Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 14 od 14

Tema: Zermatt-Wallis

  1. #11
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    @Milos79, pa Mico ti si ipak moj covjek- ljubitelj horse-piste, to lutko. Jel zivis u CH? Pa naravno da ti trebaju neke iole allmountain skije, jesi kupijo onaj HeadM72??? A crno-zuto-markiranje, to markiranje bas nevolem da vidim, ako na zastavice mislis??? mada je code crno-zuto cesce predostroznost, nego stvarna opastnost od lavine, npr. prosle sedmice je to svudje visilo, al nije bilo stvarne opastnosti. To sto ti zoves freeride staze se u francuza zove 'skiroute', dakle picis livadom bez opasnosti od lavina, ali ne uredjuju, ihaaa....a to bas volemo, zar ne? Probaj jednom la serrene u alpd'huez, 16 km staze visinski pad 2000m. (hvale je ko najgoru u evropi). Vozio je dan poslje prvog snijega, ajme majko zesce drogiranje. Imas pravo da su Sviceri realniji po pitanju markiranja, to je bar moje skromno iskustvo u ovih nekoliko centara koje sam tamo posjetio. Vecinu njihovih crnih vozis ko od sale pa cak i pored piste. A francuzi koje licno mnogo volim ko ljude, ihii nikad nezas sta te u praksi ceka, al dobro to je izazov, stici do te kafane pored staze koja je oznacena kao plava, hahaha. Malo pretjerujemo po pitanju vrancuskog postenja, al nije daleko od istine.
    Zivim u Svici, mada nisam ko lokalci ovde (najvise iz Valea) sto nikad nisu bili na skijanju u Francuskoj. Meni licno se Francuska vise svidja za skijanje od Svajcarske. Vise freeride-a, veca prostranstva, imaju croque monsieur i veci je stepen neizvesnosti na stazama i brate jeftiniji su po cenama.
    Ono ste mi ide na zivce u Francuskoj su mali Poma liftovi, uvek mi polome kolena, nema mesta ni za lek. Ne znam sto ih prave tako male, ali idu na zivce.
    Problem pogotovu u Svici sa freeridom je sto ima mnogo ljudi koji idu na to na "zutim" stazama (koje su bezbedne), pa vrlo brzo od svezeg snega ne ostane nista do hupsera, a ove godine skoro i da nema svezeg snega. A svi ga zeljno iscekujemo. Ja kupio monsterice i vec sam ih lomio po zledjenoj pisti, idu dobro al nikako da docekam taj celac da ih probam po njemu.

  2. #12
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos79 Pogledati poruku
    Zivim u Svici, mada nisam ko lokalci ovde (najvise iz Valea) sto nikad nisu bili na skijanju u Francuskoj. Meni licno se Francuska vise svidja za skijanje od Svajcarske. Vise freeride-a, veca prostranstva, imaju croque monsieur i veci je stepen neizvesnosti na stazama i brate jeftiniji su po cenama.
    Ono ste mi ide na zivce u Francuskoj su mali Poma liftovi, uvek mi polome kolena, nema mesta ni za lek. Ne znam sto ih prave tako male, ali idu na zivce.
    Problem pogotovu u Svici sa freeridom je sto ima mnogo ljudi koji idu na to na "zutim" stazama (koje su bezbedne), pa vrlo brzo od svezeg snega ne ostane nista do hupsera, a ove godine skoro i da nema svezeg snega. A svi ga zeljno iscekujemo. Ja kupio monsterice i vec sam ih lomio po zledjenoj pisti, idu dobro al nikako da docekam taj celac da ih probam po njemu.
    @Milos79, ma volim te Svicere zbog reda i discipline, pa cak i kad su zimski centri u pitanju, one gondole iz 1952 koje su uzasno spore al idu ko svajcarski satovi......CH mi je favorit za porodicno skijanje, a ovaj Zermatt bi stvarno rado da posjetim iz prve ruke cujem samo suprelative o njemu. Al za sve ostalo Francuska rules. Poma liftovi su uzasno mali srecom izbacuju ih sve vise iz upotrebe, mali su isto kao i francuski apartmani, Ali ko sto kazes, prostranstvo, relaxed atmosfera, flegmaticni pisteurs francoise i naravno jeftinoca (u poredjenju sa npr. CH)...ma to je to definitivno.
    Dakle Monster slusa na ledu, to je bitna info. Kakav je na 'buckels' ????Zelim ti da ga uskoro oprobas na kakvom puderu
    Izmenio/la Sapa; 28.03.2007 u 22:15.

  3. #13
    Junior Member
    Datum registracije
    08.01.2007
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Ko planira da dodje u Zermatt,neka mi se javi privatnom porukom, da mu dam broj, treba mi malo srpskog drustva za skijanje

    ako treba neka preporuka za hotel,stojim na raspolaganju..hoteli su preko online bookinga uvek 20-30 % skuplji..za mlade postoji i Matterhorn Hostel,sobe su jeftinije ali i skromne..

  4. #14
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Steta za Zermatt, sto ni kriv ni duzan zavrsi u Austriji!
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •