LOKACIJA – Prvi put smo isli na Dolomite, I umesto Kronplatza, ipak smo se odlucili za Alta Badiu. I apsolutno pogodili! Alta Badia je po meni mozda I najbolje locirano skijaliste od svih ostalih u okviru Dolomita. Nalazi se na samoj Selli sto je mnogo vise plus nego sto je nekima minus zbog guzvi na Sella Ronda zicama, okruzena je Val Gardenom, Arabom I Marmoladom, a I Cortina je blizu. Ono sto je jos, po meni, bitno jeste kompaktnost celog skijalista sto nije slucaj sa npr Cortinom ili Gardenom. Sva mesta San Casiano, La Vila, Corvara pa cak I Colfosco imaju jednostavan I brz pristup velikom broju zica I staza, dok je npr Gardena podeljena na 3 sela koja su dosta izolovana jedna od drugih. To je naravno samo moje misljenje.
Mi smo bili u La Vili, malo mesto, puno hotela, apartmana I smestaj. Ima I svojih par staza ali glavna gondola izvlaci na 2100mnv odakle se prostire veliki broj staza Alta Badie. Gondola ujedno pokriva I stazu Gran Risa, FIS stazu na kojoj se vozi muski veleslalom svetskog kupa. To je crna staza, pored nje su I crvena I plava, tako da svako moze da je spusti.
La Vila je inace dosta “mrtvo mesto” iako ima veliki broj turista. Restorani radi tek posle 17-17:30h, Spar (market) radi 19h, a na ulici nema nesto mnogo ljudi. Ima par restorana, od kojih je jedan FENOMENALAN. Pravi italijanski planinski restoran, uvece uvek pun, odlicna hrana, veoma pristupacne cene (pice od 7 do 12-13 eur, lazanja 8,5 eur, deserti oko 3-5 eur, flasa vina cini mi se da ima I od 12-15 evra na na vise).
Pretpostavljam da je malo zivlje u Corvari jer je malo vece mesto, ali nismo isli posle skijanja I uvece tako da ne znam provereno.