Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 64

Tema: Ste Foy samo za istinske ljubitelje bijelog

  1. #21
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    Ja frajera...
    Jeste Arsenije, ako mislis na malog, skoro pa patuljastog vodica, covjeculjak metar i zhilet, ali frajer i po na skijama.

    PS
    Za razliku od mene ti si nesto shkrt na rijecima, kako je druze?

    SRETNA TI NOVA..............i tvojoj prodici naravano

  2. #22
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano Lovokradica

    Moj vodic, dzelat, divojarac, ali prije svega Lovokradica (vidi mu se u ocima kad gleda one tragove divljaci u snjegu).
    Njegova "kucica", jedna od ljepsih u selu, mada moram da dodam, odavno nisam vidijo ljepsi ski-centar u Francuskoj, sve su kucice lijepe, (ostavi cu obavezno jos mojih fotografija sela).
    Dakle ovaj planinski vodic, u zimu, radi kao zidar preko ljeta, tj pravi kuce od drveta i kamena od te temelja do krova, ne bih ovdje da pravim reklamu za njegove zidarske radove, ali nadjoh na netu sliku njegove kuce (iznajmljuje sobe preko neke engleske turisticke organizacije) i vrijedna je da se na nju baci pogled. Ja sam se odusevijo u zivo, a i na slici ne izgleda bas lose.

    Kuca se inace zove "Le Braconnier" sto na francuskom znaci

    LOVOKRADICA

    PS dan kada smo dosli na krovovima je bilo upravo ovoliko snjega kao na slici. Koke sa slike ne poznajem ni licno, a ni drugacije. A ni sa djecom nemam nikakve veze.:-))
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la Sapa; 02.01.2008 u 14:33.

  3. #23
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Krovovi su baš blagi, čudno za planinske kuće, pa nije ni čudo da se na njima nagomila pola metra snega . Obično se prave strmiji da se veći sneg sjuri sa krova (da ne uđe u dnevnu sobu ako oteža ).

  4. #24
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Krovovi su baš blagi, čudno za planinske kuće, pa nije ni čudo da se na njima nagomila pola metra snega . Obično se prave strmiji da se veći sneg sjuri sa krova (da ne uđe u dnevnu sobu ako oteža ).
    Hehe, ljudi vole da snjeg stoji na krovu......zbog/radi zimske idile

    Ovo sto vidis je ono sto oni u turistickim brosurama rado zovu (neo)klasicni Savojski Stil gradnje. La Roziere, kao zimski centar postoji tek 20tak godina, pa su sve kuce novije gradnje, ali su ucili na greskama onih ruznih ski centara od betona i sa zgradama od 10tak spratova, pa su pokusali da apartmane naprave sto je vise autentico, mislim da im je uspjelo, a malo su tu i tamo i pretjerali, po neka kuca kao da stoji u Tirolu, a ne Savoji.

    A ni starije kuce nemaju tako strme krovove kao nase planinske kuce, zasto je tako, ne znam; ili mi pretjerujemo sa kosinom krova ili su oni previse flegmaticni po pitanju obrushavanja krova. Ima i treca mogucnost: prave rogove na krovu puno jace nego kod nas
    Izmenio/la Sapa; 02.01.2008 u 16:52.

  5. #25
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Hahaha, kako te navukoh u off-topic

  6. #26
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Jeste Arsenije, ako mislis na malog, skoro pa patuljastog vodica, covjeculjak metar i zhilet, ali frajer i po na skijama.

    PS
    Za razliku od mene ti si nesto shkrt na rijecima, kako je druze?

    SRETNA TI NOVA..............i tvojoj porodici naravano
    Ma bu'az... znas ti na koga sam ja misliJo...
    Glede rIJeci... skrtost namece ta ista porodica... ne mogu doci na red od gremlina... svima je prvih dana nove godine bas zapelo da vide nesto na netu...
    Sto se lepih zelja i cestitanja tice... sve znas... i bez puno reci (kojih ce, nadam se iskreno, biti vise dok se situacija oko praznika unormali).
    Ziveo!.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ff; background-image: none; color: #000000; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 10pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }

  7. #27
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Ih Arso, kako je mene em milo, em drago kad od tebe dobijem nekog glasa Ma pushti sve znam, samo sam malo oslobodjen od tih obaveza, ovih dana pa imam vremena za pisanija nadugo i nasiroko.


    NEGO.....evo nadjoh na netu jedan puno kraci, ali preciznij opis freeride skijanja sa Col du Foglieta:

    Samo da izdvoijm par detalja iz impresije:

    "..............This is the launch pad for much of the backcountry for which Sainte Foy is justly famous".

    Evo sad znam i koliki je nagibu u prvom djelu (a i da je upitanju sjever-sjeveroistok, a ne sjeverozapad): "The first part of the descent is over a short 40 degree slope, usually followed by a traverse to the right".

    http://pistehors.com/backcountry/wik...-Foy-Off-Piste

  8. #28
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Eh Sapa, Sapa... Kontao sam da napisem izvestaj iz 3 doline... i smislio koncepcijski kako bi to trebalo da izgleda al kad danas prvi put detaljno procitah tvoja pisanija iz dubokog i strmog... digoh ruke (ko kad je Laza Lazarevic (il bese Kostic?) prestao da pise kad je procitao Anu Karenjinu). Zamisljam samo kako bi izgledala moja recenica "...dize nas gondola nosivosti 12 tona (150+1 covek) na vrh Caron na 3200m (odakle ce puci pogled na citave Alpe), neki delovi tela rade ko meduza, sto od ushicenja pogledom i dozivljajem, sto od iskonskog straha kad znas da nisi na zemlji... Sa tog vrha biramo boju staze prema svom ukusu (ja odabrah crvenu jer nema plave) i dok se spustamo u dolinu na razumnije nadmorske visine gledajuci na Val Thorens pod nama i jos dalje Les Menuires, uzivamo, svojim Fischerima sekuci tek pokoji hupsercic jer ratrak te noci nije prosao tom stazom..." prema ushicenju koje si ti doziveo, u pojedinim trenucima, boreci se za svoj zivot i malo duvanskog dima (znam kako je kad ne dopusis tek upaljenu cigaretu)...
    Verujem da bi bila smesna... zato ako neko drugi moze i hoce da detaljise impresijama iz Le troa Vale neka to ucini. Ja ne mogu.

    Cestitke na provodu i cestitke za pisaniju.

  9. #29
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=hehehe;25817]
    Eh Sapa, Sapa... Kontao sam da napisem izvestaj iz 3 doline... i smislio koncepcijski kako bi to trebalo da izgleda al kad danas prvi put detaljno procitah tvoja pisanija iz dubokog i strmog... digoh ruke (ko kad je Laza Lazarevic (il bese Kostic?) prestao da pise kad je procitao Anu Karenjinu).
    E moj Lazo, stari romanticaru, vrijeme te je dobro pregazilo,ali cuvaj i njeguj taj svoj romantizam to je postala deficitarna roba u danasnje vrijeme.

    Zamisljam samo kako bi izgledala moja recenica "...dize nas gondola nosivosti 12 tona (150+1 covek) na vrh Caron na 3200m (odakle ce puci pogled na citave Alpe), neki delovi tela rade ko meduza, sto od ushicenja pogledom i dozivljajem, sto od iskonskog straha kad znas da nisi na zemlji... Sa tog vrha biramo boju staze prema svom ukusu (ja odabrah crvenu jer nema plave) i dok se spustamo u dolinu na razumnije nadmorske visine gledajuci na Val Thorens pod nama i jos dalje Les Menuires, uzivamo, svojim Fischerima sekuci tek pokoji hupsercic jer ratrak te noci nije prosao tom stazom..." prema ushicenju koje si ti doziveo, u pojedinim trenucima, boreci se za svoj zivot i malo duvanskog dima (znam kako je kad ne dopusis tek upaljenu cigaretu)...
    Verujem da bi bila smesna... zato ako neko drugi moze i hoce da detaljise impresijama iz Le troa Vale neka to ucini. Ja ne mogu.
    Recenica iz tvoga pera o tehnicikim podatcima one giganstke gondole, ne bi izgledala nista manje uzbudljiva nego li bilo koja moja recenica o vrsti snjega, stepenu nagiba i kolicnini straha koji sam u pojedinim trenutcima osjecao (to su zvali strah u romanticnom 19tom vijeku, danas se to popularno naziva "adrenalinski-kick"), ali i neopisivoj sreci u onim bespucima.

    Nemam vremena moram da radim, pa cu ovaj put da skratim, ali mi samo zapade za oko ova gore podebljana recenica i u njoj rijec UZIVANJE.

    To je valjda srz svega. Moj brat nije neki skijas, naj voli plave, spusta se i garavim i ostalim, ako postoji definicija za rekreativno/turisticko skijanje bez pretenzija onda je to kako on vozi. not sexy at all. ali covjek uziva punim plucima.
    Svaki put kad bi smo dan zaokurzili sa par casa piva, on bi pun ushicenja pricao o dobro uredjenim, ali polupraznim stazama, suncu, zicama.................u jednom trenutku mi bas tamo, pade na pamet; da 'intenzitet njegovog uzivanja' nije nista manji nego kod mene (covjeka koji 'trza' na ruralno, ne uredjeno, ne obradjeno). Ja sam valjda u zivotu uvijek trazijo neku injekciju koja ce mi nadoknadi nedostatak 'imaginacije', volijo sam da pobjegnem iz guzve, ali da joj se poslje izvjesnog vremena ponovo i rado vratim.

    Nego Arsenije, druze! Ako ti se ne pise, a ti ne pisi, ali jedno znaj. Ne radi se o formi no o sadrzaju. A intenzitet srece koju si ti u te 3 doline dozivijo ce slabo ko bolje od tebe da prevede u kucani text.
    Sala nije skijati po onim prostranstvima, da sam kojim slucajem prije neke godine bio clan foruma i da sam se vratijo iz 3 Doline, mislim da bih im ‘sve trima’, u naj manju ruku, posvetijo isto ovoliko paznje koliko i ovoj gore spomenutoj nedodjiji.
    Izmenio/la Sapa; 09.01.2008 u 13:03.

  10. #30
    Senior Member
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Obrenovac
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL, K2 outlow
    Poruke
    198

    Podrazumevano

    Ja sam za to da Sapa napiše izveštaj o tome kako nam je bilo. Do sad je povato beleške pa neka napiše sastav.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •