Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 14 od 14

Tema: Ski centar Bansko - NEVIDJENA BLAMAZA!

  1. #11
    Junior Member
    Datum registracije
    10.03.2006
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Kakve veze ima biatlon takmicenje sa Tombom?
    Na snow-forecast.com vidim promenu pravca vetra sto je izuzetno bitno za sneg...
    Bajostrasni, mislis li da ce sneg izdrzati jos 2-3 nedelje?

  2. #12
    God country family powder Bajastrasni avatar
    Datum registracije
    31.12.2006
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    65

    Podrazumevano

    Prvo, pomesao sam Ghost-a i Stalker-a, za 2 propustena dana u Banskom, izvinjavam se.

    Ghost, tesko je reci da li ce sneg izdrzati ako ne bude novih padavina jer je zaista veoma toplo. Na primer, na Banderiskoj Poljani odakle polaze cetvorosedi, temperatura je +3-4, a na vrhu oko 0. Razgovarao sam sa mestanima, i zaista se ne pamti ovako toplo vreme i malo padavina. Medjutim zivi sam svedok da cim neka staza progleda ukljucuju se topovi, pa cak i preko dana. Tomba je u odlicnom stanju i to na najcrnjem delu. Malo je zaledjena, ali meni to odgovara. Opet, postavicu neke fotke, samo da ih skinem sa mobilnog.

  3. #13
    Junior Member
    Datum registracije
    10.03.2006
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Direktno iz Banskog:
    Snega ima dovoljno, po mojoj proceni oko 60-70 cm. Izleti po koji kamen ali nista strasno. Temp od 0 do -10 na Todorki.
    Red za gondolu je nevidjen, ceka se po sat vremena i ako ne izgrade jos 1 gondolu u narednih 2 god, ne treba ici u Bansko jer hoteli i turisti samo nichu. Ili kolima pa svaki dan do Banderiske poljane. Za razliku od gondole, na zicama se ceka max 5 min.
    Pisem vise kad se vratim.

  4. #14
    Junior Member
    Datum registracije
    10.03.2006
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Evo kao sto sam obecao, vratio sam se pa da napisem koju recenicu.
    Dakle, snega je bilo dovoljno. Nije sjajno, ali kakva je zima, i ovo je premija. Bansko je ogromno gradiliste. Na gondolu treba otici tek oko 10h jer ako odete u 9, cekacete sat vremena. Pitam se sta ce biti sledece godine kada u ponudu uvrste jos 30ak hotela koji ce biti izgradjeni do sledece godine. Svojim ocima sam gledao kako na svakoj gradjevini od 8:30 do 16h neprekidno radi 20ak radnika. Na zicama za razliku od gondole nema guzve, nigde nisam cekao duze od 3-4 minuta. Na plavim stazama ima ljudi, na Balkaniadi i Tombi znatno manje.
    Sto se tice apres ski-a, ima nekoliko klubova koji su solidno sredjeni, ali ne znam zasto je bio deficit sa ljudima. Zato predlazem vece drustvo.
    Cene: toceno domace pivo 0.5l je 3 leva (1e=1.85/90leva), tekila 2 leva, djus-vodka 6 leva, sokovi 2-3 leva... Na stazama je 50% skuplje.
    Da rezimiram, skijanje je vrlo dobro, egal sa Borovecom. Na Borovecu nemate stazu kao sto je Tomba, ali imate vise kracih ali strmih staza. Takodje, Bansko ima potencijala za rast, a za Borovec nisam siguran. Za naredne sezone treba proveriti da li su izgradili planiranu drugu gondolu jer ako nisu (a novi hoteli popunjeni) .... bice frka sa guzvom. Takodje moraju napraviti jos 3-4 staze.
    Eto toliko, ako ima neko nesto da pita...slobodno.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •