Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: Austrija, Serfaus - Fiss - Ladis 2007

  1. #1
    Junior Member DENIS 34 avatar
    Datum registracije
    17.02.2007
    Lokacija
    Nemacka
    Skije / Bord
    HEAD
    Godina
    51
    Poruke
    3

    Podrazumevano Austrija, Serfaus - Fiss - Ladis 2007

    Ove godine skijao sam u ovom super skijalistu i boravio u vrlo neobicnom selu koje prima oko 5000 gostiju Serfaus.
    Prosle godine sam bio u st.Antonu a preprosle u po mom misljenju najboljem mjestu austrije Ischglu.
    Na ovom forumu sam novi, pa koga nesto vise interesuje o skijanju u Tirolu neka mi se javi.

  2. #2
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od DENIS 34 Pogledati poruku
    Ove godine skijao sam u ovom super skijalistu i boravio u vrlo neobicnom selu koje prima oko 5000 gostiju Serfaus.
    Prosle godine sam bio u st.Antonu a preprosle u po mom misljenju najboljem mjestu austrije Ischglu.
    Na ovom forumu sam novi, pa koga nesto vise interesuje o skijanju u Tirolu neka mi se javi.
    Lako je tebi da skijas u Austriji, vidim da ti je lokacija Nemacka. Dali ti mozda treba viza , ili koliko te kosta aranzman iz Nemacke.Eto ja sam jedan od malobrojnioh srecnika da imam stalnu sengen vizu pa sam skijao i u toj Austriji, i vrlo dobro znam kako je tamo. Aranzmani iz Srbije za Evropu su 40% skuplji nego za vas koji zivite preko. Tako da sko imas neku sliku, slobodno postavi na sajt.

    P.S Obisao sam Tirol uzduz i popreko

  3. #3
    Junior Member DENIS 34 avatar
    Datum registracije
    17.02.2007
    Lokacija
    Nemacka
    Skije / Bord
    HEAD
    Godina
    51
    Poruke
    3

    Podrazumevano Nije bas toliko skuplje iz Srbije......

    Na ja, to sa vizama je zaista bezveze, ne moze se nista spontano uraditi. Takodje je cinjenica da je za nekoga ko radi na balkanu skijanje preskupo. Ja ne mislim uopste da je to iz juge skuplje. Meni nije poznato da iko odavde ide u nekim specijalno organizovanim aranzmanima. Smjestaj se nadje na internetu i preko neta ili eventualno telefonom bukira. Sjedne se na voz ili u auto i ode na skijanje. Ski pass se kupi na licu mijesta. Posto ne posjedujem automobil ja se vozim iskljucivo zeljeznicom, a istom je npr. moja sestra vec dve godine iz Beograda dolazila na skijanje u Austriju. Putovanje vozom mogu samo preporuciti. Funkcionise super. Moze biti eventualno skupo... Smestaj sam placao 25E po osobi i danu - soba sa doruckom privatno u kuci. Skipass samo 150E za 6 dana posto je bila predsezona. Ja sam bio zadnju sedmicu januara, a sezona je od 1. februara. Normalno kosta sestodnevni Skipass 175E ako si smesten u jednom od ova tri sela, a ako ne onda 202E.
    Hranio se najvise u samoposluzi pored smestaja. Smestaj koji sam uzeo je najjeftiniji koji je postojao, ali iz iskustva znam da je najjeftiniji smestaj u Austriji zapravo super. Jeftin je jer svaka soba nema svoje kupatilo(mada svaka ima lavabo za umivanje), ali je naravno sve perfektno cisto, centralno grijanje radi dan i noc, tople vode ima uvek, i dorucak je uracunat i meni ne treba nista vise. Skija se na 170Km povezanih staza. Ako mi objasnis kako se stavlja neka slika u ovu poruku to cu i uraditi, evo niako da skontam. Mene je dakle 7 dana sa putem iz nemacke, smestajem, skijanjem, klopom i provodom kostalo ovaj put 600E, a obicno je oko 700E.
    Troskovi puta se mogu smanjiti ako vise ljudi ide autom.
    Nadam se da sam vam odgovorio na sva pitanja, a ako ne javite se i kako rekoh stojim vam na raspolaganju za razne informacije i male usluge jer je mozda meni iz moje "perspektive" neke stvari jenostavnije nego vama uraditi, npr.telefonirati i pitati nesto ili .....

  4. #4
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Primer:
    U Badu smo skijali od 03.Marta, pre dve godine i blo je sledece:
    Smestaj u hotelu polupansion 43 Eura (rezervisano internetom)
    Gold ski pass 187 Eura
    Viza 35 Eura
    Prevoz 60 Eura po osobi
    Samo to izadje oko 600 Eura, a gde je provod, i mozes misliti porodica sa dvoje dece.
    Mnogo je to para za nase uslove.

    A, da slike atacujes na onoj spajalici
    Izmenio/la Bata Bane; 19.02.2007 u 12:14.

  5. #5
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od DENIS 34 Pogledati poruku
    Mene je dakle 7 dana sa putem iz nemacke, smestajem, skijanjem, klopom i provodom kostalo ovaj put 600E, a obicno je oko 700E.
    Nisam bio tamo al ne sumnjam da je lose skijaliste,samo za te novce ja skoro dva puta odem u Francusku.

  6. #6
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vujche Pogledati poruku
    Nisam bio tamo al ne sumnjam da je lose skijaliste,samo za te novce ja skoro dva puta odem u Francusku.
    Pozdrav Vujche, tacno je to sto kazes za Francusku, jeste mozda Austrija malo organizovanija sto se tice staza, ali ni Francuska nije losa za 319 Eura,prevoz, ski pass, smestaj).

  7. #7
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bata Bane Pogledati poruku
    Pozdrav Vujche, tacno je to sto kazes za Francusku, jeste mozda Austrija malo organizovanija sto se tice staza, ali ni Francuska nije losa za 319 Eura,prevoz, ski pass, smestaj).
    Ne znam kako je u ostalim skijalistima u Francuskoj,ali Val d' Isere ni malo ne zaostaje po uredjenosti staza za austrijancima.Jedino sto je velika razlika to je smjestaj i ljubaznost(pojedinaca).

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    11.01.2006
    Poruke
    40

    Podrazumevano

    Da li je neko skijao pocetkom aprila u Val d'Isere/Tignes?
    Kakav je sneg u tom periodu, tj. da li je kvalitetan samo na gleceru ili i na nizim boljim stazama?

  9. #9
    Junior Member DENIS 34 avatar
    Datum registracije
    17.02.2007
    Lokacija
    Nemacka
    Skije / Bord
    HEAD
    Godina
    51
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    E bas ste me zaintrigirali za tu Francusku. Dodje mi da podjem sa vama.... no tesko ove godine.... O skijanju u Francuskoj cuo sam samo sve najbolje ali i to da je i najskuplja, cak i skuplja od Svajcarske. Ma siguran sam da se uvek moze skontati nesto super i za neku normalnu lovu, a vi ste izgleda to dobro razradili. Evo par obecanih slicica.
    Priložene slike Priložene slike

  10. #10
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    @Denis34: Skijanje u Fr. nemoze never - nikad biti skuplje od skijanja u CH.
    7 dana u A za € 600,- u sobi bez kupatila, piiii???? Pa denise eto i kod tebe u D. ima sigurno budget agencija, samo se malo bolje raspitaj, a ako nema u D ima u B, NL i GB. Pricamo o dnu dna, tj najjeftinijim smjestajima sa 2*. Al hebo te kod ludih francuza dobijes apartman; nemas gdje da se okrenes ali zato....skoro svaki apartman ima ugradjenu kadu u kupatilu? to ne kontam. Odem kod Austirjanaca apartman duplo veci, ali zato samo tush-kabina na raspolaganju.....

    Skijanje u Fr. je skuplje od drugih jedino ako hoces luksuz.Tj. pansionski smjestaj i apres-ski svako vece. E taj l"uksuz" u Fr. je skuplji nego luksuz u A i u CH. Ako idesh sa familijom i hoces normalan ski-ugodjaj sa ukljucenom, makar vecerom i sa apres-ski shtimungom, onda naravno ne ides u Fr. jer za iste pare dobijes manje nego, sto dobijesh u A, CH i It. Apres-ski u fr. je definitivno skuplji od svih drugih gore pomenutih zemalja.
    Ali ako idesh zbog skijanja i iskljucivo zbog skijanja, a pomalo i zbog flegamticnih i cangrizavih, ali po meni skroz fer i cool Francuza, da se iskijash ko pasha onda idesh u Fr. jer boljeg prostaranstva od tog nema, a za manje pare.
    Izmenio/la Sapa; 28.03.2007 u 21:34.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •