Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Alta-Snowbird

  1. #1
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano Alta-Snowbird

    Ljudi ja sam pronasao grad gde svi treba da se preselimo.Malo je daleko od rodne grude ali jednom kad dozivete ovo cudo zaboravicete i mamu i tatu i sve redom.Salt Lake City je definitivno Ski-Eldorado.U krugu od 30-ak milja nalazi se 10-ak vrhunskih ski centara a jedan od njih je i Alta-Snowbird.Ako ste mislili da su najbolji ski centri u americi Aspen ili Vail bili ste u zabludi.#1 u SAD i #2 u severnoj americi je upravo Alta-Snowbird,samo je Whistlerblackcomb u Canadi bolje rangiran.U ovakvim trenutcima prosto zazalim sto nisam procitao vise knjiga nebi li vam sto vernije preneo utiske.
    Sam Salt Lake City se nalazi na 1300m n/v a posle pola sata voznje,perfektnim putem,stize se na 2300m odakle pocinju zice (jedan "tramvaj" koji prima 130 ljudi,5 isklopivih cetvoroseda,1 isklopivi trosed,2 obicna troseda,10 dvoseda i 8 lifrova) koje izlaze na preko 3300m.A kad se jednom nadjete na vrhu i bacite pogled naokolo shvatite da je sve ono gde ste do sada skijali bilo samo tracenje vremena i para jer ako postoji mesto gde Bogovi skijaju to je verovaton ovde.Sto se snega tice nemorate da brinete ipak visina je to a tu je i zvanicna statiskika koja kaze da svake godine padne preko 12 metara snega pa necudi sto sezona zvanicno traje od sredine novembra do maja a ponekad i duze kao sto je bio slucaj prosle god kada se zavrsila 26 maja.Markiranih staza ima oko 200,a ko voli da skija po celcu nece nigde naci veca prostranstva.Ako vam je sve ovo malo mozete da se otvorite za helikopter ili ratrak i da birate gde zelite da vas voze.Ovde ce te naci obilje "duplih dijamanata" odnosno staza koje su crnje od crnog.Jedina zamerka je sto se mali broj tih staza taba ali to malo sto je pripremljeno je neverovatno (bez race daski mozete samo da otklizavate i nista drugo).E sada za bordere malo razocarenje,naime na Alti je bord zabranjen ali zato dozvoljen na drugom delu planine odnosno na Snowbirdu a i taj deo je vise nego dovoljan za pravi uzitak.Sve ovo ima i svoju cenu a to je 74 dolara na dan a naravno sto duze ostajete lagano pada i cena.Eto toliko za sada okacicu par slika kad se naspavam a do tada ako vas nesto vise zanima pogledajte sajtove www.alta.com i www.snowbird.com.

    Poz svima

  2. #2
    shaun white wannabe vampire avatar
    Datum registracije
    01.09.2005
    Lokacija
    on the snow
    Skije / Bord
    rope crusteye
    Godina
    35
    Poruke
    128

  3. #3
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Ta mapa je samo jedna polovina skijalista drugi deo mozete pogledati ovde http://www.snowbird.com/ski_board/trailmaps.html

  4. #4
    God country family powder Bajastrasni avatar
    Datum registracije
    31.12.2006
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    65

    Podrazumevano

    aaaaaaaaaaaaaaa, .... a s kakim sam medjedom ja zivot proveo, kukala mi majka ......

    Pa kad uporedis 20 evra dnevno na Kopu gde su trenutno najbolje staze Marine vode i Knezevske bare, ovo i ne dodje tako skupo.

  5. #5
    casual snowboarder
    Datum registracije
    23.10.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    rossignol sultan 2005
    Godina
    33
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    ajme meni pa tamo je maltene vise od pola staza crno!!
    a verovatno je od toga dosta kako kazete crno od crnjeg.
    ako se ikada dovoljno obogatim, kupicu kucu tamo, da zivim pola godine godisnje.
    be better than yesterday

  6. #6
    God country family powder Bajastrasni avatar
    Datum registracije
    31.12.2006
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    65

    Podrazumevano

    @Zloglasni,
    najstrasnije sam se naprzio, ali za sledecu zimu, jer ove, boze zdravlja, vec imam 3 skijanja u najavi. Cak sam posle 3 sekunde razmisljanja shvatio da imam i neke prijatelje koji zive u Solt Lake City-ju! Imas li neku informaciju za najbolju avionsku vezu iz Evrope?

  7. #7
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Stvarno nemam pojma posto sam ja u los angelesu ali ima sigurno direktan let iz neke evropske prestonice

  8. #8

  9. #9
    God country family powder Bajastrasni avatar
    Datum registracije
    31.12.2006
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    65

    Podrazumevano

    Ova poslednja ti je najjaca!

  10. #10
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Ima i strmijih staza i neverovatnih pogleda samo sto nismo stigli da slikamo jer smo bili samo 5 dana i zurili smo da obidjemo sto vise staza

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •