Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 28

Tema: Cortina d'Ampezzo

  1. #11
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Bio u Cortini za vikend 02-03.april pa da podelim utiske. Krenuli iz BGa u 23h, preko Zagreba do Ljubljane, pa na jug prema Kopru. Pre Kopra na zapad ka Novoj Gorici, zatim do Belluna. Sve autoput, a posle Belluna ima oko 50-60 km solidnog magistralnog puta. U Cortinu smo stigli oko 08:20h, dakle ukupno nesto preko 9 sati putovanja.
    Iako je u samom mestu prolece, na stazama je druga priča. Sve staze koje su severno orijentisane su držale do 13:30h. One koje su okrenute južno su bile dobre za skijanje do 11:30. Italijani su uradili staze na najvišem nivou, kapa dole. Snega oko metar na stazama, iako je veća danima temperatura oko 15 u Cortini i oko 6-7 na stazama.
    Vreme savršeno, bez vetra i oblaka, na stazama relativno malo skijaša i gotovo svi skijaju na vrlo ozbiljnom nivou.
    Cene na stazama: 2 mala piva + coca cola je 9.5e. U restoranu u Cortini su pizze oko 7-9e, sokovi oko 2.5-3, pivo 4-5 e.
    Sve u svemu, odličan vikend, tako da se nisam pokajao zbog 1760 km vožnje u 2 dana . Skijanje nema cenu.

  2. #12
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Odlično, kilometri su nebitni, bitno je da se skija

  3. #13
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Panzer Pogledati poruku
    Odlično, kilometri su nebitni, bitno je da se skija
    Realno put nije (previše) naporan, pogotovo ako ima još vozača u automobilu.
    Subota-standardno adrenalin drži do 14h, posle naglo kreće umor. U nedelju sam kao nov, jer u subotu posle skijanja i spavanje u 21h

  4. #14
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    evo kako nam je bilo u Cortini prošle godine

    http://www.youtube.com/watch?v=U-KnFk1GvBQ

  5. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Ima neko preporuku za smestaj u Cortini - prevashodno kuca ili apartmani recimo 2x4 osobe?

  6. #16
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od marbik Pogledati poruku
    Ima neko preporuku za smestaj u Cortini - prevashodno kuca ili apartmani recimo 2x4 osobe?
    U Cortini ces kako teško naći appartament ili kuću, sve su hoteli.
    probaj hotel Pontejel http://www.hotelpontejelcortina.it/, bili u martu 2014, soba za dvoje odraslih i dvoje dece bila 100 € HB. Odličan hotel, garantovano najpovoljniji, na samom šetalištu, 50 m od ski busa za Tofanu i Lagazoui i 200 m od gondole Florida ( ja sam išao peske). Cinque Tori I Lagazoui nemoj da propustis, stvarno je spektakularno ali obavezno idi autom, nikako ski busom! Za nazad, na passo Falzarego, nigde nema ni znaka, ni reda vožnje, niti koga da pitaš,, imaš free parking u podnožju Cinque Torri, direktno ispod gondole. Cortina je najlepše mesto u Alpama, bićeš oduševljen

  7. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Da to i ja sad video kad sam gledao malo, a meni bi apartman bio idealan da bi mogli samo da kuvao. Super je hotel, al malo je vise od 100eur bb soba jer bi ja isao 28.2-7.3. a tada je 500 eur po osobu subota na sobotu.
    Jel vredi traziti mozda u Borca di Caddore? Nije mi problem kolima na gondolu nego mi cim uvece da palim kola da bi se prosetao. Nas bi islo 3 drugara pa bi uvece hteli u neki pab ili slicno ne znam jel ima toga u Cortini, posto ovo ostalo sto sam bio po Dolomitima je prilicno mrtvo uvece, nema nikog. Ako je takva i Cortina onda mogu i Borca di Caddore da gledam?

    Nisam razumeo ovo za Cinque Torri i Lagazoui jel to deo Cortine? Tipa ako se iz Cortine izvucem gondolom i to skijam ili je to neki drugi deo do koga mora kolima?

  8. #18
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od marbik Pogledati poruku
    Da to i ja sad video kad sam gledao malo, a meni bi apartman bio idealan da bi mogli samo da kuvao. Super je hotel, al malo je vise od 100eur bb soba jer bi ja isao 28.2-7.3. a tada je 500 eur po osobu subota na sobotu.
    Jel vredi traziti mozda u Borca di Caddore? Nije mi problem kolima na gondolu nego mi cim uvece da palim kola da bi se prosetao. Nas bi islo 3 drugara pa bi uvece hteli u neki pab ili slicno ne znam jel ima toga u Cortini, posto ovo ostalo sto sam bio po Dolomitima je prilicno mrtvo uvece, nema nikog. Ako je takva i Cortina onda mogu i Borca di Caddore da gledam?

    Nisam razumeo ovo za Cinque Torri i Lagazoui jel to deo Cortine? Tipa ako se iz Cortine izvucem gondolom i to skijam ili je to neki drugi deo do koga mora kolima?
    ukoliko vam nije problem da vozite, mozete uzeti smeštaj u S. ili B. do Caddore jer je i Cortina kao i sva ostala mesta u regiji prazna posle večere. Posle 22h nigde žive duše. Centar je prelep, sa puno butika i restorana ali kao sto rekoh, noćni život ne postoji. Cortina ima tri odvojena skijalista, u centru je Faloria i Cristallo, sa druge strane je Tofana a nekih 10 km prema Alta Badii, San Casianu, na prevoju Passo Falzarego je treći deo, sa jedne strane Cinque Torri a sa druge Lagazoui. Proguglaj malo, videćeš da su predeli spektakularni, posebno staza Lagazoui, stvarno je šteta ne videti. Inače svaki od ta tri dela skijalista je dovoljno velik za najmanje dva dana skijanja. Srećno i dobar provod

  9. #19
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    ovako to izgleda ljeti:
    Priložene slike Priložene slike

  10. #20
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    još malo...
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •