Strana 26 od 26 PrvaPrva ... 16242526
Rezultati 251 do 256 od 256

Tema: Alta Badia

  1. #251
    Junior Member
    Datum registracije
    08.01.2020
    Skije / Bord
    Atomic Vantage X 83 CTI
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Ja sam se u prošlu subotu vratio sa skijanja odatle. Alta Badia ima gomilu blažih staza tako da mislim da ne bi trebalo da imate problem odakle god da krećete.
    Ne znam odakle obično kreću ski škole mada verujem da insruktori iz svih mesta (san Cassiano, La Villa, Corvara, Colfosco) "preuzimaju" učenike jer iz svih mesta početnici mogu da počnu skijaški dan.
    Što se tiče ostatka grupe, po meni je isto svejedno gde ste (osim ako ne krećete iz Badie) jer je skijalište dobro povezano i ne treba puno vremena gde god da ste krenuli. Guzve u našem periodu (15.1.-21.1.) nije bilo jer nije glavna sezona a verujem da ni druga nedelja marta nije udarna sezona. Uz standardno lepše vreme, trebalo bi da imate fantastične uslove i za početnike i za bolje skijaše iz grupe.
    Hvala na odgovoru. Ipak smo rešili da preskočimo ove godine to putovanje zbog početnika iz ekipe i da ovde u regionu provedemo malo više na snegu, malo Kopaonik, malo Jahorina gde smo računali da će i časovi biti dosta povoljniji, pa da sledeće godine možemo lepo da isplaniramo skijanje u Alta Badiji i da cela ekipa uživa.

  2. #252
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Samo da prijavimo da se u Dolomitima aktivno skija iako je 8 April, da je Sela otvorena u oba pravca, da Gran Risa drži do 4 popodne, a da su na Dantercepiesu ukinuli ograničenje brzine, zbog malog broja skijaša.
    viber_image_2023-04-08_16-37-09-117_2.jpg

  3. #253
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Samo da potvrdim navedeno iz predhodnog posta. Skijao sam ove godine 20 dana na stazama oko Sella ronde. Ali ova tri dana od 4-7. aprila su bila najlepši. Araba savršena, posle 13h skoro bez skijaša.

    Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
    Prilog 18313

  4. #254
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Uuuu, danas smo ovjerili Arabbu, najbolje stanje staza i najviše prirodnog snijega. Fodom drži cijeli dan. Išli i do Marmolade, odličan spust.
    Sveukupno (po SkiTrack gps aplikaciji) juče odskijano 53km staza, danas 55.

  5. #255
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Za katolicki uskrsnji raspust ove godine bili smo familijarno(zena, sin 9 i cerka 4) prvi put u Alta Badiji u terminu 23-27 Mart. Smesteni u Badiji 300 metara od lifta La Crusc, ali nas je na skijaliste i nazad vozio besplatan minibus. Ne znam kako uopste poceti sa impresijama sobzirom da je ovo skijanje kakvo sam sanjao od prvog dana kada sma stao na skije. Pre svega, imali smo suncano vreme, nocu umeren minus, preko dana u nizim delovima solidan plus, gore blagi plus. Popodne staze u donjim delovima dosta lose, ali izmedju 1700 i 2300m se moglo skijati ceo dan bez problema, posebno jer je bilo ekstremno malo ljudi(vidi slike). Sto se staza tice, obisao sam mozda trecinu skijalista, La Crusc, La Villa, San Cassiano i plato izmedju La Ville i San Cassiana. Colfosco i Corvaru sam ustavio za sledeci put. Moj licni favorit je La Crusc, tu stazu smo bukvalno privatizovali i bili gotovo sami sve vreme boravka. Sama konfiguracija staze, nagib, sirina, duzina, ambijent, panorama, restorani, fun park... u kombinaciji sa tim da mi je cerka totalno proskijala tu i toliko zavolela skijanje i samu stazu da se u jednom danu vozila sto donjim, sto gornjim liftom 17 puta, po ski line-u 24 Km u jednom danu Osim te, Sponata je prva liga, crvena Gran Risa jako dobra i ozbiljna staza za moje pojmove, za crnu nije bilo hrabrosti San Cassiano plava 11 je isto tako super, ponovio sam je nekoliko puta u svim varijantama ujutru i to je bilo super. Sto se platoa tice, tu su sve staze koje sam vozio tu ok, siroke sa lepim nagibom, ali to nisu staze koje ostaju u secanju, ali svakako super skijanje. Za klinca je tu bio raj, trosio je one fun parkove do iznemoglosti, ja moram da priznam nisam neki fan, ali cinjenica je da ih koncentrovano na malom prostoru ima jako puno sto nisam vidjao na drugim uporedivim po velicini skijalistima Cerkica mi se tu nije bas dobro snalazila, ipak je tu bilo vise skijasa i njoj u ovom trenutku to ne prija, ali smo se zato spustili tanjirom valjda 15 puta Moram da priznam da je i meni ta staza na vrhu San Cassiana jako prijala jer je na njoj u 3 popodne sneg bio u savrsenom stanju, a bukvalno jednog skijasa nije bilo osim nas. Tanjir vodi kroz sumicu, ma raj.

    I tako, Alta Badia, ljubav na prvi pogled, predivne uspomene nosimo i vraticemo se sigurno jos puno puta.

    20240324_091234.jpg

    20240325_090444.jpg

    IMG_20240324_100255.jpg

    IMG_20240324_100312.jpg

    IMG_20240324_111616.jpg

  6. #256

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •