Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: Jahorina - Internet

  1. #11
    Junior Member
    Datum registracije
    14.12.2005
    Godina
    42
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    jeste roaming ali ne znam tacno koje su tarife, to bi trebalo da proveris u telekomu ili telenonru koliko je din po KB.

  2. #12
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Imas u ski klubu Jahorina iliti "Ciljnoj kuci" masinu za kacenje na internet...

  3. #13
    Junior Member MiKuLa avatar
    Datum registracije
    02.02.2007
    Lokacija
    Jahorina
    Skije / Bord
    Atomic Beta Ride 10.20
    Poruke
    21

    Podrazumevano Internet preko modema

    Iz svakog objekta koji ima kucni telefon mozes da se prikljucis na Internet.
    Za to ti nije neophodno potrebno otvaranje naloga kod provajdera.

    Anonimni pristup Internetu, bez otvaranja naloga, možete ostvariti preko broja 081591010.
    Dial-up pristup preko ovog broja se tarifira sa 0,03 KM/min u periodu jakog saobraćaja (radnim danima od 7 do 19 časova), odnosno 0,02 KM/min u periodu slabog saobraćaja (radnim danima od 19 do 07, subotom, nedjeljom i u dane državnih praznika od 00 do 24 časa).
    Cijene su bez poreza.
    Ove tarife važe za cijelu teritoriju Republike Srpske, odnosno za sve mrežne grupe fiksne mreže Telekoma Srpske.
    Plaćanje se vrši putem standardnog telefonskog računa i u ovu cijenu je uključeno vrijeme provedeno na Internetu i troškovi telefona.
    Pristupni podaci za anonimni pristup su:
    Username: paleol
    Password: net

    Usput da dodam, obzirom da internet na Jahorini koristim vec 5 godina, da su naročito naveče kad je veci broj ljudi koji telefonira, a i broj ljudi prikljucenih na inernet veze lošije, i brzine manje (14400bps).
    Medjutim ujutro kad tebi treba 8 do 9 je ok, 48000bps sa normalnim modemom, za email, i klasicni web sasvim u redu. (sa cijenom od 1€ na sat)
    Izmenio/la MiKuLa; 18.02.2007 u 03:26. Razlog: dopuna

  4. #14
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Vratih se juče sa Jahorine i vidjeh u Košuti i Bistrici automate za pristup internetu. 5KM (2,5€) sat. Konekcija je običnim modemom preko klasične telefonske linije i veza često puca. Normalno, puknuta veza ne zaustavlja odbrojavanje preostalog vremena.

    Ipak je ovo veliki korak u turističkoj ponudi Jahorine.

  5. #15

    Podrazumevano

    kratak update, koristio sam gprs , roaming mobi - telenor , racun za 4 sata koriscenja neta (po dobijenom racunu od telenor-a 18MB podataka) 6,980 din ...

  6. #16
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Ljudi, nemojte stalno kuditi Jahorinu bez realne osnove za to,

    Pre ovih Juke box mashina za internet (koje rade solidno) postojao je internet kafe u Bistrici (mislim da tamo sada stoji naslovljeno "TV sala") sa nekoliko racunara i cena je bila sasvim o.k.

  7. #17
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bojan Pogledati poruku
    Ljudi, nemojte stalno kuditi Jahorinu bez realne osnove za to...
    Bojane, bar u ovoj temi ne vidim da je iko kudio Jahorinu. A realne osnove ima.

  8. #18
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Stekane, iako izuzetno poštujem tvoje mišljenje i u 99,99% postova bih te podržao čini mi se da si preoštar u kritici "domaće" planine slično kao i mi što kudimo Kopaonik. U trenutku kada si pisao da je internetless Jahorina je imala internet automate u najmanje 3 objekta a kao što sam spomenuo pre nekoliko godina jedan odličan caffe u Bistrici. Mislim da moramo povući granicu između ski centara iz naših siromašnih državica (BiH, Srbija, Bugarska, Rumunija, Slovačka) i Austrije, Italije, Francuske. Teško je porediti ih i očekivati sličan kvalitet na obe strane. Pošto sam obišao podosta od ovih naših siromašnih destinacija ne vidim da su Bosanci bilo šta lošiji od ostalih, čak bih rekao da su iznad očekivanja nakon svega što se dešavalo i uzevši u obzir faktore vlasništva, finansija itd. Ja sam sebe uhvatio da suviše kritikujem Kopaonik ali sam se nekako odučio od toga. Uostalom, za 26km ne možeš više nigde u Evropi skijati ceo dan osim na Visokim Tatrama i u Rumuniji a rekao bih da je kvalitetnija, pogotovo za ozbiljnog skijaša.

  9. #19
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Sasvim je moguće da sam malo oštriji u kritici. Potpuno mi je jasno da se Jahorina ne može porediti sa zapadnim skijalištima, ali bi bar trebalo maksimalno iskoristiti ono šta se ima.

    Možda sam oštriji i jer mi je mast sa žičara uništila moj žuti komplet (sa avatara). Očito je onaj ko je podmazivao žičare imao filozofiju "bolje više nego manje". Kupio sam zato nove ski hlače. Crne. Jaknu još tražim.

    Ili kako opravdati to što staze nisu uređene u subotu veče, već su ratraci samo prošli jednom u nedelju u jutro. Kasnije sam saznao da su se "vozači malo zapili u subotu". Državna je firma, pa mogu tako.

    Gledao sam na pravom skijalištu kako ratraci sređuju stazu. Počinju čim se žičare zaustave, dok je snijeg još mekan, da bi se staza smrzla u sređenom stanju. Prvo vraćaju snijeg uzbrdo, pa grubo ravnaju, pa završno fino poravnaju. Na kritičnim mjestima se zadržavaju sve dok ne bude "pod konac". Znam da je kod nas i gorivo za ratrake problem, ali jednom preći preko već smrznute staze i nema puno efekta.

    A nedostatak staze i žičare za početnike (Poljice to nisu), nedovoljan kapacitet staza i žičara, neuređen izlaz sa dvosjeda i ostalo će sačekati bogatog investitora.

    Ali treba biti pošten i reći da je situacija opet bolja nego je bila prethodnih sezona.

  10. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    22.12.2007
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Miki-bgd Pogledati poruku
    Cao,

    Ima li u blizini ili u samom hotelu Bistrice internet kafe ili wireless internet konekcija ??
    naravno, u hotelu Bistrica svake godine ima internet kafe sa jakom wireless konekcijom, 8 mocnih racunara... pozz
    Jahorina D Planina

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •