Strana 15 od 26 PrvaPrva ... 5131415161725 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 141 do 150 od 256

Tema: Alta Badia

  1. #141
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    I da, ako ski pas vazi za celu sellaronda regiju koliko je moguce da se preskija u tih 7 dana i gde je onda najbolje biti smesten? Alta badia (La villa) izgleda ok mada ni Val gardena (St. christina) mozda nije los izbor. Ili cak mozda i Arabba
    Superskidolomiti važi za čitavu Sellaronda regiju...uz to i za Civettu, Kronplatz, Cortinu d'Ampezzo, Alta Pusteria, San Martino di Castrozza, Falcade/Passo Sanpelegrino.....pa sad ti biraj... sva mesta su polazišta za Sella Rondu pa tako OK izbor....mada za Sella Rondu se reskira jedan dan (osobno zbog gužvi ne preferiram više)...ostalo je bolje izkoristiti na nekom skijalištu i upoznati ga u natenane...

  2. #142
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Planirao sam posto cu biti u La Villa u Alta badiji da skijam alta badiu pa jedan dan sednem u auto pa u St. christina i skijam Val gardenu ceo dan i isto tako jedan dan do Arabbe otoci da ju skijam ceo dan. Neverujem da cu pokusavati ceo krug na skijama na da pravim posto uz nas dvojicu koji bi to jos i mogli idu dve zene koje nisu bas brze na skijama
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #143
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Planirao sam posto cu biti u La Villa u Alta badiji da skijam alta badiu pa jedan dan sednem u auto pa u St. christina i skijam Val gardenu ceo dan i isto tako jedan dan do Arabbe otoci da ju skijam ceo dan. Neverujem da cu pokusavati ceo krug na skijama na da pravim posto uz nas dvojicu koji bi to jos i mogli idu dve zene koje nisu bas brze na skijama
    Pošto nemaš znalce sa sobom, onda je ona kombinacija sa avtom OK....inače komotno možeš na skijama i u Arabbu i Val Gardenu (ako si u La Villi onda obavezno probaj Gran Risu, žene te mogu sačekat na vrhu u restoranu Moritzino).....samo imaj na umu, da ne skijaš na stazama koje pripadaju sistemu Sella Ronda, jer češ se ubijati u gužvi (ako ideš u visokoj sezoni, ako ne onda to i nije neki problem).... Kad si tamo?

  4. #144
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    januar. najverovatnije od 11 do 18 januara
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #145
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    Tada nema gužve pošto je to van glavne sezone. Ako želiš da se smestiš baš u Alta Badia dolini onda ti preporučujem mesto Colfosco kao mesto koje ima odličnu poziciju za OK novac. Iz Colfosco-a jako brzo na skijama stižeš do Val Gardena doline (isto kao i autom) i uopšte transfer ti neće biti problematičan (na skijama) pošto ideš van glavne sezone.

    AB dolina ti je dobra ako imaš i početnike sa sobom pošto ima jako mnogo plavih staza (čini mi se najviše plavih staza u odnosu na druge doline).

    Obavezno uzmi Dolomiti SuperSki ski pass pošto on pokriva sva skijališta u okolini (a nije neka značajna razlika u ceni između ski passova).

  6. #146
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Boga mi sam ja bio u tom periodu kada Grazer ide i bila je nenormalna guzva na Sella Rondi. Doduse, ko zna, mozda to i nije guzva kakva ume da bude ali znam da sam se smorio u tom haosu. Pogotovo kad me je neka borderka sastavila sa ledja, popeglala me paralelno sa Marmoladom
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  7. #147
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Jako je važan i termin u toku dana kada ideš, ako uraniš dovoljno i uhvatiš prvu žicu možeš da obrneš ceo krug jako brzo, mnoogo brže nego ako kreneš u 10-11 kada ide veći deo ljudi...

  8. #148
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Jesam ja to sebi umisliom ili je neko negde napisao da ako zelis ceo krug da uradis obaveznu u smeru kazaljke na satu. Znaci u ovom slucaju Alta badia - Arabba - carezza - Val gardena
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #149
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Imaš oba smera, ali obično ljudi idu u smeru kazaljke na zidu .. Corvara, Arabba, Canazei, Selva Gardena. Samo "vrćenje" u Sella ronda krugu i nije nešto, glavne staze ne odskijaš, npr. kada ideš u bilo kojem krugu ne prođeš po stazama Arabe, u tom smeru ne prođeš ni Dantercepies i mnogo drugih stvari, prođeš samo pored, znači sve te doline očešeš a ne skijaš se po pravim stazama. Jedino lepo je da razgledaš i stvoriš neki osećaj gde je šta..

    Zato je mnogo bolje da iz AB doline ideš prema Arabi, skijaš tamo, pa se vratiš, isto i prema Val Gardeni pa tamo odskijaš sve dobre staze i vratiš se, obiđeš i AB ceo itd... Pa ako ti na kraju ostane neki dan onda okreneš Sella krug ili sedneš*u kola i posetiš Cortina-u...

  10. #150
    Junior Member
    Datum registracije
    12.04.2012
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Obzirom da vise godina skijam Sellu moj izbor bi bio Selva.Slozicu se sa prethodnim konstatacijama da je bolje segmentalno odskijati svaki od cetiri resorta iz lanca Selle.Moj dojam je da je Val Gardena najjaca karika jer poseduje najveci izbor staza a shvatio sam da vodis racuna o razlicitom profilu skijasa. Ako su u pitanju light skijasi ne bih ispustio napomenuti i Alpe di Siusi koje su vrlo prihvatljiva opcija u tvom slucaju i dostupni su upravo iz Selve,Cristine ili Ortiseia. Mislim da su u okviru plavih staza kvalitetniji od Badie iz razloga sto u terminu koji si naveo na tom delu zna da duva jak vetar a polozaj brda je takav da u kasnijim terminima (Mart) sneg zna da bude rano pretvoren u kashu. Bilo kako bilo i sta god izaberes ne mozes promasiti. No, obzirom da jos uvek razmatram gde cu skijati januar... mozda se u sretemo gore!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •