Strana 14 od 22 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 131 do 140 od 211

Tema: Kraljevica - Zaječar

  1. #131
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Draganp Pogledati poruku
    Što se tiče komentara o održavanju ski lifta potpuno si u pravu, ali se ne slažem kada je reč o komšijama Bugarima. Po meni nikako nisu dobrodošli, jer i kada samo Zaječarci izađu na skijanje gužve znaju da budu velike, a uz to dolaze ljudi i iz Bora, Negotina i okoline i samo nam još Bugari nedostaju. Staza na Kraljevici je lagana i trebalo bi da služi pre svega za učenje najmlađih, a ne razvoju turizma. Pri tome dobar deo Bugara (mislim na one koje sam viđao na Kraljevici) o skijaškoj kulturi i ponašanju na stazi nije ni čuo, dok skijaško umeće pri tome nije potrebno komentarisati. Na žalost, nisu takvi samo Bugari već ima i Zaječaraca. Zbog bezbednosti, pre svega najmlađih, smatram da bi likovima koji sa trećeg brda voze spust, u farmerkama, koji na kraju moraju da padnu jer drugačije ne znaju da se zaustave (i njima sličnim) trebalo zabraniti da skijaju. Tada bi bilo bar upola manje Bugara, pa bi i gužve bile manje.
    Oduzmite im ski pass i vsichko hubavo.
    Neka gledaju skijanje sa strane. Dajte im pravila ponasanja na skijalistu na engleskom, pa da znaju za sledeci put.

  2. #132
    Junior Member GODzillata avatar
    Datum registracije
    25.02.2011
    Lokacija
    Bugarska
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Draganp Pogledati poruku
    ...ali se ne slažem kada je reč o komšijama Bugarima. Po meni nikako nisu dobrodošli...
    Pa zashto tako bre, komshija?
    I meni nije dobro kad idem na Pamporovo i je puno s englezima, srbi, makedonci, nemce, irlandci i pola svet je tu, chovek ne moje da se skija ot nim, ali to je to, svet e mali.
    Ja idem na Zajecar kad su radni dane, nema velika guzhva.

    Tako je - u vechima bugara nema skijashkoj kulturi i ponashanju. Ali to ne vazhi za sve.
    Ponekad i meni mi e sramota deka sam bugarin, kad gledam ostali bugare na stazu. Ali kako sam kajesh, ima i ljude iz Zajcera, koji ne se ponashaju dobro.

    Da se vratimo na temu - Jel staza radi?

  3. #133
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.02.2004
    Skije / Bord
    Da/Rado
    Poruke
    245

    Podrazumevano

    -16...toplotni indeks -20...
    nachi, ladno je do koske.
    tako je godzillata, ima svakakvih i to nema
    veze sa nacijom...mada moram da priznam
    da je vecina komsija malo u manjku sa ponasanjem, ali
    jbg. ima dosta toga u tome da je stazi PREKO POTREBAN redar ili
    kako ce vec da se zove neko ko ce da sparta gore-dole i uvodi red...
    p.s.radi, al nemoj nikom da kazes
    Maynard,Adam,Justin,Danny.

  4. #134
    Junior Member GODzillata avatar
    Datum registracije
    25.02.2011
    Lokacija
    Bugarska
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Z_L_I Pogledati poruku
    p.s.radi, al nemoj nikom da kazes
    Necu, ovo ce da bude nasha mala lepsha tajna!

    Kod nas ima ski policia.

  5. #135
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    kako stoje stvari na kraljwevici ovih dana? jel ima snega i skijanja? dosao bi u rodni grad oko 15.feb, pa bi decu pustio na skijanje...

  6. #136
    Junior Member GODzillata avatar
    Datum registracije
    25.02.2011
    Lokacija
    Bugarska
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mickeu Pogledati poruku
    kako stoje stvari na kraljwevici ovih dana? jel ima snega i skijanja? dosao bi u rodni grad oko 15.feb, pa bi decu pustio na skijanje...
    Ima i snega, ima i skijanja - danas beh, ali imashe velika gujva, zato otidoh u kafanu da jedem pljeskavice.

  7. #137
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    sta reci o skijalistu u zajecaru, a da ne budem previse grub i vulgaran?
    s obzirom da sam rodjen u zajecaru i ziveo do svoje 19god, dajem sebi za pravo i da kritikujem.
    sa porodicom sam dosao u za da obijem svoje, za vreme predhodnih praznika 15-19.02. hteo sam da se i deca malo skijaju, mosto su mali i za njih je kraljevica idealna. sve je krenulo lepo, krenuli jos u utorak u 18h da ne bi od srede gubili dan. u 21 i 15, pravo sa puta na kraljevicu da im pokazem stazu. prizor fenomenalan, staza sredjena, ima snega, osvetljena...
    u sredu ujutru oko 10 mi svi na skijanje. prvo razocarenje, sto zicara radi tek od 11h???
    drugo, jos vwece, zicara se pokvarila u utorak uvece. cekaju da im dodje neki lik iz bora, koji je trenutno u vranju. na moje pitan je zasto iz bora, zato sto je on projektovao i sa njim imaju ugovor o odrzavanju???? idiotska kombinacija. nisam znao da u boru, a i uopste u srbiji postoje takvi projektanti koji mogu da prave zicare. pa ljudi se time bave decenijama, a mi pametni angazovali coveka genijalca iz bora...

  8. #138
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    i ta vise ne gnjavim o borskom genijalcu, jer koliko sam cuo da je on predlagao, a cimi mi se i realizovao, naravno neuspesno, pravljenje damper kamiona u boru...
    idemo dalje sa razocarenjima u skijaliste kraljevica.
    naravno ni u cetvrtak zica nije bila popravljena.
    u petak su je popravili u popodnevnm casovima, cini mi se oko 17h. svaka cast majstori! nema veze sto je praznik, sto je neko dosao sa strane, sto deca ne idu u skolu, sto ljudi ne rade, iskoristice letnje odmore za skijanje. pri tom, opet svaka cast, radili su cak do 18h. pa sto bi duze, nije vanredna situacija. pokvarena zicara je njima redovna situacija.
    u subotu je zica naravno krenula u 11h. u 11 i 45 ispala je sajla i opet je bila redovna situacija. ne znam kako, ali nisu cekali majstore iz bora, vec su radnici sa zicare krwenuli sami da rese kvar. ovoga puta, stvarno svaka cast, pozitivno su me iznenadili. to su uradi rwecimo za sat vremena i svi smo opet bili u redu. kad, ne lezi vraze, moraju da cekaju nekoga da tu nesto nasteluje... nista od skijanja jer je vec bilo oko 13h, a u 16 je takmicenje i staza je zatvorena.
    i najzad u nedelju je sve bilo kako treba, bar do 14h, dokle smo skijali, jer se moralo na put.
    draga gospodo iz skijalista, ne krivim Vas sto mnoge stvari oko skijanja, zicara, ratraga, topovo i slicnih stvari ne znate, ali pitaj te one koji se time bave, duze nego sto Vi zivite...

  9. #139
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Podrazumevano

    PA cuvena firma FOD iz Bora http://www.fod.co.rs/start.html
    vrsi remont žičara i sl...

    Čak su bili i na Babinom zubu Nekak..
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  10. #140
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    hvala za adresu sajta. pogledas sajt i pametni odmah shvate o cemu sam pisao. poslednji update je uradjen u sept2010. sajt im je najverovatnije pravio neki osnovac...
    dobro ti je ovo "nekad" su bili i na babinom zubu. oni tamo su brzo shvatili ko su oni i kakvi su...
    nekada su bili na zubu, a u zajecar su dosli kao vrsni strucnjaci za ski liftove.
    jedva sam na sajtu nasao da se bave i ski zicarama....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •