Strana 16 od 26 PrvaPrva ... 61415161718 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 151 do 160 od 256

Tema: Alta Badia

  1. #151
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Mi smo planirali u tom periodu da idemo.Wlad, kakve su cijene smjestaja kog preporucujes?Nas bi trebalo biti trojica, mada se mozda jos neko prikaci...
    I Boze zdravlja, forumasi, mozda se i sretnemo tamo...

  2. #152
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ako misliš na Colfosco to je mesto, ima raznolikog smeštaja što se tiče cena, pogledaj npr. na:

    http://www.miaaltabadia.it/en/colfosco.html

    Slažem se da je i Selva Gardena odlično mesto za smeštaj ali mi se čini da su cene više od Colfoscoa a pozicija vrlo slična.

    Mi smo bili na raznim mestima smešteni (Ortisei, Selva, Frara, Colfosco, Corvara, Araba) i ni za jedno mesto nismo imali zamerke, Ortisei je jedino malo zabačen ali isto OK.

    Za "crnu" klijentelu / one koji vole strmo Araba je zakon plus je jedino od nabrojanih mesta "Italijansko" .

  3. #153
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ako misliš na Colfosco to je mesto, ima raznolikog smeštaja što se tiče cena, pogledaj npr. na:

    http://www.miaaltabadia.it/en/colfosco.html

    Slažem se da je i Selva Gardena odlično mesto za smeštaj ali mi se čini da su cene više od Colfoscoa a pozicija vrlo slična.

    Mi smo bili na raznim mestima smešteni (Ortisei, Selva, Frara, Colfosco, Corvara, Araba) i ni za jedno mesto nismo imali zamerke, Ortisei je jedino malo zabačen ali isto OK.

    Za "crnu" klijentelu / one koji vole strmo Araba je zakon plus je jedino od nabrojanih mesta "Italijansko" .
    Uf...pa nisam znao, da sam crna klijentela

  4. #154
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Kad kazes italijansko sta podrazumevas pod tim?
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #155
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Uf...pa nisam znao, da sam crna klijentela
    Jesi kako nisi , svako ko ide po Gran Risi i Arabi je crna klijentela , a Araba je dolina sa najviše crnih staza kao što znaš.

    @Grazer: veći deo Sella kruga je u južnom tirolu koji pripada Italiji, ali su nekada bili u Austriji i to se "oseti" (svi pričaju na Nemačkom). Dok je npr. Araba i Cortina "Italijanska" što se isto da osetiti, sedneš u pab i svi gledaju fudbal i pričaju Italijanski . Nije da je bitno (šta više najčešće sam bio smešten u južnom tirolu) ali čisto sam pomenuo za one koji ne znaju...

  6. #156
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    To je odlicno onda ako u alba badiji svi pricaju nemacki. meni dodje kao kod kuce
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #157
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Jesi kako nisi , svako ko ide po Gran Risi i Arabi je crna klijentela , a Araba je dolina sa najviše crnih staza kao što znaš.

    @Grazer: veći deo Sella kruga je u južnom tirolu koji pripada Italiji, ali su nekada bili u Austriji i to se "oseti" (svi pričaju na Nemačkom). Dok je npr. Araba i Cortina "Italijanska" što se isto da osetiti, sedneš u pab i svi gledaju fudbal i pričaju Italijanski . Nije da je bitno (šta više najčešće sam bio smešten u južnom tirolu) ali čisto sam pomenuo za one koji ne znaju...

    Samo mala ispravka, u dolinama oko Sella Ronde, osim Arabe, se uglavnom prica Ladinski a ne Nemacki.
    Inace Ladinci, su vrlo ponosni na svoj jezik, koji je priznat kao manjinski i u tom delu Italije a nastava u skolama se odvija na njemu.

  8. #158
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    U pravu si da je tamo "maternji" jezik Ladinski i svi ga pričaju ali praktično u svim lokalima i hotelima se priča na Nemačkom - naravno u Južnom Tirolu. To je posledica toga što je Južni Tirol do "nedavno" (prvog sv. rata) bio u sastavu Austrije a tek posle je pripojen Italiji (valjda 1918).

    Ne znam za druge koji su bili tamo, ali ja svaki put kada odem u Južni Tirol (bio jedno 7-8 puta) imam više osećaj da sam u Austriji nego u Italiji, zato što svi pričaju Nemački, Italijanski se čuje samo od po nekog turiste.

    A vole da gaje trojezičnost što se vidi i iz naziva mesta koja sva imaju tri imena, pa tako npr. Ortisei je nazin na Italijanskom, Urtijëi je naziv istog mesta na Ladinskom a St. Ulrich na Nemačkom..

    No nebitno, ali eto može da bude korisno , sada Grazer zna da može da se sporazumeva kao kod kuće na Nemačkom u ovom delu Italije .

  9. #159
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bata Bane Pogledati poruku
    Fuuuuujjjj, vratio se kuci, sta reci.

    Mislio sam da je Tignes vrh vrhova, al moram priznati DOLOMITI BRATEEEEE
    Bili smesteni u Colfoscu, kuca Suraru, na samoj stazi, nema veslanja, nema pesacenja, skije na noge, i na stazi si.
    U cetvrtak ujutru stigli oko 9 ujutru, smestili se i odmah na stazu (nikakav umor i nocna voznja nije mogla da nas spreci), dan ko stvoren za skijanje, i skijali, skijali, skijali, skijali skijali i tako 5 dana
    Ne znam sta da kazem, vrhunski centar, odlicno pripremljene staze, organizacija na vrhunskom nivou, ljudi koji zive tamo kazu da skoro nikada nemaju maglu, jednostavno nemam reci kako da opisem.
    Evo i nekoliko tehnickih informacija:
    Cena apartmana 22 eur po osobi, stim sto je apartman na samoj stazi, velicine preko 50 kwm, sa dve odvojene spavace sobe, 2 kupatila, odvojenom kuhinjom i odvojenom dnevnom sobom, u ovom periodu platis 5 dana a dobijes 6 nocenja.
    Ski pass Dolomiti super ski platis 4 dana a dobijes 5, cena 148 eura.
    Prevoz kolima od Beograda do tamo i nazad oko 250 eur, sa svim troskovima.

    Napisacu jos ponesto sigurno samo da dodjem do daha.
    Bata Bane, mi ozbiljno razmisljamo da ove godine ne mijesamo babe i zabe (Saalbach i Dolomiti-mada, daleko od toga da je ski circus zaba...). Uzimajuci u obzir sve ovo sto si napisao planiramo da mozda odemo bas u ovom periodu. Snijega nije falilio? Imas li mozda link od tog smjestaja? Kako ste se snalazili za hranu? Vidim i da su cijene bile dosta povoljne u odnosu na top sezonu...

  10. #160
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Bio sam I u Salbachu, glupo bi bilo da kazem da ne valja dobar je al DOLOIMTI su mnooooogo bolji, sva preporuka, kuca se zove Casa Suraru

    https://www.facebook.com/CiasaSuraru

    Hranu smo poneli nesto iz Beograda a one sitnice tipa testenine I hleb smo kupovali tamo, moja preporuka je da se svrati u Brunico I da se u supermarket kupi sve sto treba, a sto se tice snega nemoj da brines ima ga I to ga bas ima.

    Ove godine se bas razmisljam da ga ponovimo u istom terminu

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •