Strana 5 od 22 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 211

Tema: Kraljevica - Zaječar

  1. #41
    Member
    Datum registracije
    08.10.2008
    Godina
    37
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Na zaječarskoj Kraljevici, počelo je instaliranje topova za proizvodnju veštačkog snega na skijaškoj stazi. Tokom jučerašnjeg dana montirana su dva topa a montaža ostalih topova i priključenje na vodovodnu mrežu biće obavljena tokom dana. Visina snežnog pokrivača i temperatura vazduha još uvek ne pružaju mogućnost za skijanje ali se u Javnom preduzeću “Timočka krajina” nadaju da će, ukoliko vremenski uslovi budu povoljni, skijanje u Zaječaru početi tokom vikenda.

    Radio televizija Zaječar

  2. #42
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Na stazi u Zaječaru ima oko 5 cm. prirodnog snega a od večeras je počelo i vestacko zasnežavanje.

    Pozdrav

    Edi
    Priložene slike Priložene slike

  3. #43
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    uuuu, ekstraa !

  4. #44
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.02.2004
    Skije / Bord
    Da/Rado
    Poruke
    245

    Podrazumevano

    vec 1,5 dan se nerviram sta je sa topovima!?
    eno ih sad,upravo gledam, svi gruvaju,cudesan prizor,carolija...
    p.s.dobrodosli u za!
    Maynard,Adam,Justin,Danny.

  5. #45
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Pravo zboris. Bio i ja malopre gore. Prelep prizor.

    Pozdrav
    Edi

  6. #46
    Junior Member
    Datum registracije
    13.12.2007
    Godina
    54
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Bre ljudi , bio sam u cetvrtak na otvaranje staze negde oko 11h .Lepo se skijao sve do 13 h kad su ljudi jp"timocka krajina" zamolili da idemo samo
    po jedan na sidro. Tada se valjda razbudio i najveci broj ljubitelja skijanja pa pohrlio na Kraljevicu. Lift je poceo da radi u ritmu , 3 minuta radi pa dva odmara pa 5 minuta radi pa 3 odmara a tako sve do 15 h kad sam odlucio da se pozdravim sa Kraljevicom na radost mojih nogu koje su jedva izdrzale moju usiljenu gladj za skijanjem. zakljucak : dodjite i pripremite se za ozbiljnu planinu . pozdrav.........

  7. #47
    Junior Member
    Datum registracije
    13.12.2007
    Godina
    54
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bobborr Pogledati poruku
    Bre ljudi , bio sam u cetvrtak na otvaranje staze negde oko 11h .Lepo se skijao sve do 13 h kad su ljudi jp"timocka krajina" zamolili da idemo samo
    po jedan na sidro. Tada se valjda razbudio i najveci broj ljubitelja skijanja pa pohrlio na Kraljevicu. Lift je poceo da radi u ritmu , 3 minuta radi pa dva odmara pa 5 minuta radi pa 3 odmara a tako sve do 15 h kad sam odlucio da se pozdravim sa Kraljevicom na radost mojih nogu koje su jedva izdrzale moju usiljenu gladj za skijanjem. zakljucak : dodjite i pripremite se za ozbiljnu planinu . pozdrav.........
    evo karkteristike staze..............
    Priložene slike Priložene slike

  8. #48
    Junior Member
    Datum registracije
    20.01.2009
    Godina
    43
    Poruke
    6

    Thumbs up

    Mislim da je novogodisnja sezona na kraljevici definitivno gotova ... Visoke temeprature ne dozvoljavaju pravljenje snega, prirodnog nema... I ako na pojedinim mestima ima i nanosa od po 1,5-2m vestackog snega, previse je mokar tako da je veoma nezgodno skijati po njemu (danas nisam bio, ali je juce bila ocajna situacija). U glavnom, staza je kratka, ali za popodnevnu rekreaciju je fenomenalna (prekjuce sam proveo 5 sati na njoj). Napokon su se oglasili i zaduzeni za ski lift sa objasnjenjem zasto se lift toliko zaustavlja i kvari... Objasnjenje im je bilo da je uvek tako sa novim liftovima i da se problemi resavaju u hodu.
    Neko je napomenuo da su za vestacki sneg potrebne tupe skije i mislim da je u pravu ... Daleko mi je bilo lakse da skijam sa starim Elan RC 05 nego sa novim i podostrenim skijama ... Jos jedna mana je ta sto je u pojedinim danima bila prevelika vlaznost vazduha, a oni su ipak pustali topove. To je rezultiralo stvaranjem ledenih santi koje su na jako nezgodnim mestima (pogotovu na tzv drugom brdu koje ima najveci nagib, a nakon njega ima dosta manjih dzombi).

    Sve jedno, ocekujemo ponovo niske temperature, malu vlaznost vazduha, pa ste dobrodosli ;-)

  9. #49
    Super Member
    Datum registracije
    28.12.2008
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    HEAD i.supershape
    Godina
    45
    Poruke
    288

    Smile zajecar

    SVAKA POHVALA GRADONACELNIKU ,,,
    bio sam jedne noci ,iznenadio sam se veoma pozitivno,,,gde ima staza u centru grada !
    i to sve besplatnoooo

    ps; zasto se razmisli o tome ,da se topovi postave i na Staroj planini

  10. #50
    Junior Member
    Datum registracije
    20.01.2009
    Godina
    43
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Pa trenutno se gradi jezerce (ako vec nije sagradjeno) kako bi se obezbedila voda za vestacki sneg na zub-u... Ali bice topova koliko sam obavesten...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •