Strana 4 od 108 PrvaPrva ... 234561454104 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 1073

Tema: Freeride, Heliskiing itd. ...

  1. #31
    Senior Member boki04 avatar
    Datum registracije
    22.11.2005
    Lokacija
    Rudnik
    Skije / Bord
    Nordica Hot Rod Nitrous Ca 78
    Godina
    43
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    pokusacu da nadjem ali nista neobecavam

  2. #32
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Ma jashta radi, sve na dobrovoljnoj osnovi, nishta nije pod moranjem
    Ne mogu da provalim jel na ovoj tvojoj slici u pitanju taj vez. A mesh chini da jes'.

  3. #33
    Senior Member boki04 avatar
    Datum registracije
    22.11.2005
    Lokacija
    Rudnik
    Skije / Bord
    Nordica Hot Rod Nitrous Ca 78
    Godina
    43
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    ovaj na desnoj skiji jeste posto moze da se zakljuca i da slizu kao obican vez a moze i da bude otkljucan i ta sa njim skijas telemark,to je skija na kojoj je prednja glava veza manja.pozz

  4. #34
    Senior Member boki04 avatar
    Datum registracije
    22.11.2005
    Lokacija
    Rudnik
    Skije / Bord
    Nordica Hot Rod Nitrous Ca 78
    Godina
    43
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    evo slike samo veza
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la boki04; 24.04.2007 u 17:48.

  5. #35
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Bash, bash sam na taj mislio, a evo vidim i onaj Duke-tov logo na pednjem vezu.

    eno onaj momak na gore vec pomenutom http://thegearguru.com je do u detalj opiso performanse.....a previse je skup za nas amatere.
    Izmenio/la Sapa; 24.04.2007 u 18:10.

  6. #36
    Senior Member boki04 avatar
    Datum registracije
    22.11.2005
    Lokacija
    Rudnik
    Skije / Bord
    Nordica Hot Rod Nitrous Ca 78
    Godina
    43
    Poruke
    181

  7. #37
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    prava sitnica. Al cijena je vec pala u odnosu na jesensku: od skoro € 500.

    PS

    Ovaj tvoj Blizzard TITAN pro sa slike je jedna vrlo ozbiljna freeride skija, kolko citam u recenzijama nije za svakoga.
    Izmenio/la Sapa; 25.04.2007 u 14:02.

  8. #38
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=boki04; 21020]ovaj na desnoj skiji jeste posto moze da se zakljuca i da slizu kao obican vez a moze i da bude otkljucan i ta sa njim skijas telemark...[QUOTE]


    Boki, Bole, tek sad ovo procitah. Ne, nemoze da se skija telemark sa Duke-vezom, telemark vezovi (te je koristijo josh Dimnjacar iz "Kapelskih Kresova") su nesto sasvim drugo. Napisah ti da pogledas reklamni-film za Duke, koji sam ostavio na ovom topicu, i tu je u 5 minuta prikazana citava poenta, al me bi ce nisi shvatio. A ima gore i link na kome je neki tip ostavio svoje imresije o istom.
    Duke je kombinacija freeride i turnog veza. Ali prije svega smisljen za ljudove kojima nije tesko prostetat pola sata-sat (a nekad bogami i vishe) da nadju dobru netaknutu snjeznu padinu i istoj, s' merakom, skinu mrak sa ochiju, da prostis. Dakle peta je slobodna, za hodanje a ne za telemark, a kad dodjes na zadano mjesto, fiksirash je i cherash kroz duboki snijeg ko i sa svakim drugim vezom.
    Nedavno sam razgovarao s nekim ko koristi taj vez i kaze da je solidan ‘obicni-freeride’ vez, a malo manje solidan kao ‘profesionalni turni’ vez.
    Marker ga i nije smislio da se namjenski koristi za duge, duge turne setnje planinama, nego kao prakticno rijesenje da dokucis liftovima nedostupne padine…..
    Izmenio/la Sapa; 26.04.2007 u 10:22.

  9. #39
    Senior Member boki04 avatar
    Datum registracije
    22.11.2005
    Lokacija
    Rudnik
    Skije / Bord
    Nordica Hot Rod Nitrous Ca 78
    Godina
    43
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Hvala na objasnjenju,video sam i sam da samo pogresno protumacio.Ali sta da se radi ljudi smo pa i gresimo.

  10. #40
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Ma nista Boki '"ko 'adi taj g'esi" sto bi onaj afro-gusar iz Asterixa reko.
    Nego da li si bio na toj prezentaciji blizarda u bgd-u??? ako jesi dal su spominjane cijene onog Titana-pro. znatizeljan sam kolko bi to kod nas kostalo (u evrima)??? A i koja firma ce to da prodaje? Bas mi je drago da se takve skije reklamiraju u nashim krajevima.

    Imati Titan pro za ‘svakodnevnu upotrebu' naravno da nema smisla, ali imati neku skiju kao Titan kao ekstra-skiju, te je koristiti npr. na Brezovici kad napada pola metra – metar….e to je po meni dobar razlog da se nabavka iste uzme u razmatranje. Evo vidim puno ljudi na forumu imaju po dva para skija, ali uglavnom skije istog ‘radijusa i domena’, a ako za iste pare mogu da se nabave freeride dashcuge sto ih onda ne uzeti u razmatranje kao ozbiljnu opciju. Od kad sam probo nesto u tom pravcu (mada 7 mm uze) se definitvno slazem s Flexonom: jedna dobra voznja po cijelcu vrijedi za pola dana skijanja na stazi.
    Evo npr. cijena proslogodisnjih modela:
    http://www.telemark-pyrenees.com/sho...40457ac01948e4
    Izmenio/la Sapa; 26.04.2007 u 11:49.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •