fantek' .....

    Jaz sem 'spet poreden': Chas je za spat, bit ce vec pitanja o Pohorju, Kaninu isl,


    Lep po(u)zdrav za skimana

  10. #30
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Dobro došli.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •