Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Brezovica - prevoz, privatni smeštaj

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    24.02.2004
    Poruke
    18

    Podrazumevano Brezovica - prevoz, privatni smeštaj

    Da li je neko bio skoro na Brezovici?Kakav je smestaj i da li postoji mogucnost privatnog smestaja?Kakve su staze?Kakav je prevoz?

  2. #2
    Member stojke avatar
    Datum registracije
    03.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Jel zna neko preko koje agencije(ili uopste kako) je moguce ici na Brezovicu.Na sajtu ima cena koje su vrlo pristojne ali...(gde mogu da odem i kazem: ocu da idem na Brezovicu te i te nedelje?)

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    24.02.2004
    Lokacija
    Beograd // Vozdovac
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    he he .. na taj naccin jedino u snovima

    šalu na stranu , mislim da je jolly travel imao nešto a pogledaj i u beograđanci gore iz ul. Srpskih vladara imaš onaj FollowME aka Jugopetrol , čini mi se da sam video nesto ...
    Sve ovo danas vec sutra je jucce

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    16.03.2005
    Poruke
    57

    Podrazumevano

    agencija inex hotela koja se nalazi negde u 27. marta . znam da odgovor nije bas precizan ali nije tesko saznati broj telefona. nadam se da ces otici pa da nam pises kako je bilo...

  5. #5
    SKIholic Hurmiza avatar
    Datum registracije
    22.03.2005
    Poruke
    98

    Podrazumevano Brezovica DANGER

    Na Brezi je bezbedno ali je jako nezgodno stici do gore-autobusi pod pratnjom KFOR-a prolaze kroz 4 jako opasna siptarska sela gde mestani jedni drugima javljaju ko ide i gde. Bezbednost konvoja je vrlo niska pa ti zato savetujem da ni u kom slucaju ne ides dole (bar jos neko vreme).

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    09.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2

    Podrazumevano Re: Brezovica

    Citirati Originalno postavljeno od X
    Da li je neko bio skoro na Brezovici?Kakav je smestaj i da li postoji mogucnost privatnog smestaja?Kakve su staze?Kakav je prevoz?
    Pre dva dana sam stigla sa Brezovice.Skijanje je bilo najbolje koje sam ikada imala. Otisli smo na 7 dana a ostali 10. Neuporedivo zadovoljstvo u odnosu na Kopaonik, Jahorinu, Borovec. Treba otici i videti. Bezbednost nije bila ugrozena ni u jednom trenutku. Ljudi se slobodno voze po kosovu i sa srpskim tablicama. Idemo opet za Uskrs i verovatno svojim kolima.Nocu se voznja ne preporucuje.
    Cene su razumne. Dobije se mnogo za male pare.
    Od sada samo idem na Brezovicu da skijam.

    Sto se tice privatnog smestaja ima ga. To su kuce na stazi i mislim da se cene krecu oko 10 evra noc.Ja ipak preporucujem hotel , posto kad se izracuna hrana nije skuplje nego u vikendicama.Hrana u Molici je odlicna i obilna.

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    09.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2

    Podrazumevano Re: Brezovica DANGER

    Citirati Originalno postavljeno od hurmiza
    Na Brezi je bezbedno ali je jako nezgodno stici do gore-autobusi pod pratnjom KFOR-a prolaze kroz 4 jako opasna siptarska sela gde mestani jedni drugima javljaju ko ide i gde. Bezbednost konvoja je vrlo niska pa ti zato savetujem da ni u kom slucaju ne ides dole (bar jos neko vreme).
    Bas me zanima koja su to 4 opasna sela?Na njih cu sledeci put obratiti posebnu paznju.A koliko ja znam pratnja Kfora je ukinuta pre par meseci tako da nema vise ni konvoja. Bezbedno je putovati, ali treba putovati danju. Pa mnogi Albanci koji zive po Srbiji putuju po Kosovu sa srpskim tablicama. Uostalom,mozemo pretpostaviti da su Albanci koji skijaju po Brezovici bezbedni isto toliko koliko i Srbi koji putuju kroz Kosovo. Ipak oni dolaze na Brezovicu masovno: skijaju, sankaju se, setaju.

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    10.03.2004
    Poruke
    2

    Podrazumevano Re: Brezovica

    Citirati Originalno postavljeno od X
    Da li je neko bio skoro na Brezovici?Kakav je smestaj i da li postoji mogucnost privatnog smestaja?Kakve su staze?Kakav je prevoz?
    Ja sam na Brezovicu isao preko Ineksa, autobuskim prevozom u hotel Molika. Obavezno uplatite ski-pass u Beogradu, jer je na licu mesta bitno skuplji. Privatan smestaj ima u selu po cenama oko 10 EUR za polupansion, ali je prevoz do gore malo problematican. Ukoliko je nekome potrebna bilo kakva informacija o trenutnom stanju, sneznim uslovima itd. neka mi se javi.

  9. #9
    SKIholic Hurmiza avatar
    Datum registracije
    22.03.2005
    Poruke
    98

    Podrazumevano bezbednost

    Velika je razlika izmedju siptara koji zive u Srbiji jer kad njih u Metohiji zaustavi patrola oni znaju siptarski. Druga stvar informacije o bezbednosti nisam izmislio vec sam ih dobio od ljudi koji su pre rata ziveli u Pristini, Podujevu i Prizrenu (prijatelj cak ima vikendicu na Brezovici i ne usudjuje se da ode dole iako nije imao nikakvih sukoba sa siptarima vec im je pomagao za vreme rata da prezive). Sad mi reci da li je bezbedno. Pretpostavljam da si imala jako puno srece ali da li ce i sledeci put biti tako? Sto se tice mog stava ja sam prvi koji bi otisao na Brezu - tamo sam uvek fenomenalno skijao- ali jednostavno nije preporucljivo. Ako idete svojim kolim budite oprezni. Jos nesto zaboravih da te pitam zasto kad je bezbedno nije preporucljivo da se vozi nocu? Po meni je bezbednost kad mozes normalno u bilo koje vreme da putujes. Ta zabrana nocnog kretanja me podseca na moj put na Brezu 98 sto je bilo jezivo.

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    11.03.2004
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Ja bih u vezi Brezovice postavila jedno konkretno pitanje,koje do sad niko na ovom forumu nije postavio,a to je- ko radi u tim hotelima,koji ljudi izdaju vikendice?Da li su to Srbi,Albanci ili svi skupa?Ko dolazi tamo da se skija?
    Jedino sto cujem u vezi Kosova su nova stradanja Srba,i zelim samo da stvorim jasniju sliku na koji nacin stvari funkcionisu na Brezovici.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •