Strana 25 od 26 PrvaPrva ... 1523242526 PoslednjaPoslednja
Rezultati 241 do 250 od 254

Tema: Alta Badia

  1. #241
    Junior Member
    Datum registracije
    19.11.2014
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    LOKACIJA – Prvi put smo isli na Dolomite, I umesto Kronplatza, ipak smo se odlucili za Alta Badiu. I apsolutno pogodili! Alta Badia je po meni mozda I najbolje locirano skijaliste od svih ostalih u okviru Dolomita. Nalazi se na samoj Selli sto je mnogo vise plus nego sto je nekima minus zbog guzvi na Sella Ronda zicama, okruzena je Val Gardenom, Arabom I Marmoladom, a I Cortina je blizu. Ono sto je jos, po meni, bitno jeste kompaktnost celog skijalista sto nije slucaj sa npr Cortinom ili Gardenom. Sva mesta San Casiano, La Vila, Corvara pa cak I Colfosco imaju jednostavan I brz pristup velikom broju zica I staza, dok je npr Gardena podeljena na 3 sela koja su dosta izolovana jedna od drugih. To je naravno samo moje misljenje.
    Mi smo bili u La Vili, malo mesto, puno hotela, apartmana I smestaj. Ima I svojih par staza ali glavna gondola izvlaci na 2100mnv odakle se prostire veliki broj staza Alta Badie. Gondola ujedno pokriva I stazu Gran Risa, FIS stazu na kojoj se vozi muski veleslalom svetskog kupa. To je crna staza, pored nje su I crvena I plava, tako da svako moze da je spusti.
    La Vila je inace dosta “mrtvo mesto” iako ima veliki broj turista. Restorani radi tek posle 17-17:30h, Spar (market) radi 19h, a na ulici nema nesto mnogo ljudi. Ima par restorana, od kojih je jedan FENOMENALAN. Pravi italijanski planinski restoran, uvece uvek pun, odlicna hrana, veoma pristupacne cene (pice od 7 do 12-13 eur, lazanja 8,5 eur, deserti oko 3-5 eur, flasa vina cini mi se da ima I od 12-15 evra na na vise).
    Pretpostavljam da je malo zivlje u Corvari jer je malo vece mesto, ali nismo isli posle skijanja I uvece tako da ne znam provereno.

  2. #242
    Junior Member
    Datum registracije
    19.11.2014
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    SKIJANJE – Tesko je recima opisati. Bezbroj, ali bukvalno, bezbroj staza svih kategorija, duzina, tezina, itd. Moj savet je da svakako izmete SUPERSKI DOLOMITI skipass.6-dnevni je 237 eur, ali ukoliko uporedite da je na Kopaoniku 6-dnevni skipass 100 evra a dobijete bukvalno 10 puta vise staza ( I siguran sneg zbog vece nadmorske visine), shvatite da je to najbolja investicija u skijanje.
    Alta Badia lezi na samoj Selli tako da ukoliko hocete da pravite krug oko Selle, mozete u svakom trenutku. Araba sa Marmoladom je bukvalno 3-4 zice od centra skijalista. Na Marmoladi se penjete na 3400 mnv! Tu je I Gardena sa svojim FIS stazama svetskog kupa. Ako vam I to dosadi, imate minibus koji svakog dana ide za Kronplatz, a kao sto sam vec rekao, nekih 50 min kolima je centar Cortine D’Ampezzo. Neke zice ovog skijalista su I blize, mozda nekih 25-30 minuta iz La Vile.
    Guzvi na stazama NEMA! Jedine guzve koje smo mi sretali jesu kod gondola koje su na Selli, posebno u Gardeni, ali to je npr maksimalno cekanje u redu 5-10 minuta, I to bas u spicu, oko 12h. Vec sutradan smo npr na istom tom mestu prosli odmah bez cekanja.
    Oprema – Mi smo rentirali opremu u Beogradu. Ovde smo dva kompleta opreme platili koliko bismo u Alta Badii platili jedan komplet, tako da ukoliko se razmisljate, moj predlog je ponesite opremu odavde, naravno ukoliko nemate svoju.
    Nadam se da ce ovo pomoci nekome ko planira put. Takodje, ukoliko neko ima dodatnih pitanja, tu sam.

  3. #243
    Member
    Datum registracije
    24.12.2012
    Poruke
    66

    Podrazumevano

    Da li ima neki servis dobar a povoljan u Corvari?
    I da li ima gdje u regiji sella ronda uzeti pancerice a da su ono jeftinije,neki popust sad krajem februara,prije neku godinu sam tako uzeo u pola cijene pancerice i skije isto u Bormio

  4. #244
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Kako smo prvi dan pokupili neka iskustva, odlučili smo drugi dana (nedjelja) skijati na dijelovima koji nisu na krugu Selle i izbjeći gužve. Krenuli smo četvorosjedom iz Arabbe rano ujutro, pa onda preko lifta simpatičnog naziva LaPale ( samo što nismo još put Jahorine krenuli) išli krajnje desno dugačkim plavim stazama put Alta Badie. Ljepota! Rano jutro, staze upeglane, nigdje nikog, za karvanje ubilo se. Stigli smo dogondole 1 u Alta Badii, pa onda Bamby liftom ka Gran Risi. Tu smo odvezli po jednom crnu i crvenu. Odlične staze, nema šta. Crna je nekako sa nevjerovatnim konstantnim padom,taman za veleslalom. Crvena je nekako da se bolje opustiš i odvezeš je merački. Obje su bile odlično pripremljene i nevjerovatno kako dobro drže obzirom da horde skijaša prolaze njima svaki dan. Respekt za pripremu, stvarno. Ono što je stvarno nervirajuće je penjanje na gondolu i gužva ispred. Pošto nismo baš bili spremni na čekanje krenuli smo u dalje ispitivanje Alta Badie. Skijalište je rođeno za familije. Ima ogroman broj plavih staza, toliki da se čovjek izgubi. Skijali smo par žica u tom "plavom" dijelu, a najviše nam se svidjela staza 21, koju smo ponovili onako merački. Onda smo se prebacili ka Arabbi vučnicom, spustili se u Corvaru pa gondolom Boe ka još jednom otkrovenju. Crna staza sa Vallon vrha je odlična! Nju smo skijali nekoliko puta. Stvarno je odlična, sa par prelomnica, ne toliko duga, ali nekako zbog divlje prirode posebna. Onda pauza u kafani na stazi, odlična čorba i viršle. Opet se zamalo ne zaspa. Kako nismo skijali ovaj dio od Selle ka Arabbi krenuli smo tim putem. Skijali smo crnu stazu broj 21, sa vrha Burz. Isto moćna staza. Na kraju Burz četvorosjeda Srđan upozna neke pilote iz Bg, pričali su ima li neki drug put da se spuste do Arabbe sem te crne staze. Na to smo se uključili Panzer i ja i rekli da nema drugog puta a da je ta staza divna. Prešišali smo ih negdje naprvoj strmini, a mi smo uvelike završavali izlazak drugi put dok smo dio njih gledali kako spašavaju glavu. Pošto smo se predstavili, mogu misliti kako su nas psovali...
    Do kraja dana još 4,5 vožnji što sa Burza što sa Le Pala. Sve u svemu, odličan dan. Noge bole,ali malo aspirina sve to eliminiše. Među zadnjima napuštamo skijalište, tuširanje, pa večerau restoranu. Uzeli smo opet vino aonda napravili gršku.Nas dvojica Bečku, a treći isto neku šniclu.Odvalili smo se od hrane i nije nam bilo dobro. Jbg. Mora nešto biti da malo pokvari idealan dan...

  5. #245
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Evo i par slikaod ekipe.Slike i izvještaj iz Val Gardene i trećeg dana na toj temi, ali drugom prilikom. Umornmo se.
    Priložene slike Priložene slike

  6. #246
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    evo nekih mojih od ove godine....od 14.-21.2.2015
    Priložene slike Priložene slike

  7. #247
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    ...još malo....
    Priložene slike Priložene slike

  8. #248
    Member
    Datum registracije
    09.01.2019
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Prošle nedelje smo i mi konačno bili na Dolomitima i to u Alta Badia regiji. Uhvatili smo Dolomiti Superpremiere akciju gde se smeštaj i ski pass za četiri dana plaćaju kao za tri dana. Što se tiče puta, išli smo po Wlad-ovoj preporuci preko Austrije, i sa jednom dužom i par kraćih pauza, trebalo nam je oko 11.5 sati od Novog Sada do Colfosco-a, gde smo bili smešteni.

    Veći deo staza je radio (uključujući i Sella Ronda turu u oba smera), iako je početak decembra, tako da smo već tu bili prijatno iznenađeni. U samom Colfosco-u i nema baš puno staza, ali Val Gardena je tu na par žica, a sa druge strane, jedna gondola spaja Colfosco i ostatak Alta Badia skijališta. Prvi dan (četvrtak) nam je bilo savršeno vreme, sunčano, bez oblaka i skoro bez vetra. Taj dan je očekivano bila i najveća gužva, ali nas je ipak donekle iznenadilo pošto je radni dan bio u pitanju. Naravno, ne pričamo ovde o gužvama kakve imamo na Kopu, ali bilo je čekanja za žice i gondole po nekoliko minuta. Već u četvrtak uveče su se spustili oblaci i krenuo je da veje sneg, i to je trajalo do našeg odlaska (u nedelju), tako da verujem da je ove nedelje bilo sjajno skijanje na Dolomitima Tih par dana je bilo raznih iskustava, i prelepih dobro očuvanih staza, ali i onih "razvaljenih" sa hupserima i ledom, ali i to je bilo za očekivati...

    Još jedna zanimljivost, barem za nas, je bila da u poređenju sa Nassfeld-om i Serre Chevalier-om, prosečni skijaš na Dolomitima je bio lošiji nego u pomenuta dva skijališta. Tamo su svi vozili full carving, dok su ovde prosečno bili dosta bliži našem nivou (nazovimo to nekim srednjim nivoom ). Možda je to i do samih uslova na stazama pošto je dosta snega napadalo ali i padalo dok smo skijali, pa su ljudi bili oprezniji i sporiji.

    Opšti utisci su veoma dobri i definitivno ćemo se vraćati ovde još nekoliko puta. Staza ima za sve, od ultra blagih plavih, do onih ozbiljnih, crnih staza, od kratkih (par stotina metara) do dugih (čini mi se da je najduža koju smo mi vozli 5km), tako da svako može pronaći deo za sebe.

  9. #249
    Junior Member
    Datum registracije
    08.01.2020
    Skije / Bord
    Atomic Vantage X 83 CTI
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Pozdrav svima.
    Planiramo prvi put skijanje u Alta Badiji od 4 do 11 marta. Za sada što smo našli da nam odgovara od smeštaja je Colfosco i La Villa. Veoma slični smeštaji, slične cene i udaljenosti oko 300m do žica.
    Imamo jednog skijaša početnika tako da me interesuje ako neko ima iskustva koja je od tih pozicija bolja za početnika koji bi možda uzimao i neke časove.
    I takođe šta je bolja opcija što se tiče izvlačenja na ostatak skijališta. Vidim da u La Villi ima samo jedna gondola koja izvlači na vrh pa se pitam da li je tu možda veća gužva.

  10. #250
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bojanmarinkovic Pogledati poruku
    Pozdrav svima.
    Planiramo prvi put skijanje u Alta Badiji od 4 do 11 marta. Za sada što smo našli da nam odgovara od smeštaja je Colfosco i La Villa. Veoma slični smeštaji, slične cene i udaljenosti oko 300m do žica.
    Imamo jednog skijaša početnika tako da me interesuje ako neko ima iskustva koja je od tih pozicija bolja za početnika koji bi možda uzimao i neke časove.
    I takođe šta je bolja opcija što se tiče izvlačenja na ostatak skijališta. Vidim da u La Villi ima samo jedna gondola koja izvlači na vrh pa se pitam da li je tu možda veća gužva.
    Ja sam se u prošlu subotu vratio sa skijanja odatle. Alta Badia ima gomilu blažih staza tako da mislim da ne bi trebalo da imate problem odakle god da krećete.
    Ne znam odakle obično kreću ski škole mada verujem da insruktori iz svih mesta (san Cassiano, La Villa, Corvara, Colfosco) "preuzimaju" učenike jer iz svih mesta početnici mogu da počnu skijaški dan.
    Što se tiče ostatka grupe, po meni je isto svejedno gde ste (osim ako ne krećete iz Badie) jer je skijalište dobro povezano i ne treba puno vremena gde god da ste krenuli. Guzve u našem periodu (15.1.-21.1.) nije bilo jer nije glavna sezona a verujem da ni druga nedelja marta nije udarna sezona. Uz standardno lepše vreme, trebalo bi da imate fantastične uslove i za početnike i za bolje skijaše iz grupe.


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •