Strana 92 od 108 PrvaPrva ... 42829091929394102 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 911 do 920 od 1073

Tema: Freeride, Heliskiing itd. ...

  1. #911
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Au, uzas. :( RIP

  2. #912
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Jamie je inace bio lud ko struja; extremnih ideja i poduhvata; ovo je njegov svjetski rekord u nekotrolisanom skakanju sa stijene tzv hucking;

    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=bXqK7-UaEoo

    citam upravo da je lavina koja ga je usmrtila nastala poslje prvog zavoja koji je napravijo (taj dan je bio na snowboardu) i bila relativno mala, ali tezak snjeg koji je tih dana napado u Roki planinama.

  3. #913
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    43
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Vidio sam nekoliko njegovih hucking "poduhvata" prije par godina, ne mogu reci da sam previse iznenadjen vijescu, ali je bizarno da ga ovako nesto "obicno" na kraju odnese. Kako god, RIP...

  4. #914
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    skace sa 75 metara na glavu (i da je voda u pitanju mnogo je) i na kraju ga odnese (mala) lavina :/
    Tako na kraju bude sa njima, i Mcrae je poginuo u helikopterskoj nesreci.
    RIP Jamie
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  5. #915
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kolege iz SLO rade pred novu godinu Freeride Workshop na Kaninu, avalanche safety i sl. detalji na:

    http://www.boff.si/?page_id=1839&lang=en

    nije daleko i povoljna cena, da je neki drugi termin verovatno bi zapalio tamo (a za taj sam već rezervisao skijanje ).

  6. #916
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    evo za zaljubljenike offpist skijanja sa foruma, koji bi da se ozbiljnije opreme; odlicna ponuda; set: beacon, sonda i lopata za 299e

    http://www.hervis.at/Zubehoer/Premiu...e=BASE:1413988

  7. #917
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    43
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Kao nas seoski freeride vrac, kako poredis Pieps DSP sa ovim Ortovoxom? Ja jos nisam zbavio set, a Pieps se da naci za cirka 350 ojra, sto nije velika razlika ako se covjek vec oprema...

  8. #918
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    Kao nas seoski freeride vrac, kako poredis Pieps DSP sa ovim Ortovoxom? Ja jos nisam zbavio set, a Pieps se da naci za cirka 350 ojra, sto nije velika razlika ako se covjek vec oprema...
    nije ba seoski vrac nego sapa tarot; naj bolje da navece prije spavanja kad ides da peres zube, obujes pancerice i dobro pritegnes kopce. poslje ih izuj i lijevu pancericu stavi pod jastuk a desnu na dasku od wc-sholje; ujutru ces se probudit i znat sta ti je ciniti

    pa nemam ti nista specijalno pametno za prijavit; DSP je brand na trizistu tih primopredajnika; kazu naj pouzdaniji i precizniji u prakticnoj upotrebi.
    s druge strane ovaj 3+ je pravo users friendly, a ortovox se inace dosta koristi zbog jednostavne upotrebe i kod ovih starijih modela (vidices ga cesto kod ski skola i vodica za offpiste, to daju klijentima). 3+ nije tako dugo na trzistu i nemam pojma kolko se u medjuvremenu dokazo, vidi sta kazu testovi.
    pa ja, bilo je prosle godine set sa dsp-om za 350e, razlika u cjeni stvarno nije velika. DSP je hebanje keve, sprava za prave profesijonacle, ovaj ortovox malo vise turisticki, sta izabrati..
    ps
    ovo turisticki pod znakovima navoda, isto provjereno regularna sprava, nije kao onaj neozbiljni DSPov model zvani Freeride za 135e.
    Izmenio/la Sapa; 16.11.2011 u 23:38.

  9. #919
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Taj Pieps DSP je prost za korišćenje, manje-više ti noviji uređaji bi trebalo što se tiče korišćenja da budu slični (lagani). Ja imam taj DSP i za njega kažu (barem prošle godine) da je pouzdan i cenjen, ja sam ga uzimao iz Kanade pa je bio jeftiniji (od 300eur) - ali se više ne sećam cene (u CAD). DSP Freeride je dobar kao odašiljač ali sa njim ništa ne možeš (brzo) da nađeš pa u krugovima frirajdera nije cenjen, tj. ako ga nosiš onda si pi*ka pošto će tebe probaći ali ti ne možeš*nikome da pomogneš, što jelte nije kolegijalno (kao i da ne nosiš sondu/lopatu - to tebi ništa ne služi - služi da pomogneš drugome u nevolji).

  10. #920
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    Jamie je imao mosnjice velicine dvije ovece planete
    bilo je samo pitanje vremena kada je on na redu
    u svakom slucaju steta odlican skijas kad se zanemare vratolomije

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •