Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: Novosti sa jahorine!!!

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    28.11.2006
    Godina
    41
    Poruke
    12

    Smile Novosti sa jahorine!!!

    Danas sam se vratila sa jahorine...posle dugog puta jer su putevi na nekim mestima blokirani....a bosna bez i jednog putokaza na nekim raskrsnicama, osim jedne table na kojoj pise "tesko bogu sa nama kakvi smo" ....sto se tice povezanosti buseva jahorina -pale i pale-ns je uzas....a taxi izadje 15e na relaciji pale-jahorina(bistrica,kosuta...)-DERU!
    Ali zato kad se stigne na jahorinu...milina!
    bila sam od petka uvece 02.02. pa do juce 05.02.
    subota:...magla, snega taman da se spustis al moras paziti na kamenje na pojedinim delovima staze...skocice nisu radile jer nije bilo dovoljno snega...ali zato uvece je poceo da pada sneg, bilo je malo mecave pa sam se uplasila da sutradan nece raditi zice
    nedelja:...medjutim...pustili su zice! sneg je jos uvek padao i magla se nije podizala tako da se u gornjem delu staza svim osim skocica (koje su proradile) je bilo jako tesko vidljivo, bolje receno- nije se nista videlo! tako da su skocice tada bile najposecenije. kolko sam primetila staze nisu presli ratrakom ali ga je bar vise bilo!....ali na vrhovima ga je vetar skroz skinuo pa je bilo dosta kamenja kad se sidje sa zicare...
    ponedeljak:...dan za pozeleti! napadao sneg, malo su sredili staze,samo par ljudi na stazi, a sunce bez i jednog oblaka! steta samo sto je sneg bio malo meksi... kamenja je bilo popodne na skocicama dok su ostale staze bile dosta dobro pokrivene snegom. (ogorjelica2 nije radila verovatno zbog malobrojnosti turusta)
    sto se tice skijanja po dubokom snegu (skocice-skroz leva i olimpik-s) nije bas bilo preporucljivo jer sam par puta naletela na kamenje al se ne mogu zaliti da je bilo lose...
    sve u svemu 3 dana skijanja od 9-16h, snega taman, skoro prazne staze! ja potpuno zadovljna!

  2. #2
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Podrazumevano

    daj neke slike ako imas!
    i mi smo bili na palama, rentirali lezaj za 3,5 evra, ali smo imali kola pa nam nije bio neki cim. ni za prevoz ni za kintu.
    i moj ukupan utisak je extra.
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    08.01.2007
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    gde ste nasli lezaj za tu cifru?

  4. #4
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Podrazumevano

    na Palama, kod novog crvenog trznog centra desno, pa prodjes pored neke skole, u privatnoj kuci. jedan momak iznajmljuje sobe. bilo je skroz ok, tople vode je uvek bilo, grejanje je radilo, mogli smo da koristimo kuhinju i pribor, sve full, ali ako nemas sopstveni prevoz mislim da ti se ne bi isplatilo jer taksijem ti treba oko 15-20 evra (kao sto je i Tamarica vec rekla).
    Izmenio/la oddball; 11.02.2007 u 11:43.
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oddball Pogledati poruku
    na Palama, kod novog crvenog trznog centra desno, pa prodjes pored neke skole, u privatnoj kuci. jedan momak iznajmljuje sobe. bilo je skroz ok, tople vode je uvek bilo, grejanje je radilo, mogli smo da koristimo kuhinju i pribor, sve full, ali ako nemas sopstveni prevoz mislim da ti se ne bi isplatilo jer taksijem ti treba oko 15-20 evra (kao sto je i Tamarica vec rekla).
    Bio sam ladno u istom smeštaju početkom januara i totalno je ok. Ima u tržnom centru relativno korektna klopa u ekspes restoranu, radi keša iz nekadašnje lude kuće a cena je neverovatno mala - mada je malo soc. fazon ali šta fali.

  6. #6
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Podrazumevano

    @Mr.Lord: pa negde mora i da se klopa
    mi smo poneli nesto klope tako da smo u kuci doruckovali, a na stazi narucivali neke cevape. cevapi su bili oko 200 dinara (5 maraka). cene nisu deracke. ne znam da li je to zaista tako ili je zbog umalo propale sezone.
    Izmenio/la oddball; 11.02.2007 u 20:30.
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Ma totalno su ok sa cenama, jel ideš ponovo gore, šta bi sa Bugarskom

  8. #8
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Podrazumevano

    izlomio sam se na jahorini pa sam morao da odustanem od bugarske. bedak. bar je dokumentovan pad sa kamerom. ali se planiram da odem opet na jahorinu da je overim bez padova ovog puta. mislim da cu paliti krajem februara-pocetkom marta na dva tri dana sa nekom ekipom sa faxa.
    ti?
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    28.11.2006
    Godina
    41
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    nemam slika sa jahorine...i dobro je sto nisam ponela fotoaparat jer sam izgubila novcanik sa svim parama... :( pa bi mozda i njega kako mi je krenulo... al sad ujutru krecem na kop na 10 dana pa ce odatle biti dosta slika....

  10. #10
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Bio sam ovaj vikend na Jahorini i prijatno sam iznenađen. Mnogo je ozbiljniji pristup svemu. Staze uređuju redovno, a u nedelju ujutro su ratraci bili na stazi u 7:00 i do 9:00 su još jednom odradili staze.

    Da ne bi sve bilo savršeno, ostavili su na sjedešnicama smrznuti snijeg da imamo na čemu sjediti. Na starim sjedalima od drveta su bar postojale šupljine između letvica, pa je i manje snijega ostajalo na sjedalu. Ali polako, za iduću sezonu će čak uvesti da žičara prvo odveze krug u prazno, a da neko počisti sjedala. Možda.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •