Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 12 od 12

Tema: Alta-Snowbird

  1. #11
    Senior Member
    Datum registracije
    20.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano dry Utah powder

    Jeste da je tema spavala 5 godina ali pošto vidim da je starter teme - zloglasni još aktivan na forumu možda je i probudim Naime, čitao sam na više mesta o tome kako sneg u Severnoj Americi sadrži manje vlage nego u Evropi i da to sa sobom vuče neke prednosti, a upravo se Alta-Snowbird provlače često na vrhovima tabela i po količini snežnih padavina i po ''suvoći'' snega. I skoro naletim na članak nekog hrvatskog ski instruktora koji je pre par godina sezonu proveo baš u Juti. Evo šta je napisao u vezi toga:

    snijeg u Europi sadržava oko 30% vlage, u skijalištima sjeverne Amerike 15-20%, a u skijalištima oko Salt Lakea ispod 10%, (Alta i Snowbird 6-7%) što snijeg čini upravo nevjerojatno laganim. Grudu se uopće nemože ni napraviti, a osjećaj je kao da se skija po perju.
    (Koga zanima ceo tekst: http://www.adventure-sport.net/Snijeg/Skijanje/Kad-ovo-procitate-pozeljet-cete-skijati-u-Americi.html )

    Ako ima na forumu neko ko je skijao i tamo i 'vamo (Lionac je svež ) baš bi bilo dobro da nam kaže da li to predstavlja isuviše male nijanse ili nešto što se oseti prilikom skijanja. Ovo naravno važi za skijanje po dubokom snegu jer pretpostavljam da na utabanoj stazi nema bitne razlike.

    @zloglasni: Ako furaš off-piste tamo onda sigurno imaš dosta da dodaš u vezi ovoga, video sam više tvojih izveštaja (i onaj iz Vail-a ) ali nisam video da pominješ da koristiš fat skije, koliko sam stekao utisak one su na Stenovitim planinama baš popularne?

  2. #12
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Retko ja zalazim izvan uredjenih terena jer mi skije tonu .Ako je napadalo do 20 cm na prethodno utabanim stazam onda moze ali sve preko toga mi je mucenje.Taman sam bio resio da ove sezone uzmem neke debele skije i onda sam se preselio na istocnu obalu gde se uglavnom vozi po betonu tako da sam na kratko odlozio tu kupovinu.Vazduh je primetno suvlji u juti i koloradu u ondonosu na kaliforniju i istocnu obalu to sve sto mogu da kazem na tu temu a siguran sam da slicne uslove mozes da dozivis i u evropi samo verovatno moras pomno da pratis prognozu neku vreme

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •