Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 14 od 14

Tema: Austrija, Serfaus - Fiss - Ladis 2007

  1. #11
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od heliski Pogledati poruku
    Da li je neko skijao pocetkom aprila u Val d'Isere/Tignes?
    Kakav je sneg u tom periodu, tj. da li je kvalitetan samo na gleceru ili i na nizim boljim stazama?
    Moj brat ide oko 17 tog marta, ako zelis javi cu ti utiske, ja josh nisam bio tamo. Ovo je jedna trula godina....al cini mi se da ga je sad tamo napadalo. Ako zelis da ides pocetkom aprila mislim da netreba da brines snjega ce 100% biti vise nego dovoljno, a i sve sto je iznad 2000 metara ima sigurno dobar snijeg, desilo mi se samo jednom, mislim da je bilo 2003 pocetkom januara, sam na 2500metara imao mokar snijeg i mada je sad u januaru u fr. bilo konstanto toplo,ipak je vecina staza do 2000 metara bilo u fantasticnom stanju, a ako zelis freeride onda je espace killy takodje place to be.
    Izmenio/la Sapa; 28.03.2007 u 21:35.

  2. #12
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Moj brat ide oko 17 tog marta, ako zelis javi cu ti utiske, ja josh nisam bio tamo. Ovo je jedna trula godina....al cini mi se da ga je sad tamo napadalo. Ako zelis da ides pocetkom aprila mislim da netreba da brines snjega ce 100% biti vise nego dovoljno, a i sve sto je iznad 2000 metara ima sigurno dobar snijeg, desilo mi se samo jednom, mislim da je bilo 2003 pocetkom januara, da je u La plagne na 2500 metara bio mokar snijeg, i mada je sad u januaru u fr. bilo konstanto toplo,ipak je vecina staza do 2000 metara bilo u fantasticnom stanju, a ako zelis freeride onda je espace killy takodje place to be.
    Brat ti putuje u Tignes .koja varijanta je u pitanju?Agencija ili solo?

  3. #13
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boris Pogledati poruku
    Brat ti putuje u Tignes .koja varijanta je u pitanju?Agencija ili solo?
    Ma ide sa nekom budget agencijom, zakon: mislim da je www.waistlandski.co.uk mislim da placaju
    € 350 po osobi apartman i skipas.
    OKe, to jeste odlicno skijaliste, ali cjene smjestaja i usluga: boli glava, onda naravno radije St Anton.
    Izmenio/la Sapa; 28.03.2007 u 21:30.

  4. #14
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vujche Pogledati poruku
    Ne znam kako je u ostalim skijalistima u Francuskoj,ali Val d' Isere ni malo ne zaostaje po uredjenosti staza za austrijancima.Jedino sto je velika razlika to je smjestaj i ljubaznost(pojedinaca).
    Mogu misliti kako se tek escpace killy fantasticno uredjuje, ma ja nemam zamjerke ni za vecinu regionalnih bio sam pod utiskom kako su se radile staze, s obzirom na uslove......
    Smjestaj i to da: bilo bi lijepo kad bi apartmani u Fr. bili malo veci, ali boze moj ta mini kvadratura te tjera da si sto vise napolju, sto i nije losha stvar......

    Ljubaznost: e tu se vec nebih slozio. Nikad nisma imao nikakav problem sa Francuzima. Oni ne ostavljaju utisak nekih pretjerano vedrih domacina,ali bas mi se to puno vise svidja od te austirijske izvjestacene gostoljubivosti....Taj neki stimung i punktlichkeit koji furaju je toliko umjetan da ih nekako svjesno izbjegavam vech godinama.

    Francuz kad ti se nasmije onda znas da je to od srca, kad te ne gotivi djaba su ti sve pare u dzepu, al zato kad te zagotivi sve ce ti uraditi, ici ce stobom da skija, dace ti svoje skije, zeza ce se i uzivati u drustvu......aj to molim te dozivi sa jednim austirjancem...no way Hoze.....(da se razumijemo ovo ja malo pretjerujem, to su stereotipi, al ja imam samo pozitivna iskustva.
    Ustvari mozemo da konstatujemo da su Francuzi su jedan jako simpatican narod, pa cak i kad su kao changrizavi i pokusavaju da te iskuliraju kao gosta( e, onda su ustvrari najsmjesniji), Austrijanci ili Sviceri jednostavno nemaju talenta za ovakav negativni performans.
    Izmenio/la Sapa; 28.03.2007 u 21:31.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •