Strana 10 od 11 PrvaPrva ... 891011 PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 103

Tema: Austrija - Gerlitzen Alpe

  1. #91
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Bio leti (drugim poslom, u blizini je jedan od najlepših prevoja Nockalm), ali nisam skijao.

    Daj neki prikaz, razmena informacija ...

  2. #92
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Bio pre dve godine, ali se sećam da po "specs" ne izgleda impresivno a u stvarnosti (skijaški) odličan centar. Meni lično mnogo bolji od BKK i Gerlicena... Ali verovatno zavisi od ukusa... I dosta je visok za taj kraj Austrije. Ali da ne idem dalje u

  3. #93
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Apsolutno se slazem sa Sevom oko Gerlicena. Bio sam prosle sezone na 1 dan (usputna stanica za Dolomite) i stvarno mi se svideo za zagrevanje + autoput je na par min voznje (za parking koji je uz jezero), tako da se vrlo lako i brzo stize. Ona najduza staza (sto ide na sever) mi je ostavila sjajan utisak i možda bih je svrstao u top 10-15 koje sam ikada skijao.
    Ljudi iz Filaha imaju luksuz da im do staza treba od 5min (Gerlicen) do sat vremena (Flahau), a leti do Istre 2 sata.

    Meni vikendom leti od Sanseta na Adi do OMV pumpe kod šećerane nekad vikendom treba 30 min .
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  4. #94
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sev Pogledati poruku
    Ipak, ukupan osećaj: bar meni i bar ako ste u društvu bez klinaca - Gerlitzen ima problem da ispuni čak i 1 dan skijanja, čak i sa pauzom!
    Može li pojašnjenje ovog stava? Juče i prekjuče sam skijao po Raduši (BiH) i mogao bih tamo skijati 5 dana u nizu, a da mi ne dosadi. A Gerlitzen je za Radušu ultra giga mega veliko skijalište.

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    ...Meni lično mnogo bolji od BKK i Gerlicena...
    Potpuno se slažem. Pored izuzetno povoljnog odnosa kapaciteta staza u odnosu na kapacitet žičara (posebno uz 2 šestosjeda koji idu kroz šumu) što za posljedicu ima da su staze u odličnom stanju i pred kraj dana, Turracher ima još neke pozitivne elemente vezane za infrastrukturu za pauze koje nisam vidio na drugim skijalištima.
    Izmenio/la stekan; 30.01.2017 u 13:21.

  5. #95
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    A vidis, ja se slazem sa sevom sto se tice ovog..meni je jedan dan na gerlizenu sasvim dovoljan..jer sve preskijas u jednom danu a ja volim da otkrivam nove staze tako da trazim raznovrsnost...

    Mada ima ljudi medju kojima se pretpostavlajm i ti stekane ubrajas, kad nadju dobru stazu i vole da je merace stalno..to je ok

    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  6. #96
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Volim i ja da otkrivam nove staze itd. ali volim da prođem neku stazu i više puta. Nije mi svaki spust isti a što je staza lepša, bolja, šira, zanimljivija, mogao bih je voziti desetine puta u toku jednog dana.
    Evo, sad za vikend, na Kopaoniku, rano ujutro Gvozdac i Ledenice posle 10 spuštanja nisam imao utisak da mi je dosta. Bio sam se umorio (i ja i klinac) ali smo vozili do negde 11h a počeli u 9h. Dve staze (da kažemo da su dve mada su 1 i po) dva sata. U subotu posle toga odosmo na Krčmar i u 11:30 mi je bilo pun k gužve i napravili smo dva kruga i ajmo na Gobelju.
    A Krčmar najlepša staza tamo.

  7. #97
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Pejamachine Pogledati poruku
    ...jer sve preskijas u jednom danu a ja volim da otkrivam nove staze tako da trazim raznovrsnost...
    To je to. Sreća pa smo svi različiti.

    Teško da bih istražujući novo skijalište imao ovakvu statistiku:

    Turr1.jpg
    Turr2.jpg

    Nisam uključivao aplikaciju na Gerlitenu. Ovo je Turracher Hoehe.

  8. #98
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Mali off: koja je ovo App?

  9. #99
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ski Tracker.

  10. #100
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Može li pojašnjenje ovog stava? Juče i prekjuče sam skijao po Raduši (BiH) i mogao bih tamo skijati 5 dana u nizu, a da mi ne dosadi. A Gerlitzen je za Radušu ultra giga mega veliko skijalište.
    Moj dozivljaj je takav... prosto, najduza i najbolja kombinacija staza ispod 4-seda je super, ali su zice stare i na sporiju stranu, treba dosta da se popnes na vrh, pa se ohladim. Plus je ta staza pod stresom, jer vecina je dosla da skija bas njih. Dakle, ne mogu tu da provedem ceo dan, prosto ne moze. Pod 8-sedom su oba kraka lepa, ali za 1h obrnes bar 10x. Staze 1 i 1a mozda mogu da popune 1h ujutro, plus nesto malo popodne ko voli da skakuce po hupserima, ja volim... Ostalo je realno dosadno.

    Naravno, ovo je moj dozivljaj, mada se ne radi o tome da razmazeno zahtevam stotine km razlicitih staza. Evo juce se nauzivasmo na maleckim Divcibarama, samo jedna staza, otisli da podrzimo pricu...

    Bitna opaska: kada su klinci u jednacini ili u drustvu ima slabih skijasa i/ili pocetnika, jednacina se menja i verujem da je Gerlicen lep i za vise dana skijanja...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •