Prije svega: Srena Nova Godina!!! Metre snijega, kilometre pista, milimetre redova za ski-liftove.....i sto bi vam covjek drugo pozeljeti mogo, osim dobrog zdravlja naravno.

Moj naslov zvuci ko oni uzaludni novinski oglasi tipa: zeli te li uz malo truda i zalaganja da zaradite gomilu novca u kratkom roku?????????? Al mogu odmah da vas smirim to besplatno skijanje se ne zaradjuje bas tako lako.

Vec duze vremena hocu da izbacim ovu korisnu informaciju, pa sve zaboravim, A informacija je veoma, veoma interesantantna za one medju vama koji kane grupno u pravcu alpa i svoj aranzman bukiraju preko neke strane/internetske putne agencije, obratiti paznju!!!!

U putnickim agencijama u belgiji, holandiji, engleskoj...i preko interneta uopste, je ustaljena praksa da se sa osoba koja kod agencije sklapa i organizuje aranzman u ime grupe od 20-tak i vise ljudi, dakle da se ta osoba necim nagradi za svoje organizacijsko umijece, ucinjen trud i naravno dovodjenje tolikih klijenata.

Nagrade su najcesce: 50% ili vise % popusta na aranzman, a cesce su to tako zvani 'show-go trips' ; gdje agencija vodi svoje poslovne partnere 7 dana besplatno na skijanje. A svako ko im je jendom ili vise puta u sezoni nabacio30,40 ili vise musterija, taj je za agenciju poslvoni partner......mozda nekom ovo zvuci "pretjerana nagrada", ali nije uopste. Onaj ko je organizovao citavu grupu, prijatelja, familije, kolega......20,30, 40 ljudi, taj je agenciji odradio posao i napravio odjednom deal, za koji bi ona sama morala da uloze vrijeme, energiju i novac.

Dakle skijasi i skijasice, svi koji ste sposobni da oraganizujete grupna putovanja u Alpe, ili ste to vec preko interneta cinili, a slucajno niste znali da se ovakve vrste "provizija" podrazumjevaju eto sad znate.Vjerovatno ti niko iz agencije nece sam izaci sa ponudom da te vodi 7 dana za dzabaka, nego kad jjednoj agenciji dovedes 3-4 tuceta ljudi i odlucis se bas, bas za njihov aranzman, onda obavezno napocetku pitas: " A s'a je tu moja provizija za mobilisanje i privodjenje ovog buljuka ljudi bas, bas kod vas???"

Za ovaj 'fol' znam vec godinama, jer to radi kolega sa posla, vodio gomile svojih prijatelja i familije 2004-te , iznajmljivali challet kod agencija, a ista ga je vodila na otvaranje sezone 2005, besplatno of course (cak mislim i njegovu djevojku pride) negdje u la plagne ili espace killy hebem li ga nije bitno....
NE zaboravite jednu stvar , pravo je zajebano organizovati 30 ljudi, pa cak i kad se ide iz zapadne evrope (evo taj gore pomenuti kolega vec dvije godine nije uspio ponovo da skupi dovoljno veliku grupu da zaradi besplatan trip,
a mogu da zamislim kako je to otezavajuca okolnost kad jos moras da sredjujes vize, piiiii, dakle taj "besplatni" put kosta puno, puno vremena i truda (pa to valjda najbolje znaj ovi momci iz "ski-manijaka" koji vidim svako malo pale negdje)

Puno srece u organizovanju.....