Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: put do boroveca?

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    07.09.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    24

    Podrazumevano put do boroveca?

    koliko se putuje do tamo i da li savetujete da se ide kolima? kakva je sigurnost na putu i naravno za auto?

    hvala.

    v

  2. #2
    vanessa
    Guest

    Podrazumevano

    otprilike 7-9 sati. zavisi od guzve na putu i vremenskih uslova. ne preporucujem odlazak kolima!
    mada, mnogi kazu da je bezbedno, ali poznajem drugacija iskustva. autobusom je citava noc voznje.

  3. #3
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    Zavisi odakle putuješ.
    Od Beograda ti treba oko 6-7 sati.
    Put autom je sasvim bezbedan. A bolji hoteli kao što su RILA i SAMOKOV imaju čuvane parkinge, tako da je prošle godine bilo 50-tak automobila sa BG, NS, NI tablicama.

    Put : Beograd-Nis-Gradina-Sofija-obilaznica ispod Vitoše-desnoa ka Borovecu-Samokov-Borovec.

    P.S. Vodi računa o brzini kretanja.

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    07.09.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    hvala za info. i mislio sam da je frka za kola tako da videcu. ne bih voleo da odem kolima a vratim se peske.

    pozdrav

    v

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    15.03.2005
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    I ja sam mislio da autom nije bas bezbedno.
    Sad ste me bacili u nedoumicu ali hvala vam !
    P.S.Mrzim autobuse...

  6. #6
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    Dobro nadam se da ne vozite Mercedes SLK ili neki sličan model pa da baš svima upadate u oči...inače Bugrai faktički nemaju carinu na uvoz automobila pa su im razni golfovi i sl. krajnje uobičajeni automobili (čitaj ne zanimljivi).
    A uostalom ako već vozite SLK...preporučujem Vam DAVOS, manite se Bugarske :lol:

    Šalu na stranu. Nemate potrebe da paničite zbog automobila, rekao sam Vam da ti bolji hoteli imaju čuvan parking, a i ispred gondole imate čuvan parking ispred koga je ubetonirana patrola saobraćajne policije. Tako da samo opušteno.
    A o onim silnim grupama koje presreću turiste i otimaju im sve živo... o tome nekom drugom prilikom i bojim se da te priče potiču od visprenih ugostiteljskih radnika sa "najlepšeg mora na cijelom svijetu" jer im je Crno more odvuklo dosta klijentele.

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    16.03.2005
    Poruke
    57

    Podrazumevano

    prijatelj je prosle godine isao svojim automobilom i nije imao problema. bio je smesten u privatnom pansionu 300-400m od centra, a automobil je bio parkiran u dvoristu pansiona. licno, da imam bolji automobil i ja bih ove godine isao sopstvenim prevozom ali...
    Citirati Originalno postavljeno od DOKONI UM
    P.S. Vodi računa o brzini kretanja.
    ovo upozorenje treba shvatiti krajnje ozbiljno! to mi je potvrdio i vozac autobusa, od granice ~ kao da je vozio sasvim drugi covek!

  8. #8
    Barraberson laki avatar
    Datum registracije
    02.03.2004
    Lokacija
    Whitecity
    Skije / Bord
    Burton Custom
    Poruke
    106

    Podrazumevano

    Put kroz i za Bugarsku... Letos sam sa prijateljima putovao kolima na more. Nismo imali nikakvih problema. Generalno putevi su prepuni policije, pogotovo oko Sofije (pre i posle nekih 15 km). Generalno, ako zhelite putovati brzo, hvatajte zaledjinu nekog brzheg bugara i drzhite odstojanje. Bugari su inache jako loshi vozachi, zato otvorite chetvoro ochiju i napred.

    Po dolasku u turistichko mesto, automobil smo parkirali na ulici (stajao je dva dana na istom mestu). Sva sreca naleteli smo na prijatelje iz Beograda koji nas je savetovao da auto odmah parkiramo na neki od obezbedjenih parkinga. Po parkiranju auta, isti prijatelj je ushao u prichu sa shefom parkinga u fazonu vidi ih parkirali na ulici - nemaju pojma... Shef mu je odgovorio kratko; da, video sam im auto. Stajao je tu i tu dve noci...

    Eh sad, ne bih da plashim nikoga, sa druge strane prijatelji su proshle godine ishli za Pamporovo (na skijanje) kolima i nisu imali nikakvih problema. Generalno Bugari voze bolja kola od nas, tako da je stvar oko kradje vrlo relativna... Pogotovo na planini.

    Pozdrav!

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    15.03.2005
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Hvala,hvala,hvala...
    Sad je vrlo verovatno da ce moja Skoda odspavati neko vreme na nekom od (ipak)cuvanih parkinga
    Hvala,hvala,hvala...

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    16.03.2005
    Poruke
    57

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od laki
    prijatelji su proshle godine ishli za Pamporovo (na skijanje)
    nadam se da neka kraca prica o pamporovu ne bi bila problem? hvala
    p.s.izvinjavam se za offtopic

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •