Strana 2 od 108 PrvaPrva 12341252102 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 1073

Tema: Freeride, Heliskiing itd. ...

  1. #11
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    pjesma na pocetku filma je haos
    i gdje si uspio da maznes filmic
    Hehehehe, 'konekshons' my brotha...

    Nego da ti kazem da sam u subotu prico s covjekom-prodavcem, koji vozi na ovim vezovima (i po prici je die-hard za freeride), ako pricu mozemo uzeti zdravo za gotovo, onda nemoj da zalis sto neces dati 500 keka, ; covjek kaze da vez nije nista posebno i da ga nikad nebi kupijo (vozi ga za djaba) jednostavno jaci turni vez...ono sto jes jes, mi nismo nikakvi freerideri pa bi nam sve dobro doslo....covjek je steko utisak (potpuno pogresno ) da sam zainteresovan, pa mi je odma preporucijo:

    http://www.bcaccess.com/bca_products/alpine_trekker.php

    Slucajno sam vec nailazio na ovaj trekker i ostavljo link, cojvjek kaze da je jako prakticna solucija za ljude koji vole da hodaju, ali jos mnogo vise vole da se spustaju. Trekker skines na brzinu i spustas se na normalnim vezovima....
    Ja nemam pojma o vezovima, ali sam se pravio ko da nesto znam pa sam spomeno naxo i fritschi...kaze da ne zaostaju za ovim famoznim Duke-om.
    Izmenio/la Sapa; 12.04.2007 u 16:50.

  2. #12
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano Nastavak price o Duke-u

    poslje onog izvrsnog reklamnog filma o gore pomenutom vezu evo i jedan dobar sajt gdje se stvari opisuju do u detalj (stvarno mi nije jasno da ga nisam prije otkrijo ):

    http://thegearguru.com/index.php?nam...owcontent&id=1

    Thegear-guru zna znanje A ukradose mi i ideju: htijo sam pocet sajt pod imenom "balkan-ski-guru"

    ps
    gearguru napravijo fine fotke, skoro ko u naseg druga s Javorine-planine.
    Izmenio/la Sapa; 12.04.2007 u 13:14.

  3. #13
    Senior Member
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    38
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    (Opet) idealno je da se ubaci staza na Google Earth (http://earth.google.com/) i onda svi tačno možemo da vidimo. Za početak tamo gde svi idemo, "naši" centri pa onda dalje. Pored normalnih staza da ucrtamo alternativne deep-snow staze .

    Ovo drugo traži mnogo više vremena / znanja, ali ko zna, možda jednog dana .[/quote]

    Kako si mislio da ubacujemo staze?preko google eartha?to zvuci kao super ideja...

  4. #14
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pa može da se ubacuju objekti u GE. Možeš kompleksne objekte, a možeš i samo isprekidane linije (direkt iz GE).....

  5. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    38
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    OK.cim budem imao vremena zezacu se s tim i probati da ucrtam nesto na KOPu. jerbo tu jedino znam.
    Sreo pre par dana u vozu nekog francuza koji mi rece da obavezno pogledam sta se nudi na Zermattu, kao moze da se nadje nesto jeftinije a mnogo je dobro skijanje.
    jel bio neko?

  6. #16
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano Offpist centri

    O Zermattu ti mogu vise ispricati Milos79 i Atomic-GS; to im dodje nesto kao 'livada iza kuce', skijaju tamo redovno..... ja mogu samo da ti kazem da je prilicno skupo. Evo ti lista poznatijh centara sa jako dobrim off-piste mogucnostima;

    Odlicne alternative za Zermatt;
    Posto volim da naglasim da svuda moze da se nadje nesto neutabano, uvjeren sam da ova lista ne znaci da su ovo avtomatski i najbolji-offpist centri,
    jedan od najzancajnih kriterija za ulazak na ovu listu* je da se na 'pristupacne i atraktivne offpiste- terene, u ovim centrima, moze stici direktno sa ski-liftova, dakle bez pjesacenja, helikopetera i drugih metoda":

    Austrija: St anton, Lech/Oberlech/Zurs, Rauris, Niedernsnill

    Svajcarska: Andermatt (vjerovatno najbolji), Disentis/Sedrun, Val d'Anniviers, Val d'Herens i Zermatt.

    Njemacka: Mittenwald

    Italija: Am Ortler, Breuil-Cervinia, Livingno, Monte Rosa, VIa Lattea

    Francuska: Alpe d'Huez, La Plagne, 3 vallee, Espace Killy i Valfrejus.

    A prije nego sto se bacis na Zermatt (koji je prilicno skup) mozes offpiste do mile volje da gustiras u ovim sto se cjena smjestaja tice , puno jeftinijim destinacijama: via lattea, 3 vallee, Tignes, Valfrejus, Rauris...... U ova prva tri ski-centra imas aranzmane iz Srbije, a ja ti iz iskustva mogu reci da su 3 doline fantazija za nas freeridere-amatere, puno (ne) pretjerano komplikovanih spustova u neposrednoj blizini staza i zhica.....Tignes kolko sam shvatio ima cak i bolje mogucnosti.
    Moj favorit: mali, ali ubitacan je Valfrejus. Ski centar na It/Fr granici, odma iznad istoimenog tunela koji spaja te dvije zemlje, 50 km staza, ali famozni ne utabani tereni na sve strane od vrha koji stize na 2700 metara.... civilizacija (piste i liftovi) ti stalno u vidokrugu i na dohvat ruke, a offpist padine jako siroke......

    *Lista je preuzeta iz ski-almanaha njemackog auto-moto saveza; ADAC.
    Izmenio/la Sapa; 17.04.2007 u 09:31.

  7. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    38
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Juce sam gledao Zermatt.stvarno jeste skup.I to u leto...
    mada lepo izgleda na internetu

  8. #18
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Prica o ovisnosti, vidjena iz ugla jednog teshkog uzivaoca; depresivnu atnosferu jos vise naglasava sumorna rege muzika; ovaj klip nije preporucljiv za ljude labilnog karaktera:

    http://www.zapiks.fr/Couloirs-et-Chatiments.html

  9. #19
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    uh one stijene na samom pocetku
    pa ja onda ne mogu ni da prodjem
    ne da bih probao ...
    ali zato oni sumarci dole pa onaj skokic preko onog kamena

  10. #20
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano Linkovi Evropskih 'slobodnih jahacha'

    Sajt ko stvoren za ovu jijangovu temu o freeride-u

    Na jednom mjestu mogu da se nadju razliciti linkovi vezani za freeride destinacije, opremu koja je neophodna za ovaj hobi, filmice o freeride-u i freestyleu: npr. snimak sa ‘Jon Olsson-invitation’, tu je i ‘ski-databaza’ u kojoj se nalazi prilican broj freeride, ali i 'obichnih'skija, na zalost data baza ima vrlo mali broj impresija o istima (mislim da je sajt jos u 'rastu i razvoju'), eto mogucnosti da kao prvi date vase cijenjeno misljenje.
    I naravno tu su linkovi proizvodjaca i internet shopova, (steta nema linka za najbolje medju njima) : sport-conrad I telemark-pyrenees ……….
    da pocnemo sa freeridemodelima 07/08

    http://www.freeride.eu/content/1218/
    Izmenio/la Sapa; 20.04.2007 u 22:33.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •