PDA

Pogledati punu verziju : Snowboard oprema



butterfly_trip
16.12.2006, 16:55
Poz. svima

Skijam vec nekih 8 godina,i ove godine zelim da predjem na board.AKo mi moze neko nesto reci o opremi.Interesuje me koja velicina daske(free ride free style),ako sam visok 183cm i tezak 100kg;).

Unaprijed hvala

ThE_MaN
17.12.2006, 00:47
Što se tiče bord opreme bilo je dosta reči o tome na forumu. Isčitaj malo forum i naći ćeš neke osnovne smernice.

Što se tiče dužine daske bitna je razlika: freeride daske su malo duže i tvrđe a free style su malo kraće i mekše. Dalje odlučujuću ulogu u izboru borda ima i veličina obuće koju nosiš.
Mada po mom mišljenju tebi treba daska između 156 i 162. Ali opet treba pogledati proizvođačke specifikacije za određen model.

I naravno odluči freeride ili freestyle ili od oba po malo. Javi se sa nekim konkretiniji pitanjem: odeđen model ili proizvođač ili sa koliko para raspolažeš...

Ali prvo malo isčitaj forum može se lako desiti da naletiš na neki tekst koji će ti pomoći!

butterfly_trip
17.12.2006, 15:47
Mala ispravka,ne zelim da predjem vec da probam;),a kasnije ko zna.Nisam mislio kupovati novu opremu(mozda buce).Kontam da je free ride nesto optimalno,ali sa mekim vezovima.Velicina obuce je 44/45.

butterfly_trip
20.12.2006, 09:44
Poz.
Konkretno imam ponudu za Flow Merc 160 sa Flow Flite vezovima,moze li mi neko nesto reci za ovaj model,cijena bi mu bila oko 240e(sa vezovima,nov).Iajte u vidu da sam pocetnik.