Strana 2 od 26 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 256

Tema: Alta Badia

  1. #11
    Member
    Datum registracije
    15.01.2007
    Godina
    45
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Mislim da sam ovu temu sto puta čitao i prosto se zaljubio u Alta Badiu. Ove godine planiram da je posetim, sa svojom devojkom, negde krajem februara i početkom marta. Najradije bi se smestili u neke apartmane, gledali smo ponudu u La Villi i deluje ok. Dobro bi nam došli saveti u pogledu smeštaja, prevoza ili bilo šta drugo što smatrate korisnim. Interesantan nam je i noćni život, nikakvo preterano ludilo, samo mogućnost da se uveče prošeta popije neko piće, malo klopa. Pozdrav svima i nadam se da ćete nam pomoći.

  2. #12
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Ja sam prošle godine bio u februaru mesecu,sedam dana.Bilo je spektakularno.Svih sedam dana sunce,temperature ujutro debelo u minusu,a u toku dana par stepeni u plusu.Ponovio sam odlazak u decembru,pet skijaških dana,od toga četiri odlična,jedan mećava...Što se tiče smeštaja,Corvara je najbolja ali i najskuplja.Moje lično mišljenje da Colfosco ima idealnu poziciju,sa dve vrhunske staze za otvaranje i zatvaranje skijaškog dana,desno veza sa Val Gardenom,a levo četvorosedom sa Corvarom.Smeštaj je jeftiniji nego u Corvari.Ostaju ti još La Villa koja gondolom povezana sa glavnim skijalištem,kao i San Casiano.Samo skijanje vrhunsko,priroda takođe.Obavezno skijanje u Arabbi,(fenomenalne crveno crne staze)i odlazak na Marmoladu.Odlazim tamo ove godine još jednom.Toliko je dobro da neću da menjam .
    Priložene slike Priložene slike

  3. #13
    Member
    Datum registracije
    15.01.2007
    Godina
    45
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Borise, hvala na odgovoru. Zanima me kako si putovao do tamo, da li si isao kolima? Pored toga zanima me kako si našao smeštaj i koliko košta 6-to dnevni skipas. Jos jednom puno hvala.

  4. #14
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Ako uzmeš Superskidolomiti kartu ova te košta za 6 dana 220 eura, sama Alta Badia za 6 dana košta 201 e, ali važi samo tamo, tako da razmisli o prvoj varianti u kojoj imaš uključeno i Arabbu, Val Gardenu, Val di Fassa, Marmoladu, Civettu, Falcade.....da ne nabrajam više....Dosad se ispostavilo da je najeftiniji Pedraces (dosad bio u Colfoscu i San Cassianu) gde sam dobio apartma za familiju za 450 e za sedmicu.....Ovo može biti od koristi: www.superskidolomiti.org i www.altabadia.org, pa malo pronjuškaj, mada zan biti za drugi mesec več malo kasno.....

  5. #15
    Member
    Datum registracije
    15.01.2007
    Godina
    45
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    mada zan biti za drugi mesec več malo kasno.....

    Kada si ovo rekao, nadam se, da si mislio da smeštaj, a ne na ski sezonu (do kada otprilike traje sezona, kako stoje sa snegom krajem februara). Da li su sva skijališta koja si naveo povezama žicama ili bi trebalo kolima da ih obilazim?

    Još jednom, puno hvala na odgovorima.

  6. #16
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Otkako idem u Alta Badiu nikad nije bilo toliko snega kao sada (dolina 130 cm vrh 230 cm), tako da se je ovo odnosilo za smeštaj. Ako je sve normalno sezona traje do 20.4.2009 (mada bi moglo još trajati). Gle, sve što se nalazi oko kompleksa Sella (Sella Ronda) je međusobno povezano (znači Alta Badia, Val Gardena, Canazei, Arabba/Marmolada). Za ostalo ti trebaju kola.....Možda bi več imao podatke, ako bi temu pročitao iz početka....

  7. #17
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    opa, ovo je postalo opasno....mljac, kako bi ja otišao tamo...
    Priložene slike Priložene slike

  8. #18
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Ako bude sve ok ode Boris u prvoj varijanti u subotu( malo je problem smestaj) ili u utorak(sto je sigurnije).Sedam dana Dolomiti Super Premijera.

  9. #19
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Ide i skiman bez brige....ali u februaru..... BTW lepa ti je ona slika izpod Sassonghera...

  10. #20
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Evo za sve one koji vole direktno pratit, šta se dešava u Alta Badii
    http://www.bergfex.it/alta-badia/webcams/

    Ovako, trenutno ima na vrhu 100 cm, a u dolini 30 cm (rade snijeg non-stop)n.....u petak stiže nova rata prirodnog snijega....dok su temperature i preko dana duboku u minusu (evo, toliko Borise za tebe).....a ti nam daj, kada se vratiš, detaljni izveštaj o stanju u Alta Badii...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •