Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 103

Tema: Austrija - Gerlitzen Alpe

  1. #51
    Junior Member
    Datum registracije
    31.10.2012
    Godina
    46
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Posetio Gerlitzen od 1.-8.1. Skijalište je sa par dugačkih staza, mahom crvenih uz malo plavih. Vikendom je bilo ljudi dok sam radnim danom prelazio i više od 80km dnevno. Skijalište teško podnosi visoke temperatura, naročito sunčana strana. Da se razumemo snega je bilo više nego dovoljno čak i na polazu samo je bio prilično mekan na 8, 9 stepeni. Sve je uređeno kao i na svim austrijskim skijalištima i sve funkcioniše. Besplatnih parkinga uvek ima dovoljno. Po meni ipak dosta slabije od Bad-a,a naročito od Nassfelda.
    Pozdrav svim skijašima. Naravno i borderima.

  2. #52
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    ...Mi smo našli na dnu gondole u Anennheim-u, tako da ćemo do dole skijama
    Mislim da nema staze do početne stanice gondole. Bar je ja nisam video...

  3. #53
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    U pravu si Bratko, izgleda da nema staze do Anennheima. Moraćemo gondolom...

  4. #54
    Junior Member
    Datum registracije
    22.07.2012
    Godina
    42
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Išao sam preko skibusa u Tarvisio i Gerlitzen. Smešteni smo bili u Veldenu na jezeru Vorter (Wörthersee) oko 30km udaljenog od Gerlitzena. Skije sam ipak rentirao u Beogradu, u Beosportu (prizemlje Sava Centra), odakle i kreću busevi, što je veoma praktično za nas koji ne živimo u Beogradu.
    Prvi dan skijanja (Subota), bila je ogromna gužva na gondoli, čekalo se oko pola sata u redu. Za to smo donekle i sami krivi, jer smo došli tek oko 9h. Sa druge strane gore na žičarama čekanje nikad nije bilo duže od minut dva. Možda nisam merodavan da pričam o pripremljenosti staza, jer dugo nisam skijao, ali u svakom slučaju su bile najbolje sređene na kojima sam ikad skijao, i naravno nemam nikakvih zamerki. Vreme je bilo izmišljeno za skijanje, sunčano, par stepeni ispod nule.
    Drugi dan skijanja (nedelja), poučeni jučerašnjim iskustvom došli smo ranije na skijalište, naravno manja gužva, čekanje na gondoli oko 5 min. Vreme lošije nego u subotu, ceo dan oblačno, na momente i magla, na vrhu oko -10 (stvarni osećaj -15). Međutim, imao sam utisak da su staza, valjda zbog temperature, bile još bolje pripremljene. Samim tim sam napravio i veću kilometražu na stazi.
    Mislio sam da će mi tri dana skijanja biti dovoljni, međutim prevario sam se. Taman sam stekao kondiciju, ušao u fazon sa skijanjem, kad ono gotovo. Juče mi je pogotovo bio neverovatan bedak što sam se vratio u dosadnu svakodnevicu. Slike ću postaviti danas popodne.
    Na kraju bih hteo da pohvalim skibus na besprekornoj organizaciji.

  5. #55
    Junior Member
    Datum registracije
    22.07.2012
    Godina
    42
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Evo i malo slika iz Gerlitzena:










  6. #56
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Evo imam ja par pitanja - nadam se da nije offttopic

    Ja sad planiram sto cu i gdje cu u januaru.. I ne mogu da se odlucim izmedju nassfelda, gerlitzena ili bad-a. I zato uzimam u obzir da trazim smjestaj u Villachu jer su mi sva ta skijalista na sat vremena voznje pa kako mi koji dan dune da mijenam skijalista jer vazi isti ski pas. Pa me zanima kakav je Villach kao grad? Vidim ima neke eksta shoping centre. Jel umije puno snijega da padne i sl?Ima li se sta vidjeti?
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  7. #57
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ja već duži niz godina uzimam apartman uz Beljak, tačnije uz jezero Osojščicu što bi slovenci rekli. U Villachu iliti Beljaku je snijeg rijetka pojava. Grad se meni sviđa vrlo i rado bih tamo preselio.

    Ne znam šta te interesuje, ali imaš ogroman šoping centar Atrio u kojem su naši jezici zastupljeni koliko i njemački. Unutar njega je i Hervis, a par stotina metara dalje imaš InterSport. Ako te interesuje tehnika, preko puta Atria je Media Markt. U Maria Gailer Str. imaš svašta nešto, a meni je najinteresantniji Sport Campingwelt Falle koji na samom Gerlitzenu ima istureno odjeljenje, tj. prodavnicu, rental i servis koji vodi legenda od čovjeka koji je rođen u BiH. U istoj ulici je i Giga Sport.

    Na Gerlitzenu će od 11. do 18. biti hrpa banjalučana, jer dva skijaška kluba u tom periodu vode hrpu rekreativaca na skijanje. A biće gore banjalučana i prije tog perioda.

  8. #58
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Pa onda mi je ova varijanta i najbolja..Da se moze izaci uvece poslije skijanja, prosetati, vidjeti nesto.

    @stekan - vidim da si ti redovan posjetilac Gerlitzen-a, zanima me kakva je situacija sa parkingom kod polazne gondola, jel ima dovoljno mjesta, jel se placa? mislio sam od 04.01. da idem ako se vrijeme ucini lijepim jer tad jedino i mogu.
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  9. #59
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    [QUOTE=stekan;85204]. Grad se meni sviđa vrlo i rado bih tamo preselio.

    Ima nas jos...

  10. #60
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Pejamachine Pogledati poruku
    @stekan - vidim da si ti redovan posjetilac Gerlitzen-a, zanima me kakva je situacija sa parkingom kod polazne gondola, jel ima dovoljno mjesta, jel se placa? mislio sam od 04.01. da idem ako se vrijeme ucini lijepim jer tad jedino i mogu.
    Užas, gužva neviđena, ne vrijedi ni pokušavati...
    Relativno je malo mjesta na tom parkingu, a kako ću i ja biti u tom periodu tamo, onda ovo u prvoj rečenici napisah da se obezbjedim za svoje mjesto.
    Ne plaća se, ali uhvatićeš mjesto samo ako poraniš. A ako ne uhvatiš mjesto tu, vratiš se jedan kilometar do parkinga P4 uz jezero, a odatle imaš bus do gondole (i nazad) svakih 10-tak minuta.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •