Strana 2 od 11 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 103

Tema: Austrija - Gerlitzen Alpe

  1. #11
    Member
    Datum registracije
    03.01.2006
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    Gledam ovu mapu Gerlitzena i nesto ne kontam gde je najbolje biti smesten, dole u Annenheim-u, ili negde visocije...koja je koncepcija i sta je najbolje.... sa blizinom grada zbog malog deteta i raznih potreba....Hvala unapred!?????

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Do grada moras autom, u svakom slucaju, a ako si planirao ceste odlaske do trznog centra ili sl. zbog djeteta, Annenheim ili okolina ti je onda najprakticniji.

  3. #13
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ima li neki ski in-out smeštaj/apartmani? Ako ne, a i inače, ima li neki smeštaj kod gondole da ne mora da se pali auto / šeta dugo?

  4. #14
    Member
    Datum registracije
    03.01.2006
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    To i mene interesuje, smestaj iz kog se moze pesice do gondole....zbog toga pitam da li je bolje biti u Arriach-u ili Annenheim-u ili mozda Bodensdorf (sva ova mesta citam sa mape sa ovog sajta naravno)?????Moze i preporuka za apartman ako neko zna i hoce da podeli sa ostalima????

  5. #15
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Smestaja u neposrednoj blizini gondole ima. Ja sam ga na netu vidjao, ali mi smo bookirali 2-3 dana pred polazak (lastminute ) pa je takav smestaj bio rasprodat.
    Najsigurnije Vam je da na GoogleEarth-u pretrazite sta je uneto od takvog smestaja, pa ce vas link-ovati na tiscover ili direktno na vlasnike. U prilogu se nalazi .kmz fajl koji Vam moze pomoci.

    @Maki007:
    - Hofer market se nalazi odmah na skretanju sa auto-puta, kod kruznog toka .
    - BILLA market je 500m dalje, na ulazu u Annenheim.
    - SPAR je u Treffenu, 3-4km od gondole.
    - Bodensdorf ima i BILLA i SPAR, ali do gondole ima 7.5 km.

    U Arriach-u nismo bili, ne znam za markete, ali po Google imate 6.5km do parkinga u podnozju staze Klosterle. Arriach se isplati, ako cete ici na skijanje preko Klosterle staze; ne isplati se odatle ici na Gerlitzen s juzne strane, tj. koristeci gondolu.

    Smestaja ima i na stazi (visocije), ali mislim da gore nema nikakvih trgovina (ni pekara, za hleb).
    Nismo se peli autom na Gerlitzen, ali sam na tim odvajanjima vidjao znak sa naplatom putarine...da li je to u sklopu cene apartmana, ili nesto drugo, Stevo ce vec pomoci...cim se vrne i sredi utiske ...ako u medjuvremenu, s obzirom na dane provedene gore, nije dobio austrijsko prebivaliste u licnoj karti .
    Priložene datoteke Priložene datoteke

  6. #16
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bratko Pogledati poruku
    Najsigurnije Vam je da na GoogleEarth-u pretrazite sta je uneto od takvog smestaja, pa ce vas link-ovati na tiscover ili direktno na vlasnike. U prilogu se nalazi .kmz fajl koji Vam moze pomoci.
    Ovo je jako pametna fora, ja sam tako nalazio sve smeštaje do sada, pogledam udaljenost, okruženje, nadmorska visina tj ako idem peške do žice da li tabanam uzbrdo ili ne i koliko.

    Još jedna (dopunska) fora je ako nađete smeštaj na Netu ukucajte celu adresu u Google Earth i dobićete lokaciju objekta (za slučaj da taj objekat nije unet u Google Earth). Znači obrnuto od gore navedenog.

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Gerlitzen for ever

    Citam na ovom sajtu u utiscima pocetak teksta, a iznad danasnji datum i kaze...
    "" Da vam neko kaze da je bio 7 dana u Austriji na skijanju i da je apartman za 4 osobe platio ukupno 315 Eura (ukljucen bazen i sauna), vjerovatno biste mu rekli: “Nadji nekog drugog da zaj...”. NAPISAO STEKAN
    Prvo mi nije jasno da za te pare dobije navedeno, a onda shvatim da je to bilo pre 7 godina.
    Procitah da je Stekan te 2004. godina, par stotina sati proveo da bi nasao apartman, a da nije znao Engleski ili Nemacki, trud bi bio uzaludan.
    Tema je mirovala 7 dugih godina, i onda se javi Bratko, i ostala bratija i Gerlitzen postade najzastupljenije mesto na forumu.
    E sad, zasto sve ovo pisem, a ote se utisak da ne delim misljenje da vredi posetiti ovo malo mestasce sa par puteljaka.......
    Razmisljam trenutno na sledeci nacin:
    -Da sam otisao u Gerlitzen ove godine, ne bih zurio da obidjem skijaliste, jer bih to mogao natenane uradio i jos posetio Bad Kleinkircheim ili Katschberg, mozda , Nassfeld koji su tu blizu.
    -Ovako, otisao sam u Solden i imao u planu da obidjem sve kilometre, plus u planu Obergurgl i Hochgurgl i kao sto mi se desilo i u Dolomitima, sin je polomio ruku.
    Zato, sledece godine Gerlitzen i polako...........

  8. #18
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Žao mi je što je tvoj sin (ponovo) slomio ruku, sećam se tvog utiska iz IT gde si naveo da mu se to isto dogodilo :(.

    Ali to i jeste poenta porodično-orjentisanih skijališta (Gerlitzen, Kopaonik i sl.), manji centri, lepo organizovani - lagano skijanje. Kada su veliki centri u pitanju neminovno dolazi do "jurcanja", toliko ima dobrih centara da ti je "žao" da se vraćaš ponovo u isti - pa se trudiš da ga celog obiđeš/iskijaš za 6 dana. Ovako, manji centri, sa blažim stazama i laganica. Ja sa decom idem na Kopaonik, zato se i raspitujem za neki dobar smeštaj u Gerlitzenu blizu gondole - da probamo i tako nešto sa njima.... A kada porastu dovoljno, onda možemo i u veći centar - ako nam bude bilo do toga .

  9. #19
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    @sas35bgd: Stvarno mi je zao zbog tvog sina. Znam da nije za utehu, ali i ove godine, suncan dan, staze ispeglane i na jednom od "puteljaka" Gerlitzena se spusta helikopter po skijasa...nema pravila, kada i gde .

    Sto se tice "jurcanja", po bergfex-u Gerlitzen ima 3 puta manje km nego Solden, Katschberg skoro upola manje a Nassfeld je za 1/3 manji. A mi smo ove godine za 4 dana Gerlitzena iskijali duplo vise km nego prosle godine za 5 dana u Soldenu (imam nalog na skiline.cc)...prosto, tako su se slozile kockice.
    Da, bili smo u Soldenu prosle godine, ali jos nisam ostavio komentar u prikladnoj temi. Nismo bili kod Branka, vec u Hubenu. Cak nas je jedan dan Branko presreo s autom, kada je video BG table, popricali smo se i razmenili telefone za neku sledecu posetu Soldenu.
    S obzirom da se ovde ostavljaju komentari bazirani na licnim iskustvima, moja licna impresija je ispunjenija ove godine nego lane. Jednostavno, u nasem slucaju to je zbog kraceg puta iz Bg do Koruske nego do Tirola ali i zbog manjeg broja gondola i kraceg vremena za koje vas zica izvuce na vrh skijalista. Ovo drugo nam posebno nije leglo u Soldenu. Da me neko pogresno ne shvati, Solden je skijaliste sa infrastrukturom za respekt a dan skijanja na Obergurgl-Hochgurgl cu pamtiti dok sam ziv...ali, nama u Soldenu nisu sve koze bile na broju. Sramotno, ali istinito.
    Onda sam seo na internet, potrosio i ja desetine sati google-ajuci i odlucio da krenemo od nama najprikladnijeg skijalista, koje ce u isto vreme biti najblize Bg. Uz TopSkiPass i istrazivanje okolnih skijalista, za nas je ova varijanta pun pogodak.
    Mislio sam da je prikladnije pisati u ovoj temi nego u taze "Gerlitzen-animiranje dece...", jer smo isli bez podmlatka . Ili da otvaram novu "Gerlitzen-Stekanovo animiranje" .
    Izmenio/la Bratko; 18.01.2011 u 12:16.

  10. #20
    Member
    Datum registracije
    03.01.2006
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    Hvala svima na postovima i trudu.....obrni okreni zasuci rukave i trazi....Tako uvek i radim, svako ima svoje rezone, nekome je bitno jedno, drugome drugo a ja uvek gledam da pomirim prvo i drugo )) tj da staze budu blizu, neko mestasce sa par prodavnica, kafic-dva takodje blizu itd.....
    Prosle godine smo prvi put bili na Jahorini i sve je bilo super ali prosto nismo navikli da posle skijanja i rucka nemamo gde da izadjemo i da je sve pusto, sankamo se, popijemo kafu i slicno.....to nam je falilo u odnosu na recimo Kopaonik i mesta sa slicnom ponudom.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •