PDA

Pogledati punu verziju : Pisite o SNEGU na divcibarama



Strane : [1] 2 3

`<~$nOwBoArDeR~>`
17.12.2006, 02:25
Javljajte i pisite svakakve informacije koje imate o divcibarama.....koliko trenutno ima snega tamo...da li rade zicare...itd...Poz

`<~$nOwBoArDeR~>`
17.12.2006, 21:03
Na divcibarama bi trebalo od veceras da pada sneg i to u vecim kolicinama.....i u toku cele nedelje pa bi mogli da se nadamo skijanju za vikend....zica ce sigurno raditi prvi dan kada padne sneg....

yt7sif
18.12.2006, 16:25
daj boze !!!! tamo sam za novu godinu ako nebude snega...............

`<~$nOwBoArDeR~>`
19.12.2006, 00:56
Za novu godinu nema da brines....tada bi trebalo na svim planinama,pa i na divcibarama da bude snega.....a u toku,tj krajem radne nedelje cu vam javiti tacno stanje na divcibarama,da li ima snega,koliko ga ima,i da li rade zicare....Poz

yt7sif
19.12.2006, 15:39
svaka cast druze! lprijatno skijanje!

admin
19.12.2006, 16:24
Ministar Velja Ilić je u suboru 16.12.2006. otvorio asfaltirane deonice regionalnih putnih pravaca iz Valjeva i Mionice ka Divčibarama.
Deonica od Valjeva do Bogdanovića brda duga je 11 km, a od Mionice do Bogdanovića brda 8 km.
Ukupna vrednost investicije je 20 miliona dinara, a sredstva je obezbedilo Javno preduzeće "Putevi Srbije".
U rad je pušten i dalekovod Ražna - Divčibare, dug 6km u koji je uloženo 55 miliona dinara.

XTREME TEAM
19.12.2006, 22:39
ma kod nas pada sneg kao lud,a na kopu jedva 4cm.....mislim sta reci!!!!!!!!

valjda ce pasti nesto i na Divcibare..:yay:

`<~$nOwBoArDeR~>`
19.12.2006, 23:26
Slazem se sa Xtream team-om :) ! Ovde trenutno i vise snega ima i vise pada nego na kopaoniku...ali otom potom videcemo....Poz

RATKO SX
19.12.2006, 23:30
cenim uvazenog clana !!!!!!!!!!!!!:yay: bice valjda snega svuda!!!!


poz>>>SNOWBOARDER

DINGE
20.12.2006, 14:38
planiram za vikend da svratim na divcibare... ajde ko je informisan da obavesti u petak oce li biti snega za vikend i oce li raditi zice! unapred hvala!

`<~$nOwBoArDeR~>`
21.12.2006, 00:37
Ok----u petak sam i trebao bilo kako da javim kakvo je stanje na divcibarama...imace u petak sve ispisano na ovoj temi.....samo ne znam da li ce to biti oko 11-12h po podne ili oko 8-9h uvece....
Verovatno ce biti oko 12h po podne....a uvece mozda update-ujem informacije....:ok::)
Poz....

freak
21.12.2006, 10:10
sneg na divchi :)
juche 20. Decembra ... nesto preko 40cm snega, na nekim nanosima i vise od toga.

Staza nije jos utabana ni spremna za sezonu (stara staza).
Juce je ekipa iz Maljena spremala za vikend. Treba da okace tanjirice i par tockica koji fale na stubovima. U Petak bi trebalo i da ravnaju staz da bude spremna za vikend ako ostane snega i ako padne jos.

Sneg je mnogo suv i sitan tako da sada nije za skijanje, bar ne po dubokom snegu ... dobra stvar je sto je juce jos mrznulo sve gore na divchi tj nije se topilo kao ovde u nizim predelima. Kako ce biti za vikend ne znam ali ako ogreje sunce bar jedan dan gore :( moze da se otopi dosta jer podloga ispod snega sve sama voda ...

juce je bio super pravi zimski dan ... maglica, drvece se pokrivilo od snega na granama i slicno predivno sve beloooooooooo

evo slikaaaaaaaaa

http://freak.mindnever.org/photo/index.php?album=Divcibare%2F2006+12+20/

`<~$nOwBoArDeR~>`
21.12.2006, 12:30
U exstra....hvala puno freak....ova informacija je bas obradovala...pogotovo jos i slike.....Ja sam cuo da danas i sutra se treba ocekivati tamo hladnije vreme,slab sneg,i malo povecanje sneznog pokrivaca...:) .A od subote kao nesto sunce....Taman bi trebalo ako oni sve to zavrse sa sredjivanjem staze,zicare,....da moze u subotu na divchi... :) POZ

kop
21.12.2006, 14:14
Covece blago vama sto za vikend idete na Divce, zaista ce vam biti divno !!!:) :) :)

freak
21.12.2006, 17:51
ja ovaj week necu biti na divchi, idem na zhabljak ali zato naredni tj za novu godinu :) bi trebalo da budem na barama ;) ovaj mislim divchibarama nadam se i sa dosta snega :) i sredjenom stazom :) jos i nocno skijanje ako bude ihaaaaaaaaaaa

a vama ovaj week zelim srece i puno snega

uzivajte

P.S: Najbolje pozovi hotelj Maljen i raspitaj se u Petak ili Subotu za stazu itd oni bi trebalo najbolje da znaju posto je to 'njihova staza/zhica' misilm i tamo rade njihovi ljudi

`<~$nOwBoArDeR~>`
21.12.2006, 18:41
Ok---planirao sam da zovem i hotel pepu....ali zvacu i maljen.....
Ja sam tamo 99% posto za week ako me obraduju vesti sutra....
Poz...

`<~$nOwBoArDeR~>`
21.12.2006, 18:42
Kop ---sto ne ides i ti???Sta te sprecava..?

yt7sif
21.12.2006, 19:49
hvala za slike!

kop
21.12.2006, 20:30
Kop ---sto ne ides i ti???Sta te sprecava..?

Pa nazalost to sto imam SAMO 14 godina !!!!! :sm008: :sm008: :sm008:

freak
21.12.2006, 23:14
nema na chemu,
dao bog da bude vishe takvih slika ;) mislim samim time i vishe snega ove godine na divchi :D

ali da staza bude uredjena i da bude ovako lep sneg kao sto je sad
samo malo da smrzne ;)

`<~$nOwBoArDeR~>`
21.12.2006, 23:53
pa ne znam....ubedis caleta da te vozi jedan dan na divchi...:)
trebalo bi da za vikend bude uredjena staza....

Freek prevoz autobusom preko elektrane,za divchi -od doma kulture......nece biti za ovu subotu??da ne znas mozda ti nesto vezano za to????

`<~$nOwBoArDeR~>`
22.12.2006, 11:55
Sada sam zvao hotel maljen i kazu da zicara sutra nece raditi na divcibarima!!!Kazu radice kada bude bilo dovoljno snega--(izgleda da im ovo sto je palo nije dovoljno.....)....:sm008::sm008:.

Moracemo cekati neki drugi vikend....:glavaozid

yt7sif
22.12.2006, 15:21
valjda ce do nove godine pustiti u rad a nadajmo se da ce biti i snega .ja sam gore za n.g. javite se momci pa da se vidimo

draga
24.12.2006, 17:21
Snega ima, zica radi,nema guzve.Bio i video licno. Pa ko voli nek` izvoli.

freak
25.12.2006, 15:51
da radila je , drugar je isto bio ... inace sneg navodno tek u januaru :(
sranje

`<~$nOwBoArDeR~>`
27.12.2006, 21:10
Zna li neko kakvo je stanje na divcibarama.........sneg....zicare...? ? ? ?

akole
28.12.2006, 00:16
Da li je to proradila zica sa kopa ili ona stara?

Kakve su cene rentiranja opreme na divcibarama? Kod koga treba uzeti?

ozzie
28.12.2006, 00:36
Ja imam vikendicu na Divcibarama i super je sto su se konacno setili da uloze kintu u ovaj centar.Imao sam tu cast da vidim da na Divcibarama zna da bude i tri puta vise snega nego na Kop-u(verovali ili ne).Sto se tice iznajmljivanja opreme,najbolje je da uzmes od onih likova sa staze,ali nemoj kod Bosanca,vec kod onog lika blize zici.Cena je bila oko 400-450 din full oprema(karving naravno) i to skoro nova.Mislim da je bord oko 600 nisam siguran.Inace Divcibare imaju extra potencijal da budu odlicno skijaliste,jer ima super padina,a ja sam obisao obe strane planine i prava je steta sto se ne iskoristi druga strana koja je po meni mnogo bolja.Ako proradi nova zica eto i mene gore.Pozz

freak
29.12.2006, 22:45
evo ja sam i danas bio na Divchiiiiiiiiiiii jeaaaaaaaaaaa
snega imaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D
divcha je divcha :) kada u celoj srbiji nema snega (chak ni na kopu) :) na divchi ima dovoljno za skijanje :( doduse samo u donjem delu staze (gornji je malo izlizan onaj uski deo) ali kroz shumu i donji deo staze ima sasvim dovoljno snega nije nigde progledalo
jihaaaaaaaaaaaaaaaa

kako to izgleda mozete pogledati na fotografijama :) :D

http://freak.mindnever.org/photo/index.php?album=Divcibare/2006+12+29/

uzivajte


sve najbolje

`<~$nOwBoArDeR~>`
30.12.2006, 18:32
Stigao sam pre pola sata sa divcibara....i mogu da vam kazem da je bilo bas ok.....Snega ima...ali pitanje je jos koliko ce ga dugo biti...posto se manje vise topi....guzva skoro uopste nije ni bilo....(da li zbog praznika -ili ljudi ne znaju kakvo je stanje na divchi sa snegom-ne znam)...uglavnom treba iskoristiti jos ovih par dana....dok se ne otopi....(mada treba i ocekivati nove padavine) Poz

akole
30.12.2006, 19:23
Kakva je situacija sa novom zicom sa kopaonika?
Da li je to gotovo ....

RATKO SX
30.12.2006, 23:58
nova zica nece najverovatnije proraditi ove sezone!!!Zato sto kod nas radovi i kada krenu na vreme i pre vremena oni ne mogu da se zavrse,a da ne zakasne barem neko vreme,tj.barem mesec dana!!!!To vam je fazon kao na Kopaoniku(Pancic)..ma sta reci vise....sranje je sve u ovoj drzavi,pa jos i snega nema....:hair:

`<~$nOwBoArDeR~>`
31.12.2006, 00:31
E budalo jedna ...ti idi onda u neku drugu drzavu pa ti nece biti sranje....... :awm2::sm018::sm008:

RATKO SX
31.12.2006, 00:38
alo ponasaj se!!!!!!!!!!sve ovo je javno!!!cccccccc...razgovaracu sa administratorom da te banuje!!!!!!cccccccc....ko jos dolazi na ovaj forum.....:dontknow::dontknow::dontknow:

ozzie
31.12.2006, 00:50
Vidim da su se Obrenovcani odomacili:),posto sam i ja iz Obrenovca,pa rekoh da se oglasim.Nema potrebe da se prepucavate zbog gluposti,ali batali psovanje i chill out.Nego me zanima koliko je ski-pass na zici???I jel zna neko kad imaju busevi iz Obrenovca za Divcibare,mislim pre svega na varijantu za jedan dan,ono dolazak ujutru pa da palim nazad oko 6.Ako neko zna bio bih mu zahvalan!Pozz

`<~$nOwBoArDeR~>`
31.12.2006, 00:59
Ma ovaj lik RATKO SX juce stao na board i nasao nesto da prica....... :dontknow::sm008:!!! Ski pas na divcibarama je 450 dinara....a prevoza busom za sada jedan dan....nema.....javicu ja ovde na forumu kada bude bilo nesto preko elektrane ili kada mi budemo organizovali...posto trebamo da organizujemo bus za jedan dan.... Poz:sm018:

RATKO SX
31.12.2006, 01:02
To nije prepucavanje,to je cista zajebancija jer mi smo ortaci pa se sprdamo svuda,a i danas mo bili na divcibarama zajedno....Ski-pas je 450 din dnevni i 350din nocni...a za prevoz stvarno ne znam da li ima nesto...

RATKO SX
31.12.2006, 01:06
za snowboardera

e nisam stao juce na board,nego pre 5 god......a i godine sve govore...ma i sam znas........nemoj zaboraviti teacher!!!!!:yay:

`<~$nOwBoArDeR~>`
31.12.2006, 01:08
Sta se lozis budalo.......zajebavam se........ :dziveli::sm004::dziveli::sm004:

freak
03.01.2007, 10:28
evo dve fotkice

01.01.2007
gornji deo skroz izlizan
donji deo bilo je ok snega ali je bio onako bas mokarrrrrrr

ozzie
03.01.2007, 17:46
Yo freak,sta se desava sa tom novom stazom,jel imas neku sliku sa nje?Dokle se stiglo sa radovima?

`<~$nOwBoArDeR~>`
05.01.2007, 00:10
Danas sam bio na divcibarama.......snega ima sasvim dovoljno....staza nije nigde zinula sto je najvaznije...i sneg je dobro utaban......nije kao blato....tako da je bio super dan za snowboarding...a bice i narednih nekoliko...........Poz

freak
05.01.2007, 23:26
Ozzie nazalost :( radovi idu nikako :( blago recheno
uradili su par shapa (podnozja za stubove) i to je to :(
navodno negde u javnosti neko je najavio otvaranje staze 15. Januara ali veruj mi od toga nema nista :( :( :( nazalost

da li ce biti do kraja januara i to ne znam ali sumnjam. Izgleda se obistiniju trach da navodno stubovi ne odgovaraju konfiguraciji terena i da ce morati da se nesto prepravljaju :( :( tako da po meni ove sezone teshkoooooo :(

daj boze da bude drugacije
sledeci put kad budem isao slikacu malo novu stazu tj ako me prodje noga posto sam povredio koleno pa nisam bas mogao kroz duboki snega da idem do nove staze


uzdravlje

freak
09.01.2007, 19:13
evo kako izgleda red na zhici :( za vreme decjeg raspusta i vikendom
(slikano radnog dana za vreme raspusta)

uzas

stanislaw
09.01.2007, 20:59
pa to je 1.000.000 ljudi u redu !?
koliko se ceka na zicu ili koliko se zica moze napraviti za jedan dan ?

... prosecno ?!

ozzie
09.01.2007, 22:45
Hebote,freak sto si postovao tu sliku,pa :sm022:taman sam zaboravio kako to izgleda

ozzie
09.01.2007, 22:54
pa to je 1.000.000 ljudi u redu !?
koliko se ceka na zicu ili koliko se zica moze napraviti za jedan dan ?

... prosecno ?!
Ha...,pa prosecno mozda 15-tak puta,ali posle toga se definitivno smoris i nije ti do skijanja.Ja sam predprosle godine bio na Divchi na skijanju 2 nedelje i cim sam se vratio kuci,posle dva dana zapalim na Kop.Za 5 dana na Kopu,sam skijao 5 puta vise nego za 2 nedelje na Divcibarama.Od tad mi se ne skija vise na Divchi,ali sta ces kad nemas gde.Bolje ista nego nista.:dziveli:

freak
10.01.2007, 09:46
slika je od 04.01.2007.godine znachi frishkaaaaaa :(
shta cesh divcha postaje sve vishe popularna tako i red postaje sve veci.
Kada se zavrshi nova staza promenice se to valjda. Oni sto uce i mladji tj deca ce valjda ostati na staroj stazi a stariji ;) i malo iskusniji na novoj :) valjda
videcemo

BTW proteklih nedelja u redu se cekalo po 20min a za spust ajd da kazemo 5min mada ne treba toliko ali ajde znaci 25min jedno spustanje ... zhica 6 sati radi pa izrachunaj koliko mozes da se spustish ;)

pozzz

`<~$nOwBoArDeR~>`
11.01.2007, 00:37
Za spust ne verujem da treba vise od minut ali dobro to nije ni bitno...kada urade dvosed..ova zicara ce biti prazna....ali tada cemo se gurati na onoj :sm022:..opet nam na isto dodje.......:sm021:...jedino eto sto cemo stazu duze spustati..........

ozzie
11.01.2007, 02:49
Koliko je duza nova staza od stare???I kuda se do nje dolazi???

freak
11.01.2007, 22:47
nova staza
800m
crvena
stalan pad

dolazak ... mmm nisam proverio ali trebalo bi kod pumpe levo putem da moze da se dodje.

Ja sam dolazio putem koji ide za velika pleca ... od pancevackog odmaralista uzbrdo asfaltom pored IMT pa sledeca desno uzbrdo i ima znak VELIKA PLECA levooo i tim planinskim puticem kroz sumu nekoliko kilometara ... taj putic ide kroz sredinu staze tacno ...

druga planinska stazica tj peske ... moze sa vrha stare staze kroz shumici ima prosecen putic i tako preko dva vrha ;) i stizes do vrha nove staze.... ufff kakvo objasnjene :) valjda ce pomoci

ozzie
12.01.2007, 01:17
nova staza
800m
crvena
stalan pad

dolazak ... mmm nisam proverio ali trebalo bi kod pumpe levo putem da moze da se dodje.

Ja sam dolazio putem koji ide za velika pleca ... od pancevackog odmaralista uzbrdo asfaltom pored IMT pa sledeca desno uzbrdo i ima znak VELIKA PLECA levooo i tim planinskim puticem kroz sumu nekoliko kilometara ... taj putic ide kroz sredinu staze tacno ...

druga planinska stazica tj peske ... moze sa vrha stare staze kroz shumici ima prosecen putic i tako preko dva vrha ;) i stizes do vrha nove staze.... ufff kakvo objasnjene :) valjda ce pomoci
Znam tacno gde je,isao sam pesaka do vrha i super je.Samo kad li ce da proradi?Jel ima sanse za ovu zimu?Jel ima ko neki info?

akole
25.01.2007, 00:21
Da li ima novog snega sada na divcibarama. Kakva je situacija?

Po vreme.yubc.net (http://vreme.yubc.net/prognoza3dana.php?kv=49955&idg=191&idz=1&idf=3726) ima izgleda da sutra 26.01. bude snega.

Mozda vredi otici za vikend?

`<~$nOwBoArDeR~>`
25.01.2007, 00:52
Ne znam koliko se uopste isplati vise ici na divcibare ...barem dok se ne zavrsi druga staza.......i kada ima dovoljno snega....to je jedino sto je dobro.........red se ceka po 20 minuta a staza se spusti za manje od 2 min tako da stvarno nema svrhe jer uopste ne bude uzivanje skijati vec mucenje....tako da ja cekam da uradde drugu stazu......a to neverujem da ce biti ove sezone.....u svakom slucaju javljaj te utuiske sa divcibara....Poz

XTREME TEAM
25.01.2007, 02:07
Druga staza bi trebalo da bude pustena u "pogon" do kraja februara!!!
Jeste da je red poduzi,ali brate mili "fosnu" na ledja pa gore-dole ceo dan,cuo sam da valja za kondiciju!
koristice ti na trkama, kada budes za dlaku pobedjivao protivnika!!:sm019: :sm019: :sm019:

freak
30.11.2007, 13:50
Na Divcibarama ima snega vec duze vreme. Za ovaj vikend bice skijanja tako da ako nemate sta da radite sedite u auto i pravac Divca :)
Radi stara staza samo za sada (nova se ocekuje da bude pustena oko 15og Decembra) a staza radi i radnim danima ima i nocno skijanje sve zavisi od posecenosti (15ak ljudi dovoljno da pokrenu zicu)
za vikend bice ljudi bez brige

uzdravlje

wlad
30.11.2007, 14:53
Ček, radi i radnim danima uvek, ili ako bude 15tak ljudi?
Ako je samo ako ima 15tak ljudi, ne znam kako čovek da se odluči da ide (ako ne zna da li će raditi) na jednodnevno skijanje :(...

stekan
30.11.2007, 14:56
Ako si jedini kandidat na stazi, mislim da je dovoljno da kupiš 15 skipassova i garant će ti pustiti žicu.

wlad
30.11.2007, 15:20
Ma OK je sve to, ali se verovatno majstor probudi, pogleda parking i nastavi da spava ako vidi 2 auta :D.

freak
03.12.2007, 17:38
lepo nadjes jos 14ak drugara i krenete grupno na divcu!
Da to znaci ako ima 15 ljudi pokrenuce zicaru bilo kojeg dana (ako ima dovoljno snega na stazi naravno) i zica ce raditi nevezano da li je Utorak sreda ili vikend.

ili platis 15 skipasova ;)

ako vas ima 15ak odete lepo u hotel divcibare i kazete da vi hocete da skijate a da zica nije jos pokrenuta oni ce vec videti kako da nadju/probude tog baju

wlad
03.12.2007, 19:19
:ok: za organizaciju ;). Šalim se, ali ipak je bolje da cenu ski pass-a računaju "kao napolju", a to je da izračunaju troškove za celu sezonu / podele isti sa brojem projektovanih ski pass-ova koje će prodati i dobiju cifru.

U tom slučaju nemaju logiku "ako se isplati" nego uvek radi bar jedna žica. Kako je na Divčibarama 1 žica, onda im mora raditi uvek 100% ;).

E sad, slažem se da to nije ski centar iz mnogo razloga :D.

Iz tog razloga, ću da zapalim tamo gde rade sigurno kada najave (u sadašnjem slučaju Kopaonik i Jahorina).

Kada/ako "Vujić" bude napravio ski centar, onda će verovatno i puštati stalno 1 lift ;).

freak
20.12.2007, 11:00
kanda su opet nestale poruke, nevermind

gazda V planira veliko shirenje Divcibara nadam se samo da u tim njegovim velikim planovima ima mesta i za investiranje u nove staze na Divcibarama i povezivanje staza izmedju sebe kao i povoljne cene ski pass uzevsi u obzir planinu kao takvu tj da su Divcibare, Divcibare a Kopaonik Kopaonik itd.

Snow[B]oarder
02.01.2008, 15:15
Ljudi imali snega na divci tj koliko ga ima ????

stanislaw
03.01.2008, 12:09
ima ga dosta, ali zice ne rade....

freak
04.01.2008, 09:30
Stara zica je proradila, radila je juche i radice za vikend. Za novu su navodno najavili da ce ponovo proraditi za vikend tj Subotu, ne znam koliko je tacna informacija ali ostalo je da se vidi. Snega je napadalo jos ali koliko je to dovoljno da prekrije krsh i lom na novoj stazi ne znam...

u svakom slucaju vredi otici za vikend do Divcibara i proveriti

uzdravlje

dare
04.01.2008, 11:54
Posto planiram zimovanje za dve nedelje, interesuje me kakava je situacija sa iznajmljivanjem opreme na Divicibarima? Ne bih voleo da ne mogu da nadjem odgovarajuce cipele i sl... iako mi je lakse da iznajmim tamo nego da teglim sve iz bg-a :)

Hvala i pozdrav
Darko

freak
04.01.2008, 16:04
Na Divcibarama ima jedno 3-4 mesta za iznajmljivanje opreme koja sigurno rade. Za ostale ne znam, ali vizuelno kako sam video ima stvarno gomila opreme tako da sam skoro siguran da mozes da nadjes nesto sto ce tebi odgovarati.

Cene variraju ali generalno nije skupo tj bilo je oko 400 dinara dan.

Pogledaj preko puta pumpe kod kioska tu ima gomila opreme u podrumu :) pre hotela Pepe sa leve strane ima u kucici isto dosta opreme, i na samoj stazi imas zeleni kontejner od Paje sa opremom, drvenu kucicu sa opremom a tu bude i kamp prikolica pored samog puta prepuna opreme :) :D

tako da mislim da ces od svih tih mesta uspesno pronaci opremu koja tebi odgovara :) ili bar bude dobra da ne zhulja/boli i slicno :)

uzdravlje nadam se da sam malo pomogao

veliki strumf
04.01.2008, 20:09
Radi nova žičara na Divčibarama
10:36 | Izvor: Beta, Tanjug
Divčibare -- Na Divčibarama, na ski-stazi na Crnom vrhu, puštena je u rad nova staza za skijanje sa žičarom vrednom 102 miliona dinara.

JP Skijališta Srbije obezbedilo je besplatno skijanje na novootvorenoj ski-stazi do 20. januara 2008.

Staza na Crnom vrhu Staza dugačka je 850 metara, a kapacitet žičare prenete prošlog leta sa staze Duboka na Kopaoniku je 1.200 skijaša na sat. Javno preduzeće Skijališta Srbije ranije je saopštilo da je ta staza bila spremna za skijaše, ali da problemi pristupa stazi nisu bili rešeni, jer valjevska opština nije sa vlasnicima zemljišta regulisala imovinsko-pravne odnose.

Staza na Crnom vrhu prosečena je kroz državnu šumu, a Skijališta Srbije rešila su imovinsko-pravne odnose sa Javnim preduzećem Srbijašume, od kojeg su na upravljanje dobijene parcele na kojima su žičara i staza.

Žičaru su pustili u rad državni sekretar u Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja Goran Petković i generalni direktor Javnog preduzeća "Skijališta Srbije" Nebojša Nedeljković.

kop
04.01.2008, 23:46
Zica nije sa Duboke nego sa Karaman grebena ;)

dare
05.01.2008, 11:35
Na Divcibarama ima jedno 3-4 mesta za iznajmljivanje opreme koja sigurno rade. Za ostale ne znam, ali vizuelno kako sam video ima stvarno gomila opreme tako da sam skoro siguran da mozes da nadjes nesto sto ce tebi odgovarati.

Cene variraju ali generalno nije skupo tj bilo je oko 400 dinara dan.

Pogledaj preko puta pumpe kod kioska tu ima gomila opreme u podrumu :) pre hotela Pepe sa leve strane ima u kucici isto dosta opreme, i na samoj stazi imas zeleni kontejner od Paje sa opremom, drvenu kucicu sa opremom a tu bude i kamp prikolica pored samog puta prepuna opreme :D

tako da mislim da ces od svih tih mesta uspesno pronaci opremu koja tebi odgovara :) ili bar bude dobra da ne zhulja/boli i slicno :)

uzdravlje nadam se da sam malo pomogao

Hvala, naravno da si pomogao, nisam znao da gore ima toliko opreme :)

Sinisha
09.01.2008, 20:33
Pozdrav,

da li postoji neki br. telefona ili sajt ili neki nacin da se moze saznati u kakvom su stanju staze na Divcibarama, i da li rade ski liftovi na odredjeni dan ?

Npr. mozda planiram za vikend da odem do Divcibara, ali kako da proverim vredi li ici.

Inace kako stoje stvari tamo sa smestajem, i to kratkorocnim tipa jednu noc ?

bilbo
09.01.2008, 22:50
Bio sam na Divcibaram 06.01. pisem tek sad posto je toliko trajalo moje logovanje na portal:)
Evo kako to izgleda:
Nova straza nije radila posto nije bilo snega, a inace put do nje je katastrofa - bar tako kazu.
Stara zica je radila fino, ako izuzmemo da je startovala tek oko 11 ali je zato bila nevidjena guzva, cekalo se i po pola sata u redu. Fora na staroj zici je da se namontiras na izlazu 1 i da hvatas tanjirice onih koji izadju - tako jedino moze da se skija u normalnoj kolicini.

freak
10.01.2008, 12:03
Ne postoji nijedan info site niti info telefon sa ispravnim informacijama bar ne ovako javno dostupan. Problem je i organizacione prirode gore jer se desava da cak radi zica pa ne radi i slicno. Ovo se odnosi i na staru i na novu zicu.

Kako najlakse proveriti, najbolje je kad odes gore na planinu da pokupis brojeve mobilnih telefona radnika koji rade na zici to je najbolje resenje mada ni ta informacija koju oni daju :( nije uvek tacna :)

tako da nam ostaje gledanje u pasulj i informisanje putem foruma

trenutno nema dovoljno snega na novoj stazi i nece raditi, stara se krpi nekako ali je uveliko progledala tako da do novog snega gore ne moze biti lepog skijanja :(

uzdravlje

shadow
13.01.2008, 21:45
Mozete da posaljete poruku DIV na 6267 i preko tog servisa se mogu dobiti tačne informacije o visini snežnog pokrivača :), vremenu, i žicama koje rade! :-)

wlad
13.01.2008, 23:25
Lepo je to sa SMSom (piše da ne radi zato što nema snega - Divča), ali zašto nemaju taj info i na njihovom sajtu?
Nije valjda da hoće da zarade na SMS servisu? Valjda im je interes da dođu skijaši? :)

Ako imaju te podatke za SMS servis, ne vidim razlog zašto se isti ne bi nalazili na SS web sajtu. Na njihovom sajtu ima samo ski info za Kopaonik (a taj info ima i na drugim sajtovima, pa zato verovatno i daju za dž ;)).

freak
14.01.2008, 13:46
Naravno da zele da zarade i da pune svoj budzhet sa tim SMS servisom, sta reci...

sto se tice tih informacija, informaciju koju oni daju preko SMS servisa se odnosi SAMO NA NJIHOVU STAZU tj za ovu novu koju su napravili. Za staru stazu nema podataka jer staza nije njihova a i ne bi objavljivali podatke od svoje 'konkurencije' tako da ako vam ta poruka kaze nema snega ne radi staza to ne znaci da ne mozete da skijate na divchi :)

Stara staza je radila cesto ove sezone iako na novoj tada nije bilo dovoljno snega a razlog za nefunkcionisanje nove staze pri malim kolicina snega jeste nesredjena i neociscenja staza od panjeva i kamenja.

Nadamo se da ce se sve to jednog dana srediti a kada krenu prve padavine ;) krenite put divche :)

uzdravlje

wlad
14.01.2008, 23:23
OK je to za staru, ali koliko sam ja shvatio ta staza je baš blaga / za početnike?

freak
21.01.2008, 14:51
Da, u pravu si, stara staza je bas blaga i poprilicno kratka. Idealna je za pocetnike za one koji prvi put staju na board ili skije i za one koji nisu jos uvek ovladali tehnikom zaokreta zavoja i slicno. Gornji deo staze je malko strmiji od ostatka staze ali to je veoma kratka deonica i poprilicno uzana tako da pocetnicima savetujem da silaze na medjustanici tj stanici broj 1.

Stara staza nije losa kao uteha i provod na snegu i malo iskusnijim skijasima posto je u neposrednoj blizini Beograda,Valjeva i ostalih mesta. Za vreme skolskih raspusta i vikendom kada ima dovoljno snega guzva bude nepodnosljiva ali opet svaki minut proveden na snegu a i samoj planini meni je dragocen tako da vredi otici. Sada gore nema snega za skijanje :( ali najavili su ponovno zahladjenje od sredine/krajem nedelje nadam se da ce biti nekih padavina.

uzdravlje

freak
28.01.2008, 15:01
Na Divcibarama nema dovoljno snega da bi radile zice, ni stara ni nova. Cekaju se nove padavine :(

dare
28.01.2008, 15:32
Sinoc sam se vratio sa Divcibara, skijali smo od cetvrtka do subote. Mada je u subotu vec staza sa tanjiricem bila malo zaledjena, znaci vec su je zatvorili, bas steta. U svakom slucaju, super je bilo, svima koji uche bih toplo preporucio jer su staze lagane, blizu je BG-a a i nije tako skupo :)

Nikolino
29.01.2008, 22:02
Radi stara staza. Na mestima je smrzla, ali je malo srede i OK je. Ne krece se od vrha, sto znaci da se koristi 2 trecine steze. Blaga je i odlicna za pocetnike i pripremanje za Kop. Ski kuce je 250 din. Tanjiric je solidan, a guzve ima oko podne, kad pocnu ski skole.
Pozdrav!

alexa
13.02.2008, 11:23
Javljajte i pisite svakakve informacije koje imate o divcibarama.....koliko trenutno ima snega tamo...da li rade zicare...itd...Poz

Snega ima, staza (stara) radi od vrha. Bio sam u nedelju i proveo se bolje od ocekivanog. Odrzace se sigurno i za sledeci vikend.

steva
13.02.2008, 18:36
a sta se desava sa novom stazom,ima li kakvih informacija o tome?

Nikolino
13.02.2008, 19:54
Ne radi. Na Divci ima dosta snega, ali jos dosta treba za novu stazu. Radila je zica pre neki dan, ali samo za pesake. Stara staza je malo kraca i malo uza, a u gornjem delu malo vise uza, pa je malo losija od nove, ali ne previse. Tanjir je dobar, cini mi se bolji nego na Kopu, tj. ne cima i veci je, pa je samim tim i laksi. Staza je u donjem delu cista (livada), a u gornjem ima malo kamenja, ali ima i snega da ga pokrije. Sneg je tvrd i smrznut sem na par mesta, gde ima leda, ali bas malo. Najavljene su padavine, a ja idem cesto gore, posto mi je blizu, pa cu pisati kakvo je skijanje. P.S. Ski pass je 500din posto radi od vrha.
Pozdrav!

vrkemrke
27.11.2008, 14:13
Otvorena ski-sezona na Divcibarima(bar sto se mene tice).Snega 20-30cm,Ratrak sredio staru stazu,zica ne radi(mozda za vikend-kaze ratrakdzija).Temperatura -3 bez vetra.Na stazi samo ratrak i ja,extra.

wlad
27.11.2008, 14:26
Bravo :ok: , da li su sredili i "novu" stazu? Da li postoji put do nove staze (da se dođe kolima) i parking ove godine?

vrkemrke
27.11.2008, 17:40
Novu stazu nisu tabali mada izgleda odlicno-nema panjeva i krsa,samo belilo.Put i parking nisam video-bar ih nije bilo pre mesec dana.Suska se da seljaci blokiraju jer im drzava nije isplatila neke pare...

alexa
29.11.2008, 00:34
Novu stazu su sredili letos: povadili panjeve, kamenje, ispeglali put koji je presecao stazu, sredili korpe, zatravili stazu. Staza najverovatnije nece raditi jer lokalno govedo, vlasnik goleti koja nicemu ne vredi ne da prolaz po putu koji se decenijama koristi. Hoce covek stotine hiljada evradi.
Stara stazica od 400m bice kao i do sada raj za decicu sa kliskom za 500-600 dinara za ski kartu koja je najskuplja na svetu racunajuci din/metar.:hair:

montobene
30.11.2008, 10:07
jel proradila žica ovog vikenda?

sztareklilla
04.12.2008, 12:23
Da li ima snega

Twister
22.12.2008, 21:26
Ima li neko novosti za Divche? Ima li snega? Hoce li ikada proraditi nova staza ili je to jos jedna promasena investicija? :bootyshak

admin
24.12.2008, 22:51
Pre nesto vise od mesec dana, JP Skijalista Srbije su svoje skijaliste na Divcibarama izdali u visegodisnji zakup preduzecima Amiga iz Kraljeva (poznato po izvodjenjima radova na montazi zicara na Kopaoniku a takodje i ove na Divcibarama), kao i jos jednom preduzecu cije ime neznam tacno (recimo da se zove Nimex). Sve na osnovu sprovedenog tendera... Znaci u zakupu je dvosed zicara kapaciteta 1800 skijasa na sat, tabac snega, hangar, staza sa kompletnom signalizacijom, zastitnim ogradama, pristupni put....
Skijalista Srbije su demontirali i povukli sa Divcibara samo svoj sistem za kontrolu ulaska na zicaru "Ski Data".
Ostaje da vidimo kako ce novi zakupci gazdovati instalacijama i novom ski stazom ka "Crnom vrhu" na Divcibarama.

shadow
25.12.2008, 08:57
Zna li neko kakvo je stanje sa visinom snega, ja cu najverovatnije u subotu tamo?

Nikolino
26.12.2008, 15:12
Tanko je. Ali ima skijanja i trebalo bi da bude i za vikend(ako se taj tanki sneg jos ne istanji). Ski pass je 600 din.

CianiD
27.12.2008, 06:19
Kako doci do Divche iz Beograda autobusom? Kapiram da je najbolja varjanta do Valjeva pa od Valjeva do Divche. Ima li od Valjeva autobus do ski centra? Postoji li neka bolja varjanta meJbi?

yt7sif
27.12.2008, 13:42
jel neko bio gore za vikend ?ima li guzve na zici preko vikenda? dali radi nova staza i kako se dolazi do nje? pozdrav za celo drustvo! :)

Twister
28.12.2008, 11:24
Kako doci do Divche iz Beograda autobusom? Kapiram da je najbolja varjanta do Valjeva pa od Valjeva do Divche. Ima li od Valjeva autobus do ski centra? Postoji li neka bolja varjanta meJbi?

Ima direktnih autobusa iz BG-a, samo mislim da su bezobrazno skupi (oko 600-700din. u jednom pravcu)->najbolje okreni autobusku stanicu pa se raspitaj...
Koliko je meni poznato najjeftinija varijanta je ici vozom do Valjeva i onda autobusom do Divcibara! Pozdrav

CianiD
28.12.2008, 23:48
Thanx Twister... Jel bio neko za vikend? Ima li snega?

steva
29.12.2008, 10:23
Nova staza jos ne radi ali zato stara radi.Guzva uobicajna za vikend,600din ski pass,a ceka se 10tak min na red

yt7sif
29.12.2008, 12:37
jel preko nedelje manja guzva na zici jel zna neko?

XTREME TEAM
02.01.2009, 19:55
koliko ima snega trenutno,zna li neko?
je l' padao ovih dana?

montobene
03.01.2009, 03:22
Ja bio juce, bilo je snega i na stazi i van staze...
Od samog jutra je bilo mnogo kamenja u gornjem delu staze, a popodne je bio ogoljen i donji deo. Velika je guzva!

alexa
03.01.2009, 12:24
Sinoc bio do 22.00 na Divcibarama. Nema tamo nista. Trava i kamenje. I pored toga mnogo ljudi zeljnih klizanja i spustanja, a ski karta najskuplja na svetu(din/metar): 600din dnevna i 500din nocna za stazicu koja radi u duzini od 300m!!!!!!!!!!!!!:sm008:

plecko
04.01.2009, 22:34
-bio sam i ja danas, iznajmio skije, cekao pola sata na lift, vozio se do pola staze, gornji deo u kamenju a donji u travi,sve u svemu oranje.

100jan
06.01.2009, 00:43
...u proseku sarma :sm019:

urke87
08.01.2009, 01:39
Zna li neko koliko košta ski pas za 1 dan i da li ima da se iznajmi kompletna oprema ????:ski: Pomagajte

100jan
08.01.2009, 01:47
bilo je vec reci o tome, al da ponovim:
600din pass + isto toliko i oprema

urke87
08.01.2009, 02:00
Hvala ti puno....

Beowulf
09.01.2009, 10:58
Kakvo je stanje s ovim novim snegom od juce? Skoknuo bih za vikend, pa me zanima...

shadow
11.01.2009, 20:34
Cena ski pasa na Divcibarama.....katastrofa....skuplje nego u tri doline...
Red na žičari, od 15 min do 30 min....
Gornji deo kamenje....nije los deo kroz šumu, i to je jedino vredno skijanja na Divčibarama....

Svež vazduh i dan na skijama....neprocenjivo...

Pozz

fantommacan
13.01.2009, 19:41
ima li neko informaciju o snegu na divc.ima li ga???(posle ove kise danas).i znate li hoce li biti nocnog skijanja sutra tj.14.01.2009.?

fantommacan
21.01.2009, 22:36
hoce li pasti taj sneg???

Tadija_91
21.01.2009, 23:47
hoce, samo se ne zna kada i gde :D

kop
22.01.2009, 12:01
Evo prognoze za Divcibare, na dnu strane :)

http://strelac.weather2umbrella.com/umbrella/balkan/winter.php

fantommacan
22.01.2009, 15:50
lepuskaste prognoze

crni16
23.01.2009, 01:24
Najavljivali su neki sneg na visinama preko 900 metara, tako da mozda i bude zimskih carolija.

crni16
25.01.2009, 03:26
Od srede konacno SNEG, sreda i cetvrtak SNEG :yay: !!! Divcibare, vidimo se za vikend!!! :ok:

Nikolino
26.01.2009, 12:02
Pade i otopi se.:glavaozid

crni16
29.01.2009, 14:05
Pada li sneg na Divicibarama????? :dontknow:

alexa
29.01.2009, 14:21
Juce je palo 15cm (na postojecih 7cm). Malo su utabali staru stazu na kojoj ce u petak biti ski takmicenje za skolarce pa ta staza (ko je planirao da dodje, nije pametno) nece biti u funkciji u petak. Verovatno ce da padne jos snega pa ce postojati i sansa da bude i skijanja na novoj stazi.

crni16
29.01.2009, 15:15
Super, trebalo bi jos da napada pa ce biti lepo za vikend :dziveli:

pedjaar
30.01.2009, 18:05
Cao ljudi imali nekih informacija o snegu gore kakav je koliko i dali ce konacno ta "nova"staza da proradi :dontknow:

crni16
02.02.2009, 19:53
Bio u nedelju i bilo je super, naravno na staroj stazi, posto na novoj navodno nema snega, ja stvarno ne znam koliko je potrebno snega da napada da bi je pustili u rad :confused: .
Staza je progledala na kraju dana u gornjem delu ali nista strasno, zica se pokvarila 2 puta za dan i tako malo rastrala skijase, inace vreme je bilo idealno, a snega u dovoljnoj kolicini. Pozdrav!

akole
12.02.2009, 16:11
Kakva je situacija sa snegom

crni16
12.02.2009, 16:30
Koliko sam ja saznao citajuci Blic u noci izmedju srede i cetvrtka i tokom danasnjeg dana napadalo je oko 40 cm snega :yay: . Ako za vikend ne puste novu stazu, nikad nece.

fantommacan
12.02.2009, 19:26
najnovija info je da ima i 50 cm.putevi su danas bili jedva prohodni.valjda ce do vikenda biti bolje.

marinakobra
13.02.2009, 14:54
snega ima,,ali tesko se prilazi divcibarama,dakle saobracaj je otezan.. napadao je ali treba samo neko da raskrci za prolazak

kop
15.02.2009, 17:49
Koji debili !!!
Na Divcibarima retko ima ovoliko snega, a oni ne pustaju zucu :sm022: :sm022:

Ice
16.02.2009, 21:07
Da li zna neko da li ce raditi nocna tokom ove sedmice?:dontknow:

Danchi
17.02.2009, 20:40
Ja sam čula da su juče tabali sneg na novoj stazi! Putevi su jedva prohodni, ako je neko tamo, nek ovo potvrdi!

plecko
18.02.2009, 14:04
tabaju oni sneg na "novoj" ali sta vredi kad zica ne radi !
-evo ovo sam uslikao 15.02.2009. vidi se ratrak.

yt7sif
22.02.2009, 12:20
sta se desava sa zicama jel radi neka zica uopste stara ili nova??ima li neko info da se nevozam badava po ovom kijametu :)

100jan
22.02.2009, 20:37
uf taj Srbistan, pa imaju li oni duse?!

:confused:

vrkemrke
22.02.2009, 22:20
sta se desava sa zicama jel radi neka zica uopste stara ili nova??ima li neko info da se nevozam badava po ovom kijametu :)
Nova staza ne radi a stara proradila oko 13h.

yt7sif
23.02.2009, 12:03
hvala za info! znas mozda ceu ski pasa?

steva
23.02.2009, 17:10
hvala za info! znas mozda ceu ski pasa?


600din ti je dnevni ski pass za staru stazu

che_beograd
01.03.2009, 19:28
Pisem ovo za sve one koji nameravaju da idu na Divcibare a nikad nisu stali na skije bas kao i ja.

Dakle,odem sa drustvom prvi put na Divcibare s namerom da naucimo da skijamo ili bolje reci da naucimo nesto osnovno (niko od nas nikad nije stao na skije).Bili smo reseni da uzmemo 2-3 casa skijanja. :ski:

Prisao nam je jedan covek 60-tak godina, i ponudio nam da nas nauci za 2h.Bio nam je sumnjiv odmah na pocetku ali smo se dogovorili i krenuli sa ``casovima``.Tek kroz pola sata smo shvatili da ima na desetine instruktora na stazama.:confused:

Za dva casa mi smo naucili samo Plug i to jako jako slabo. :sm008: Vise je trtljao teoriju nego praksu.Bukvalno nam je uzeo pare nizasta.Koliko smo posle primetili,sa ostalim instruktorima ljudi su se spustali niz stazu za 2-3 casa.Ima tu jos sto sta da se prica ali mislim da je i ovo dovoljno.

Mi jesmo budale,ucili smo na svojim greskama ali ovo pisem kako nekog ne bi opet zajebao.Takvim mesetarima nije mesto na planini :awm2:
Kao sto rekoh ima 60-tak godina,crvenu jaknu na kojoj pise SKI SKOLA i zove se MICA.``Operise`` na Divchi sa svojom zenom Micom,koja mu je kao pomocnik a imam osecaj da u zivotu nije stala na skije.Te budale zaobidjite u sirokom luku.

P.S. Neka mi neko na private posalje telefon nekog instruktora koji je ok. :dziveli:

100jan
01.03.2009, 21:14
Sto se tice instruktora, sa njima se nisam druzio, ali znam da je prethodnih godina tamo na rentalu bilo brdo pre-carving opreme, tako da je moguce da ste naleteli na nekog pre-carving (oldschool) instruktora. U tom slucaju su se kockice (lose) poklopile po vase drustvo. :dontknow:

Nego jel radi bar taj lift? Po ski infu sa ovog sajta ne radi, mada mislim da je u praksi drugacije

:sm018:

wlad
01.03.2009, 22:10
Na Divči ima jedan ski lift - tanjir, kojeg operiše pod firmom Vujić. Druga stvar je žičara dvosed, pod firmom Skijališta Srbije, kojeg su izdali ove godine u zakup - pa je izgleda taj ugovor raskinut.

Taj dvosed nikako ne funkcioniše i on se pojavljuje u ski-info izveštajima.

Dakle, tanjirić radi, ima dosta snega i naravno gužva je na njemu vikendima. Ne znam radi li i preko nedelje ovako "van sezone" tj. raspusta...

Mi smo bili za vikend zbog klinca naravno, da skija itd i uslovu su (osim gužve) bili odlični, snega dosta i toplo / sunce...

crni16
02.03.2009, 00:50
Bio sam u subotu i snega je bilo bas, bas dosta. Onako fino, bez neke prevelike guzve na stazi. Jedino se na tanjiru lepo cekalo, ali posto vozim bord odlucio sam se za pesak varijantu :)

alexa
02.03.2009, 10:40
064/323-6968 ski ucitelj na Divcibarama (poslusaj !!!)

Jelka
02.03.2009, 23:19
E narode zna li neko hoce li biti jos snega na Divci posto je za vikend pocelo lepo da se otapa??!!! :smoke:

crni16
04.03.2009, 01:36
Pa prema podacima weather2umbrella tesko da ce ovaj sneg preziveti +13 koliko se ocekuje u cetvrtak i kisu koja se ocekuje u petak i subotu. Tako da ne verujem da ce biti snega za vikend :glavaozid , ali nikad se ne zna :sm017:

Jelka
05.03.2009, 22:15
Auuuuu..... bedak :cool: ok hvala :sm018:

vrkemrke
08.03.2009, 17:41
Divcibare 08.03. Oko 10 cm novog snega,-2stepena ,pada sneg.Dvosed i dalje ne radi,tanjir proradio oko 12.Zima se jos neda...

crni16
09.03.2009, 01:48
Jupiiiii :sm022: :sm017: Moram svratiti ovih dana dok jos snega ima. A sto se dvoseda tice moramo se pomoliti da proradi sledece zime:)

wlad
09.03.2009, 03:24
A radi li tanjir preko nedelje? Ima li neki broj telefona na kojem može da se proveri radi li?

steva
09.03.2009, 11:50
A radi li tanjir preko nedelje? Ima li neki broj telefona na kojem može da se proveri radi li?


pozovi hotel maljen na 014277234
ili pepu na 014277323 posto je tanjir u njihovoj neposrednij blizini

i samo napomena da tanjir ne radi ako ima manje od 10 skijasa tj manje od 10 kupljenih ski pass-ova

wlad
09.03.2009, 13:10
Znači i Vujić je nastavio stari sistem sa 10 passova ;). Pa kako će da mu dođu ljudi ako ne znaju hoće li raditi žica :sm022:.

Da znamo sigurno da će raditi žica, svaki dan bi bilo sigurno najmanje 10 skijaša, ovako :dontknow:.

@steva: hvala za info.

wlad
15.03.2009, 00:13
Samo da javim da snega na Divčibarama ima dosta, čak je i sinoć palo 4-5cm. Vreme je lepo i nije hladno, mestimično oblačno i sunčano vreme - dakle idealno ;).

Ja sam došao sa klincem i uslovi su dobri za skijanje, što se tiče prirode.

Nema gužve (kako zna na Divči), jedina zamerka je da taj tanjir funkcioniše amaterski. Danas, subota, jasno je da će biti skijaša > 10 i da će raditi žica, sin i ja dolazimo u 9:30h, a tipovi popravljaju polomljene tanjire (nije moglo juče?) i sređuju nešto ratrak.
Ratrak sređuju da bi prošli po trasi tanjira, da ne bi skijaši išli kroz dubok sneg. Stazu ne diraju, što nije neka zamerka.
Došli mi, rek'o da sačekamo, a oni nam kažu da se sklonimo da im ne smetamo :D, kao ne radi za sada žica. Na pitanje zar nema radno vreme oni odgovaraju da ima i drugih uslova da radi žica (10 skijaša) - a subota/vikend :).
Kada je proradila žica (oko 11h) naplaćivali su naravno celu cenu ski passa što me nije začudilo - posle one prve reakcije.
Interesantno je da i pored toga što nije bilo (velike) gužve, oni u 15h isključuju žicu da kao zamene neke tanjire (ukupno 2 komada), 1h pred zatravanje žice servisiraju tanjir :D, kao da to ne može posle 16h.

Verovatno će i sutra ujutru da turiraju ratrak i menjaju tanjire do 11h.

To naravno sve ukupno nije pokvarilo skijanje, koje je za mog klinca bilo sjajno, nego rek'o samo da napomenem da bi neko tamo malo više obratio pažnju šta se radi, tj. malo veća ozbiljnost (BTW: u jednom trenutku počeli da se guraju zaposleni na žici i neki "security" iz njihove firme - kao šale se - a zbog toga se propuštaju tanjiri - profesionalizam :ok:).

Takođe, možda grešim, ali nisam primetio da ima nekoga iz GSSa koji bi pružio pomoć ako se nešto slučajno desi...

Chikoo
15.03.2009, 11:34
Došli mi, rek'o da sačekamo, a oni nam kažu da se sklonimo da im ne smetamo :D, kao ne radi za sada žica. Na pitanje zar nema radno vreme oni odgovaraju da ima i drugih uslova da radi žica (10 skijaša) - a subota/vikend :).


Ladno bi oni tebe i sina da oteraju da ne krenu slucajno ljudi da se skupljaju......no koment:sm008:

wlad
15.03.2009, 22:39
Barem se na kraju klinac iskijao, pošto nije bila velika gužva pa je moglo da se izvoza. Danas se toliko iskijao da na kraju skoro nije mogao da se popne uz stepenice prvog sprata :D (bauljanje ;)), naravno ima 4.5G pa mu je to mnogo za uzrast :ok:.

-Miki-
16.03.2009, 02:06
Pozz svima ! evo i ja sam sa cerkicom bio u subotu i nedelju na Divci pa da se nadovezem na wladovu pricu.
Subota pozovem hotel Pepu proverim - ima snega radi zica :sm021: istog sekunda se spakujemo porodicno i zapalimo gore.Put suv (naravno sa podosta rupa :dontknow: )stizemo relativno brzo i na moje iznenadjenje nema guzve na tanjiru ! u letu ja i cerka oblacimo pancerice i trk na zicu ! Vreme odlicno mestimicno oblacno ali toplo (osim na vrhu- vetar ali nista strasno) staza ok malo raskvasena ali prihvatljiva,snega dovoljno.Proveli smo se extra,jedino je uzitak kvarilo relativno cesto zastajanje zice ali sve u svemu fino je bilo.

Nedelja ,slicno vreme ,mnogo veca guzva,staza prilicno popustila u gorenjem delu progledala ali ipak za ovako visok datum moze se reci da je sve ovo sve cist dobitak :ski:

Velika je steta samo sto su Divcibare su jako lose propracene informacijama o snegu,stazama i marketingom uopste ,a skroz neopravdano cesto ima dovoljno snega i prelepo je gore ali to ljudi ne znaju . U zicaru se malo ulaze tako da su cesti zastoji neminovni valjda ce se nesto u buducnosti promeniti po tom pitanju ,pocelo je da se ulaze gore - nova staza (traljavo ali ipak krenulo je sa mrtve tacke) ostaje da vidimo sledecu sezonu.

@wlad
Eto videli smo se sigurno na stazi, ali tek danas sam se registrovao (mada sam citao forum u par navrata ranije) ovde pa nismo imali priliku da se upoznamo ,ima dana :ok: ,bilo je par slatkih klinaca (jedan je imao neke male rossignol i skijao bez stapova - mozda sin ?) koji su jurisali niz crni vrh non stop kao profesionalci :ski:

Pozdrav

crni16
16.03.2009, 13:13
@wlad. Jos ako si snimao sina, koji se spusta kao pravi profesionalac niz padinu onda smo se i mi videli pretproslog vikenda. :)

Nikolino
16.03.2009, 16:04
Ja sam bio u cetvrtak i bilo nas je 15ak. Mislim da nisu prodali 10 skipass-ova, jer su bili vecinom instruktori i radnici na zici, koji su iskoristili dan da se opuste. Staza je utabana ispred 11, i to lose, ali posto nije strma vrlo lepo se utabala skijama, bez da se naprave hupseri. Skijali smo lepo do ispred 5. A onda se priroda poigravala. Padao je smrznut sneg, a kroz oblake se probijalo sunce pred zalazak. To sam posmatrao sa vidikovca i bilo je carobno. Prelep dan.

Jelka
16.03.2009, 21:15
Narode, dodjite za vikend 20.03.-22.03. BICE SNEGA!!! :sm004:
Javljam vam u petak...

wlad
16.03.2009, 23:50
Mi smo i danas bili na stazi, ustali rano i izašli - žive duše nije bilo na Divčibarama, bukvalno nema nikoga van smeštaja, samo se čuje cvrkut ptica :).

Onda ja klinca vukao za štapove, napravio 10tak vožnji (a ja se pešice rekreirao ;)), spakovali se i pravac kući. Čak je na kraju počela i sitna kišica da pada...

Sve u svemu uspešan vikend, naskijao se mali - lako ga je bilo prepoznati pošto je mali ;) i jedan od retkih na stazi koji nosi kacigu (video sam još 2 dece starije od njega da nosi kacigu u nedelju).

Što se njega tiče, ja mislim da je zatvorio sezonu, sada malo tata da skija :D.

crni16 & miki: vidimo se sledeći put :ok:.

-Miki-
17.03.2009, 00:28
Jao pa da jeste tacno je on malecki na kog sam mislio :sm004: i moja zena ga je videla i cimala me vidi onog malog kako je sladak :sm011: ona i sin su pravili sneska dole desno pored staze (subota) a ja i cerka smo skijali.

Prognoza je da ce biti jos snega za vikend pa se vidimo gore :ski:

Pozdrav i dodjite !!!

wlad
17.03.2009, 12:31
Hvala :). Evo slike od subote ujutru (tanjir još nije proradio):

2943

-Miki-
17.03.2009, 16:40
Extra je slika ! da tacno smo ga svi zapazili :) evo jedna nasa od subote, ja i cerkica , zena slikala telefonom pa nije bas sjajna
http://www.postimage.org/aV1SlsxJ.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV1SlsxJ)

Chikoo
17.03.2009, 20:11
[QUOTE=wlad;36555]Hvala :). Evo slike od subote ujutru (tanjir još nije proradio):

2943[/QUOTE!]

Wlad junior u svom prvom puderu....:ski:

wlad
18.03.2009, 00:35
Kada je proradio tanjir, utabala se staza. Skrenem ja malo van stazice - pošto pratim sina, vidi on i odma i on pored staze oko drveća, obilazi drveća i stubiće, vidim ja odma o čemu se radi :D :dziveli:

vrkemrke
19.03.2009, 18:24
Ako se neko pita ima li snega na Divcibarima odgovor je

-Miki-
19.03.2009, 23:10
Jel radio malo ratrak na stazi u medjuvremenu ?

Hvala za info, vikend je nas :ski:

:dziveli:

Jelka
20.03.2009, 23:12
E nadode, dodjite za vikend - bice snega, malo ljudi... milina!!! :sm019::ok:

-Miki-
22.03.2009, 20:03
Evo par reci o proteklom vikendu.Subota lose vreme ,mecava nije bilo za skijanje ,ali zato nedelja dan perfektan. Dosta snega,oblacno sa dosta suncanih intervala, staza odlicno pripremljena (malo je na jednom mestu u gornjem delu progledala ali nista strasno) ,na zici dosta skijasa naravno cekanje ali ipak za nekih 10-15 min stize se na tanjir.

Celokupni utisak sjajno skijanje ,takodje proveren info snega ce biti dovoljno i preko nedelje a zica ce raditi ukuliko bude bar 5,6 skijasa - sto po recima momka koji je zaduzen za zicari ,sigurno nece biti problem da se skupi ,tako da ko je slobodan i raspolozen za jos malo "produzenog skijanja" neka slobodno dodje nece se pogresiti uslovi su odlicni :sm004:

Pozz i :dziveli:

Jelka
23.03.2009, 19:26
E Miki, mozda smo se i sreli.... Jesi bio u subotu na stazi??? :cool: ;)

-Miki-
23.03.2009, 23:05
Nisam Jelka ,zvao sam gore i dobio info da je lose vreme i mecava pa nisam ni isao ali u nedelju sam bio ceo dan sa cerkicom :ski: , ali eto najava je da ce biti jos snega na Divci pa cemo se sigurno videti ovih dana gore,a za vikend sigurno idem.
:sm018:

Jelka
24.03.2009, 22:33
xe, ja sam bila i u subotu.. bas je bio bezveze dan... u nedelju je bilo divno, mozda smo se i sreli, za mene je zima gotova... vidi se iz prilozenog... :glavaozid pa se gledamo sledece.... PoZZ svima :sm018:

-Miki-
25.03.2009, 15:15
:eek: Ehhh dovraga , nadam se da nije nista ozbiljno .... steta stvarno ako si zavrsila sezonu posto je u najavi da ce sneg jos malo potrajati na Divci :ski:
Evo jedne moje forke pa ako me neko vidi neka se javi slobodno da malo procaskamo :sm004:



pozz

Jelka
25.03.2009, 19:29
Nije bas, malo sam ugruvala vrat... bice bolje... Da, poznat si mi - videla sam te.. Sta reci, ako ides, lepo se provedi.. ako nista gledamo se sledece zime!! POZZ :dziveli:

-Miki-
25.03.2009, 20:12
Zelim ti brz oporavak i da se ti nama sto pre vratis na stazu :ok:

:sm018:

alexa
26.03.2009, 23:53
Danas na Divcibarama ekstra! Nas nekoliko, zica radi. Postavili smo nekoliko kapija u gornjem delu:::::::::::

wlad
27.03.2009, 00:43
Bravo Brđanine, vidim da ima mnogo snega, lepo se provedite za vikend :ok:

stanislaw
14.10.2009, 23:05
kakva je situacija sa snegom ?

Jelka
15.10.2009, 18:35
Ima ali slabo... Bice za vikend...

stanislaw
15.10.2009, 20:29
a hoce li vujić paliti i žicu za vikend ? koliko snega ima gore ?

stanislaw
16.10.2009, 19:23
mi smo sutra oko 10-11 na divči... pokusamo malo, pa ako ide ide, a ako ne klopacemo kajmaka i sira, pa pokusali smo u oktobru

wlad
16.10.2009, 21:58
Bravo za entuzijazam, očekujemo utisak + neka fotka :dziveli:

-Miki-
16.10.2009, 22:22
Samo da javim info iz prve ruke ,klinac je danas sa skolom bio na Divci i snega ima gore,koliko tacno i da li ga je dovoljno za skijanje ne znam :dontknow:

pozdrav

stanislaw
18.10.2009, 01:03
bili smo, otvorili sezonu i bilo je odlično... prvo oktobarsko skijanje !

...više slika na fun stani kluba "SNB life" na facebook-u...:sm022:
:dziveli:

100jan
18.10.2009, 13:43
Svaka cas'!
:ski:

Nego ima li glasina/informacija za veliku stazu i zicaru, osim onoga sto je bilo na TVu (bajno, sjajno)

-Miki-
18.10.2009, 20:03
Bravo majstori ! eto otvorena sezona na Divcibarama :ski: a ovi iz SS posle kazu da nema dovoljno snega u sezoni :sm022:

yt7sif
01.11.2009, 15:08
jel se istopio sneg gore zna li neko? :)

Nikolino
02.11.2009, 09:39
jel se istopio sneg gore zna li neko? :)
Naravno. Bilo je toplijih dana, a sa malo padavina (snega). Za ljubitelje snega, poput mene, nadje se po neka uvala u kojoj ima sneeeeeeega.

mvesna
10.12.2009, 20:44
Pozdrav svima,

Ovog vikenda (12 ili 13 decembra) bi isli malo na sankanje na Divcibare,
da li neko ima informaciju da li ima snega i koliko ?

-Miki-
10.12.2009, 21:59
Znam da je padao ovih dana gore ,ali ipak pozovi hotel maljen na 014277234
ili pepu na 014277323 oni ti mogu dati info iz prve ruke .

:sm018:

crni16
10.12.2009, 22:33
Koliko sam mogao da prikupim informacija sa interneta do ovog momenta snega ima oko 15cm a i najavili su da ce padati u celoj Srbiji narednih 5 dana, tako da verujem da je za sankanje sasvim dovoljno a mozda i za nas entuzijaste :). Pozz.

mvesna
11.12.2009, 09:25
Hvala Vam puno dobri ljudi i ja Vama zelim puno snega, mojoj decici je i ovih 15 cm sasvim dovoljno da uzivamo do raspusta,
Pozdrav,

Jelka
12.12.2009, 17:35
Snega ima ali je mokar...
Ako bude padao sledece nedelje - za vikend (19.12.) se otvara staza.. tj. tanjirce!!! :ski:
PoZZ svima!!! :dziveli:

-Miki-
12.12.2009, 20:33
Sjajana vest ! hvala za info Jelika :yay:

ivona
26.12.2009, 00:27
kakva je situacija ovih dana sa snegom?
kakvi su izgledi za NG?

Bejn
27.12.2009, 18:28
ako neko zna dal ce biti snega posle nove godine (od 4.1.2009) molim da mi javi na PM...hvala u napred :)

Bojan87
27.12.2009, 23:03
Evo meni je baba gatara bas malopre rekla da se sneg ocekute u drugoj nedelji januara :sm021:

Salu na stranu mislim da ti na to pitanje niko ne moze odgovoriti.

Moja preporuka prati vremensku prognozu za beograd ili neki grad blizi divcibarama. Kada budu najavili sneg za te gradove znaj da ce padati i na divcibarama.

Jelka
02.01.2010, 22:22
Veje veje veje... :sm019: :sm019: :sm019:

Nikolino
03.01.2010, 14:09
Trebalo bi da ce sutra raditi tanjiric, ne znam da li sad ide. Jutros se nesto radilo na stazi. Ne znam sta li ce biti sa velikom stazom, da li ce jos napadati snega. Ako bude snega, sutra bi bilo lepo za skijanje, bez padavina, hladno (po prognozi).

Nikolino
04.01.2010, 08:08
Danas, ipak kazu, nece biti skijanja (nema dovoljno snega). Juce su pripremali malu stazu, u nadi da ce jos napadati, ali slabo. :glavaozid

Jelka
04.01.2010, 21:17
Staza je danas bila utabana, zica NARAVNO nije radila.. nije bilo puno snega ali je bilo ok.. na vise mesta je vec krenuo da se topi!! :glavaozid
Nadamo se da cemo vise srece imati sledece nedelje - kako najavljuju meteorolozi.. ako im je za verovati??!! :awm2:

aleksandrava
08.01.2010, 02:02
Zna li neko hoće li biti snega sledeće nedelje??
Bilo kakva informacija bi mi značila!!!!
Hvala unapred!

Jelka
08.01.2010, 11:38
Od utorka meterolozi najavljuju pad maksimalne temperature istod nule i sneg....ako im je za verovati bice snega sledeci vikend...za sada mozemo samo da se nadamo:sm019::sm019::sm019:

mvesna
20.01.2010, 16:51
Pozdrav dobri ljudi,
ima li snega na Divcibarama, sta se desava gore
niko da se javi sa svezim informacijama.

Jelka
20.01.2010, 17:03
Informacija od pre sat vremena :
Suv steg veje jakim intenzitetom...ako ovako nastavi bice dovoljno da staze rade za vikend....za sada nema dovoljno za skijanje...

Toliko znam za sada....pozzzzz
:yay::yay::yay::yay::yay:

mvesna
20.01.2010, 19:55
Hvala Jelka sta bih ja bez tebe i tvojih tako brzih informacija!!!

Svaka cast!!! Ajde kucni informaciju i u petak i kad dodjem u subotu ujutro vodim na kuvano vino kod Pepe!!!

Jelka
20.01.2010, 21:31
Xeeee... I ja dolazim u subotu - ako bude dovoljno snega (posto nemam zelju da setam po susnezici i blatu na planini za vikend)!!
U petak popodne cu znati kakvo je stanje tamo..
Pa javljam ovde oko 6h.. Jer moram da rezervisem apartman..
Vino naravno.. uvek za!! :cug:

plecko
20.01.2010, 21:37
ako napada eto i mene gore, da probamo tu novu stazu........:ski:

Nikolino
21.01.2010, 09:50
Xeeee... I ja dolazim u subotu - ako bude dovoljno snega (posto nemam zelju da setam po susnezici i blatu na planini za vikend)!!
U petak popodne cu znati kakvo je stanje tamo..
Pa javljam ovde oko 6h.. Jer moram da rezervisem apartman..
Vino naravno.. uvek za!! :cug:
Aj ako opet nesto saznas, javi, posto sam u BG-u i ne dolazi mi se ako ne bude skijanja. Jutros sam zvao bakutu gore i kaze mi da nema bas nekog snega, ali je ona stara baka i nije bas pouzdana. A i selo je malo nize, pa se nadam da na stazi ima snega i da ce uz nocasnje padavine biti za vikend.

mvesna
21.01.2010, 10:26
E, pa i mi smo iz Bg. Ondak se svi lepo nadjemo na stazici pa posle skijanja
na vince da se zagrejemo, xa xa xa:dziveli:

detchkotzar
21.01.2010, 11:48
btw...moze i rakija
vidimo se gore!

Nikolino
21.01.2010, 14:07
Samo da bude snega. Zavistan sam od belog http://www.skijanje.rs/forum/attachment.php?attachmentid=4056&stc=1&d=1264078246 Posle 7 dana bez snega, padam u depresiju.

Jelka
21.01.2010, 17:45
Bice.. bice!! Za sada tamo ima 15-tak cm.. Ovde u Valjevu je odjednom pocelo da veje i nestaje - sto znaci da tamo zestoko pada!! :dziveli:
A sutra vam oko 6h javljam sta je i kako je!!! :ok:

Nikolino
22.01.2010, 11:08
Izgleda da je tanko sa snegom. Sto moja baba rece "malo preko kondura". Svratim na buvljak posle, pa izmerim kondure, da znam koliko je u cm. :sm022:
Nista od staza ne radi, a lici mi da, ako nesto za vikend bude radilo, da ce to biti mala staza.:glavaozid
@Jelka, ako budes gore danas, javi veceras koliki je sneg!
P.S. Metrom, molim te, ne kondurama! ;)

Jelka
22.01.2010, 18:14
E ovako....
Sneg pada, kazu da ga ima dosta ali ne dovoljno za skijanje - tj. zicare!!!
Jer, verovatno cekaju da napada vise od 50cm pa tek onda da tabaju staze!!!
Mislim da ni tanjiric nece raditi, jer prvo provere koliko ima ljudi - pa ako vide da je malo onda se prave blesavi.. jer ispod 20 - 30 ljudi na stazi nece da tabaju sneg i pustaju tanjir u rad, nego piju kafe kod Pepe i cekaju kraj radnog vremena da idu kuci!!! :awm2:

Sve u svemu, ko je spreman da nosi dasku ili skije na ramenima i penje se uz brdo - moze da dodje... za sankanje je super... ;)
A ko zeli da "uziva u carima" nove staze i koga mrzi da se pentra gore-dole ipak ce morati da priceka.... jer kazu da staze nece pustati u rad ovaj vikend!!!


- Nikolino, ja idem sutra na Divcu... Toliko od mene :glavaozid

Jelka
23.01.2010, 10:15
Evo me na divcib. Ovde veje,ima dovoljno za skijanje,ali oni ce mozda tabati staze..I pustiti sutra zicaru..JOS UVEK NE ZNAJU!KRETENI

dule.r
23.01.2010, 10:28
Nadamo se da ce sve biti ok, u suprotnom, idemo kod Kusturice, gore je izvesno da ima snega i skijanja, sinoc cak bilo promotivno nocno skijanje, besplatna zica i kuvano vino. Staza nikad bolja, tako kazu oni koji su bili.

shtef91
23.01.2010, 10:47
Jelka najlepse te molim da nas izvestis da ce sutra raditi zicare...:sm017:
Zna li neko jel' jos besplatno kod Kusturice? :dontknow:

shtef91
23.01.2010, 10:54
Pardon!!! "Da li ce raditi zicare?" Molim vas ako neko zna neka javi...

Symon
23.01.2010, 11:40
Da da da bitno je da li ce raditi kod Kuste sad placanje manje vise

Nikolino
23.01.2010, 12:09
Sve zavisi od snega i nece znati do ujutru. Za svaki slucaj ce danas pripremati stazu, pa ce ujutru odluciti. Nova nece sigurno.

dule.r
23.01.2010, 14:01
Mislim da ce kod Kusturice sutra biti naplacivano. Besplatno je bilo samo nocno skijanje, promotivno. Mislim da i to sad naplacuje. Ovo dnevno skijanje sigurno nece biti besplatno, mislim da je 1000 din dnevni skipas.

Jelka
23.01.2010, 19:00
E ovako... Kao sto kaze Nikolino - novu nece sredjivati i pustati u rad..
A tanjirce (staru stazu) danas nisu tabali.. Decko koji radi tamo je hteo da taba (na nasu inicijativu) ali mu Vujic nije dao.. Verovatno mu se ne isplati a ljudi je bilo bas dosta!! Svi smo se pentrali i spustali po ne utabanoj stazi.. :glavaozid
I za sutra tesko - jer i ako je utabaju i puste tanjIr to ce biti popodne, a u 4h se vec spusta magla i pada mrak.. Vazno da su napravili kafic na pocetku staze (verovatno da cekamo da proradi zica).. i pijemo kafu i caj napolju..Tako da oni koji su spremni da vucaraju opremu uz brdo i dubok sneg - neka dodju!!!
Skijasima bas ne bih preporucila a borderima DA
One koji su zaduzeni za staze treba :awm2:

POZZ SVIMA.. :smoke:

Nikolino
23.01.2010, 19:14
Koliko sam samo puta cekao da puste stazu (kao mora da nas ima 10), a za sat vremena bude 100 ljudi. Na Sretenje pretprosle godine smo cekali da se skupi 10 ljudi, a u 12 sati se skijalo 200m, a 150m se stajalo u redu. Ali su bili fer, pa nam vratili pare za skipass, pa paljba kuci.

Jelka
24.01.2010, 09:43
Evo tabaju stazu! Da li ce pustati zicu to ne znaju..:sm022:

shtef91
24.01.2010, 10:44
Hvala Jelka na obavestenju!!! Ako slucajno saznas da li ce sigurno biti pustena ti javi... Pozdrav iz Kosjerica!!!

Jelka
24.01.2010, 12:37
Tanjir je pusten pre sat i po,ali je staza progledala na puno mesta,a gde te tanjir vuce je puno kamenja! Traze 600 dindzi za zicu a staza katastrofa!:sm022:

Jelka
24.01.2010, 19:29
Bili, bordovali, ogulili daske (od sredjene staze) i dosli toplom domu.. :sm021:
Kao sto sam rekla, tanjiric je danas radio (15min radi, spadne sajla koju namestaju pola sata pa sve tako..) Staza je puna kamenja i nekih grana a posebno deo kuda te vodi tanjir!!! Neravna, puna brezuljaka.. Mislim da je dovoljno receno.. Bilo je ljudi, a najvise decurlije sa sankama koji su unistili stazu - jer je nisu tabali juce.
Nova staza nije tabana i pustena u rad jer verovatno cekaju metar snega!! Posto su pametnjakovici posekli svo drvece na vrhu tamo sad siba vetar i sklanja sneg.. :glavaozid Tako da ce za to morati da sacekaju da dosta napada..
Sve u svemu nije bilo lose osim tog pentranja po stazi.. A otvoren je i "kafic" u podnozju staze.. EVO I NEKIH FOTKI....


4099

4100

4101

4102

JohnyTheDog
27.01.2010, 08:28
Zna li neko hoce li raditi nova staza za vikend 30. i 31. ? Evo sneg veje u Beogradu tako da je tamo sigurno puno snega, a koliko vidim samo to je bio problem prethodnih dana, manjak snega. Aj ako neko ima neke informacije neka javi. :)

acikus
27.01.2010, 08:34
Ima li kakve sanse da sutra rade zicare na Divcibarama ? Stara ili nova svejedno je ? Na koji broj telefona mogu da se saznaju prave informacije ?

Nikolino
27.01.2010, 08:39
Nova nece sigurnno. Javim kasnije za tanjir!

Nikolino
27.01.2010, 09:45
Ako se iskupi 10ak skijasa, radice tanjir i danas, mada je slabo ljudi. A sutra skupi sto vise, zovi i sa ulice da naprave guzvu dok ne puste zicu! Snega ima 25-30cm i jako pada.

Jelena81
27.01.2010, 19:07
Ima li kakve sanse da sutra rade zicare na Divcibarama ? Stara ili nova svejedno je ? Na koji broj telefona mogu da se saznaju prave informacije ?
Bez brige , obe staze ce biti pustene u rad

Jelena81
27.01.2010, 19:09
Imam proverenu informaciju da ce stara poceti sa radom u petka, dok je za novi potvrdjeno sigurno u za vikend, ukoliko bude interesovanja , mozda i ona pocne sa radom u petak !

Nikolino
27.01.2010, 23:19
E, ja zaboravih da pisem informacije od danas. Nije bilo interesovanja za malu stazu i nece raditi ni sutra i kao sto rece Jelena81, radice u petak i za vikend, kada ocekuju porast interesovanja i sneznog pokrivaca, mada ga i sad ima oko 25cm. Uzgred, u Beogradu 12cm.

Nikolino
29.01.2010, 09:44
Ima dovoljno snega i hladno je, a suncano. Radice tanjir sigurno, a i velika staza je spremna, pa ako se malo organizujete i iskupite, radice danas, a sutra i prekosutra ce nas biti dovoljno, siguran sam.

mvmphoenix
29.01.2010, 20:59
Ima li neko ko planira da skija u toku sledece nedelje? Nas cetri-pet dolazi verovatno u utorak-sredu iz Beograda. Prvi put idemo na Divcibare, a koliko vidim zice ne rade stalno. Hoce li raditi u toku nedelje? Ako je neko raspolozen mozemo i da se organizujemo, pa ce nas sigurno biti dovoljno (ako sam dobro shvatio potrebno je 10 ljudi da bi pustili zicu u rad).
I jos jedno pitanje: hoce li raditi rental?

mvmphoenix
29.01.2010, 22:47
Ispravka:

Pomerili smo put za ponedeljak. Sva pitanja koja sam postavio su i dalje aktuelna.

aleksandar1980
30.01.2010, 19:28
kava je situacija danas bila na novoj stazi? kolicina snega?
dolazim ujutru na jednodnevno skijanje pa ne bih da se neprijatno iznenadim

montobene
31.01.2010, 09:24
Ja sam bio juce, skijao pola dana na novoj stazi, poludnevni ski pas je 650 din od 12:30-16:30 ili do 16, ne znam, otisao sam malo ranije. Staza je oguljena, ali moze da se skija. Iznajmio sam board na staroj stazi, dal bese oko 600 dinara/dan. Ima mnogo da se pesaci od "parkinga" do staze. Nije bilo vece guzve na novoj stazi.
Radila je i stara staza, ali je naravno bila ogromna guzva.

Pozdrav!

plecko
31.01.2010, 14:59
Staza je oguljena, ali moze da se skija.


sta ti znaci ovo ? :dontknow:(pojasni malo)

montobene
31.01.2010, 15:06
Znaci da ces ponegde naleteti na travu ili kamenje koje nije pokriveno snegom. Mozes malo i ostetiti kliznu povrsinu!

Nikolino
31.01.2010, 17:48
Mozes malo i ostetiti kliznu povrsinu!
Malo vise ostetiti. Meni se uz kantne skroz skinuo crni materijal. Ceo dan sam skupljao kamenje. Bilo je i kamenja teskog po 10kg, velicine rukometne lopte, koje sam jedva uspeo da bacim 2m od staze.

shtef91
31.01.2010, 18:32
Ja sam ceo dan proveo na staroj stazi, bila je gužva ali si posle 14 mogao da skijaš ko čovek, staza je pri vrhu očajna... Sneg je na tom mestu požuteo od zemlje i pun je peska i šodera... Sreca pa sam skijao u starim skijama pa mi ih nije žao...

aleksandar1980
31.01.2010, 20:01
Nova staza je dosta tanka i mislim da Divcibare nema klimatske kapacitete da ona zaista radi kako treba... ikada. da bi ono radilo potrebno je da napada metar snega a stvarno ne znam kada se to desilo zadnji put tamo i najvaznije, koliko se ta debljina pokrivaca zadrzala. Vozio sam ceo dan i stvarno je tuga sto ne mogu tu stazu da srede i da naprave pravo vikend skijaliste (busom sam otisao iz Bga i bio na stazi za 3 sata). Ne znaju ni kada staza raditi \ kada ne, proledala je, kamenje, dzombe...
Moze naravno da se vozi, ali definitivno nije to to..elem .. staza ima potencijala, dovoljno je siroka, strma... jedino kada bi jos reslili pitanje snega i malo profesionalnog pritupa.

mala staza je strasna sama po sebi, ali me je najvise impresionirao broj ljudi koji stoji bez ikakvog razloga do polovine staze.

-Miki-
01.02.2010, 00:01
@aleksandar 1980
Nisi u pravu barem sto se tice klimatskih uslova.Prosle godine smo skijali do aprila na Divci i po pravilu uvek ima mnogo vise snega nego recimo na Zlatiboru (od nama blizih skijalista) staze su korektne ako ima dovoljno snega i skijasa tanjiric sigurno radi. Sto se tice organizacije skijanja gore to jeste tuga :dontknow: zasto je to tako i kad ce se to promeniti - ne zna se.

Inace svima savetujem da pre polaska na divci nazovu hotel maljen ili hotel pepa i provere uslove na stazama i visinu snega , imate negde ovde postavljene br. telefona pa nadjite i resicete dilemu ici ili ne.

Pozdrav svima :sm018:

JohnyTheDog
01.02.2010, 10:58
Nas osmoro je bilo juce , znaci nedelja 31. jan. na Divcibarama na skijanju. Dosli smo oko 11:30 , pitali na novoj stazi radnike da li ce raditi , posle 10 min dobili odgovor da hoce. Otisli do stare staze iznajmili skjije i vratili se na novu stazu , kupili ski pas od 650din koji vazi od 12:30 do 16:30. I mogu vam reci da posle tri godina skijanja na staroj stazi, skijanje na novoj predstavlja pravo uzivanje :). Naravno sneg je bio na minimumu za neko normalnije skijanje i ima kamenja , ali to uopste ne smeta ako ste iznajmili skije ;). Svi smo se slozili da nikad vise necemo ici na malu stazu, makar ne skijali uopste , posto ona staza (nazovi je tako) stvarno jeste bedna... Nova staza je ako ne i tri puta duza i dvaput sira , a da ne pominjem da je tu i zicara koja radi konstanto i plus sednes ko covek i odmoris noge tih nekih 4-5 min koliko traje voznja do vrha . I sto je najbolje nije bilo guzve uopste , znaci pravo sa staze nastavis na zicaru :) , dok je na staroj bila nezamisliva guzva !?!?!
Sve u svemu , mi smo bili odusevljeni novom stazom i obzvezno idemo u jos vecem broju sledeceg vikenda! Samo jos da napada snega i sve ce biti ok , skrozzz :)

Nikolino
01.02.2010, 11:04
Prosle godine je palo 1,5m snega. Cistili smo u mom selu blizu Divcibara i Ravne Gore smet visine 4m. Sipkama smo trazili put, da bi masine znale gde da ciste. Ali poslednjih godina takvi snegovi su retki. A prosle godine nova staza nije imala druge uslove za rad. A ove god. ima uslove, ali nema sneg. (Imam konzervu, nemam otvarac :glavaozid).

(ne)skijasi
01.02.2010, 18:01
Da li ce staza raditi sledeceg vikenda, postoji li neka prognoza? Dosao bih iz Cacka na jedan dan skijanja....Koja je cena ski pasa? Ima li nekih restorana ili sl. u blizini staze?

Jelena81
01.02.2010, 18:53
Nova ski staza je radila danas i radice citave sedmine, snega ima vise nego dovoljno jer je padao i juce i danas.Uslovi sa skijanje su odlicni.
Staru i novu stazu je bez veze porediti.
Na novoj nema cekanja na zicaru, ima sirinu kao i duzinu, ima dovoljno prevoja i strmosti da ispuni uslove i najzahtevnijih.
Posto nema kafica na novoj ski stazi, ponesite vodu i snedvice ( jer ce vas bas iscrpeti) .
cena dnevnog ski pasa 800din, prepodnevnog 450 ( od 9-13h) i poslepodnevni 650 ( od 13h- 16:30)
Pored stare ski staze ima i kafica i restorana i na samoj stazi kafic.

plecko
01.02.2010, 21:35
Nova staza je dosta tanka i mislim da Divcibare nema klimatske kapacitete da ona zaista radi kako treba... ikada. da bi ono radilo potrebno je da napada metar snega a stvarno ne znam kada se to desilo zadnji put tamo i najvaznije, koliko se ta debljina pokrivaca zadrzala.

evo da te podsetim kad se to desilo, 15.02.2009. (110cm snega).

aleksandar1980
01.02.2010, 22:32
@plecko
prosle sezone sam bio 20tak dana sa prekidima od decembra do kraja februara. pomenuti vikend .. dan ustavnosti je jedini bio sa dovoljnom kolicinom snega (palo je nesto jos i krajem februara ali se jako kratko zadrzalo) za kvalitetnu voznju i kada bi takvi uslovi bili tokom cele sezone a ne samo nekoliko dana bilo bi odlicno i na kraju krajeva staza bi bila ekonomski opravdana. Nadam se da ce biti padavina i da gresim, ali ono sto sam video za vikend je staza koja dobrim delom nije ni bele boje.

JohnyTheDog
04.02.2010, 08:16
Ljudi evo bliži se vikend, zna li neko kakvo je stanje trenutno na Divčibarama? Ima li dovoljno snega na novoj stazi? I da li se očekuju nove padavine do vikenda? Ako neko ima sveže informacije odmah da ih je postovao!!! ;)

Pozz :sm018: