Strana 22 od 26 PrvaPrva ... 122021222324 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 211 do 220 od 256

Tema: Alta Badia

  1. #211
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

  2. #212
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Znam da je to. Mene interesuje jeli iko ikada bio posto kolega zove da im se pridruzimo a gledam da ucesce kosta 1000eur za svih 6 dana. 100eur je dan po cjenovniku. Ima sve opisano pod programom. All you can eat+after party+casovi kuhanja svih 6 dana
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #213
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    araba je skroz na jugu dolomita koliko me sjećanje služi, tako da na skijama ne možeš do Kromplaca ili slično. Gdje god da odeš nećeš pogrešiti, a mnogo toga moraš propustiti. Ja sam svojevremeno bio u alta badiji pa mi je lako bilo ići bilo gdje. Jedino sam u kortinu i kromplac išao autom. Kromplac je daleko a htjeli smo da poslije ostanemo u Bruniku(divan gradić),a Cortina je malo slabije povezana(valjda). Prevoj je bio suh pa smo otišli autom,cca 1h, i na večer ostali u gradu.
    Mislim da smo ja i žena za 2-3 sata prešli alta badiju i otišli na Marmoladu, odmorili se , jeli, i do kraja dana se laganini vratili u hotel
    Želim ti mnogo snjega i sunčanih sati kao što je meni bilo.

  4. #214
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tomba na kvadrat Pogledati poruku
    araba je skroz na jugu dolomita koliko me sjećanje služi, tako da na skijama ne možeš do Kromplaca ili slično. Gdje god da odeš nećeš pogrešiti, a mnogo toga moraš propustiti. Ja sam svojevremeno bio u alta badiji pa mi je lako bilo ići bilo gdje. Jedino sam u kortinu i kromplac išao autom. Kromplac je daleko a htjeli smo da poslije ostanemo u Bruniku(divan gradić),a Cortina je malo slabije povezana(valjda). Prevoj je bio suh pa smo otišli autom,cca 1h, i na večer ostali u gradu.
    Mislim da smo ja i žena za 2-3 sata prešli alta badiju i otišli na Marmoladu, odmorili se , jeli, i do kraja dana se laganini vratili u hotel
    Želim ti mnogo snjega i sunčanih sati kao što je meni bilo.
    Hvala na odgovoru . Mi smo manijaci što se tiče skijanja i hteli bi što više da obidjemo dobrih staza. Ogromno je skijalište i hoćemo da obidjemo ono što je najinteresantnije za 7 dana ("težak zadatak")

  5. #215
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Može na skijama iz Arabbe do Kronplaza, preko Badie, lično proverio. Taj put ukljucuje i vožnju ski busom 20-ak minuta izmedu La Ville (mi smo isli korak dalje spustili se Sponatom i krenuli iz Pedraces-a) i Picolin-a koji je posle preko S. Vigilia zicama/stazama povezan sa Kronplaz-om. Ceo put traje oko 2-2.5 sata i razlicito traje u jednom i drugom smeru. Taj put ne podrazumeva nikakav ekstremizam (bila i devojka u ekipi) ali ni preterano kilavljenje i razvlacenje. Ako se krene oko 9 ima se vremena za uzivanje na Kronplazu.

  6. #216
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Mislim da nam je brža opcija da krenemo kolima do Kronplatza ako se ne varam.Da li postoji ski bus iz Pedracesa do La Villa?

  7. #217
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Peja01 Pogledati poruku
    Mislim da nam je brža opcija da krenemo kolima do Kronplatza ako se ne varam.Da li postoji ski bus iz Pedracesa do La Villa?
    vjerovatno jeste brža ali opet propuštaš mnogo toga na putu do kromplaca.
    Ako odeš autom i budeš tamo u 9h imaš cijeli dan.
    To ti je sve sad filozofija. Ono što je sigurno, to je da nećeš pogrešiti šta got da odabereš.
    U 9h Stani na skije, kartu u ruke i idi što dalje u raznim pravcima. U 12h kreni natrag.
    A autom nekad i nije brže. Meni je jednom od la ville do predivne Val Gardene
    trebalo autom preko prevoja bar 20-30 minuta više nego na skijama; a putevi su bili suhi.

  8. #218
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    @Peja01
    I Sella Rondu ćeš brže preći kolima, ali većini nije prioritet brzina... Od La Ville se ski busom ide do Picolina kroz Pedraces. To si mogao i sam da zakljucis da si pogledao kartu i potrudio se da shvatis o cemu sam pisao. Lepo ti je neko rekao da pogledas starije postove i karte pa da onda pitas ako ti je nesto nejasno. Tebe to ocigledno mrzi a ocekujes od nas da nas ne mrzi da svaki put iznova detaljišemo.

  9. #219
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nemijazz Pogledati poruku
    @Peja01
    I Sella Rondu ćeš brže preći kolima, ali većini nije prioritet brzina... Od La Ville se ski busom ide do Picolina kroz Pedraces. To si mogao i sam da zakljucis da si pogledao kartu i potrudio se da shvatis o cemu sam pisao. Lepo ti je neko rekao da pogledas starije postove i karte pa da onda pitas ako ti je nesto nejasno. Tebe to ocigledno mrzi a ocekujes od nas da nas ne mrzi da svaki put iznova detaljišemo.
    Dobro, možda sam nešto i propustio iz prethodnih postova. Nije u svakom slučaju namerno ili zato što me mrzi. Skijanje shvatam kao opuštenu zabavu a ne ništa pod moram ili obavezno. Otuda moj opušten pristup pitanjima koja nisam pripremio kao diplomski rad.

  10. #220
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Peja01 Pogledati poruku
    Srećna Vam Nova godina. Sa društom idem u zadnjoj nedelji februara u Arabbu. Nekoliko pitanja. Imamo dolomiti superski 7, pa šta je Vaš predlog šta iskijati za tih 7 dana i da li ići automobilom do pojedinačnih skijališta ili koristiti žičaru? Koji je put najbolji do Arabbe, preko Austrije ili preko Italije? Za koliko se vremena realno stigne do Arabbe (mislim sa nekim normalnim pauzama)? Eto toliko ako se nešto još setim .........
    Zanimljivo....Ako je to u periodu od 22.2.-1.3.2014, onda sam i ja tamo.... mada to ništa ne znači......

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •