Strana 3 od 11 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 103

Tema: Austrija - Gerlitzen Alpe

  1. #21
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Maki007 Pogledati poruku
    ...Prosle godine smo prvi put bili na Jahorini i sve je bilo super ali prosto nismo navikli da posle skijanja i rucka nemamo gde da izadjemo i da je sve pusto, sankamo se, popijemo kafu i slicno.....to nam je falilo u odnosu na recimo Kopaonik i mesta sa slicnom ponudom.
    Falice Vam i u Gerlitzenu, konkretno u mestima u podnozju tipa Annenheim, Sattendorf, Bodensdorf i ostala. Marketi rade do 19.30-20h a restoran/pizzeria je mali broj. Postoji neka kuglana u Bodensdorfu, ali nismo svracali.
    Jedino u auto pa pravac Villach.

  2. #22
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

  3. #23
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Drugu sedmicu marta sam bio smješten uz jezero u Bodensdorfu, jer sam osim Gerlitzena obilazio i ostala skijališta u blizini. Apartmani su veći nego na samom Gerlitzenu, a cijena je povoljnija (od 36 ojra na više). Zgrada u kojoj sam bio ima 20-metarski bazen i restoran, ali za 7 dana ne nađoh za shodno da posjetim ni jedno ni drugo (poslije skijanja sam se više vrzmao po Villachu). Više informacija o smještaju ima ovdje. Na 100-tinjak metara od zgrade je stanica besplatog ski-busa, a još 100 m dalje je samoposluga.
    staza2.jpg
    staza.jpg
    zgrada.jpg

  4. #24
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Pripreme su počele:
    big_current3.jpg

  5. #25
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Pripreme su počele:
    big_current3.jpg
    A evo kako su zavrsile....
    17.12.2011, lijep dan, otvoreno oko 1/3 skijalista uz uglavnom vjestacki snijeg, ali opet super
    Priložene slike Priložene slike

  6. #26
    Member pooya avatar
    Datum registracije
    06.01.2010
    Lokacija
    Böblingen, Detuschland
    Skije / Bord
    Elan Speedwave 12
    Godina
    54
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Drugu sedmicu marta sam bio smješten uz jezero u Bodensdorfu, jer sam osim Gerlitzena obilazio i ostala skijališta u blizini. Apartmani su veći nego na samom Gerlitzenu, a cijena je povoljnija (od 36 ojra na više). Zgrada u kojoj sam bio ima 20-metarski bazen i restoran, ali za 7 dana ne nađoh za shodno da posjetim ni jedno ni drugo (poslije skijanja sam se više vrzmao po Villachu). Više informacija o smještaju ima ovdje. Na 100-tinjak metara od zgrade je stanica besplatog ski-busa, a još 100 m dalje je samoposluga.
    5 dana u Bodensdorfu u garsonjeri od 20-ak kvadrata (za mene i klinca dovoljno) = 125€

  7. #27
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Pogled na gerlitzen i Villach sa Dreilaendereck-a
    drei.jpg

    i sa Turracher-a
    gerl.jpg

  8. #28
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano TopSki 2011-12

    5. i 6. dan, naravno, Gerlitzen.
    Do duše, prvobitno je bio u planu jedan dan na Katschberg-u, ali malo umorni od automobilizma, malo zbog vremenskih (ne)uslova (kako reče jedan "zema" na parkingu, i Bad Kleinkirchheim je bio zatvoren u cetvrtak zbog vetra)...mi ostasmo zadnja dva dana na proverenoj Osojščici.
    U četvrtak je i duvalo po-malo, ali u petak...sedeli smo na vr' GerlitzenGipfel-a i to bez kaciga, maski, fantomki, i sunčali se .
    Po ustaljenom običaju, parkiramo se na parkingu Klosterlebahnen'a...i zadnja žica se vozi pravo u gepek . Bilo je i ekskurzija (mislim da su cela Poljska, Slovačka i Češka došle na zimovanje), i takmičenja u donjem delu Klosterle-a...ali bez obzira na sve, mi redovno napravimo (prema skiline.cc) najviše downhill distance-a baš na Gerlitzen-u. I zato će Osojščica uvek biti u opciji skijanja u/po Koruškoj.

  9. #29
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano TopSki 2011-12 - fotografije

    5. dan: Osim prve fotke, na kojoj se vidi staza br.1, sve ostale su ovekovecile Klosterle i to njen donji deo (staza br.9). Primetnija "guzva" na zicari se prolazila za 30-45 sec...toliko o guzvi .
    Priložene slike Priložene slike

  10. #30
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano TopSki 2011-12 - fotografije

    6. dan: Suncanje i preslishavanje geografije iz pionirskih dana . Sa ovogodisnjom turom po Koruskoj, izuli smo se od skijanja ...ali bukvalno .
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •