PDA

Pogledati punu verziju : Trilema



zloglasni
15.12.2006, 23:10
Volkl super sport all star
Rossi Z9
Fischer rx8
Atomic Metron 10

Iskrslo mi je neko neplanirano skijanje a svoje skije sam pozajmio a ovo nude lokalni rentali u demo paketu.Ako neko ima iskustava sa nekim od ovih modela nek javi kakve su.Inace daske na kojima ja skijam su fisher rc4 wc sl i head world cup i.supershape.

Citao sam utiske i komentare na netu ali bi hteo jos neka misljnje da cujem.

Pozdrav

Petar
16.12.2006, 14:38
Jel si ti iz BG-a? Chak i ako nisi, molim te reci mi ko izdaje RX8, poshto cu ici na neki vikend sad uskoro, a nemam josh kesha da kupim, pa bih da ih probam. I koji je kesh u pitanju?

zloglasni
16.12.2006, 22:20
Ja sam u los angelsu,a koliko sam video na netu svi rentali u juti i kolaradu imaju rx8 u ponudi i to jos u silver demo packetu a u golde demo paketu ima i world cup rc.Cena je oko 50$ dan sa sve pancericama i stapovima

Evo ti jedan lik pa pogledaj doduse ovi su malo skuplji ali su vrlo pregledni
http://www.steineriksen.com/Rental%20Rates%200607.pdf

cikloski
17.12.2006, 00:50
Ma Super, ovde za tu lovu renta ide skoro 7 dana...
I opet je mnogima skupo
:sm022:

Petar
17.12.2006, 01:28
Ok, ne mogu iz LA-ja da uzimam skije :). Nego, ako cesh to da iznajmljujes za 50$ dan, a poshto kapiram da cesh ici na skijanje bar 7-10 dana, zashto ne bi dodao josh 200$ i kupio sebi tu istu opremu?

zloglasni
17.12.2006, 01:50
Idem na 3 dana samo i nece kostati 150$ vec 96$ jer cim se uzima na vise dana pada cena.Necu da kupujem zato sto imam fisher rc4 wc sl i head worlcup i.superschape ne treba mi i treci par

stekan
18.12.2006, 09:12
Necu da kupujem zato sto imam fisher rc4 wc sl i head worlcup i.superschape ne treba mi i treci par
Oba para su vrlo slična po koncepciji i namjeni, pa me interesuje zbog čega imaš dva slična para skija za uređene staze, kad su skijališta u USA poznata po prostranstvima za skijanje u dubokom snijegu.

zloglasni
18.12.2006, 10:46
Pa sobzirom da vise nisam u vrhunskoj formi koja je nephodna da bi se ceo dan "gazio" fisher rc4 wc sl uzeo sam head koji je ipak meksi pa zavisno od raspolozenja i okruzenja menjam.Inace ja nisam preveliki ljubitelj dubokog snega i napravim svega 2-3 voznje dnevno sto uz iskustvo i malo truda moze da se odradi i sa ovim daskama

milos79
18.12.2006, 10:52
Imam ja interesantno objasnjenje za to. Npr. ovde u Svici gde sam, jako cesto nalecem na jaaako povoljne top race slalomske modele od prethodne godine. I iako vec imam jedne slalomske daske (koje su mi vise nego dovoljne) vec sam x puta bio u opasnoj krizi da kupim druge. Do sada sam naletao na povljenog Head-a (i.SL), Fishera (RC4 SL), Atomica (SL11), Rossignola (9S) i Volkla (RT SL) i naravno Salomona (3V) i zaista kad vidis skije koje inace kostaju 600evra za 300, jako je testo odoleti. Sta ces potrosacko drustvo.
Interesantna je stvar da se ova prica ponavlja uglavnom samo za slalomske modele, retko za GS, allmountain jos redje, a freeride skoro nikad.

zloglasni
18.12.2006, 21:29
Slazem se sa tom konstatacijom pogotovu sto je ovde vrlo tesko naleteti na top modele da rentiraju a mene uvek zanima da osetim razliku izmedju dva top modela razlicitih proizvodjaca