Strana 108 od 108 PrvaPrva ... 85898106107108
Rezultati 1.071 do 1.073 od 1073

Tema: Freeride, Heliskiing itd. ...

  1. #1071
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Sam ne mozes sebi da pomognes nikako.
    Ni da se lociras, znas gde si, ni da se sondiras sondom, a jos manje da se odkopas lopatom.
    Ali mozes rukama ako su ti ruke slobodne
    Salu na stranu, sva ta oprema je potrebna
    da se pomogne drugima ako se nadzes u prilici

  2. #1072
    Member Extreme avatar
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    59
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    @Trendo, posto je ovo ski clubbing odeljak moze i malo zajebancije. Negde sam citao da su u Svajcarskim alpima jos pre vise od 100 godina zimi isli u goste skijama ali obavezno sa psom. Pa sad ako bi se malo preteralo sa cugom ili upalo u neku drugu nevolju, pas je bio obucen da se vrati do komsije i dovede ga u pomoc. Nesto razmisljam, potpuno si u pravu, sam sebi tesko moses da pomognes, mozda je pas resenje, to ti je kao dodatna oprema verovatno mu ne treba ski pass, samo obuka za off pist trcanje.��

  3. #1073
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    https://www.srbijadanas.com/clanak/b...ima-11-06-2014

    Da se malo vratimo na temu. Imam ja nesto od te opreme. Bio jednom sam na Sar p. i kada sam stigao na odrediste seo da odmorim, popijem caj i stavim nesto u usta. I normalno za to otvirim ranac i vidim tu opremu unutra, pa kazem sebi "magarac, sto vuces to na sebe kada ne mozes iskoristiti ako zapadnes u nevolju", i tako lepo spakovao u ormar . Od ekipe sa koima se dvizim po planinama niko nema dodatnu opremu za pretragu i spasavanje pa tako i ja veoma retko koristim. Za to ima vise razloga koi ne mora da budu zdravorazumska. Prvo ne volim da se krecem po tek napadalom snegu, vise volim prvo da 'legne', vtoro uglavnom se dvizimo po planinama koje su nam poznate, trece trudimo se da rizik smanjimo na minimum itd. Rekao sam da ovo ne mora biti zdravorazumski.
    Ali ako ste osoba kola voli da uhvati bas tek napadali sneg i uglavnom se bavite freeriderom onda za sebe zastitu pored te opreme, za koju smo se saglasili da sluzi da pomognete osobama oko vas, mozda treba razmislite za one rance sa 'balonima' . A ko zna mozda ce izumeti i koi katapult, ako vec nisu

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •