Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 69

Tema: Guru Ski Instruktor

  1. #21
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Skijanje na vodi ne treba potcenjivati, skije su mnogo teze i teze se upravlja, ali je za savladavanje balansa zakon. Moja devojka je bila drzavni prvak u tome i kad je covek gleda kako skija po snegu rekao bi prirodan talenat, ali dosta toga potice od skijanja na vodi. Inace i za celac je skijanje na vodi zakon.

    Sto se tice tih perfektnih funcarvera na stazi, vise puta mi se ponovila prica, tip ubija kako skija na stazi, jako lepo izgleda. I onda kao ajde malo van staze da vidis sta je prava avantura i zanimljivost i uglavnom ljudi odbijaju (sve neke kako kolege i neki njihovi ortaci sa posla). 2 puta pristanu ljudi i odemo u malo suroviji offpiste, znaci smrznut dubok sneg, izrovan i ispresecam brazdama i povremeno malo stenja i uskog i po neki skok, malo zbunja i slicnog, ali nista spektakulano, uglavno bez nekih ekstremnih nagiba, povremeno veliki hupseri. Znaci teren ni prineti onom iz extreme filmova. I sta se desi? Oba puta likovi se totalno oduzmu krenu ono plug i ukopaju se i imas osecaj da se poveo nekog ko nema vise od 10-ak dana skijanja u nogama. I oba puta dobih psuvanje, gde sam ih to odveo.

    I od tada sam dao sebi rec da na takve poduhvate idem samo sa borderima i uz izuzetak jos jednog ortaka koji je pravi freak.

  2. #22
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    @MIlos79
    Ma funcarve je totalno out, to je trend iz 90-tih, znas sta ce biti novi hajp???
    Ma monoski burazeru, snowblades su takodje out

    @Wlad: Postujem momke u 'radnim kombinezonima' ne one sto se naslanjaju na shankove u svojim shajni odjelcima (ti su isto feri fani) nego one sto pasijonirano uche ljude da skijaju, svaka im chast.

    Da sam sad mladji i da nemam familiju znao bi tacno sta nebi bilo moje zanimanje ta 3 zimska mjeseca: radijo bih u nekom ski-centru, ali u kaficu ili bi chistijo apartmanske komplexe ili bi istovaro ugalj....nema veze sta bi radijo, samo nebi bio ski-instruktor.
    Ne zato sto mi je ispod casti, (mada sam ponekad blago arogantan ) mada se ponekad, pomalo osjecas ko karikatura samog sebe....nego najvise zato sto ti se kad ucis sve i svakog, pomalo smuci skijanje poslje jedno 40 dana snijega (licno iskustvo), smuci ti se a nisi se ni iskijo cestito.
    A kad utovarash ugalj ili si zaduzen da praznish piksle ili stojis za shankom.......
    onda brate odradis svoje i skijas citavo jutro ili citavo popodne i tako svaki dan i onda samo za svoj vlastiti cheif, o-haaaaaaa, cheraaaaj lutkoooo


    milos79 postavio sam ti pitanje na threadu francuska/italija
    Ps
    Sto ne aktiviras PP?????
    Izmenio/la Sapa; 15.03.2007 u 15:32.

  3. #23
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Talking

    @milos79: naravno da pomaže skijanje na vodi, zato je i napredovao tako brzo, ne misliš valjda da sam dobar "profesor" .

    @Sapa: poštujem i ja instruktore, ali one koji stvarno nešto nauče druge. Nažalost, mnogo ih je koji samo "odrađuju" posao, da im prođe čas, i/ili su tu da muvaju lepši pol / sunčaju skije .

    Da li vas nekada iritira to što u nekim ski centrima "Ski škola" ima prioritet na žicama? Ne vidim razlog za to, šta kao mi ostali treba da učimo kako se čeka, a "učenici" da uče kako se ide preko reda?

  4. #24
    Member
    Datum registracije
    01.02.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Flow Diskord
    Godina
    47
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Da li vas nekada iritira to što u nekim ski centrima "Ski škola" ima prioritet na žicama? Ne vidim razlog za to, šta kao mi ostali treba da učimo kako se čeka, a "učenici" da uče kako se ide preko reda?

    Nije bas da nema smisla:

    Ako platis sat vremena instruktoru da te nesto nauci, a to se svede
    da ukupno 40 minuta cekate u redu, neces bas ostati mnogo vremena
    da nesto naucis.

    Ovo se u praksi svodi da ski centar napravi ugovor sa nekim ski skolama koje
    imaju tu privilegiju, a placaju procenat, reket, harac, danak.. kako god to
    zvali. Verovatno ucenika kostaju nesto skuplje casovi u toj "autorizovanoj"
    ski skoli, ali ima vise sanse da placeno vreme iskoristi. Ne kazem da ce
    bas taj instruktor bolje ili losije da te necem nauci od nekog ko nema
    takav deal, to vec zavisi od samog coveka.

    Sad, kad bolje razmislim o tvom pitanju - zapravo zavisi od toga koliko je
    guzva. Ako je razlika da li ces da cekas za ulazak na neki cetverosed 3 ili
    4 minuta - to i ne primetis. Ako cekas na tanjiru koji kupi jednu osobu 20 minuta na red, a "sa prioritetom" ti jos uskoci 15 ljudi, onda te potpuno
    razumem ako ti dodje da nekom nabijes stap u grlo (da ne pominjemo
    neka druga mesta)..

    Sve u svemu - ima smisla odrediti neke pocetnicke staze na kojima bi
    vazilo ovakvo pravilo, ali je nefer prema ostalima koji su uredno platili
    ski pass da se to svuda primeni.. true.. true..

  5. #25
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Pa imajte srca, gdje cete covjeka u plug boots u cjelac, dzaba mu kakva god tehnika kad mu je teziste negdje ispred vrha skije

    A hvala za linkove, imacu sta da prezvakavam u dugim ljetnjim mjesecima...

  6. #26
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    A nije baš da se toliko nerviram, nije mi to u prirodi . Nego ono, ravnopravnost i te fore . "Stari" gosti, oni koji dolaze godinama, čekaju, a "početnici" "piče" preko reda, to "ozbiljni" centri ne bi trebalo da dozvole, za tamo-neki-procenat-ili-šta-ja-znam.

    Pre mislim da je to deal tih-nekih-ski-škola, preko "veze" i tako to .

  7. #27
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad;20326 Nažalost, mnogo ih je koji samo "odrađuju" posao, ..ili su tu da muvaju lepši pol / sunčaju skije :D.[/QUOTE

    Da li vas nekada iritira to što u nekim ski centrima "Ski škola" ima prioritet na žicama? Ne vidim razlog za to, šta kao mi ostali treba da učimo kako se čeka, a "učenici" da uče kako se ide preko reda?
    Eee, prijatelju. Pa to je jedan od (naj) boljih razloga da navuces tu ‘radnu uniformu’: “chasing chickie’s in da parallel low/uper body coordinatiron technique-sto bi HH reko: from 10:00 am till 15:00 pm” a onda opet od 20:00 pm pa sve do zore rane……”
    jedini mali problem je sto onda vishe ne potpadas u skupinu koja sebe moze da nazove skijas..….jer se na kraju sve svede na “suncanje skija”, a sesso i skijanje ne idu zajedno. Kad se stvarno skija, onda je sve ostalo ne inspirativno.


    Ne iritira.
    Ma logicno je da ski-skolice imaju zaseban ulaz. Meni to stvarno nesmeta. Ako je zhica brza (4,6ili8 sjedista ) onda sve ionako ide ‘nadzvucnom’ brzinom, a opet ako je usporeni poma tanjir u pitanju, onda ti je sasma svejedno jel ispred tebe prosla skolica sa 7-8 kursitsta…..svakako cekas predugo.
    Ma ljudi rade svoj poso i nije logicno da cekaju sa svima ostalima.
    BTW. Cini mi se da nikad nisam vidio ski-insturktora; da bez skolice prolazi sa strane. Prvo sto se instruktori na zapadu ne zayebavaju, osim poslje 3 popodne, nego dirinche po civ-cjeli dan, gore-dole s onim kursitima. Vremena da sami skijaju imaju malo: izmedju 9 i 10 ujutro i 3 i 4:30 popodne. (ko sto rekoh; rudarski poso), dakle i ako su sami, onda je to u terminima kad nema guzvi, pa onda i nema veze dal idu ‘preko reda’. Ne zavidim im ni sekunde na toj maloj povlastici.
    PS
    Josh jedan detalj: na vishe-sjedima to sa ski-skolama ide u pravilu jako brzo; kursisti ulaze na zaseban ulaz (sa strane), ali ne idu svi odjednom na sjedala: nego na svako sljedece sjediste dolazi po jedan kursista i sjeda pored "obicnih" skijasa, tako da se to ubacivanje preko reda bukvalno ne osjeti. Cak sta vise zhicari, stave one male klince-pocetnike (sto su im kacige vece od citavog tjela) pored 'obicnih' skijasa i zamole da ih pripazis do gore.
    Izmenio/la Sapa; 16.03.2007 u 14:11.

  8. #28
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Mali dodatak na guru ski instruktore, interesantan challenge koji je nedavno neki freeride lik uputio ljubiteljima HH-a, zbog njihove nadmenosti. I koliko kontam jos na njega nije odgovoreno.

    http://forums.epicski.com/showthread.php?t=53499&page=1

  9. #29
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    ANSWER MY CHALLENGE, PMTS SKIERS!!!!!

    CAN YOU ACTUALLY SKI?!?!

    Uuuh hebo te Miloshu gdje nadje ovoga sto se ovako nadrko??? Koji on problem sad pa ima??? Il' je lud ili ga stvarno iritira ova HH-ova filozofija. Mada se ni sekunde ne lozim na tu chitavu HH-ovu filozofiju skijanja, ipak mislim da je to ko kad bi ja izazvo Mike Tysona na partiju kick-boxa, mislim da bi me uneredijo...a mozda je on Ersnt Garhammer himself

  10. #30
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Koji on problem sad pa ima??? Il' je lud ili ga stvarno iritira ova HH-ova filozofija. Mada se ni sekunde ne lozim na tu chitavu HH-ovu filozofiju skijanja, ipak mislim da je to ko kad bi ja izazvo Mike Tysona na partiju kick-boxa, mislim da bi me uneredijo...a mozda je on Ersnt Garhammer himself
    Pa znas kako, ne znam koliko je lik dobar, ali gledajuce uzivo neka freeride takmicenja, recimo Verbier Xtreme i kad vidim sta ti likovi rade, nisam bas ubedjen da bi likovi tipa onog Johna mogli tu i da pridju, a kamoli nesto drugo.

    HH je nesto drugo, mada licno gledajuci razne filmice, recimo sto je wlad kacio za onog Japanca, sam HH mi i ne deluje nesto narocito:
    http://www.youtube.com/watch?v=tW2cT9DArUo

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •