Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 103

Tema: Austrija - Gerlitzen Alpe

  1. #1
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano Austrija - Gerlitzen Alpe

    Da vam neko kaze da je bio 7 dana u Austriji na skijanju i da je apartman za 4 osobe platio ukupno 315 Eura (ukljucen bazen i sauna), vjerovatno biste mu rekli: “Nadji nekog drugog da zaj...”.

    E, pa sad ja vama pricam tu pricu, uz dopunu da sam vec tri zime bio tamo i to po dva puta (januar, mart). Sve staze su uvijek savrseno uredjene sa umjetnim snijegom (kad treba), cetvoroguze brze zicare, nikad red za zicu. Jednostavno, sve funkcionise savrseno. Ski skola 6 dana od 10:00 do 13:30 kosta 135 Eura (manje od 6,5 Eura po satu).
    Skijaliste je za austrijske pojmove maleno tj. velicine Jahorine, sa stazama gdje ce i pocetnici i rekreativci visoke klase (gdje neskromno i sebe trpam) vristati od srece. Na www.gerlitzen.com uvijek imate tacne informacije o skijalistu sa trenutnim fotografijama sa Web kamere. Truli kapitalizam je toliko truo, da mi ovdje od kapitalizma imamo samo smrad :cry: .

    Kopaonik me sigurno vise nikad nece vidjeti, Jahorina mozda samo preko vikenda.

    Do aranzmana sam dosao prije vise od tri godine pretrazujuci ponude skijanja na Internetu i kako planiram i dalje ici tamo, nemam vam namjeru davati Web adresu, mail ili telefone u vezi apartmana.

    Google pred sebe i trazite. Isplati se.

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    07.09.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    pa mogao bi da nam das? ako imas dobru preporuku zasto da ne?! nisi mi jasan. :shock:

    ako sam te dobro razumeo platio si smestaj 315/4=78eura? po osobi za 7 dana

    kako si sredio prevoz i vizu?

    ako ti nije problem napisi nesto o tome a ako jeste onda nisi ni morao pisati. :lol:

    pozdrav

    v

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Cijena apartmana je 45 Eura/dan i ukljucuje nocenje za cetiri osobe + koristenje bazena i saune.

    Ideja moje prethodne poruke je da treba pretraziti Web, a slicnih apartmana na toj jednoj Web lokaciji ima na stotine (mozda i hiljade). Adresa je www.tiscover.at. Apartman koji ja koristim je jedan od najjeftinijih, ali nisam sve pregledao, pa mozda vi nadjete i jeftinije. Ovaj "moj" apartman bih da sacuvam za sebe, ali ako se potrudite, lako cete ga naci.

    Ja sam prije par godina potrosio stotine sati na Web-u dok nisam nasao odgovarajuci smjestaj. Sad imate adresu i treba vam malo vremana, puno volje i poznavanje engleskog ili njemackog jezika.

    Sto se tice vize, potvrda rezervacije sa Web-a je validna (bar za austrijski konzulat u BiH), a koji su jos papiri potrebni, to morate sami provjeriti. Prevoz je naravno vlastiti. Sa sengenskom vizom vam ne treba prolazna viza za Sloveniju.

    Usput, nedavno sam razgovarao sa dvjema damama iz turisticke agencije Zepter Passport ovdje u Banjoj Luci i pokazale su mi svoje aranzmane za Austriju, gdje sam nasao apartmane cija je cijena sa ski passom vrlo blizu ovog sto ja placam. Telefon agencije je +387 51 213 394.

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    07.09.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Cijena apartmana je 45 Eura/dan i ukljucuje nocenje za cetiri osobe + koristenje bazena i saune.

    Ideja moje prethodne poruke je da treba pretraziti Web, a slicnih apartmana na toj jednoj Web lokaciji ima na stotine (mozda i hiljade). Adresa je www.tiscover.at. Apartman koji ja koristim je jedan od najjeftinijih, ali nisam sve pregledao, pa mozda vi nadjete i jeftinije. Ovaj "moj" apartman bih da sacuvam za sebe, ali ako se potrudite, lako cete ga naci.

    Ja sam prije par godina potrosio stotine sati na Web-u dok nisam nasao odgovarajuci smjestaj. Sad imate adresu i treba vam malo vremana, puno volje i poznavanje engleskog ili njemackog jezika.

    Sto se tice vize, potvrda rezervacije sa Web-a je validna (bar za austrijski konzulat u BiH), a koji su jos papiri potrebni, to morate sami provjeriti. Prevoz je naravno vlastiti. Sa sengenskom vizom vam ne treba prolazna viza za Sloveniju.

    Usput, nedavno sam razgovarao sa dvjema damama iz turisticke agencije Zepter Passport ovdje u Banjoj Luci i pokazale su mi svoje aranzmane za Austriju, gdje sam nasao apartmane cija je cijena sa ski passom vrlo blizu ovog sto ja placam. Telefon agencije je +387 51 213 394.
    Hvala. Ako nesto pronadjem poslacu na forum.

  5. #5
    Junior Member srdjanv avatar
    Datum registracije
    15.03.2004
    Godina
    58
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Za novu godinu idem na Gerlitzen, smestaj je u necemu sto se tamo zove Holiday hose, to su apartmani u zgradi, svaki apartman ima svog vlasnika i uredjen je po ukusu istog. Placam najam apartmana (4 osobe) za sedam dana 350 EUR sto je inace standardna cena u Austriji za app tog tipa. U podnozju ista planine postoji gomila kuca koje su jos jeftinije a do skijalista vozi gondola za cetiri osobe koja koja putuje 15'ak minuta. Priroda fennomenalna, vreme skoro uvek lepo. Staze su tipa Gobelje/Crvene duboke i sl. Ko ocekuje provod, nema bog zna sta. Kucnite Google, Haus Enzian Gerlitzen ili Gerlitzen.com, moze i Vilach/Ossiacher see. Viza na zalost kako se ko snadje :(

  6. #6
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    U periodu 1-8.januar 2011. bili smo smesteni u Bodensdorfu u podnozju Gerlitzena. Smestaj smo nasli 2-3 dana pred polazak preko www.tiscover.com.

    Gerlitzen
    O samom skijalistu uglavnom sve se zna, zahvaljujuci velikom guruu Stevu n-puta je do sada opisano. Staze su savrseno spremljene. Liftovi su dobri, osim kada na vrhu duva vetar, tada malo sporije izvlace. Izdvojio bih stazu Klosterle, koju smo koliko smo je skijali, naucili kao svoj dzep i ni u jednom trenutku nam nije dosadila. Staza kojoj bi pozavideli i mnogo veci ski-centri.
    S obzirom da smo bili u Banskom, Gerlitzen me po velicini podseca na Bansko, ALI tu se sva poredjenja zavrsavaju .
    Gondola je mala (za 4-oro) ali guzva i redovi na istu je misaona imenica. Nekome moze da bude problem parking odmah uz gondolu, koji se u jutarnjim casovima brzo napuni. U toj situaciji preusmeravaju vas na drugi parking 1km udaljen od gondole, sa kog voze ski-busevi na svakih 5 minuta.
    Mi smo cak par puta, na racun goriva a u korist hedonizma , isli 15-ak km preko Treffena i pored Arriacha, pa smo se parkirali na parking u podnozju pomenute staze Klosterle. Super je kad zadnju zicu vozite pravo u auto .

    Vannastavne aktivnosti
    U samom Bodensdorfu postoje SPAR i BILLA, jedna dobra pekara i jedan odlican restoran-pizzeria. Villach je na 15-ak km, a tamo vec imate veci izbor. Izdvojio bih veliki trzni centar ATRIO (sa Hervis radnjom i InterSpar restoranom), IntersportXL i MediaMarkt. Najbolje da se pred put raspitate o akcijama i snizenjima, jer u tim radnjama moze da se nadju stvari po jako povoljnim cenama.

    Mi smo imali dobro vreme, pa smo se odlucili za TopSkiPass i obisli jos Katschberg i Nassfeld. Hteli smo i do AnkogelMallnitza, ali vreme je pocelo da se menja, pa nismo hteli da rizikujemo.

    To smo ostavili za neki sledeci put, jer cemo se sigurno vratiti skijalistima Koruske.

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    31.08.2010
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Pridruzujem se pozitivnim utiscima o Gerlitzenu. I mene Stekan "nagovorio" i hvala mu. Skijao se tamo od 02-09 januara. Klosterle najlepsi utisak, 7,5 km duga staza zaista ne moze da dosadi. Ja sam bio smesten u Verditzu, na pola puta izmedju Gerlitzena i Bada, a nekih 7 km od Klosterlela, tako da je najbolji izbor bio polazna stanica zice pomenute staze. Za svaku preporuku. Ako bude vetra i magle blizu su Bad, Katzberg, Nasfild.

  8. #8
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od putnik Pogledati poruku
    Pridruzujem se pozitivnim utiscima o Gerlitzenu. I mene Stekan "nagovorio" i hvala mu. Skijao se tamo od 02-09 januara. Klosterle najlepsi utisak, 7,5 km duga staza zaista ne moze da dosadi. Ja sam bio smesten u Verditzu, na pola puta izmedju Gerlitzena i Bada, a nekih 7 km od Klosterlela, tako da je najbolji izbor bio polazna stanica zice pomenute staze. Za svaku preporuku. Ako bude vetra i magle blizu su Bad, Katzberg, Nasfild.
    Bad Kleinkircheim, Katschberg, Nassfeld....

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano 09.01.2011.

    Prosli vikend, Gerlitzen
    Priložene slike Priložene slike
    • Tip datoteke: jpg g1.jpg (53,7 KB, 876 pregleda)
    • Tip datoteke: jpg G2.jpg (41,5 KB, 882 pregleda)
    • Tip datoteke: jpg G3.jpg (62,8 KB, 890 pregleda)

  10. #10
    Član Biblioteke Tucko avatar
    Datum registracije
    24.12.2008
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Ti
    Godina
    54
    Poruke
    58

    Podrazumevano

    Dosao pre 2 sata sa Gerlitzena, utisci fenomenalni, bio sam tamo sa familijom od 8.1 jedina zamerka staze u Utorak ujutro posle celonoćnog padanja snega nisu bile "ispeglane", vec sutradan fenomenalne, vreme od srede do petka kao sa reklama o ski centrima. Sta reci "hvala Stekane".
    U povratku smo otisli do Maribora da pogledamo ženski veleslalom, odgledali prvih 30 i nažalost otkazano, sneg na stazi za svetski kup kao "kačamak", doduše na +13 stepeni, ali i tako loši uslovi ne mog da pokvare utisak, trke svetskog kupa su pravi doživljaj.
    U svakom slucaju vratiću se skijalištima Koruške svakako !

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •