Strana 11 od 108 PrvaPrva ... 9101112132161 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 1073

Tema: Freeride, Heliskiing itd. ...

  1. #101
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    uh u jednom filmu warena millera
    ima jedan dio u iranu sa MI-8
    mislim da je pjesaka bolja opcija

  2. #102
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    "An invitation" = rezervacija aranžmana / vaučer / kako god se zove. Invitation u ovom kontekstu se odnosi ako ideš u privatnu posetu, ako ideš turistički onda ti treba potvrda rezervacije...

    Koliko ja znam, za nas "odavde" viza za RU može da se vadi u MUPu.
    Ma dobro, to ja podvuko vise ko kuriozitet naravno kad onoj ekipi platis 2000 evra, da ce da ti opale taj pecat u soshku.
    Wlade druze, znam da ce te lako za VIZU, no valja zivu glavu izvuc sa tog Elbrusa
    150-tak glecera, extremni nagib terena i metri snjega. i poneki radnik GSS koji pogovori po engleski, hehehe. Frka, panika, a ono se javlja automaticeskaja centrala, mi trenutno na pauzi ili cto? lavina? izvinite ja ne pogovorim po engleski...pip, pip, pip...

  3. #103
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    , koliko sam shvatio, vlasnik i organizatori ovoj Yetija su Jevropljani, pa tako da se pridržavaju i jevropski standarda za sigurnost , ne znam da li si čitao na ovom sajtu Yetija? Svaki član nosi lopati, sondu i tragač, sa svakom ekipom ide 2 vodiča, jedan ide i prvo proba teren, drugi vodič ide zajedno sa grupom na spust... Čak u paketu dobiješ i freeride daske - pa ne moraš da ih vugliš .

    Eto, ko ima 2000+ ćića i vremena, nije loše

    (ovo sve pričam za olimpijski Soči - ta tura je jeftina)

  4. #104
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    , koliko sam shvatio, vlasnik i organizatori ovoj Yetija su Jevropljani, pa tako da se pridržavaju i jevropski standarda za sigurnost , ne znam da li si čitao na ovom sajtu Yetija? Svaki član nosi lopati, sondu i tragač, sa svakom ekipom ide 2 vodiča, jedan ide i prvo proba teren, drugi vodič ide zajedno sa grupom na spust... Čak u paketu dobiješ i freeride daske - pa ne moraš da ih vugliš .
    (ovo sve pričam za olimpijski Soči - ta tura je jeftina)
    Eto koincidencije, u nekom drugom topicu spomenuh svo ovo cudo od teknike koje ti treba za ozbiljnije offpiste skijanje.....
    oke, dakle ovo se sve odnoslio na Soci (jel to kod Kumrovca ) a ne na strasni i prestrasni Elbrus...nista onda, haj te ljoodi kad je sve tako regularno organizovano, to je druga prica, a 2000 iljade ne zvuci previse za takvo jedno iskustvo.

    jel to dolara ili evra????? ako je dolara onda je bas jeftino. a kolko 'dropova' za tih 7 dana????

  5. #105
    Senior Member
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    38
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    dolari su upitanju, tako da je OK.
    Ima neki minimum dropova, pise, sad me mrzi da citam...

  6. #106
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da, USD, ali kad se doda put od tebe do Moskve (čak mislim da ni Moskva-Soči nije uključeno) i 20 litara votke sa Rusima - izađeš na bar 2000+ EUR .

    http://www.yak-yeti.com/uk/page.php?...ol1=65&col2=41

    Je kombinacija sa krasnom poljanom (Sočijem), standardna tura:

    Standard week:

    Sunday: flight from Europe to Moscow, followed by an evening flight from Moscow to Sochi. Reception at Sochi airport and departure for our base at Krasnaya Poliana (45 km).
    Monday morning: presentation of the week, and theoretical instruction on heliskiing and helicopter safety and procedures.
    From the end of the morning on Monday through Saturday: Heliskiing
    Sunday morning: return flights to Moscow and then Europe.
    Znači 6 dana heli-skiinga (pon-sub), ima neka kvota koliko je vertikalnog drop-a uključeno u cenu (minimum), koliko je normalno, ako (zbog vremena) ode ispod minimuma vraćaju ti neku lovu i sl. (a skijaš na žicama ).

    Valjda je najveći vertikalni pad tamo 2500m (3200-700m), u svakom slučaju verujem da bi se (mi) zaljubljenici off-piste skijanja us*ali od skijanja

  7. #107
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Ako imas ORIGINAL vaucer (fax won't do) ruske turisticke agencije ne treba ti viza sa ex-Yu pasosem. Ja provjerio

  8. #108
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ovih Yakova ima u Šamoniu, Moskvi i Sočiju - tako da možeš verovatno da dobijes vaučer iz RU . Eto, sve imamo informacije, još samo da odemo .

  9. #109
    Senior Member
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    38
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    nije to mnogo. u poredjenju sa drugim evropskim aranzmanima. Nek te izadje 2000e sve ukupno, pa je opet OK.
    Puknes za 7 dana na Kopu ako si smesten u konacima blizu 1000e(u ful sezoni,ako se bahanalises)...Da ne pricam o smestaju u Grandu, kontam da bi potrosio blizu 2000e

  10. #110
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano Avalung

    Da nastavimo o avlaungu i ostalim materijalima na ovom "freeride topicu".

    Evo kako izgleda avalung i kako se nosi:

    http://bergshop.com/9,957044d3-59a5-...31cff050a2.vcs

    cijena u ovom bergshopu je 130, a kod sport-konrada se za € 170 prodaje verzija ugradjena u ruksak:

    http://www.sport-conrad.com/ArtikelD...ummer=79006201

    A da je sprava revolucionarna u svjetu offpist skijanja , svjedoci i clanak renomiranog freeride sajta, telemarktips.com. Navodeci iskustva i statistike vezane za nesrece sa lavinama, autor zakljucuje text konstatacijom; da on licno nikad vise nece krociti van piste bez ove cjevcice za disanje (btw. imo sam isti taj osjecaj poslje citanja onih nekoliko "anekdonta" sa lavina):

    http://www.telemarktips.com/TeleNews42.html
    Izmenio/la Sapa; 15.09.2007 u 22:57.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •